Varis Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Varis tedavisi fiyatları hastalığın yapısı, yaygınlığı ve uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenmekte; 1000 ile 6000 TL arasında arasında değişmektedir.

Size özel ücreti öğrenmek ister misiniz? Bunun için iki farklı seçeneğiniz olduğunu belirtmek istiyorum. İlk seçenek olarak, aşağıda yer alan WhatsApp butonunu kullanabilirsiniz.

Varis tedavi fiyatları

Öncesinde varislerinizi yakından gösteren resimler çekmelisiniz. Çektiğiniz resimleri WhatsApp uygulaması ile doktorlarımıza gönderebilirsiniz. Kalp ve damar cerrahisi uzmanlarımız resimleri inceleyerek size ücretiniz ve uygulanması muhtemel tedavi ile ilgili bilgi verecektir.

Ücretsiz Muayene Fırsatından Yararlanmak İster misiniz?

Varis tedavi fiyatlarını öğrenebileceğiniz bir diğer seçenek ise ücretsiz varis muayenesi hizmeti olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kalp ve damar cerrahisi uzmanları sizleri bekliyor.

Size uygun gün (Hafta içi ve Cumartesi) ve saate randevu oluşturmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Ücretsiz muayene sonrasında, hastalığınız hakkında bilgi, uygulanması muhtemel tedavi yöntemi ve ücret bilginizi öğrenebilirsiniz. Onay vermeniz halinde tedaviye başlanmaktadır.

Yukarıda belirtilen fiyatlar sadece IDEA Klinik için geçerlidir. Diğer hastane, klinik ve doktorların varis tedavi fiyatları farklı olabilir.

Varis Tedavi Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi kalp ve damar cerrahisi uzmanları, tedavi fiyatlarını tespit ederken; varislerin yapısı, yaygınlığı, uygulamayı düşündüğü tedavi yöntemi ile hastanın SGK güvencesi olup, olmadığına bakılır. Şimdi bu 4 hususu detaylandırmak istiyorum. (1).

1) Hastalığın Yapısı

Varis tipleri, tedavi fiyatlarının belirlenmesinde en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastalığın yapısı olarak da tabir ettiğimiz varis tipleri: kılcal damar, retiküler (orta boy) ve kalın varisler olarak da bilinen (varikoz ven) şeklinde 3 gruba ayrılmaktadır. (2).

Varis tipleri

Hastalarda bunlardan bir ya da birden fazlası aynı anda görülebilir. Kılcal damar (spider veins) tedavisi en kolayı olup, tedavi ücretleri en ekonomik olandır. Lazer, radyofrekans, köpük ve skleroterapi yöntemi ile tedavisi mümkündür. (3).

Varis tipleri yanı sıra hastalığın kronikleşmesine bağlı olarak ortaya çıkan değişiklerde göz önünde bulundurulur. CEAP sınıflandırmasına göre C5 ve C6 olan hastalar, venöz ülser şikayeti ile gelmektedir. Bu hastalarda öncelikle varis ülseri tedavi edilmesi gerekir. Sonrasında varis tedavisine geçilir. (4).

2) Varislerin Yaygınlığı

Varis tedavi fiyatlarının belirlenmesinde hastalığın yaygınlığı da önemli rol oynamaktadır. A kişisinde hastalık 2-3 cm’lik dar bir alanı etkilerken, B kişisinde ise her iki bacağı kaplayan geniş bir yapıda olabilir. Bu nedenle fiziki muayene yanı sıra Doppler Ultrason ile görüntüleme yapılmaktadır.

Varis hastalığı bacağı kaplayabilir.

3) Uygulanacak Tedavi Yöntemi

Fiyatların artması ya da ekonomik oluşunu belirleyen bir diğer etken ise uygulanacak varis tedavi yöntemi olmaktadır. Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri olarak kabul edilen lazer, radyofrekans, köpük, skleroterapi ve yapıştırma yöntemi daha ekonomik şekilde yapılmaktadır. (5).

Varis tedavi yöntemleri

Varis ameliyatı fiyatları biraz daha yüksek olmaktadır. Bunun nedeni, ameliyathane, genel anestezi ve hastanede yatmaya gerek olmasından kaynaklıdır. (6).

4) Hastanın SGK Güvencesi

SGK güvencesi olan hastaların, tedavi ücretleri %50 indirimli olduğunu belirtmek istiyorum.

REFERANSLAR

1. Coşkun, O. (2020, 21 Kasım). Varis Hastalığı (Venöz Yetmezlik) Belirtileri, Nedenleri ve Teşhisi. Erişim adresi: https://www.ideaklinik.com/varis-hastaligi-venoz-yetmezlik.html

2. Piazza, G. (2014). Varicose veins. Circulation, 130(7), 582-587.

3. Weiss, R. (2018). Varicose veins and spider veins.

4. Eklöf, B., Rutherford, R. B., Bergan, J. J., Carpentier, P. H., Gloviczki, P., Kistner, R. L., … & Perrin, M. (2004). Revision of the CEAP classification for chronic venous disorders: consensus statement. Journal of vascular surgery, 40(6), 1248-1252.

5. Gövercin, M. (2020 1 Aralık). Varis Hastalığı, Nedenleri, Belirtileri, Teşhis ve Tedavisi. Erişim adresi: https://hastaliklar.medium.com/varis-hastaligi-nedenleri-belirtileri-teshis-ve-tedavisi-8b0f4ca60a69

6. KÖKSAL, C., DEMİRBAŞ, M. Y., & KOCAMAZ, Ö. (2009). Venöz Yetersizlik Tedavisinde Endovenöz Tedaviler ve Klasik Cerrahi Yöntemlerle Karşılaştırılması. Türkiye Klinikleri Kalp Damar Cerrahisi-Özel Konular, 2(2), 50-54.

222 comments

 1. 12 sene önce varis ameliyat-ı oldum şuan tekrar şişliklerim var iğne tedavisi oldum sonuç alamadım şuan ki doblorün sonucunda ameliyat olmam gerektiğini ama tekrar oluşabileceğini söylediler bende sizin sitesinde ki yazıları okuyunca iletişime gecmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde ameliyatla tedavi edilebilecek tüm varisleri ameliyatsız yöntemlerle %100 yok ederiz.Başarı oranımız ameliyata göre çok daha yüksektir.Tetkiklerinizle beraber buyrun gelin sizi değerlendirelim.Size en uygun tedavi yöntemlerini seçeriz.

 2. Mrb hocam bir ayda bi anda bacaklarimin ust kısmının iç taraflarında kizarmalar oluştu bu varis mi yirtilmami anlayamadım ne yapmalıyım ve ben çocukta düşünüyorum sıkıntı olur mu varisse kac seansta bitiyor bilgi verirmisiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin sorununuza çözüm bulmaya çalışalım.

 3. Merhaba hocam annemin iki bacağndada 20 25 yıldan beri waris war hiç bi tedawi olmgörmedi hiç bi qüwence yok ssk falan lazer tedawi ne kadar tutar ücreti we tedawi oldu diyelim ağrları bdha olurmu ilerki yıllarda falan?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavi olduğunda varise bağlı ağrılardan mutlaka kurtulacaktır.Kliniklerimizde varis tedavi ücretleri çok özel bir varis değilse (çok ileri bir seviyede deoilse) 400-8000tl aralığındadır.Muayene ücretsizdir.

 4. Hocam ben annem için soracağım. Annemin varisleri artık ileri seviyeye gelmiş durumda bir ara bir köpük tedavisi uygulanmaya başlanmıştı ama o da pek etkili olmadı damarda açıklık varmış bundan sonra nasıl bi tedavi uygulanmalı yaşı da 48 yaşı bi sıkıntı çıkarır mı? Sorularını yanıtlarsanız sevinirim.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniğimizde çok çok ileri yaşlı hastalarımızı bile tedavi ediyoruz.Varis tedavisinin esası varisli damarı yok etmektir.Bahsettiğiniz kaçağın tamiri yoktur.

 5. Merhaba ben aydında yaşıyorum.bacaklarında sözlerin aşağısında yoğun olmak üzere yukarıya goden kılcal damar varisleri var.ikinci hamileliğimde vajina bölgesindeki ana damarda kalın damar varisi oluştu.köpüksüz sikroterapi ve lazer tedavisi oldum.ancak bir sonuç alamadım.köpükle tedavi ile kesin sonuç alabilir miyim?ayrıca tedavi ücreti ne kadar? Ben öğretmenim kurum indirimi var mı?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniklerimizde SGK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır.Köpükle varislerinizi garantili bir şekilde tedavi ederiz.

 6. Merhaba hocam 5 sene önce sağ bacagimdan ameliyat oldum şimdi ağrımaya başladı benim varisim bilek çevresinde aşırı yoğun daha once ki ameliyatta doktor bilek cevreme girilmez dedi hocam ilerde yara oluşur diye korkuyorum çaresi varmı hocam
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ayak tabanına kadar oluşan varislere müdahele etmekteyiz.Kliniğimize geldiğinizde propleminizi çözeriz.

 7. Emzirme Döneminde kılcal damar tedavisi olur mu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Elbette olur.Olacağın tedavilerin sütüne hiçbir zararı olmaz.

 8. Merhabalar.. sag ve sol ayagimdan duplor cekindim sonuc bu.her iki alt ekstrimitede ana femoral ven yuzeysel femeral ven derin femoral ven popliteal ven degerlndirildi vasküler kontur muntazam olup kalibrasyinlari normaldir.lümen icerisinde trombüs lehine gorunum saptanmamistir.venöz yapilarda normalspontan fazik akim izlenmektedir. Sag sfv de grade 2 3 yetmezlikle uyumlu geri akim izlenmekte sag vena safena magna yetmezlikle uyumlu geri akim izlenmemekte sol sfv de 2 3 yetmezlikle uyumlu geri akim izlenmekte sol vena safena magna 3_4 yetmezlikle uyumlu 4 5 saniye devam eden geri akim saotanmistir vsm çapi en genis yerinde 6.2 mm ölcüldü. Lutfen bna yardimci okurmusunuz. Bu bilgilere gore bi fiyat verebilirmisiniz sgk ile anlasmali fiyati igrenmek ve tedavimi ilerlemeden yaotirmak istiyorum iyi gunler..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bacaklarınızı görmeden ancak genel bir fiyatı yazabilirim.Kliniğimizde SGK lı hastalar400-4000tl aralığında tedavi ücreti alınmaktadır.

 9. Hocam ben birkacgün önce varis şikayetinden dopller cektirdim sağ bacağımdaki varisler bazı yerlerde 23.9mm olmuş.bunlardan nasıl kurtulabilirim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  IDEA kliniklerinden size yakın olana gitmeniz yeterli olacaktır.Sizi ameliyatsız (köpük+RF ile) tedavi ederiz.

 10. bacagim her agridiginda damaristenilmeyen damar cikiyor ve git gite cogaliyor daha fazla artmasini istemiyorum tedavi olup cikacak varizleri engellemek ciksnida yok ettirmek istiyorum bana fiyattada yardimci olun lutfen
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Tedavi ücreti muayenede belirlenmektedir.Genel olarak 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 11. Mrba. Benim bacaklarimda orumcek kilcal damarlar var nasil yok edebiliriz ve ne kadar ucret lazim olur ilginiz icin tsk ederim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  IDEA kliniklerinde bir iki günde tamamından kurtulabilirsiniz.

 12. Merhabalar benim burnumun ortasinda cildiyecinin tabiriyle kilcal ben var cok.buyuk degil falat rahatsiz edici bir goruntusu var iz kalmamasi icin nasil bir tedavi yontemi uygulamaliyim ve fiyat hakkinda bilfi verirseniz sevinirim simdiden tesekkurler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde radiofrekans+laser ile hiç iz kalmadan 1000tl ye tedavi ederiz.

 13. merhaba ben almanyada yasiyorum , ayak cevresindeki varisler icin tedavi olmak istiyorum , fakat lazer mi daha uygundur veya köpük tedavisimi kararsizim , yardimlariniz icin tesekkürler .
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varis tedavisinde başarı kombine tedavidedir.Tek bir yöntemle iyi bir sonuç almak mümkün değildir.Tedavi metodlarını uzman doktorunuza bırakın.

 14. Hocam iyi akşamlar size kardeşimle ilgili ayakları hatinden fazla şişiyor ve yara oluyorve akıntısı var hocam bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ve Allah rızası için hocam lütfen
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kardeşinizi tetkikleri ile kliniğimize (muayene ücretsizdir) getiriniz.Size nasıl yardımcı olacağımızı planlayalım.

 15. Meraba bacagimda varis var ayakta durdugumda cok zorlaniyorum hastaneye gittim bir ilac yazdirip baska bir hastaneye gonderdiler siz ne onerirsiniz ne yapmam gerekiyo.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde sizi tedavi edelim.Varis bacağınızdan da aklınızdan da çıksın.

 16. Sayın hocam benim bacaklarimda varis başlangıcı var ayakta çok durduğum zaman sızlama ve yanma yapıyor sizden önerilerinizi rica ediyorum saygilarimla
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Öncelikle bir kalp damar cerrahi uzmanına muayene olmalısınız.

 17. Merhsbs bende gizli varis var ve canım acıyo.benş bilgilendirirmisiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varisin gizlisi saklısı olmaz.Ancak derin ven(toplar damar) yetmezliği olabilir.Diğer ifadeler yanlıitır.

 18. hocam askeri personelim haziran ayında özel bir hastaneye gittim doktor açık ameliyat dedi iz kalmadan varislerden kurtulma imkanım var mı ayrıca sözleşmeli olduğum için sözleşme yenilemeye gittiğimde bana sıkıntı çıkarır mı şu anda varis çorabı ve günde iki defa doxıum 500 mg ilaç kullanıyorum tşk ederim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde hiç iz kalmadan köpükle tedavi ederiz.

 19. Merhaba ben 23 yasindayim esansiyel trombositoz hastasiyim benimde varis problemim var.Tedavi oldukdan sonra varis yine olurmu ilaci varmi.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavi edilen varisler birdaha asla varis olamaz.Ancak bu sizde yeni varis oluşmayacak anlamına değildir.

 20. Merhaba ben 2 yıldır magzada satış sanışmanlığı yapıyorum ve bacaklarımın arkasında yeşil damarlar öıköaya basladı doplör cektırdım varis başlangıcı teşhisi konuldu damarlar bazen yok oluyo bazen cıkıyo ama görünümden ötürü şikayetcıtım bunun tedavisi oluyormu ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Elbette sizi rahatsızeden tüm varislerinizden kurtarırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.