Varis Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Varis tedavisi fiyatları hastalığın yapısı, yaygınlığı ve uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmekte; 1000 ile 6000 TL arasında arasında değişmektedir.

Size özel ücreti öğrenmek ister misiniz? Bunun için iki farklı seçeneğiniz olduğunu belirtmek istiyorum. İlk seçenek olarak, aşağıda yer alan WhatsApp butonunu kullanabilirsiniz.

Varis tedavi fiyatları

Öncesinde varislerinizi yakından gösteren resimler çekmelisiniz. Çektiğiniz resimleri WhatsApp uygulaması ile doktorlarımıza gönderebilirsiniz. Kalp ve damar cerrahisi uzmanlarımız resimleri inceleyerek size ücretiniz ve uygulanması muhtemel tedavi ile ilgili bilgi verecektir.

Ücretsiz Muayene Fırsatından Yararlanmak İster misiniz?

Varis tedavi fiyatlarını öğrenebileceğiniz bir diğer seçenek ise ücretsiz varis muayenesi hizmeti olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kalp ve damar cerrahisi uzmanları sizleri bekliyor.

Size uygun gün (Hafta içi ve Cumartesi) ve saate randevu oluşturmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Ücretsiz muayene sonrasında, hastalığınız hakkında bilgi, uygulanması muhtemel tedavi yöntemi ve ücret bilginizi öğrenebilirsiniz. Onay vermeniz halinde tedaviye başlanmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar sadece IDEA Klinik için geçerlidir. Diğer hastane, klinik ve doktorların varis tedavi fiyatları farklı olabilir.

Varis Tedavi Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi kalp ve damar cerrahisi uzmanları, tedavi fiyatlarını tespit ederken; varislerin yapısı, yaygınlığı, uygulamayı düşündüğü tedavi yöntemi ile hastanın SGK güvencesi olup, olmadığına bakılır. Şimdi bu 4 hususu detaylandırmak istiyorum. (1).

1) Hastalığın Yapısı

Varis tipleri, tedavi fiyatlarının belirlenmesinde en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastalığın yapısı olarak da tabir ettiğimiz varis tipleri: kılcal damar, retiküler (orta boy) ve kalın varisler olarak da bilinen (varikoz ven) şeklinde 3 gruba ayrılmaktadır. (2).

Varis tipleri

Hastalarda bunlardan bir ya da birden fazlası aynı anda görülebilir. Kılcal damar (spider veins) tedavisi en kolayı olup, tedavi ücretleri en ekonomik olandır. Lazer, radyofrekans, köpük ve skleroterapi yöntemi ile tedavisi mümkündür. (3).

Varis tipleri yanı sıra hastalığın kronikleşmesine bağlı olarak ortaya çıkan değişiklerde göz önünde bulundurulur. CEAP sınıflandırmasına göre C5 ve C6 olan hastalar, venöz ülser şikayeti ile gelmektedir. Bu hastalarda öncelikle varis ülseri tedavi edilmesi gerekir. Sonrasında varis tedavisine geçilir. (4).

2) Varislerin Yaygınlığı

Varis tedavi fiyatlarının belirlenmesinde hastalığın yaygınlığı da önemli rol oynamaktadır. A kişisinde hastalık 2-3 cm’lik dar bir alanı etkilerken, B kişisinde ise her iki bacağı kaplayan geniş bir yapıda olabilir. Bu nedenle fiziki muayene yanı sıra Doppler Ultrason ile görüntüleme yapılmaktadır.

Varis hastalığı bacağı kaplayabilir.

3) Uygulanacak Tedavi Yöntemi

Fiyatların artması ya da ekonomik oluşunu belirleyen bir diğer etken ise uygulanacak varis tedavi yöntemi olmaktadır. Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri olarak kabul edilen lazer, radyofrekans, köpük, skleroterapi ve yapıştırma yöntemi daha ekonomik şekilde yapılmaktadır. (5).

Varis tedavi yöntemleri

Varis ameliyatı fiyatları biraz daha yüksek olmaktadır. Bunun nedeni, ameliyathane, genel anestezi ve hastanede yatmaya gerek olmasından kaynaklıdır. (6).

4) Hastanın SGK Güvencesi

SGK güvencesi olan hastaların, tedavi ücretleri %50 indirimli olduğunu belirtmek istiyorum.

REFERANSLAR

1. Coşkun, O. (2020, 21 Kasım). Varis Hastalığı (Venöz Yetmezlik) Belirtileri, Nedenleri ve Teşhisi. Erişim adresi: https://www.ideaklinik.com/varis-hastaligi-venoz-yetmezlik.html

2. Piazza, G. (2014). Varicose veins. Circulation, 130(7), 582-587.

3. Weiss, R. (2018). Varicose veins and spider veins.

4. Eklöf, B., Rutherford, R. B., Bergan, J. J., Carpentier, P. H., Gloviczki, P., Kistner, R. L., … & Perrin, M. (2004). Revision of the CEAP classification for chronic venous disorders: consensus statement. Journal of vascular surgery, 40(6), 1248-1252.

5. Gövercin, M. (2020 1 Aralık). Varis Hastalığı, Nedenleri, Belirtileri, Teşhis ve Tedavisi. Erişim adresi: https://hastaliklar.medium.com/varis-hastaligi-nedenleri-belirtileri-teshis-ve-tedavisi-8b0f4ca60a69

6. KÖKSAL, C., DEMİRBAŞ, M. Y., & KOCAMAZ, Ö. (2009). Venöz Yetersizlik Tedavisinde Endovenöz Tedaviler ve Klasik Cerrahi Yöntemlerle Karşılaştırılması. Türkiye Klinikleri Kalp Damar Cerrahisi-Özel Konular, 2(2), 50-54.

222 comments

 1. Merhaba bacaklarimda varisler var ve yol yuruyemiyorum 10 dakka yurusem bir kac gun bacak agrisindan duramiyorum en cok sag bacagimda var bu agri beni mahvediyor varmidir buna yapilabilecek bisey yeşil damarlar gozukuyor bacagimin arkasinda ust bacaklaridada kilcal damarlar var yrsil kirmizi
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Yürümekle gelen ağrı varise bağlı olamaz.Ancak kliniklerimizde tüm varislerinizi yok edebiliriz.

 2. Yüzdeki kılcal damar catlamalarini da tedavi ediyor musunuz?
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Evet yüzdeki kılcal damarlarıda tedavi ediyoruz.

 3. merhabalar ismim ayhan benim ayak bileklerimde yara çıkıyor tedavisi nedir ve ne kadara mallar öğrenmek istiyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, ayak bileklerinizdeki yara damar hastalığı ya da başka bir rahatsızlığa bağlı olabilir.Öncelikle muayene etmemiz gerekir.Kliniğimize buyrun gelin detaylı muayene edelim(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.

 4. Merhaba ben 18 yaşındayım bir kaç haftadır bacaklarım da ağrı vardı ve birkaç gün içinde bacaklarında hem mor hemde yeşil olarak varisler oluştu , yüzde yüz tedavisi mumkunmudur
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,kliniğimizde köpük skleroterapi+radyofrekans+laser tedavileri ile ameliyatsız bir şekilde kesin varis tedavisi mümkündür.Tedavi edilen varisli damarınız tekrar oluşmaz ancak başka toplar damarlarınızdan yeni varisler oluşabilir.

 5. Merhaba .Annem iş bankası mensubu,bundan bir buçuk sene önce özel bir klinikte tedavi oldu .Fakat biz sonuçtan memnun kalmadık .Çünkü ağrılar ve varislerde iyileşme yok.Size soru annemin tekrar tedavi olması ve bankanın ödeme yapması için ne kadar süre geçmesi gerekiyor.
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Bu sorunun en doğru cevabını iş bankası sigorta sistemi verebilir.

 6. merhabalar

  bende varis şişlik şeklinde ödem gibi ve bazen kramp yapıyor herhnagi bi damar belirginliği yok köpük tedavisi videolarda sadece damarı belirgin olanlara uygulanmış. damarı belirgin olmayanlarada uygulanırmı
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, öncelikle bacağınızı doppler usg ile inceleyip,varislerinizi tespit etmemiz gerekir,daha sonra hangi damara köpük uygulayacağımıza karar veriyoruz,doppler usg ile dışardan görünmeyen damarlara da müdahale edebiliriz.

 7. Hocam köpük tedavisi olduktan sonra tamamen kurtulur muyuz varisten sonra tekrarlayabilir mi? Kısa vadede bir çözüm mü?
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Köpük tedavisi ameliyat gibi radikal bir tedavi şeklidir.Tedavi edilen varisler bir daha varis olamaz.Ancak bu sizde bir daha varis oluşmayacak anlamınada gelmez.Başarı oranı ameliyata göre çok daha yüksektir.

 8. PEKİ ŞİŞLİK OLMASI NORMALMİ ŞİŞİYOR AKŞAMLARI BİRDE İÇ VARİS DIŞ VARİS OLDUĞUDA MUYANEDEMİ ANLAŞILIYOR
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Evet.Kliniklerimizde varis muayenesi ücretsizdir.

 9. merhabalar yaşım 30 sağ vsm çapı uylukta 3,9 mm, kruriste 2mmdir. sol vsm çapı uylukta 3,9mm, kruriste 2mm dir. valsalva manevrası bilateral vsm de safenofemoral bileşkeden popliteal bölgeye kadar devam eden kontinü reflü mevcutttur. doktorum ilaçla tedavi önerdi şuan için. ameliyatsız yöntemle tedavi olabilirmiyim veya öneriniz varmıdır ileride artar diye korkuyorum
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Doppler raporunuzdaki ölçüler normal boyutlarda gözüküyor.Muayene etmeden karar veremeyiz.

 10. Merhaba,annemin bacaklarinda yogun olarak varisler var,ayrica iki dizinden protez ameliyatli fakat protez ameliyati olduktan sonra sag bacaktaki varislerin oldugu yerler asiri sertlesmis olup dokundugunda ates gibi yaniyor olmasi ve kizarik olmasi topugundaki muthis agri ve zaman zaman bacagin şişip iltihap toplamasi ictigi antibiyotiklerle bir nebze olsun iyilesip birkac ay sonra tekrar sisip iltihap toplamasi neden kaynaklaniyor olabilir ihtimallerin neler olabilecegi konusunda bilgi alabilirmiyim tesekkurler.
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Annenizde flebit oluşmuş olabilir.Ancak bunu muayene etmeden karar veremeyiz.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

 11. Variköz venler

  Merhabalar yaşım 23.valsava ile solda vsm-cfv bileşkesinde ve cfc de frade 1 reflü izlendi. Ayrıca yine solda vsm de düşüm amplitüdlü grade 3 reflü izlendi. Vsm çapı bileşke düzeyinde sağ 4.1 mm sol 3.8 mm dizüstü lokalizasyonunsa sağ 3 mm sol 3 mm.
  Ne yapmam gerekir? Doktorum bana ilaç verdi ama bunların giderek artmasında korkuyorum. Ne önerirsiniz?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Doppler raporunuzdaki bulgular ileri bir varisi göstermemektedir.Ancak muayene bulgularıda doppler kadar önemlidir.Buyrunuz IDEA kliniklerinde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

  • Yaşım 23 oldugundan ve ileri bi varis olmadıgından dolayı, sizce tedavi ettirmek için erken mi davranmıs olurum? Çok kararsızım.
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Varis ne kadar erken tedavi edilirse ilerde o kadar az sorununuz olacaktır.

 12. IYI GUNLER.YASIM 25.IKI BACAGIMDADA YESIL DAMARLAR VE VARIS BULUNMAKTADIR.UZUN YOL VE AYAKTA KALDIGIIM ZAMAN AGRI YAPIYOR VE ŞİŞİYOR. AMELIYATSIZ VARIS TEDAVISI OLUYORMU.VE ISTANBUL ANADOLU YAKASINDA OTURUYORUM.ADRES VERIRSENIZ KLINIGINIze GELMEK ISTIYORUM
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde sizi ameliyatsız tedavi ederiz.
  Adres:Bağdat caddesi Çiftehavuzlar Akbank üstü.
  Tel:0216 368 68 35

 13. Merhaba benim çok az başlayan kılcal damarlarim şu An bütün bacaklarımı sardı hatta sarmasinda en büyük sebep lokman hekim hastanesinde yaptırdığım lazer tedavisi hem arttı hemde az yoğun görünün damarlar çok yoğun oldu artık ağrıda yapıyor bacaklarima dokundukca canın yanıyor ve morluklar çok yoğun oluşuyor tedavi edilebilir mi lazer çözüm olmadı kötü oldu ameliyat da olacak kadar kalın damar yok
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniklerimizde tüm varislerin garantili bir şekilde tedavi edilir.

 14. Merhaba,
  Doktor teşhisiyle ayaklarımda varis olduğu kesinleşti. Uzun süre ayakta durmakta, hatta uzun süre sabit oturmakta zorlanıyorum. Uyuşmalar oluyor.
  Ameliyat ile tedavi olunması durumunda hastalığın tekrar nüksetmesi oranı nedir? Zira buna yönelik çok sayıda örnek duydum.
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniklerimizde varis hastalığı ameliyatsız tedavi edilebilmektedir.Buyrun gelin sizi birde biz değerlendirelim.

 15. Merhabalar ayakta kaldigim surece agrilarim artmakta ve uzun surmektedir kliniginize gelip muayene sonucu yondemlerin biri uygulandiginda agrilarim gecermi zamala tekrer varisler olurmu tesekkurler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,ağrılarınız varis kaynaklı ise,varislerinizi tedavi ettiğimizde ağrılarınız geçer.Öncelikle sizi muayene edelim,sonrasında ağrınıza yönelik tedavi seçenekleriniz hakkında detaylı bilgi verelim.Geçmiş olsun.

 16. Merhaba, benim bacaklarimda da varis baslangici mevcut. Henuz basinda onlem almak daha mi dogru? Tedavi sonucu tekrar etme riski nedir?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Tedavi edilen varisin bir daha varis olma ihtimali yoktur.Ama bu sizde yeni bir varis oluşumu olmayacak da değildir.Erken tedavi her zaman avantajlıdır.

 17. Mrb. 33 yasinda 2 çocuğu olan bir bayanim, sanirim ayakta cok kalmis olmaminda verdigi bir sıkıntıyı suan yasamaktayim ama tedasi vardir diye umud ediyorum.1 haftadir dizlerimin arkasi inanilmaz agriyo, bacaklarimi yatarak dik tutmaya calisiyorum firsat buldukca. Dizimin arka üst trafinda kilcal damar catlamalarini görebiliyorum, bana oneriniz nedir.izmirde ikamet etmekteyim.iyi gunler…
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  İzmir-IDEA a geliniz.Sizi değerlendirelim (muayene ücretsizdir) varislerinizi garantili bir şekilde tedavi ederiz.
  0232 421 11 11

 18. Merhaba hocam doppler sonucum common femoral ven CFV
  Superfisiyal femoral ven SFV
  Derin femoral ven DFV
  Popliteal ven
  Perforan venoz sistem değerlendirildi
  Bilateral alt ekstremite Cockett lokalizasyonlarinda, 24cm perforatoru, Boyd, Mays, Dodd perforan ven lokalizasyonlarinda. Degerlendirildi. Bu perforan ven lokalizasyonlarinda belirgin
  Yetersizlik gösteren perforan ven izlenmedi
  CFV, DFV, SFV, popliteal ven caplari normal olup kompresyonla tam olarak kollabe olmaktadirlar. Renkli doppler incelemede soz konusu damarlarda damar dolumlari tam, akimlar aciktir. Augmentasyonla akimlar belirgin sekilde artmakta olup trombus izlenmemektedir.
  Valsalva manevrasi ile geri akim saptanmadi.
  Bilateral vena safena magna akimi acik olup CFV bileskesinde Valsalva manevrasi ile geri akim saptanmadi
  Bilateral vena safena parva acik olup popliteal ven bileskesinde Valsalva manevrasi ile geri akim saptanmadi. Sonuc: Normal sinirlarda bilateral alt ekstremite venoz Doppler US inceleme benim donuc boyle hocam caresi nasildir fiyati nedir lutfen yardimci olurmusunuz hemen gelip kurtulmak istiyorum varislerden
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Bu doppler sonucunuz tamamen normal.Ancak yüzeyel varislerin olabilir.Kliniklerimizde tüm varis ve kılcal damarlarınızdasn kurtulabilirsiniz.Tedavi ücretlerimiz 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapmaktayız.Net tedavi ücretini muayene sonrası söyleyebiliriz.Muayene ücretsizdir.

 19. yuksel karayigit

  hocam slm benim dublor sonucum şöyle valsalva manavrasıyla vena safene magnada grede lll reflü izlendi sag vena safena magmna çapı yaklaşık 5 mm ölçüldü sag poptiteal bölgede cilt altı yaglı doku içerisinde tortiozite normalden geniş yapılar izlendi diye yazıyor yardımcı olur sanız sevinirim tedavisi mümkünmü saygılarımla
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavisi mümkündür.IDEA kliniklerinde ameliyatsız tedavi olabilirsiniz.Muayene ücretsizdir.

 20. Mrb behçetim var bu nedenle derin venöz yetmezliğim var bacaklarımda. Ayak bileklerimde ve ayağımda kızarıklık morluk oldukça fazla kollarım ellerim vücut ön bölgede belirgin 6- 7 mm civarında yüzeysel varisler mevcut yüzeysel olanları estetik açıdan daha düzgün görünüme kavuşturmanız mümkünmü
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Durumunuz oldukça ciddi olup görmeden (muayene ücretsizdir) size yardımcı olmak mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.