Varis Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Varis hastalığı yapı ve gelişim olarak her insanda farklıdır. Bu nedenle tedavi ücretleri kişinin hastalık durumuna göre belirlenir. Bu nedenle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer merkezlerimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz. Dilerseniz hastalığı yakından gösteren bir fotoğraf çekerek de tedavi ücret bilgisine ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan formu kullanabilirsiniz.

Tedavi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı seçiminize göre E-Posta adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*Telefonla bilgi almak istiyorsanız telefon numaranızı giriniz. (Zorunlu Değil)
  2
 • Yaşadığınız Şehir*İkamet ettiğiniz ili lütfen belirtiniz.
  3
 • Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?*
  Telefon ile arayın
  Email ile cevaplayın
  4
 • Resim Ekle*Varis hastalığınızı gösteren resim ekleyin. (Zorunlu Değil)Yükle
   5
  • İletmek İstediklerinizi Yazın*
   6
  • 7

  Varis Tedavi Ücreti Nasıl Belirlenir?

  Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi her hastanın tedavi ücreti farklı olmaktadır. Peki, bu ücretler belirlenirken hangi kıstas ele alınır? Hemen bu detayları başlıklar halinde görelim.

  Varislerin Genişleme Durumuna Bakılır

  Ön önemli kıstas hiç şüphesiz hastalığın yapısıdır. Çünkü varisler kılcal, retiküler ve varikoz ven yani kalın varisler olarak 3 gruba ayrılmaktadır. Kılcal damarlar 1-2 mm genişliğinde olurken kalın varisler 1-2 cm hatta daha da genişlemiş olabilmektedir. Bu nedenle her iki hastadan aynı ücreti talep etmek etik olmaz. İlk olarak hastalığın durumuna bakılır.

  Varis tipleri
  Varisler kılcal damar, retiküler ve varikoz ven olarak ayrılır.

  Hastalığın Yaygınlığı Her İnsanda Farklı Olabilir
  Ücretlerin her insanda farklı olmasını sağlayan bir diğer neden ise hastalığın yaygınlığı ile alakalı olmaktadır. A hastasında sadece 1-2 cm alanda olabildiği gibi B hastasında bacakları boydan boya kaplayabilmektedir. Aynı şekilde tek ayakta olduğu gibi her iki bacakta da olabilmektedir. Bu nedenle 2 cm ile 20 cm varisi olan hastaya aynı fiyatı vermek kesinlikle adil bir davranış olmayacaktır. Bu nedenle doktorunuz sizi muayene etmeli ya da yukarıda yer alan form aracılığı ile göndereceğiniz hastalığa dair resmi görmelidir.

  Varislerin Yaygınlığı Dikkat Edilen Hususlardan Biri

  Bir diğer kıstas ise genişlemiş damarların ne kadar alanı kapladığı ile alakalıdır. A hastasında 2-3 cm alanda olurken B hastasının tüm bacağında olabilir. Bu nedenle dikkat edilen önemli hususlardan biri de hastalığın ne kadar alanda yaygın olduğudur. Çünkü yaygınlık tedavinin daha uzun sürmesine neden olmaktadır.

  Uygulanacak Varis Tedavi Yöntemi Önemlidir

  Ücretlerin belirlenmesinde rol oynayan etkenlerden biri de sizde uygulanması muhtemel tedavi yöntemidir. Çünkü varis tedavileri ameliyat ve ameliyatsız olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Ayrıca ameliyatsız varis tedavi yöntemleri kendi içerisinde birkaç gruba ayrılmaktadır.

  Varis tedavisi
  Günümüzde ameliyatsız tedavi yöntemleri her açıdan avantajlıdır.

  Varis Ameliyatı Ücreti (Ek Masraflar Çıkar)

  En eski tedavi yöntemlerinden biri olan ameliyat günümüzde çok fazla önerilmemekte ve uygulanmamaktadır. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte ameliyatsız yöntemler daha cazip hale gelmiştir. Hem hastanın konforu hem de tedavi ücretine etki etmektedir. Ameliyat ile tedavi olmanız halinde tedavi ücretine otomatik olarak ameliyathane + hastanede 1-2 gün kalma masrafı eklenir.

  Ameliyatsız Varis Tedavi Ücreti Daha Ekonomiktir

  Hem kolay, hem ekonomik varis tedavisi denince haliyle ameliyatsız yöntemler ön plana çıkmaktadır. Ameliyathane gerektirmediği için klinik ortamında bile 10-15 dakika içerisinde kolayca yapılabilir. Tedavi sonrası hasta istirahat etmek, hastanede kalmak yerine evine, işine dönebilir. Ek ameliyathane, hastanede kalma gibi ek masraflar oluşmadığı işin tedavi fiyatı da daha ekonomiktir. Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri kendi içerisinde gruplara ayrılır. Bunlarda yine ücretin belirlenmesinde farklılık oluşturabilir. Dilerseniz ameliyatsız tedavi yöntemlerine kısaca göz atalım.

  • Lazer Yüzeysel ve EVLA
  • Radyo Frekans Yüzeysel ve EVRFA
  • Köpük ve Skleroterapi
  • Yapıştırma

  SGK’lı Varis Hastaları Ücretin Yarısını Öder

  Varis tedavi ücreti belirlenirken ele alınan 3. Kıstas ise kişinin SGK güvencesi olup, olmaması ile alakalıdır. SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi SGK kapsamındaysanız tedavi ücretlerinde %50 indirim hakkı elde edersiniz.

  Ücretsiz Muayene
  Kalp damar cerrahisi uzmanları muayene ücreti almıyor.

  Ücretsiz Muayene – Tüm Hastalar İçin Geçerli

  IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kalp damar cerrahisi uzmanları ile tüm varis hastalarına ücretsiz muayene imkânı sunmaktadır. SGK güvenceniz olmasa bile bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey size en yakın kliniği görmek ve ücretsiz randevu oluşturmaktır. Aşağıda yer alan butona tıklayarak Online randevu sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Biz Sizi Arayalım mı?

  Dilerseniz biz sizi arayarak ücret dahil merak ettiğiniz tüm konularda bilgi verebiliriz. Bunun için yapmanız gereken tek şey açılan formda numaranızı bırakmaktır.

  About admin

  222 comments

  1. Mrb Varislerim çok büyüdü Ayak bileklerimde damarlar çoğaldı ssk yok Ybilgi alabilir miyim

   • Kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavi için önerilerde bulunabiliriz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir, extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  2. Bizim varis ülseri var her iki ayakta ve nereye başvursak sonuç olumsuz Hiperbarik tedavisi aldık bu yara nasil kapanir bize yardım edermisiniz

  3. Ben varis için Antalyada bir prf muayene oldum dopler çekildi yapıştırma yada laser tedavisi önerildi ama istenen meblalar çok yüksek sosyal guvencem olmasına rağmen yüksek ücret istendi Antalya’da yeriniz varmı acaba

   • Antalyada kliniğimiz yok.İstanbul a gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
    Op.Dr.Orhan Coşkun

  4. Hocam bende varkosel var amelyatsiz tedavisi olurmu

  5. Merhaba benim yaklasik 2 aydir alt bacaklarimda sisme ve yanma renk degisikligi ve aci hissi mevcut het gittigim doktor cilt enfeksiyonu dedi oyaladi beni en son sag bacagimda yuvarlak morluk yara olmaya baslayinca kalp damar cerrahisine gittim doplerr sonucu damar genislemesi oldugu ve varis ameliyati olmam gerektigiydi. Sormak istedigim ameliyat sonrasi yaralarim kendiliginden iyilesir sikayetlerim bitermi yaram acik degil henuz ameliyat sonrasi acilirmi bu durum beni korkutuyor. Beni bilgilendirir yardim ederseniz sevinirim. Tesekkur ederim.

   • Biz bu tür durumları ameliyatsız yöntemlerle de tedavi edebiliyoruz. yapıştırma tedavisi, köpük tedavisi bu ameliyatsız tedaviler dendir dopler ultrasonografi sonucunuzu bize gönderirseniz veya ücretsiz muayene için randevu alırsanız değerlendirebiliriz Geçmiş olsun
    Op.Dr.Orhan Coşkun

  6. Hocam merhaba,
   8 senedir varis problemi yasiyorum toplardamar varisi var boyum 109cm kilom 130 tedavi gormeden kilo veilmeli mi

   • kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz.kilolu olmanız tedaviye engel değil
    Op.Dr.Nihat Aydın

  7. Mrb hocam ben de damar genişlemesi var bacaklarım yanıyor sürekli yanıyor yanı bu tam olarak varismi size bı kaç fotoğraf atsam tam olarak nedir

  8. Merhabalar bacaklardaki varis yanma yapar mı? Bende ciddi bir şekilde yanmalar var.

  9. merhaba 43 yasında bayanım.kadın doğum uzmanım iç varis var dedi kalp damara yönlendirdi.kalp kapağımda da üfürme teşhisi koyulmustu 10 sene kadar önce.şeker kolestrol yok kilom da 66 estetikten çok bacaklarımda ve zaman zaman özel bölgemdeki ağrılardan endişe duyuyorum.ileride farklı sonuçlara yol açmadan tedavi olmak istiyorum.doktorun verdiği damar açıcı ilacı 3 ay kullandım şimdide solgar ın gotu cola diye bitkisel bir ilacı var onu kullanıyorum.fakat kesin çözüm bulabilirsem sevinirim.elimdeki sonuçları size ulaştırsam bir yol gösteririmisiniz.adana da oturuyorum.köpük tedavisi ne kadar etkili.

   • sadece köpük tedavisi değil ameliyatsız tüm tedavi yöntemlerine yönelik teknolojiye sahibiz.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.yada görsellerinizi GSM: 0542 231 28 23 nolu telefona gönderirseniz değerlendirebiliriz
    Prof.Dr.H.Berat Cihan

  10. hocam göz altlarımda damarlar gözüküyo sağ gözümdeki mavi belirgin sol gözümde ise hafif kılcal damar şeklinde tedavisi var mıdır

  11. Merhabalar
   Sol bacağımda varis teşhisiyle köpük tedavisine başladık ama asıl varise ve ağrıya neden olan ana damarın mutlaka ameliyat ile çıkarılması gerektiğini düşünüyor doktorum.Venöz yetmezliğine sebeb olan damar çok derinde olduğu için köpük yöntemiyle tedavisinin mümkün olmadığı söyleniyor.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?Mutlaka ameliyat olmam gerekiyor mu?
   Teşekkürler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Köpük konusunda tecrübeli bir uzman derindekileri de kolaylıkla tedavi edebilir. Size yakın şubemize gelirseniz sorununuzu ameliyatsız çözebiliriz.

  12. merhabalar hocam benimde iki bacağım da kılcal damarlar çok belirgin ve giderek de artıyor sizin dediğiniz tedavi seansla mı yoksa tek bir işlemle bitiyormu ayrıca ücretleri aşağı yukarı belirtmişsiniz ödemeler bir defaya mı mahsus seans başına mı ücret ödüyoruz
   Op Dr Serkan Akarsu
   Bir defa ücret ödüyorsunuz tedavinizi bitene kadar ücret ödemiyorsunuz ve 1 yıl boyunca garantiye alınıyorsunuz.

  13. Mustafa Sinan Saydan rumuz mersinli

   İyi günler hocam ben 53 yaşında 2012 yılında v o bezlerinden ameliyat oldum sağ ayaktan iyileşti fakat daha sonra ilk önce sol ayak bileğinde bir yıldır çekiyorum sol ayakta muayene ettiler venöz yetmezligi olmadığını söylediler yara tüm ayak bileğini arkasını kapladı ve surekli iltihap akmakta pek kronik venöz yetmezliğine bağlı bir hastalık gibi görünmemektedir sağ ayak bileğinde ise 4cm me 2,,5cm derinliği ise 2mm kadar ara ara yara üzerinde siyah kabukla beraber iltihspta. Oluşmakta size daha her iki ayağında fotoğraflarını göndereceğim ücret belirlemenin için şimdi bu anlattıklarından yolla çıkara kk az da olsa sanırım bir teşhis koyabilirsinsiniz ilginize şimdiden teşekkür ederim ,ben Mersin’de yaşamakta olup yeşil kartliyim
   Op dr Nihat Aydın
   Venöz yetmezliğe bağlı olması beklenir çünkü diğer yara sebepleri diabet ve atar damar tıkanıklğı yaraları çok farklıdır

  14. Her ik ayağımda da varıs yarası var bu konuda yardımcı olabilir misiniz
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniklerimize gelirseniz gereken yapılır. Varis yarası konusunda yeterli donanıma sahibiz

  15. Merhaba 2014 ağustos ayında Bakırköy devlet hastanesinde varis ameliyatı oldum. Bir hafta sonra bacağımda şişti (sol). Pıhtı atması olmuş,serum verildi ve şişliğin çoğu indi. Ardından ilk bir hafta iğne üç ay comadin kullandım. Comadinden sonra xarelto kullanmaya başladım. 2015 mart ayında bacak anjiyosu (benim ayağımı zor kullanıyorum şikayetim üzerine) yapıldı. 2016 aralık ayında dopler sonucuna göre (böyle devam ederse dedi doktor) xarelto kullanımına son verecekler. Ama varıis şikayetim devam ediyor, birde bacaklarımda ben şeklinde kahverengi lekeler oluşmaya başladı. devlet hastanesi olduğu için düzenli doktor takibi olamıyor,nasıl bir tedavi mümkündür ve tedavi için size başvurabilirmiyim. Ayrıca sgk dan yararlanabilirmiyim.Teşekkürle
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniklerimizden size yakın olana gelirseniz gereken yapılır, varislerinizi tedavi edebiliriz. SGK indiriminden yararlanabilirsiniz.

  16. Merhaba
   Hastalığım hakkinda fotoğrafları gonderecek linke ulaşamadım linki gmaile atar misiniz
   Teşekküler…

  17. malatyadayım. hastanede varis teşhisi konuldu. sgk yok yeşıl kart var. özellikle geceleri bacaklarda ağrı var. huysuz bacak sendromu da dediler. tedavi konusunda nasıl yardımcı olursunuz.
   Op.Dr.Nihat Aydın
   Size yakın şubemize gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.

  18. Merhaba Hocam benim her iki ayak bileginde varisten dolayı uzun süre kapanmayan yaralar var tedavisi mümkünmü acaba
   Op.Dr.Nihat Aydın
   Evet PRP ile tedavi ediyoruz

  19. Merhaba hocam benimde diz kapağimin alt kısmında damarda şişme var misket büyüklüğünde ve galiba git gide büyüyor doktora gittim varıs corabini kullanmam gerektiğini söyledi varıs corabi bi faydası var mı ?varıs corabi nin varıs ne faydası olur yardimci olsanız sevinirim şimdiden tesekkkurler….
   Op Dr Nihat Aydın
   Çorap varsa sızlama ağrı gibi şikayetleri azaltabilir ama iyileştirme hatta ilerlemesini yavaşlatsa da engellemez. Ameliyatsız yöntemlerle dakikalar içinde tedavi edebiliyoruz ve işinize ara vermeniz gerekmiyor.

  20. Merhabalar benim iki alt baldirimda kalin varislerim var gecen yazdan once sol bacagimda lazere basladim 2 seans gittim araya yaz girince kaldi ama cilte bikac yerde kahverengi leke kaldi tekrar lazere gitmek istemiyorum .size whatshaptan foto yollamak istiyorum o sizde tedaviye baslasam o lekeler kalicak ne yapmaliyim?
   Op.Dr.Serkan Akarsu
   0542 295 52 54 e gönderebilirsiniz.Ayrıntılı fotoğraf gönderirseniz net tedavi ücretinizi de yazabiliriz.

  21. Meraba hocam kiz arkadasimin bacahinda vakiz olusmus damarlari cok genislenmis ama damarlari disarda yumruk kadar olmus emeliyata gerek duyuyormusunuz yoksa tedavimi
   Op.Dr.Eren Anğ
   Tüm varisler ameliyatsız tedavi edilebiliyor, ameliyat artık büyük oranda terk edildi

  22. Merhabalar benimde varislerim cilt üzerinde kıvrımlı bir şekilde bariz belli fakat en çok şikayeti akşam olunca ayaklarımda yanmalar kramp şeklinde ağrı oluyor antalyadan geleceğim bir günde işlemlerim bitermi. Saygılarımla
   Op.Dr.Nihat Aydın
   Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
   Merhaba, bacağınızdaki varislerin fotoğrafını bize gönderin size tedavi süresi ve yöntemi ile ilgili detaylı bilgi verelim.
   WhatsApp:0 505 119 3690

  23. eşim kalp kapagı ameliyatı oldu komadin kulanıyor varizlerinden çok şikayetci onada aynı yöntem uygulanabiliniyormu şimdiden teşekurler
   Op.Dr.Serkan Akarsu
   Merhaba,eşinizin coumadin kullanıyor olması köpük skleroterapi tedavisi için bir engel değildir.

  24. Mrb hocam bende varisten çok sikintiliyim fazla damarlar disarda deyil deri altinda cok morluklar var diz kapaklarin arkasida çok şiş yumruk gibi vede çok kaşinti ateş var çok bakildim sonuç alamadim siz nasil bir tedavi önerirsiniz vede almanya sigortaliyim geçerlimi acaba çok pahaliyami mal olur şimdiden tşk
   Op.Dr.Nihat Aydın
   Eylül hanım;kliniğimizde varis tedavisi 22 yıldan beri başarı ile yapılmaktadır.Umarım sizede faydalı olabiliriz.

  25. Merhaba hocam benimde ayaklarım ince vede kalın varislerim oluşmakta bende tedavi yaptırmak istiyorum ama fakat ben ev isinde çalışıyorum sonradan tekrar varislerim Emel gelse diye koruma var beter olsa diye bacakları git gide kılcal damardan doluyor bide vücudumuzda ince damarlar oluşmaya basladi
   Op.Dr.Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
   Merhaba, kliniğimizde bacağınızdaki ince ve kalın tüm varislerinizi ameliyatsız yöntemlerle(köpük skleroterapi+laser+radyofrekans) tedavi ederiz.Tedavi edilen variköz damar tekrar oluşmaz ancak bacağınızın çeşitli yerlerinden tekrar başka damarlardan varis oluşabilir.Buyrun kliniğimize gelin detaylı muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.

  26. Benim bir bacagıma ameliyat dedi devlet hastanesinde. Diğerine ilaç veririz dedi. Bameliyat dediği bacagım 6yıl önce de ameliyat olmuitum yine aynı dahada beter kalın damar varisi oldu. Ve ikiside kılcal damar varisi baya yerinde var aşırı kaşınıyor. Ben şimdi ameliyat olmasam ikiside aynı tedavi şekliyle olurmu özelde. Yoksa birine lazer diğerine farklımı olcak
   Op.Dr.Nihat AYDIN
   Kliniklerimizde tüm varislerinizi ameliyatsız ve ayaktan 3-5 günde tedavi yapabiliriz.Tedavi sürecinde ve tedavi sonrasında işinizden ve günlük yaşantınızdan geri kalmayacaksınız.

  27. Merhaba hocam annemin bacaklarında ince damar şeklinde varisler var bazıları ilerlemiş durumda nası bi tedavi uygulanması gerekio
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Kliniğimizde ince yada kalın tüm varislerin tedavisi yapılmaktadır.Köpük+skleroterapi+radiofrekans yada laser uygulanarak annenizin tüm varislerini yok edebiliriz.

  28. Mustafa hocam slm lar bugun geldigimde konuştuk varisler alakalı uglamaları ama bana yardımcı olmadınız fiyat konusunda benim anlayamadıgım 400 ila 4000 arası diyonuz ama direk 4000 deyip kesdirdiniz ve benim tek bacak peki iki bacakta olanlara fiyat ne hocam hastalıgın tedavi pazarlıgını yapıyoruz
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde varisin tedavi ücretini belirlerken;varisin iki yada tek bacakta olmasının bir önemi yoktur.Varisin evresi ve verilecek emek belirleyicidir.

  29. Merhabalar
   Ban ev işinda çalişdiyim için ayaklarimda çok varislarim oluşdu once kilcal damardi şimdi genişlamaya başladi ameliyatmi ne yaptirmaliyim şimdi.yoksa başka tedavımı yapilmalıdır. ameliyattan. 5 sene sonra yine varislar tekrar çıkıyormuş bu doğrumudur.teşekkurlar.
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Kliniklerimizde ameliyatsız (köpük+skleroterapi+radiofrekans+laser) tedavi yöntemleri ile 3-4 seansta (3-4 günde) bacaklarını garantili bir şekilde tedavi ederiz.

  30. Merhabalar. Ben 28 yaşındayım ve bacaklarımın arka bölgelerinde gözle görülebilir şekilde varisler bulunmaktadır. Yaklaşık 1 haftadır sol alt bacağımın ön kısmında uyuşma olmaktadır. Bunun için varis tedavisi mi önceliğim olmalıdır ?
   Op.Dr.Nihat AYDIN
   Uyuşmanın sebebi varis olamaz.Ancak kliniğimize gelirseniz varisleriniz için muayene eder gereğini size anlatırız.

  31. Merhabalar burun kemigimin ustunde kilcal damar catlamasi var gecen ay gecmisti fakat tekrarladi fucicort krem kullaniyorum ama fayda etmiyor ne onerirsiniz
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Kliniklerimizde radiofrekans+laser le tedavi olabilirsiniz.

  32. Merhaba bacaklarimda varisler var ve yol yuruyemiyorum 10 dakka yurusem bir kac gun bacak agrisindan duramiyorum en cok sag bacagimda var bu agri beni mahvediyor varmidir buna yapilabilecek bisey yeşil damarlar gozukuyor bacagimin arkasinda ust bacaklaridada kilcal damarlar var yrsil kirmizi
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Yürümekle gelen ağrı varise bağlı olamaz.Ancak kliniklerimizde tüm varislerinizi yok edebiliriz.

  33. Yüzdeki kılcal damar catlamalarini da tedavi ediyor musunuz?
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Evet yüzdeki kılcal damarlarıda tedavi ediyoruz.

  34. merhabalar ismim ayhan benim ayak bileklerimde yara çıkıyor tedavisi nedir ve ne kadara mallar öğrenmek istiyorum
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Merhaba, ayak bileklerinizdeki yara damar hastalığı ya da başka bir rahatsızlığa bağlı olabilir.Öncelikle muayene etmemiz gerekir.Kliniğimize buyrun gelin detaylı muayene edelim(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.

  35. Merhaba ben 18 yaşındayım bir kaç haftadır bacaklarım da ağrı vardı ve birkaç gün içinde bacaklarında hem mor hemde yeşil olarak varisler oluştu , yüzde yüz tedavisi mumkunmudur
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Merhaba,kliniğimizde köpük skleroterapi+radyofrekans+laser tedavileri ile ameliyatsız bir şekilde kesin varis tedavisi mümkündür.Tedavi edilen varisli damarınız tekrar oluşmaz ancak başka toplar damarlarınızdan yeni varisler oluşabilir.

  36. Merhaba .Annem iş bankası mensubu,bundan bir buçuk sene önce özel bir klinikte tedavi oldu .Fakat biz sonuçtan memnun kalmadık .Çünkü ağrılar ve varislerde iyileşme yok.Size soru annemin tekrar tedavi olması ve bankanın ödeme yapması için ne kadar süre geçmesi gerekiyor.
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Bu sorunun en doğru cevabını iş bankası sigorta sistemi verebilir.

  37. merhabalar

   bende varis şişlik şeklinde ödem gibi ve bazen kramp yapıyor herhnagi bi damar belirginliği yok köpük tedavisi videolarda sadece damarı belirgin olanlara uygulanmış. damarı belirgin olmayanlarada uygulanırmı
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Merhaba, öncelikle bacağınızı doppler usg ile inceleyip,varislerinizi tespit etmemiz gerekir,daha sonra hangi damara köpük uygulayacağımıza karar veriyoruz,doppler usg ile dışardan görünmeyen damarlara da müdahale edebiliriz.

  38. Hocam köpük tedavisi olduktan sonra tamamen kurtulur muyuz varisten sonra tekrarlayabilir mi? Kısa vadede bir çözüm mü?
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Köpük tedavisi ameliyat gibi radikal bir tedavi şeklidir.Tedavi edilen varisler bir daha varis olamaz.Ancak bu sizde bir daha varis oluşmayacak anlamınada gelmez.Başarı oranı ameliyata göre çok daha yüksektir.

  39. PEKİ ŞİŞLİK OLMASI NORMALMİ ŞİŞİYOR AKŞAMLARI BİRDE İÇ VARİS DIŞ VARİS OLDUĞUDA MUYANEDEMİ ANLAŞILIYOR
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Evet.Kliniklerimizde varis muayenesi ücretsizdir.

  40. merhabalar yaşım 30 sağ vsm çapı uylukta 3,9 mm, kruriste 2mmdir. sol vsm çapı uylukta 3,9mm, kruriste 2mm dir. valsalva manevrası bilateral vsm de safenofemoral bileşkeden popliteal bölgeye kadar devam eden kontinü reflü mevcutttur. doktorum ilaçla tedavi önerdi şuan için. ameliyatsız yöntemle tedavi olabilirmiyim veya öneriniz varmıdır ileride artar diye korkuyorum
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Doppler raporunuzdaki ölçüler normal boyutlarda gözüküyor.Muayene etmeden karar veremeyiz.

  41. Merhaba,annemin bacaklarinda yogun olarak varisler var,ayrica iki dizinden protez ameliyatli fakat protez ameliyati olduktan sonra sag bacaktaki varislerin oldugu yerler asiri sertlesmis olup dokundugunda ates gibi yaniyor olmasi ve kizarik olmasi topugundaki muthis agri ve zaman zaman bacagin şişip iltihap toplamasi ictigi antibiyotiklerle bir nebze olsun iyilesip birkac ay sonra tekrar sisip iltihap toplamasi neden kaynaklaniyor olabilir ihtimallerin neler olabilecegi konusunda bilgi alabilirmiyim tesekkurler.
   Op.Dr.Nihat AYDIN
   Annenizde flebit oluşmuş olabilir.Ancak bunu muayene etmeden karar veremeyiz.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

  42. Variköz venler

   Merhabalar yaşım 23.valsava ile solda vsm-cfv bileşkesinde ve cfc de frade 1 reflü izlendi. Ayrıca yine solda vsm de düşüm amplitüdlü grade 3 reflü izlendi. Vsm çapı bileşke düzeyinde sağ 4.1 mm sol 3.8 mm dizüstü lokalizasyonunsa sağ 3 mm sol 3 mm.
   Ne yapmam gerekir? Doktorum bana ilaç verdi ama bunların giderek artmasında korkuyorum. Ne önerirsiniz?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Doppler raporunuzdaki bulgular ileri bir varisi göstermemektedir.Ancak muayene bulgularıda doppler kadar önemlidir.Buyrunuz IDEA kliniklerinde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

   • Yaşım 23 oldugundan ve ileri bi varis olmadıgından dolayı, sizce tedavi ettirmek için erken mi davranmıs olurum? Çok kararsızım.
    Op.Dr.Eren ANĞ
    Varis ne kadar erken tedavi edilirse ilerde o kadar az sorununuz olacaktır.

  43. IYI GUNLER.YASIM 25.IKI BACAGIMDADA YESIL DAMARLAR VE VARIS BULUNMAKTADIR.UZUN YOL VE AYAKTA KALDIGIIM ZAMAN AGRI YAPIYOR VE ŞİŞİYOR. AMELIYATSIZ VARIS TEDAVISI OLUYORMU.VE ISTANBUL ANADOLU YAKASINDA OTURUYORUM.ADRES VERIRSENIZ KLINIGINIze GELMEK ISTIYORUM
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde sizi ameliyatsız tedavi ederiz.
   Adres:Bağdat caddesi Çiftehavuzlar Akbank üstü.
   Tel:0216 368 68 35

  44. Merhaba benim çok az başlayan kılcal damarlarim şu An bütün bacaklarımı sardı hatta sarmasinda en büyük sebep lokman hekim hastanesinde yaptırdığım lazer tedavisi hem arttı hemde az yoğun görünün damarlar çok yoğun oldu artık ağrıda yapıyor bacaklarima dokundukca canın yanıyor ve morluklar çok yoğun oluşuyor tedavi edilebilir mi lazer çözüm olmadı kötü oldu ameliyat da olacak kadar kalın damar yok
   Op.Dr.Eren ANĞ
   Kliniklerimizde tüm varislerin garantili bir şekilde tedavi edilir.

  45. Merhaba,
   Doktor teşhisiyle ayaklarımda varis olduğu kesinleşti. Uzun süre ayakta durmakta, hatta uzun süre sabit oturmakta zorlanıyorum. Uyuşmalar oluyor.
   Ameliyat ile tedavi olunması durumunda hastalığın tekrar nüksetmesi oranı nedir? Zira buna yönelik çok sayıda örnek duydum.
   Op.Dr.Nihat AYDIN
   Kliniklerimizde varis hastalığı ameliyatsız tedavi edilebilmektedir.Buyrun gelin sizi birde biz değerlendirelim.

  46. Merhabalar ayakta kaldigim surece agrilarim artmakta ve uzun surmektedir kliniginize gelip muayene sonucu yondemlerin biri uygulandiginda agrilarim gecermi zamala tekrer varisler olurmu tesekkurler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Merhaba,ağrılarınız varis kaynaklı ise,varislerinizi tedavi ettiğimizde ağrılarınız geçer.Öncelikle sizi muayene edelim,sonrasında ağrınıza yönelik tedavi seçenekleriniz hakkında detaylı bilgi verelim.Geçmiş olsun.

  47. Merhaba, benim bacaklarimda da varis baslangici mevcut. Henuz basinda onlem almak daha mi dogru? Tedavi sonucu tekrar etme riski nedir?
   Op.Dr.Serkan AKARSU
   Tedavi edilen varisin bir daha varis olma ihtimali yoktur.Ama bu sizde yeni bir varis oluşumu olmayacak da değildir.Erken tedavi her zaman avantajlıdır.

  48. Mrb. 33 yasinda 2 çocuğu olan bir bayanim, sanirim ayakta cok kalmis olmaminda verdigi bir sıkıntıyı suan yasamaktayim ama tedasi vardir diye umud ediyorum.1 haftadir dizlerimin arkasi inanilmaz agriyo, bacaklarimi yatarak dik tutmaya calisiyorum firsat buldukca. Dizimin arka üst trafinda kilcal damar catlamalarini görebiliyorum, bana oneriniz nedir.izmirde ikamet etmekteyim.iyi gunler…
   Op.Dr.Serkan AKARSU
   İzmir-IDEA a geliniz.Sizi değerlendirelim (muayene ücretsizdir) varislerinizi garantili bir şekilde tedavi ederiz.
   0232 421 11 11

  49. Merhaba hocam doppler sonucum common femoral ven CFV
   Superfisiyal femoral ven SFV
   Derin femoral ven DFV
   Popliteal ven
   Perforan venoz sistem değerlendirildi
   Bilateral alt ekstremite Cockett lokalizasyonlarinda, 24cm perforatoru, Boyd, Mays, Dodd perforan ven lokalizasyonlarinda. Degerlendirildi. Bu perforan ven lokalizasyonlarinda belirgin
   Yetersizlik gösteren perforan ven izlenmedi
   CFV, DFV, SFV, popliteal ven caplari normal olup kompresyonla tam olarak kollabe olmaktadirlar. Renkli doppler incelemede soz konusu damarlarda damar dolumlari tam, akimlar aciktir. Augmentasyonla akimlar belirgin sekilde artmakta olup trombus izlenmemektedir.
   Valsalva manevrasi ile geri akim saptanmadi.
   Bilateral vena safena magna akimi acik olup CFV bileskesinde Valsalva manevrasi ile geri akim saptanmadi
   Bilateral vena safena parva acik olup popliteal ven bileskesinde Valsalva manevrasi ile geri akim saptanmadi. Sonuc: Normal sinirlarda bilateral alt ekstremite venoz Doppler US inceleme benim donuc boyle hocam caresi nasildir fiyati nedir lutfen yardimci olurmusunuz hemen gelip kurtulmak istiyorum varislerden
   Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
   Bu doppler sonucunuz tamamen normal.Ancak yüzeyel varislerin olabilir.Kliniklerimizde tüm varis ve kılcal damarlarınızdasn kurtulabilirsiniz.Tedavi ücretlerimiz 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapmaktayız.Net tedavi ücretini muayene sonrası söyleyebiliriz.Muayene ücretsizdir.

  50. yuksel karayigit

   hocam slm benim dublor sonucum şöyle valsalva manavrasıyla vena safene magnada grede lll reflü izlendi sag vena safena magmna çapı yaklaşık 5 mm ölçüldü sag poptiteal bölgede cilt altı yaglı doku içerisinde tortiozite normalden geniş yapılar izlendi diye yazıyor yardımcı olur sanız sevinirim tedavisi mümkünmü saygılarımla
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tedavisi mümkündür.IDEA kliniklerinde ameliyatsız tedavi olabilirsiniz.Muayene ücretsizdir.

  51. Mrb behçetim var bu nedenle derin venöz yetmezliğim var bacaklarımda. Ayak bileklerimde ve ayağımda kızarıklık morluk oldukça fazla kollarım ellerim vücut ön bölgede belirgin 6- 7 mm civarında yüzeysel varisler mevcut yüzeysel olanları estetik açıdan daha düzgün görünüme kavuşturmanız mümkünmü
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Durumunuz oldukça ciddi olup görmeden (muayene ücretsizdir) size yardımcı olmak mümkün değildir.

  52. 12 sene önce varis ameliyat-ı oldum şuan tekrar şişliklerim var iğne tedavisi oldum sonuç alamadım şuan ki doblorün sonucunda ameliyat olmam gerektiğini ama tekrar oluşabileceğini söylediler bende sizin sitesinde ki yazıları okuyunca iletişime gecmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniklerimizde ameliyatla tedavi edilebilecek tüm varisleri ameliyatsız yöntemlerle %100 yok ederiz.Başarı oranımız ameliyata göre çok daha yüksektir.Tetkiklerinizle beraber buyrun gelin sizi değerlendirelim.Size en uygun tedavi yöntemlerini seçeriz.

  53. Mrb hocam bir ayda bi anda bacaklarimin ust kısmının iç taraflarında kizarmalar oluştu bu varis mi yirtilmami anlayamadım ne yapmalıyım ve ben çocukta düşünüyorum sıkıntı olur mu varisse kac seansta bitiyor bilgi verirmisiniz
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin sorununuza çözüm bulmaya çalışalım.

  54. Merhaba hocam annemin iki bacağndada 20 25 yıldan beri waris war hiç bi tedawi olmgörmedi hiç bi qüwence yok ssk falan lazer tedawi ne kadar tutar ücreti we tedawi oldu diyelim ağrları bdha olurmu ilerki yıllarda falan?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tedavi olduğunda varise bağlı ağrılardan mutlaka kurtulacaktır.Kliniklerimizde varis tedavi ücretleri çok özel bir varis değilse (çok ileri bir seviyede deoilse) 400-8000tl aralığındadır.Muayene ücretsizdir.

  55. Hocam ben annem için soracağım. Annemin varisleri artık ileri seviyeye gelmiş durumda bir ara bir köpük tedavisi uygulanmaya başlanmıştı ama o da pek etkili olmadı damarda açıklık varmış bundan sonra nasıl bi tedavi uygulanmalı yaşı da 48 yaşı bi sıkıntı çıkarır mı? Sorularını yanıtlarsanız sevinirim.
   Op.Dr.Serkan AKARSU
   Kliniğimizde çok çok ileri yaşlı hastalarımızı bile tedavi ediyoruz.Varis tedavisinin esası varisli damarı yok etmektir.Bahsettiğiniz kaçağın tamiri yoktur.

  56. Merhaba ben aydında yaşıyorum.bacaklarında sözlerin aşağısında yoğun olmak üzere yukarıya goden kılcal damar varisleri var.ikinci hamileliğimde vajina bölgesindeki ana damarda kalın damar varisi oluştu.köpüksüz sikroterapi ve lazer tedavisi oldum.ancak bir sonuç alamadım.köpükle tedavi ile kesin sonuç alabilir miyim?ayrıca tedavi ücreti ne kadar? Ben öğretmenim kurum indirimi var mı?
   Op.Dr.Serkan AKARSU
   Kliniklerimizde SGK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır.Köpükle varislerinizi garantili bir şekilde tedavi ederiz.

  57. Merhaba hocam 5 sene önce sağ bacagimdan ameliyat oldum şimdi ağrımaya başladı benim varisim bilek çevresinde aşırı yoğun daha once ki ameliyatta doktor bilek cevreme girilmez dedi hocam ilerde yara oluşur diye korkuyorum çaresi varmı hocam
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde ayak tabanına kadar oluşan varislere müdahele etmekteyiz.Kliniğimize geldiğinizde propleminizi çözeriz.

  58. Emzirme Döneminde kılcal damar tedavisi olur mu?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Elbette olur.Olacağın tedavilerin sütüne hiçbir zararı olmaz.

  59. Merhabalar.. sag ve sol ayagimdan duplor cekindim sonuc bu.her iki alt ekstrimitede ana femoral ven yuzeysel femeral ven derin femoral ven popliteal ven degerlndirildi vasküler kontur muntazam olup kalibrasyinlari normaldir.lümen icerisinde trombüs lehine gorunum saptanmamistir.venöz yapilarda normalspontan fazik akim izlenmektedir. Sag sfv de grade 2 3 yetmezlikle uyumlu geri akim izlenmekte sag vena safena magna yetmezlikle uyumlu geri akim izlenmemekte sol sfv de 2 3 yetmezlikle uyumlu geri akim izlenmekte sol vena safena magna 3_4 yetmezlikle uyumlu 4 5 saniye devam eden geri akim saotanmistir vsm çapi en genis yerinde 6.2 mm ölcüldü. Lutfen bna yardimci okurmusunuz. Bu bilgilere gore bi fiyat verebilirmisiniz sgk ile anlasmali fiyati igrenmek ve tedavimi ilerlemeden yaotirmak istiyorum iyi gunler..
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Bacaklarınızı görmeden ancak genel bir fiyatı yazabilirim.Kliniğimizde SGK lı hastalar400-4000tl aralığında tedavi ücreti alınmaktadır.

  60. Hocam ben birkacgün önce varis şikayetinden dopller cektirdim sağ bacağımdaki varisler bazı yerlerde 23.9mm olmuş.bunlardan nasıl kurtulabilirim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   IDEA kliniklerinden size yakın olana gitmeniz yeterli olacaktır.Sizi ameliyatsız (köpük+RF ile) tedavi ederiz.

  61. bacagim her agridiginda damaristenilmeyen damar cikiyor ve git gite cogaliyor daha fazla artmasini istemiyorum tedavi olup cikacak varizleri engellemek ciksnida yok ettirmek istiyorum bana fiyattada yardimci olun lutfen
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Tedavi ücreti muayenede belirlenmektedir.Genel olarak 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

  62. Mrba. Benim bacaklarimda orumcek kilcal damarlar var nasil yok edebiliriz ve ne kadar ucret lazim olur ilginiz icin tsk ederim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   IDEA kliniklerinde bir iki günde tamamından kurtulabilirsiniz.

  63. Merhabalar benim burnumun ortasinda cildiyecinin tabiriyle kilcal ben var cok.buyuk degil falat rahatsiz edici bir goruntusu var iz kalmamasi icin nasil bir tedavi yontemi uygulamaliyim ve fiyat hakkinda bilfi verirseniz sevinirim simdiden tesekkurler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde radiofrekans+laser ile hiç iz kalmadan 1000tl ye tedavi ederiz.

  64. merhaba ben almanyada yasiyorum , ayak cevresindeki varisler icin tedavi olmak istiyorum , fakat lazer mi daha uygundur veya köpük tedavisimi kararsizim , yardimlariniz icin tesekkürler .
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varis tedavisinde başarı kombine tedavidedir.Tek bir yöntemle iyi bir sonuç almak mümkün değildir.Tedavi metodlarını uzman doktorunuza bırakın.

  65. Hocam iyi akşamlar size kardeşimle ilgili ayakları hatinden fazla şişiyor ve yara oluyorve akıntısı var hocam bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ve Allah rızası için hocam lütfen
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kardeşinizi tetkikleri ile kliniğimize (muayene ücretsizdir) getiriniz.Size nasıl yardımcı olacağımızı planlayalım.

  66. Meraba bacagimda varis var ayakta durdugumda cok zorlaniyorum hastaneye gittim bir ilac yazdirip baska bir hastaneye gonderdiler siz ne onerirsiniz ne yapmam gerekiyo.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde sizi tedavi edelim.Varis bacağınızdan da aklınızdan da çıksın.

  67. Sayın hocam benim bacaklarimda varis başlangıcı var ayakta çok durduğum zaman sızlama ve yanma yapıyor sizden önerilerinizi rica ediyorum saygilarimla
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Öncelikle bir kalp damar cerrahi uzmanına muayene olmalısınız.

  68. Merhsbs bende gizli varis var ve canım acıyo.benş bilgilendirirmisiniz
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varisin gizlisi saklısı olmaz.Ancak derin ven(toplar damar) yetmezliği olabilir.Diğer ifadeler yanlıitır.

  69. hocam askeri personelim haziran ayında özel bir hastaneye gittim doktor açık ameliyat dedi iz kalmadan varislerden kurtulma imkanım var mı ayrıca sözleşmeli olduğum için sözleşme yenilemeye gittiğimde bana sıkıntı çıkarır mı şu anda varis çorabı ve günde iki defa doxıum 500 mg ilaç kullanıyorum tşk ederim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde hiç iz kalmadan köpükle tedavi ederiz.

  70. Merhaba ben 23 yasindayim esansiyel trombositoz hastasiyim benimde varis problemim var.Tedavi oldukdan sonra varis yine olurmu ilaci varmi.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tedavi edilen varisler birdaha asla varis olamaz.Ancak bu sizde yeni varis oluşmayacak anlamına değildir.

  71. Merhaba ben 2 yıldır magzada satış sanışmanlığı yapıyorum ve bacaklarımın arkasında yeşil damarlar öıköaya basladı doplör cektırdım varis başlangıcı teşhisi konuldu damarlar bazen yok oluyo bazen cıkıyo ama görünümden ötürü şikayetcıtım bunun tedavisi oluyormu ?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Elbette sizi rahatsızeden tüm varislerinizden kurtarırız.

  72. Sag diz kapagimin altinda varisler varr suan ankarda askerim ve gata da acik cerrahi mudahale ile ameliyat dedi doktor . Ameliyattan sonra polislik basvurularim var , ameliyat sonrasi iz kaliyormu ? Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Ameliyattan sonra elbette iz kalır.Kliniğimizde ameliyatsız tedavi olabilirsin.

  73. merhaba benım de bacagımda damar genıslemesı var doktora gıttım amelıyat dedı basınc corabı verdı emzırdıgım ıcın ilac kullanamadım sonrada ssk olmadıgı ıcın gıdıp amelıyat olamadım tek damat benım bacagımın onunde ayagımdan kasıga kadar tek damar arkalarındada var ama okadar cok degıl resımlerını cekıp hemen atmak ıstıyorum en kısa zamanda bunlardan kurtulmak ıstıyorum özel hastalara ne kadar olurkı fıat ınsan bılmeyınce cesarat edıp gıdemıyorum
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.Muayene ücretsizdir.Muayenede net rakam belirlenir.

  74. Merhaba hocam ben 21 yaşındayım benim diz arkalarımda varis oluşuyor ama canı isteyince gidiyor. Mesela diz arkasında bir mavileşme oluyor bir saat sonra bir bakıyorum yok olmuş. Kaşıntı ağrı vs birşey yok.Ben 1 senede 20 kilo verdim kilo vermeden önce bazen çıktığında nadir hafif batma hissi veriyordu.şimdi hiç sorunum yok. Görsellik açısından tedavi olmak istiyorum ama dediğim gibi canı ne isterse onu yapıyor tedavisi nasıl olur tedaviden sonra yine öyle oluşur mu? Şimdiden teşekkürler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sizi muayene (ücretsizdir) edelim sonra yapılacak birşey varsa yaparız.

  75. Merhaba
   33 yasindayim benim sag bacagimda varis problemim var.
   Dizim 20 cm.altindan itibaren kasinti yapiyor,renk te degismeye basladi.benim takildigim nokta…malumunuz biz TÜRK halki olarak saglik konularinda cahiliz.kulaktan duyma kimisine gore acik ameliyat daha saglikli oldugu kimine gore lazer daha saglikli,birde lazerin kanser riski tasidigi soyleniyor…bu konuda bilgi verebilirsenizsevinirim hocam.tesekkurler kolay gelsin
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Şu anda en kolay ve en iyi sonuç veren varis tedavi yöntemi köpük tedavisidir.Laserin kanser yapma riskide yoktur.

  76. Iyi akşamlar, benim varislerum epeydir var, ağrı yok ama görüntü kötü, aynı zamanda sedef hastasıyım, bu şekilde tedavi olabilir miyim? Ayrıca istanbul dışında oturuyorum, nasıl bir süreç söz konusu olur? Teşekkürler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde 2-3 günde tedavi olabilirsiniz.

  77. Sayın doktor mustafa bey benim varislerine acaip derecede kasiniyors sülük tedavisi veya havalar herkez söyledi yaptir diye ben yaptırmadım kasintidan sonra kanama oluyor diyorlar benim ağrım da cok var ama durumum da iyi değil napmam lazim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sülük tedavisi diye birşey yoktur.Kaşıntı yapacak kadar ileri bir varisiniz varsa tedavi olmalısınız.Kliniklerimizde SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

  78. merhaba doktor bey ben 15 yaşındayım ve bacaklarımda varisler oluşmaya başladı. çok belirgin değiller fakat onların ilerlemesinden korkuyorum. benim varis tedavisine 18 yaşından sonra mı başlamam gerekiyor?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Biz kliniğimizde çok daha erken yaşlarda varis tedavisi yapıyoruz.Yaşın bir önemi yok.

  79. mustafa bey zonguldaktan yazıyorum, ayağımın arkasında büklüm yerlerinde varis var çok yaygın değil aynı gün işlem yapılıp dönebilirmiyim, lazerle oğerasyon geçirenlerin ileride kalp krizi riski olduğu söyleniyor ne kadar doğru, ayrıca tek seans ücreti ne kadar tşk ederim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Laserle kalp krizinin bir ilgisi yok.Aynı gün isterseniz gücünüzde yeterse Zonguldaka kadar yürüyerek bile dönebilirsiniz.

  80. fiyatlar nasıl 400 ile 8000 tl oluyor 400 nasıldır 8000 nasıldır
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varisin azlığına çokluğuna göre birde uygulanacak yöntemlere göre ücret değişmektedir.Çok basit 5 dakikada halledilen varis olabildiği gibi aylarca uğraşılan hastalarda vardır.

  81. bacagımdaki varis klekelerim nasıl geçervaris çorabı giydigim halde ilerliyor bi çözümü varmı
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniklerimizden birine geldiğiniz zaman kurtulabilirsiniz.

  82. merhabalar hayrlı günler 27 yasındayım 17 yasında bacaklarımda varis çıkmaya başladı tedavi olmak istiyorum çok aşırı kaşıntı yapıyolar zaten belirgin vaziyettteler şişme ve ağrı oluşmakta hiç dayanamadığım aşırı kaşıntı çünkü kaşıntıdan yara yapıyorum hizmetiniz için çok teşekkür ederiz trabzondayım istanbula geldiğim an yanınıza uğrayacam inşlh hocam sağolun

  83. Hocam öncelikle varis olayı bende yoktu vârislerim sol bacamda şişme olduktan sonra başladı 2 yıl geçti aradan ve gün geçtikçe ufak ufak bacağımda mavi morarır gibi oldu bende anlayamadım birden oluştu şimdi 3-4cm büyüklüğünde bacamda 3 tane var diyerleri ufak daha hocam ve 2 bacamdada var
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde ameliyatsız hepsinden kurtulabilirsiniz.

  84. Mrb hocam 36 yaşında bayanım vârislerim belirgin bir şekilde ve sag bacağımda kramptan girdikten sonra oluşan ağrı gibi bir ağrı var sanki damarım çekiliyor gibi oluyor bunun nedeni varis olabilirmiş ilk muayene ücretsizmi bilgilendirirseniz sevinirim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde ilkte sonda varis muayenesi ücretsizdir.Tedavi ücreti ise 400-8000tl dir SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

  85. Merhaba doktor bey, sağ ayağımda doğuştan gelen varisler var kalçamdan ayaklarımın üstüne kadar belirgin şekilde görülüyor. Bir yılı aşkın süredir ayak tabanımda uyuşma ağrı gbi sorun çıkartıyordu. İlk başta ortopedik bir sıkıntı olduğunu düşündü doktorlar sonradan varisle alakası olduğunnu söylediler ama pek tatmin olmadım çünkü diğer ayak tabanımdada oluştu ağrı artık. diğer bacağımdada varis olduğunu söylediler ikiside orta dereceymiş. aha önce böyle bişeyle karşılaştınızmı gerçekten ayak tabanalarımdaki bu ağrının sebebi varislerim olaiblirmi?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sizi tetkiklerinizle beraber görmemiz gerekir.

  86. Tedaviden sonra bacakta veya ayak bileğinde herhangi bir iz kalma ihtimali var mı?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Hayır hiç bir iz kalmaz.(geçici olabilir)

  87. mrh hocam öncelikle vereceginiz cevap için tşkler.ve benin için önemli.annen bu varis illetinden cok cekiyo varis ülsere cevirmiş ve morarıp kızarıp bide patlıyo resmen agaç gibi şekli ve cok agrı cekiyo özellikle gece sabahlıyo.bu köpük tedavi annemede işe yararmı hocam yada ne yapmalıyız.bide kilolu.hocam ayrıca nornal varis amaliyatıda oldu.ama sonuç daha kötü
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Hastanızın durumu çok ileri varis olup tetkikleri ile beraber görmeliyiz.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

  88. Merhaba doktor bey ben cok fazla ayakta durdugum ve yoruldugum zamsn diz kapaklarimin arkasi ve bacaklarimda dayanilmiycak agrilar oluyor gorunurde bisey yok acaba varis agrilarimidir.Tesekkurker.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Görünmeyen varis olmaz.Muhtemelen yorgunluk ağrılarıdır.

  89. Merhaba.Ben 33 yasindayim.Bu seneye kadar bacaklarimla ilgili bir sorunum yoktu.Simdi ise ozellikle diz arkasi ve arka baldirlarimdaki damarlarim cok belirgin bir hal aldi ve gun gectikte daha da belirgin olmaya basladi.Varis gibi siskin degiller fakat yemyesil ve belirginler.Bu gorunumu varis tedavisiyle gidermek mumkunmu?Tesekkur ederim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sizi çok rahatsız ediyorsa neden olmasın.

  90. merhaba hocam, ben 36 yaşındayım genelde ayaklarımda bazende kollarımda damarlarımda titremeler oluyor cildim epey bir esmer damarlarım görünmüyor yinede köpük tedavisi olabilirmiyim yoksa başka bir tedavi yöntemimi gerekir?teşekkürler…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Bu şikayetinin varisle bir ilgisi yok.Bunun için nöroloji uzmanına bir muayene olunuz.

  91. Ben 36 yasindayim 20 senedir varis var 2 bacagimda kasiklarima kadar 2 senedir varis corapi ve ilac kullaniyorum.agrilarim var ameliyat olmaya karar verdim.ameliyat kesin cozum mudur? Damar genisligim 3 milimm.bana yardimci olurmusunuz?…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varis tedavisinde ameliyat artık çok gerilerde kaldı.Ameliyatsız tedavi yöntemleri(köpük,skleroterapi,laser,radiofrekans,…gibi) ameliyata göre çok daha iyi sonuçlar vermekte ayrıca hasta açısından büyük konfora sahiptir.Ameliyatta hasta bir ay işinden gücünden alıkonduğu gibi en azda üç ay varis çorabı giymeye mecburdur.Ayrıca ameliyatta ömür boyu bıçak izi taşıma gibi bir durumda mevcut.

  92. Merhaba hocam ben 32 yaşındayım yaklaşık 12 yıldır varis hastasıyım 2005 de ameliyat oldum ama faydasını görmedim şu anda sol bacagımdavaris kasık bbaldırıma kadar ulaştı dizden altıda uyuşukluk var ve morluk var sagbacagıdada başladı artı kanımda pıhtılaşmaya yatkınlık oldugunu ögrendim testler sonucunda tedavisi mümkunmüdür artık varıslerden ve agrılarından kurtulmak istiyorum LÜTFEN YARDINCI OLUN şimdidem çokteşekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Size yardımcı olabilmemiz için tüm tetkiklerinle beraber kliniğimize gelmeniz gerekir.

  93. 3 defadir laser kopuk tedevisi oldum eyer gebelik olursa tekrar cikarlarmi cevap bekliyoorum Tao
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tedavi olduğunuz varisler hiçbir şekilde tekrar çıkamaz.Ama bu söz sizde birdaha varis oluşmaz anlamına gelmez.Kendinizi koruyamaz iseniz yeni varisler oluşabilir.

  94. Hocam merhaba; annem şuan 42 yaşında ,bundan 11 yıl önce sağ bacağından varis ameliyatı oldu.bir kac haft sol bacağındaki sertlik ve morarma için ultrason cekildi ,doktor 4mm den bahsetmiş sanırım.varis damarı tıkanmış.4mm ne anlama geliyor.ameliyat aşaması nasıl gerceklesir.tesekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimize müracaat edrseniz ameliyatsız tedavi yapabiliriz.4mm orta seviyede bir varisi tarif eder.

  95. mrb ben 26 yaşındayım varislerim nedeniyle yaklaşık 4 ay önce hastaneye gittim doktor bana düşük basınçlı diz altı varis çorabı verdi. baldırlarımdada ince çizgi çeklinde pembelikler oldu için ben külotlu varis çorabı aldım 2 ay kullandım ve ağrılarım daha da arttı çoraptan kaynaklanabilirmi sizce çorabı kullanmaktan vazmı geçmeliyim…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Bacak yapınıza çorap uygun olmayabilir yada usulüne uygun giymiyorsanız fayda yerine zarar görebilirsiniz.

  96. iyi günler hocam ben ssk ya bağlıyım her hangi bir indirime tabimi olacak mı amaliyat ve ilk muayene ücretlimi
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   İlk muayene ücretsiz.Sadece bizimle ilgisi olmayan SGK nın aldığı bizede toplattığı 12TL ödüyorsunuz.Tedavi olacak olursanız %50 indirim yapılır.

  97. sayın doktor 2008 de iç ve dış venöz yetmezliği teşhisi kondu. şimdi varislerim iyice belirginleşmeye başladı ve ayak bileklerimle bacaklarım çok ağrıyor. mitral kapakta da aşırı olmamakla birlikte yetmezlik olduğu şöylendi. bu duruma göre varis tedavisi olabilirmiyim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sizi tetkiklerinizle beraber gördükten sonra karar verebiliriz.

  98. mrb ben 21 yaşındayım ve iki bacağımdada varis var beni çok rahatsız ediyolar hem ağrı yapıyolar hemde görünüş bakımından bunu için tedai için size gelebilirmiyim kurtulmak istiyorum
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tabiki gelebilirsiniz.Kliniğimizde en kısa zamanda sizi bu rahatsızlıktan kurtarırız.

  99. mrb hocam ben 32 yasındayım yaklasık 10 senedır varıs problemım var sag bacagımın dız altından ayagıma kadar varıs var şiş ve agrı yapıyo bacaklarımda yorgunluk hıssı var benı cok etkılıyor sosyal guvencem yok cok tutar dıye hastahanenın kapısından bıle gecmedım .sımdı gormeden bısey dıyemezsınız ama tahmını olarak nekadar ücret tutar. ? tesekurler. . .
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Bizim kliniğimizde varis muayenesi ücretsizdir.Net rakamı ancak muayeneden sonra söyleyebiliriz.Genel olarak 200-4000TL aralığında ücret alıyoruz.

  100. merhaba.ben 18 yaşındayım.dizlerimin arkasında pembe-mor renkli damarlar belli olur.Şiş değiller sadece görüntü açısından beni rahatsız ediyorlar.Ağrıda yapmıyorlar. tedavi edebilir misiniz? birde muayne ücreti ne kadar? cevap verirseniz sevinirim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Elbette tedavi edebiliriz.

  101. merhaba,ben 16 yaşındayım ve dizlerimin arkasında pembe renginde damarlar belli oluyor .etek falan giyemiyorum ve sinirlerim bozuluyor. klinikte kaç seansta oluyor tedavi?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Muayene etmeden seans sayısı söylemek yanıltıcı olur.Ancak sizin anlattığınız 1-2 seansta bitebilir.

  102. Merhaba hocam
   27 yaşındayım, anneden aldığım genetik miras olan varislerim kırmızı ve mor renkli kılcal damarlar olarak baldırlarımın dizin üstündeki iç kısmında ve dizin arka kısımlarında bulunmakta. özel sektörde öğretmenlik yapıyorum, gün boyu ayaktayım. şimdilik ağrı sorunum yok ama görüntüden fazlaca rahatsızım. daha önce doktora gitmedim, size muayene olmak ve bu sıkıntıdan kurtulmak istiyorum. Gelmeden doppler film çektirmek gibi şeyler yapmam gerekiyor mu ? bu arada ankarada yaşıyorum, yönlendirmeniz olabilir belki ya da direkt kliniğinize geleceğim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Hayır hiçbirşey yaptırman gerekmez gerekirse biz istiyoruz.

  103. doktor bey mrb daha önce gelip tedavi olmuştum 1 ay oldu fakat igne izleri geçmedi,,ne yapmam gerekiyoo??
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tedaviden sonra oluşan lekeler bir ayda geçmeyebilir.Ortalama süre 3 aydır.

  104. mrb,ben 3 hafta önce endovenöz lazer yaptırdım sonrasında gerek yürüyüşlerimi gerekse varis çorabımı ihmal etmedim ancak şimdi ayağımın üstünde yeni yeni vasisler palpe edilecek boyutta oluştu.dopler yaptırdım lazer yapılan safende sorun yada kaçak yok dendi sadece 2 cm lik üst kısımda kaçak var oda normal dendi.varis çorabı varken neden yeni varisler oluştu?ne yapmalıyım…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Aylin hanım;endovenöz laserle varislerin hepsini temizlemek mümkün değil.Büyük varislerde ameliyata göre küçük avantajları olan bir yöntem.Geri kalan (temizlenemeyen varisler) kısa bir süre sonra sizde olduğu gibi varis oluşmakta.Varis tedavisinde biz klinik olarak mutlaka kombine tedavi yöntemleri uyguluyoruz.Kliniğimize müracaat ederseniz sizi bu sıkıntıdan kurtarırız.

  105. hocam size tekrar çok teşekkür ederim..biraz önce varis tedavisi oldum ve şuan iş yerindeyim çok memnun kaldım gerçekten,,hem sizden hem tedaviden hemde fiyattan ;);) bukadar ucuz maliyete üstelik 10 dk içinde varislerimden kurtulacağımı hiç düşünmüyrdum..herkese IDEA Klinikleri tavsiye ediyorum…Çok saolun

  106. sayin doktor bey ben almanyada yasiyorum burada kalin damar varisler ucretsiz olarak yapilmakta fakat ince kilcal damarlarin tedavisi estedige gectigi icin cok asiri bir ucret talep ediyorlar.ve ben buyuzden yaklasik 13senedir varisle yasamak zorundayim vebenim ozel hayatimi ve psikolojimi cok kotu etkiliyor ben 2cocuk annesiyim ve daha 31 yasindayim fakat bacaklarim sanki 50-60yasinda gibi sorun ise acaba hastenenizde yurtdisindan gelen hastalar icin ne tur uygulamalariniz var.turkiyeye geldigim zaman nasil bir pratokol ile tedavi olabilirim ..tesekkurlerimi sunuyorum.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimize müracaat ettiğinizde 7-10 gün aralığında tedavinizi bitiririz.Varisinizin durumuna göre 200-4000TL aralığında bir ücret ödersiniz.Faturanız ve epikriziniz verilir bunu almanyadaki sigortanızdan talep edersiniz.

  107. mrb,skleroterapi mi endovenöz lazer mi daha iyi sonuç verir?benim hem kılcal damarlarım belirgin hemde diz kapağımın yanında 4-5tane aralarında bir iki parmak ara olan zeytin çekirdeği kadar büyüklükte varisim var.ayrıca lazer yapılan bacaktaki kılcallar yada belirgin varisler tamamen kaybolacaklar mı yoksa sadece işlem yapılan damar bağlantısı olan varisler mi yok olacak.bilgi verirseniz sevinirim….
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varis tedavisinde tek bir yöntemle sonuç alamazsınız.Bunu hayal dahi etmeyin.Tedavi metodlarından(ameliyat,köpük,laser,radiofrekans,..v.s.) bunlardan herhangi biri ile tedavi olabilecek hasta sayısı (varisli) %2 dir.Ancak kombine bir tedavi ile sonuca gidebilirsiniz.Köpük tedavisi ile endovenöz laserden alacağınız sonucu alabilirsiniz ama kılcal damarlarınız için epidermal (cilt üzerinden) laser yada radiofrekans uygulanmalıdır.

  108. merheba ben 16 yaşındayım bacaklarımda yoğun miktarda varis bulunmakta benim genlerimden dolayı 3 senedir bu varisler var diz arkalarımda ve bacağımın üst kısımlarında daha belirgin şekilde merdiven çıkarken ağrı yapmaya başladı inanılmaz şekilde rahatsız olmaya başladım bende yaşıtlarım gibi şort veya etek giyemiyorum çok can sıkıcı aklıma geldikçe sinirden ağlıyorum ne yapabilirim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Ağlamanıza gerek yok kliniğimize müracaatınızda sizi varislerinizden kurtarırız

  109. mrb ben 37 yaşındayım sagbacamda varızlerım ilerledınden dolayı artık agrılarım başladı yol yürüyemiyorum ayakta kalmıyorum şişlikler oluşmaya başladı dayancak gibi deyil agrılarım nereye gitcemıde bılmıyorum bana ne önerirsiniz işim dolayı süreklı ayaktayım her günüm acı cekmekle geciyor ne önersiniz lütfen yazın banatşk
   Op.Dr.Atilla KAYIHAN
   Öncelikle muayene olmalısınız.Bizim kliniğimizde muayene ücretsizdir.

  110. benim sol bacağımda ilk hamileliğimde oluşan varisler vardı bir defa iğneyle ilaç vererek damarları açtılar görünümü biraz düzelmişti ama şuan tekrar hamileyim ve tekrardan oluştular benimki çok ileri düzeyde değil ama ben zonguldakta yaşıyorum yani kaç seans gelmem gerekir tedavi için sıkmı gelmek gerekiyor
   Op.Dr.Atilla KAYIHAN
   Hamilelik bittikten sonra müracaat ederseniz kısa zamanda tedavi yaparız.

  111. Hocam merhaba benim esimde 2001 ve 2003 yillarindaki hamilelikte
   iki bacaginda varisler olustu 6 yil once amelyat oldu halen varis corabi giymekte ama varis tekrarladi yaklasik 7 veya 8 defa igne tedavisi uygulandi ama halen iki bacaginda odem var agrilari artmakta esimin hergun bacaklarim agriyor demesi piskolojimi bozdu hocam bu durumdan kurtulabilecekmiyim daha once universite hast. gittim amelyat yapan doktorun devam etmeli dediler bu durumda nasil bir yol izlemeliyim tesekkurler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varis çok kötü bir hastalık değil tedaviside genellikle vardır.Çok daha kötü hastalıklar olduğunuda düğşünmelisiniz.Kliniğimize tetkikleri ile gelebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

  112. merhaba doktor bey 7 senelik evliyim 3 tane hamilelik geçirdim aşırı derece varisim var 3.doğumda flebit oluştu orayı lokal anesteziyle aldırdım diğerlerine ameliyat dedi doktor sgk miz yok doktara gidemiyorumbacaklarımda ağrı oluyor at kestanesi kullansam faydalı olurmu şimdiden teşekkür ederim istanbul kartaldayım
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   At kestanesinin varis tedavi ettiğini görmedim.Varisli hastaları bir süre teselli etmektedir.

  113. doktor bey benim sikintim ayagimda kilcar damarlar ayagimin bazi bölgelerinde bolum bolum kac seansta kurtulurum kaca mail olur
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Muayene etmeden bunu söylemek zor ancak çok uzun sürmez bazan tek seanstada bitirebiliyoruz.Ücret 200-4000TL aralığı ancak SGK nız varsa ödeyeceğiniz en yüksek ücret 2000TL olabilir.

  114. merhaba benim bacagımın üst arka bölgesinde varisler var ve ben bundan çok rahatsiz oluyorum ço üzülüp ağlıyorum ne denize gidebiliyorum ne de etek ğıyebiliyorum hiçbir sosyal güvencem yok ne olour yardım edin bir bayan olarak çok mutsuzum beni bu dertten kurtarın ne olur.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Size yardımcı olabilmemiz için kliniğimize kadar gelmeniz gerekir.

  115. merhaba.benim iki bacağımında diz altında varislerim var.doppler çektirdim.trace 4 çıktı.görünürdede belli.sağ bacağımda çok ağrım oluyor.varis çorabı giyiyorum ama fazla faydası olmuyor.hemşireyim.yayılmaya da başladı.1 doğum yaptım.doktorum tedavi ettirmem gerektiğini söyledi.ameliyat olmak istemiyorum.kalın damar varisi.kliniğinizde ted.olmam nekadar sürer? ilk geldiğimde sonuçlarımla gelsem hemen tedaviye başlamam mümkün olurmu?ted.süreçi nasıl oluyor?nekadar izne ayrılmam gerekir?ted.sürecinde bebeğimi emzirebiliyormuyum? son olarak ücreti ortalama ne kadar tutar?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Hemşire hanım;Nereden geleceğini yazmamamışsınız.Geldiğinizde tedaviye hemen başlarız.İstirahat etmeniz gerekmez.Ancak anladığım kadarıyla İstanbul dışından geleceksiniz bir haftalık izin yeter.2ay kadar sonra birde kontrole gelirsiniz.Ücretlerimiz200-4000TL aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapıyoruz.Ayrıca hemşirelere %25 indirim yapıyoruz buna göre en yüksek ödeyeceğiniz ücret 1500TL olabilir.

  116. doktor bey ben 20 yaşndayım ve benim sol bacağımda doğuştan çok büyük varisler vay ayak üzerimden başlıyor kalçama kadar ve bacağımın çok dışında aşırı derecede şiş ve koyu renkli.doktora 18 yaşımda gittim ve iç varis olduğunu söyledi ve benim rahatsızlığımın doğuştan olduğunu ve bunun tedavisinin olmadığını ancak estetik yapılabileceğini söyledi ve bununda ancak iki yıl geçerli olacağını geçici bir tedavi olduğunu ve sadece bacağıma olabileceğine ayak üzerine asla birşey yapılamayacağını söyledi.ben artık kurtulmak istiyorum gerçekten tedavi olma durumum yokmu lütfen yardımcı olun.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Zeynep hanım;bahsettiğiniz durum fevkalede ciddidir.Bu güne kadar yaptırdığın tetkiklerle beraber kliniğimize müracaatınızda size katkımız olabilir.

  117. merhaba kaltımsal baldır kısmımda ceviz büyüklüğünde ve çokca da kılcal damar varslerim var. muayene eden doktor ameliyat dedi. samsunda oturuyorum özel bir hastanede ameliyat olmaya karar verdim önereceğiniz bilmem gereken ayrıntılar nelerdir.yanlış birşey yapmak istemiyorum. ameliyat sonrsı görüntüde düzelme sizce yüzde kaç olur teşekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Ameliyat sonrası görüntüde hemen hiç düzelme olmaz.Çünkü;kılcal varislerinize hiçbirşey yapılamaz.Hem variste ameliyat arttık tarihin derinliklerinde kaldı.Kliniğimize gelebilirseniz sizi ameliyatsız kılcallarda dahil tüm varislerinizden kurtarırız.

  118. FİKRİYE YAMAN

   hemşireyim varislerim var büyük olanlarını iğne ile tedavi yaptırdım varis çorabı kullanıyorum kılcal varislerim çok lazer tedavisi önerildi bana yardımcı olurmusunuz aydın ilinde ikamet ediyorumücretini öğrenebilirmiyim teşekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Hemşire hanım,Kliniğimize müracaat ederseniz size yardımcı olabiliriz.SGK lı hastalara %50 indirim yapıyoruz Sağlık çalışanlarına ayrıca %25 ilave indirim yapıyoruz.

  119. emekli sandıgıyım lazerle tedavi ne kadar olur
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   200-2000TL. aralığında olur.

  120. merhaba hocam benim ıkı bacagımda diz kapagımın arka kısmındakı bolgede kalın varis var. boyutu fındık kadar denebılır. tedavi sonrasında kesın olarak yok olurlar mı ve ayrıca sgk var. ucreti ortalama ne kadar tutar ve klınıgınıze muayıneye gelındıgınde ücret talep ediyor musunuz ?bılgılendırırsenız sevınırım.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde muayene ücretsizdir bu sadece SGK lılar için değil herkes içindir.Tedavi ücreti ancak muayeneden sonra söylenebilir.Genel olarak ise SGK lılardan varisin azlığına ,çokluğuna ,tedavi metodlarına ve riskine göre 200-4000TL aralığında bir ücret istenmektedir SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.Tedavi sonrası varislerin kesin olarak yok olur.

  121. merhaba mustafa bey meslegım dolayısyla sureklı ayakta oldugumdan yenı olusmus küçük kılcal damar halinde varisler oluşmakta ben bu durumdan dolayı tedirginim hem ilerlemesi yönünde hemde estetik açısından yakında doktora baş vuracağım ama sizden de ne yapmam gerektiği konusunda bilgi almak istiyorum birde bende küçük ve çok fazla olmadığından tedavi sonrası tamamen görünmücek derecede gecer mı?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tedavi şayet uygun bir tedavi ise görünmeyecek şekilde kaybolur.

  122. merhaba hocam,sol bacagımda varis var,damar kalınlaşıp büklüm büküm oluyor, erkek olmama rağmen hem görüntüsü hemde ayağımda meyana glen uyuşmalar raatsız ediyor ,bunun tedavi süresive masraıfı nedi r
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sorduğunuz iki soruda ancak muayeneden sonra cevaplandırılabilecek sorular.Anormal bir varisiniz yoksa 10 güne kadar tedavi edebiliriz ücrette 4000TL yi geçmez.Ayrıca SGK nız varsa %50 indirim yapılır

  123. merhaba doktor bey ben öğretmenim mesleğimden dolayı sürekli ayakta kalıyorum ve buna bağlı olarak bacağımın arka tarafında kılcal damarlar belirgeşmeye başladı.ve kötü bir görüntü oluşmaya başaladı .kesin çözüm var mı görütüyü yok etmekiçin .ayrıca mersinde yaşıyorum..bana nasıl çözüm önerirsiniz.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Mevcut varisler için kesin çözüm vardır.Ancak bu sizde bir daha oluşmaz anlamına gelmez.Mevcut varislerin yok edilir ve onlar birdaha asla varis olamaz.Size ADANA dan bir telofon numarası vereyim görüşünüz.0322 458 84 84

  124. merhaba yeni oluşmaya başalayan kılcal damarlar varis midir varis ise görüntüsüne kesin çözüm var mı
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varis değildir ama çözüm vardır.

   *

  125. hocam benim hamilelik dönemimde varis oluştu daha sonra ilerledi sonunda 26 yıl önce ameliyat oldum.aradan geçen yillarda tekrar oluştu yeni dopler çekildi sol bacaktan ameliyat olmam gerekiyor fakat daha önce açık ameliyat geçirmemden ötürü şimdi lazer uygulanamazmış sizcede böylemidir.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimize müracaat ederseniz sizi ameliyatsız tedavi yapabiliriz.(köpük,laser,radiofrekans,…gibi yöntemlerle)

  126. iyigünler.2seneöncesolbacağımdan varis ameliyatı oldum.Ama tekrar varis olmaya başladı.Çok ağrı yuapıyor.Şimdi 5 aylık hamileyim hamile iken tedavi yapabilirmisiniz?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   hamilelik esnasında tedavi yapmıyoruz.

  127. hocam bazı yerde 4000 tl ye kadar cıkıyor bazı yerdde 2000 tl ye kadar cıkıyor dıyorsunuz.. sgk lılara 4000 tl olan köp
   ük tedawisi normalde 8000 tl mi
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde çok özel bir varis değilse;200-4000TL.aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

  128. meryem sevinç

   mrhb hocam ben 33 yasındayım avcumun içi kadar toplamda ince kılcal varisim var birtane de kalın varisim var tedavisi süresi , ücreti nedir? Bu benim için önemli ssk lıyım bilgi verirseniz sevinirim tşkrler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Görmeden söyleyeceğimiz ücret yanıltıcı olur.Kliniğimizin ücret politikası SGK lılar için 200-2000TL aralığıdır.Bahsettiğiniz kadar bir varis 500TL.civarıdır.

  129. merhaba hocam ben bingölden yazıyorum annemin bacağında gözle görülen kıvrımlı varisler var size gönderdiğim resimdeki gibi https://www.varisistanbul.com/wp-content/uploads/2010/03/bacak_ic_kenarda_varis_once1.jpg burdaki doktorlar tek çözümün ameliyat olduğunu belirtiler ama ameliyatan sonra tekrarlayacağını söylediler bizde vazgeçtik videonuzu izledim bana çok mantıklı geldi bu konuda bana yol gösterici olursanız sewinirim ben sizinlen şahsen görüşmek istiyorum yakın zamandada istanbula gelecem.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Ameliyat olabilir bir varis ise annenizi ameliyatsız tedavi edebiliriz başarı oranı ameliyata göre çok çok daha iyi gelebilirseniz annenize yardımcı olabiliriz
   Varisle ilgili sorun ve tecrübelerinizi varis forum da paylaşabilirsiniz

  130. Merhabalar hocam ben 32 yaşındayım kronik ITP hastasıyım artık hiç bir tedavi göremiyorum çünkü tedavilerden bir sonuç alınamadı ve hayatım böyle devam edecek bacaklarımda ve bileklerimde gebelik sonrası yaygın fakat bir kaçı hariç kılcal varisler oluştu gerçi öncesinde de ufak tefek vardı estetik olarak ciddi anlamda rahatsız olduğum gibi bahsettiğiniz yorgunluk ağırlaşma ağrı hissi ve birazda hastalığıma bağlı morluklar da var kısaca kurtulmak istiyorum ama rahatsızlığımdan dolayı çekiniyorum çünkü trombositlerim genelde en fazla 30 bin ile 40 bin civarı tabi ilaçsız ben tedavi olabilirmiyim ayrıca ben çalışmıyorum eşim de SSK lı ücret çok yüksek olurmu vede başka şehirden gelenler için tedavi süresinde değişiklik yapılabiliniyormu teşekkür ederim bütün sorulara ayrı ayrı cevap verme inceliğinizden dolayıda teşekkür ediyorum.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Evet adanada muayene ve tedavi olabilirsiniz.ITP ciddi bir rahatsızlık.Dolayısıyla neler yapabileceğimize ancak sizi gördükten sonra karar verebiliriz.

  131. hocam askerlik hizmetim sırasında aşırı ayakta kaldığım için varisler oluştu,2011 ocak ayındaaskerden döndüğümde çekilen renkli dopplerde damarlarda kaçak olmadığı söylendi ancak şuan daha da ilerlemiş durumda ve çok fazla acı çekiyorum.muayene olmak istiyorum muayane ücretlerinizi öğrenebilirmiyim?sgk lıyım..
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

  132. merhabalar;54 yaşındayım,16 yıllık öğretmenlik ve yorucu bir çalışma hayatının arkasından,6 yıldırda oturarak çalışıyorum ve artık bacaklarımda örümcek ağlarım oluştu.doppler sonucunda kaçak var denildi,ve bir tedavi önerilmedi.ben kendim kalpdamar doktoruna gittim,skleroterapi tedavisi yapalım dedi ve başladı.iğnelerle ilacı verdikten sonra pomad uygulaması ve bandaj sarımı.çok sıkıntılı bir süreçti.ama iyi gelmedi,bide üstelik iğne yerlerinin morluğuda eklendi çok kötü bir görüntü var.genellikle diz arkalarımda.sizde tedavi olabilirmiyim?devlet memuruyum,ne kadara malolur bana?bu tedavi kaç gün sürer?bir daha çıkarmı?çok teşekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Bizim kliniğimizde bandaj yok.Varisinizi görmeden zaman ve ücret söyleyemiyoruz.Tedavi olduğunuz varisler bir daha asla çıkmaz.Ücretlerimiz 200-2000TL aralığındadır.

  133. hocam 39 yaşındayım 1 ay önce konulan teşhisi yazıyorum size
   common femoral ven
   superficial femoral ven
   profundal femoral ven
   popliteal ven
   safena magna ve parva venleri incelendi
   tüm venöz sistemde lümenler açık olup kompresyonla kollabe olmaktadır.Trombus formasyonu saptanmadı.
   augmantasyonla akım şiddetkenmektedir
   valsalva mabevraları ile bilateral safenofemoral bileşke ve ana femoral vende grade 1 2 reflü saptanmıştır.
   hocam size gelip tedavi olmak istiyorum nasıl bir tedavi uygulanır ve ben sgk lıyım şansım varmı?
   Teşekkürler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   SGK lı olmanız size bizim kliniğimizde büyük katkı sağlayacaktır.Köpük tedavisi sizi varislerinizden kurtaracaktır.

  134. mrb hocam benim ayak bileklerimdede kılcaldamar varisleri olusmaya basladı cok agrı yapıyo ayrıca üst bacaklarımada atmaya basladı ayrıca burnumun ucunda kırmızı örümcek ağı gibi bir damar catladı bunlardan kurtulmak mümkünmüdür kac seansta biter ve ücreti nekadardır beni bilgilendirirseniz sevinirim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Elbette mümkün ama muayene etmeden kesin birşey söylememiz mümkün değildir.Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 200-4000TL.aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapıyoruz.

  135. Merhaba,annemin yıllardır her iki bacağında da varissorunu var 1,5 yıl once bir bacağından ameliyat oldu diğer bacağını kaza geçirdiği için yapmamışlardı. İlk 6 ay ağrısı azalmıştı ancak sonra daha da artarak ayak tabanını ince damarlar kapladı. Şu an gerçekten zor durumdayız annem sabaha kadar uyuyamıyor, uzun mesafe yuruyemiyor ve henüz 44 yaşında. Varisin kesin tedavisini yapabiliyor musunuz? çok ilerlemiş varislere çözüm olabilecek tedavi var mıdır? Fiyatı en yüksek ne kadara mal olur?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varisi kesin tedavi edebiliyoruz.Ama görmemiz gerekir.Ücret görmeden söyleyemeyiz.

  136. 6.derce varıs var seker hastası sol ayakta varıs yara acıldı kasıktan anjıografı yapılamadı yarın kolundan deneyecek dr lar bazı dr lar ise ayagın kesilecegını söyledıler acaba tedavısı mumkunmu eger mumkunse malıyetı ne kadardır hocam
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Bahsettiğiniz durum varisle ilgili olmasa gerek.Muayene etmeden bu konuda size birşey söyleyemem.

  137. merhaba ben 4 kez açık kalp ameliyatı oldum 26 yaşındayım şuanda kan sulandırıcı ilaç kullanıyorum ve çocukluğumdan beri bacaklarımda morluk şeklinde varislerim var bilek kısmında daha yaygın ve giydiğim ayakkabı gün için dehşet şekilde sıkıyor ve çıkartmak zorunda kalıyorum doktoruma sorduğumda yaşıyorsun yaa varislerin o kadar önemli değil diyor ama ben ayaklarımın şişmesi ve ağrılarından aynı zamanda görüntü bozukluğundan dolayı çok rahatsız oluyor ne yapabilirim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Epikriz raporlarınla kliniğimize müracaatınızda size yardımcı olup olamayacağımızı söyleyebiliriz.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

  138. merhaba benim varislerim makarna gibi kıvrım kıvrım olanlardan daha önce üç dört kez iğneyle kurutma yöntemiyle tedavi oldum ancak tekrarladı şimdi daha cok oldu.tekrar tedavi olmak için başka bir doktora gittiğimde bu damarları kurutursam bacağmın fil bacağı gibi şişeceğini ve dolaşımın bozulacağını söyledi ben ne yapacağımı bilmiyorum.hergecen zaman coğalıyor lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim .ben izmirde oturuyorum ve emekliyim burada tedavi olabilirmiyim teşekkür ederim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   derin damarlarınız açıksa varisleriniz tedavi edilebilir.doppler USG yaptırıp derin damarlarınıza baktırın açıksa gelin tedavinizi yapabiliriz vede fil bacağı olmaz.

  139. merhaba hocam ben 20 yaşındayım doktora gittim ve doxsimum verdi 2 aydır kullanıyorum ama fayda etmedi ayaklarımda kalın damarlar cıkmaya başladı sanki ilerliyo gibi variz corabı giymeye başladım ama sizce nası bir tedavi önerirmisiniz ayrıca bu varizin iyileşme gibi bir ihtimali varmı yoksa hep devam mı edecek teşekkürler..
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Bu tür tedaviler şikayetlerinizi azaltmak içindir yoksa varisiniz tedavi olmaz.Bunlardan kurtulmak için radikal bir tedavi olmalısınız.

  140. Merhaba ben 40 yaşındayım. bacaklarında kılcal damarlar var üç yerde çok yoğun olmamakla birlikte örümcek ağı şeklinde diğer yerlerde küçük cizgiler şeklinde sgk’lıyım acaba bana yaklaşık bir rakkam verebilirmisiniz.Teşekkürler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kesin değil 1000TL.civarında bir ücret ödeyebilirsiniz

  141. iyi akşamlar hocam ben varisten 5.6 2011 tarihinde dışkapı eğitim ve araştırma hastanesinde amaliyat oldum ama bu zamana kadar ayağından şişlik gitmedi sadece akşam yatağa yattığım azda olsa sabah inmiş olarak görüyom ayağımyere değdiği anda tekrar şişiyo bende sizi duydum ve bilgi sayardan araştırdım size gelmeye karar verdim bu şişliğin sebebi ne olabilir sigara kullanmıyorum ayrıca varis çorabı kullanıyorum amaliyat olmadan öncede sonrasındada çorap kullanıyorum birde ben ssk emeklisiyim ssk ile anlaşmanız varmı ayrıyetten ücret talep ediyomusunuz teşekkür ederim şimdiden cevaplarsanız çok memnun olurum görüşmek umudu ile saygılar sunarım
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Muayene için ücret ödemiyorsunuz.

  142. 48 yaşındayım.1.doğumdan sonra gölge gibi olan varisler 2. doğumumdan sonra görünür ve kalıcı oldular. annemde ve anneannemde de vardı zaten.Beyaz tenli olduğumdan özellikle kırmızı kılcal damarlar çok belli oluyor ve gittikçe artıyor. Dizlerimin arkasındaki alanda mor damarlar var. çok ayakta kalınca,akşama doğru şişiyor. Daflon kullanıyorum. bu varislerin tedavisi nasıl olur? Yaz mevsimine girerken sakıncası olur mu? Teşekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Yaz mevsimi olmasının bir önemi yoktur.Köpük,rf,laser gibi yöntemlerle sizi tedavi ederiz

  143. meraba hocam benim sol bacağımda iç kısımda diz kapağımdan bileğime kadar kalın damarlar var klıcal damarlarda var doğum yaptım hamilelikte daha da arttı kötü bir görüntüsü olduğu için üzülüyorum acaba köpük tedavisiyle kesin çözüm oluyor mu ve fiyat ne olur acaba teşekkür ederim. iyi çalışmalar.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Hem varislerinizden hemde kötü görüntüsünden kurtulma imkanınız var.Köpük tedavisi harika bir yöntem ama tek başına yeterli olmayabilir.Hangi tedavilerin uygulanacağına uzman doktorunuz karar verse daha iyi olur.Bizim kliniğimizde tedavi ücreti 200-4000TL.aralığındadır.Ayrıca SGK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır.

  144. annem 45 yaşında bacaklarında kılcal damarlar şeklinde mor damarlar vardı daha sonra bu damarlar şişti ve baloncuk şekline dönüştü. şiddetli ağrı yapıyor.sigorta olmadan tedavi ücretini ve tedavi şeklini öğrenmemizde yardımcı olur musunuz? teşekkür ederiz…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde tedavi ücreti 4000TL. ye kadar alıyoruz muayene etmeden kesin rakam söyleyemeyiz.

  145. merhaba bn 23 yasındyım 2 sene ayakta calıstım ve bunun sonucunda varislerim olustu. ama bnm varislerim baloncuk seklinde degil mor mor cildimde izler kaldı. ameliyat olmak istyrum ama iz kalıcak diye korkuyorm. bana nasıl bir tedavi uygulanacak varislerim diz kapagıma kadar fiyat cok yüksek olurmu
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sizi ameliyatsız tedavi edebiliriz.Hiç iz kalmaz.Köpük,radiofrekans yada laser uygulayabiliriz.Ücret muyeneden sonra söylenebilir.Ama 200-4000TL.aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapıyoruz.

  146. sol bacağımda iç varis(damardaki kanın damar gennişlemesi nedeni ile kan dolsşımını yapamadıgi)olup şiddetli agrım var ayak dışinda siyah damar görüntüsü yok nasıl tedavi olabilirim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sanırım buanlattığınız sonuca bir uzman doktora muayeneden sonra varmışınızdır.İlgili meslektaşımız muhtemelen size tedavide önermiştir.Şunu bilmelisiniz ki derin ven yetmezliğinin radikal bir tedavisi yoktur.Konservatif tedavi yapılabilir.

  147. ananemde varis ülseri var iki bacağında da alt kısım bileğe yakın mevcut yaralar bulunuyor bu konuylada ilgili bölümünüz varmı acaba?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Annenizi görmeden bu konuda yorum yapabilmemiz mümkün değildir.Bizim merkezimiz ayaktan varis tedavisi yapılan bir klinik olup yataklı tedavimiz yoktur annenize yataklı tedavide gerekebilir.

  148. mrb benim yaşım 29 boy 1.70 kilom 65 bacaklarımda varis var ama çok ileri derece değil tedavi olmak istiyorum bana fiyat verebilrmisniz teşekkürler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tuba hanım ileri bir varis tarif etmiyorsun ama yinede görmeden vereceğimiz fiyat yanıltıcı olur.bizim ücretlerimiz 200-4000TL aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapıyoruz.Siz bunun ortalarını düşünün.

  149. hocam benım bacagımda baldırımdan asagı dugumlenmış sekılde ve bılek kısmında dugumlenme var 2 bacagımda ne gıbı tedavı uygulanır ve ssk lıyım tahmını ucret ne kadara mal olur ılk muayene ucretı ne kadar olur hocam ben aydından gelıcem ve geldıgımde randevu sorunu yasarmıyım ilginize simdiden teşşekur ederım
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Geldiğinde muayene sorunu yaşayabilirsiniz randevu almanız sizin için iyi olur.Muayene ücretsizdir.2000TL. yi geçmeyen bir ücret ödersiniz.Muhtemelen köpük ve RF uygulanır.Görmeden söylenebilecekler ancak bu kadardır.

  150. mrb.ben31 yaşındayım doğumdan sonra varisler oluştu hastanede muanede ameliyatlık değil lazer olabilir dediler kılcal damar ve diz kapağının arkasında çok var yeşil renkte beni çok rahatsız ediyor bacaklarım da o kadar çok çoğaldıkı görünüş şeklide çok rahatsız edici kurtulmak istiyorum bu görünüşten kaç seans sürer,toplam seans ücreti ne olur lütfen cevap bekliyorum
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimize müracaatınızda tüm sorularınızın cevabını ücretsiz alabilirsiniz.Karar verirseniz ücreti mukabili tedavinizide yapabiliriz

  151. bir sorunum daha var lazer ışınlara marus kalmamak için sülük tedavısıyla yapılırmı morlukları geçerme? teşekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sülük sizden ancak kan emer tedavi yapmaz.

  152. 4 sene kadar ayakta çalıştım ve bu sebepten ayaklarımda bilekten kalçalara kadar ince damarlar oluştu..yaz aylarında agrı oluyor ama beni daha çok görüntüsü yüzünden rahatsız ediyor..sigortam var..hangi tedavi yöntemi uygundur,ve ne kadar ödeme yaparım tahmınen..cevabınız makul gelırse randevu almaya karar vereceğim sizden…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sorduğunuz sorulara net cevabı ancak muayeneden sonra söyleyebiliriz.Tarifiniz üzre size uygun tedaviler Köpük ve radiofrekans beraberce olabilir.Ücret 2000TL yi geçmez.

  153. mehrabalar benim sorunum bacaklarımda bazı bölgelerde morluklar var hasar görülmuş gibi daha damara dönuşmemiş bunun tedavisi ne türle yepılır ve ücretleri nekadar cıvarındadır saygılarımla iyi çalışmalar
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Laser yada radiofrekansla yapılabilir ücret yüksek tutmaz

  154. Iyi gunler,
   Ben yurt disindayim ama bu sene turkiyeye tatile gelmeyi dusunuyorum bu aradada varis tedavisi dusunuyorum. Lazer tedavi varmi?sayfanizda bulamadim birde eger varsa tedavi suresi ne kadar suruyor?

   Tesekkurler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimizde ameliyat hariç varisle ilgili her tedavi var.Süre varisinizi görmeden söyleyebilmemiz mümkün değil.

  155. merha ben 31 yaşındayım 1,62 boy kilo 75 iki bacagımda varis var dizimin arkasında kabarık ve büyükler ve gitiiklçe bacaklarıma yayılıyor ve aşırı derecede agrı yapıyor ayaklarımada sıksık kıramp giriyo geceleri agrısından uyuyamıyorum ve sizden ögrenmek istedigim size gelmek için yeşil kart gecerlimi eger geçerli degilse ücreti ne kadar
   yeşil kart geçerlimi cevap bekliyorum tşkr
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Maalesef yeşilkart geçerli değil.Ama bizim kliniğimizde muayene ücretsizdir.Geldiğiniz zaman size en azından tedavi olup olamayacağınızı ne kadar ücreyte tedavi olabileceğinizi söyleyebiliriz.

  156. merhabalar,
   iki bacağımda da kırmızı ve morumsu damar izleri var.bunların varis olduğunu düşünüyorum.bacaklarımın birisin de az birisinde diğerine göre biraz daha fazla . bunların tedavisi mümkün mü?mümkünse fiyat aralığı ne olur?bu arada devlet memuruyum…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tedavisi mümkün.Size ancak görmeden enyüksek ödeyeceğiniz ücreti söyleyebilirim(2000TL)

  157. zübeyde aksun

   merhabalar,
   ben kılcal damar tedavisi ve varis tedavisi için merkezinize geleceğim. ancak il dışından geliyorum ve çalıştığım için çok vaktim yok. tedaviye geldiğim gün başlamanız mümkün mü? Bir de ssk lıyım. merkezinize gelmek için burdaki hastanelerden sevk gerekiyor mu? saygılarımla
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Geldiğiniz gün tedavinize başlanır.Bizim kliniğimizde randevular tedaviye başlamak üzere verilir.Herhangi bir evrak getirmeniz gerekmez sadece kimliğiniz bizim için yeterlidir.

  158. selamlar annem sehir dısında yasıyor.onu istanbula varislerini tedavi ettirmek için size getireceğim.fakat kendisi bağkurlu.tedvi ücreti nsı olur?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Normal ücretin yarısını ödersiniz.Varisin yoğunluğuna göre riskine göre ücret belirleniyor.Buda 2000TL.yi geçmez.

  159. öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. annem tabiki muayene oldu . kalp damar cerrahlari gördüler. ilaç verildi. annemin sağ kolunda varisler var. aynı zamandada sağ omuzda bir kitle var. o kitlenin önemli olmadığı söylendi . doktorların onun baskısı sonucu bu varislerin ortaya çıktığı belirtildi. fakat artık varisler sağ göğüse kadar yayıldı. varis için ilaçlar kullanıyor ama ben başka neler yapılabilir diye merak ediyorum beni tekrar bilgilendirirseniz çok menun olurum. teşekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kolundaki varisler bahsettiğiniz kitle ile ilgili sanırım kitle damar üzerine bası yaparak dolaşımı engelliyor.Sizin varisler üzerine değil kitle üzerine yoğunlaşmanız daha uygun olur.

  160. selamlar..benim annemin kollarında varisler oluştu. ağrı ve kaşıntı yapıyor. ona önerebileceğiniz bir tedavi varmı. beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kollarda varis oluşması çok ciddi hastalıkların belirtisidir.Acilen bir muayene olması gerekir.

  161. doğuştan anamoli derken neyi kastettiğinizi anlayamadım ailede yok iki senedir kütahyasporda futbol oynuyor ondan olabilirmi kan uyuşmazlığımızda var nereye başvurmamız lazım bilgilendirirseniz sevinirim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Oğlunuzun futbol oynaması artırıcı bir faktör değil.Bilakis azaltıcı bir faktör.Doğuştan bir bozukluktan kastım A-V fistül(atar damar ile toplar damar arasında bağlantı) olabilir.Doğuştan ven (toplar damar) kapakçıklarında ileri yetmezlik olabilir.Kan uyuşmazlığı ile ilgisi yok.

  162. 9 yaşında oğlum var bacaklarındaki damarlar belirginleşmeye başladı kütahyadayım doktora götürdüm varis olduğunu söyledi ve gelişme çağı bitene kadar yapılacak birşey olmadığını onbeş yaşından sonra çorap kullanmasını tavsiye etti bizi bilgilendirirmisiniz
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   9 yaş varis için çok erken bir yaş.Muhtemelen doğuştan bir anamoli mevcut.Araştırılması gerekir.

  163. aciklamamisim kendimi avedersiniz iki ayaklarimda var iri damarlarda mor mor diz alti yasim 25 iki cocuk anesiyim ve üceretle ilgili bilgi verirseniz sevinirim almanyadaki sigortalarin faydasi olurmu hastanenize saygilarimla
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tedavinin ne kadar süreceği ve ne ücret tutacağını ancak muayeneden sonra söylememiz mümkün.Ancak size en kısa zamanda sonuçlandıracağımızı ve 10 gün içinde (tahminen) bitirebileceğimizi birde en yüksek ödeyebileceğiniz ücreti söylememiz mümkün 4000TL.

  164. Merhaba,
   Annem 49 yaşında, ciddi şekilde varis sorunu yaşıyor. yoğun bir şekilde bacakta geniş çaplı şişmeler, ağrılar ve morluklar oluşuyor. sgk güvencesi var… tedavi olduktan sonra tekrar nüksetmesi mümkün mü bu rahatsızlığın? tedavi ücreti 200-4000 arası dediniz, peki her türlü tedavi için sgk indirimi uygulanıyor mu? en kısa zamanda bu rahatsızlıktan kurtulmasını istiyorum, tedavi süresi nekadar zaman alır? rahatsızlığı belirlemek için ilk yapılan muayene ücrete tabi mi?
   ilginiz için teşekkürler…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Annenizden en fazla 2000TL.ücret alınır.Varis muayenesi herkese ücretsizdir.Tedavi süresini hastanızı gördükten sonra tahmini olarak söyleyebiliriz.Tedavi edilen varisler tekrar nüks etmez ancak yeni varisler oluşabilir.

  165. iyi günler.kamu da çalışanlara ne kadar indirim olduğunu öğrenebilirmiyim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   %50 indirim yapıyoruz.

  166. iyi çalışmalar
   varis bacaklarda ağrı yaparmı
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Elbette varisler bacakta ağrı yapabilir.

  167. 23 yaşındayım yaşımın genç olmasına ragmen 2 bacagımdada varis var benden büyüklerde yada aynı yaşta oldugum insanlarda varis yok kaynagı ne acaba anlayamadım çektirme gıbı şansım varmı acaba yardımcı olurmusunuz
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sizden çok daha küçük yaşlarda olabiliyor.Tedavi olma imkanın var endişe etmeyiniz.

  168. benim sağbacağımdan varis amaliyatı oldum bir yılgecti varis tekraladı hap kulandığımalde ilerliyor tedaviye gelirsek tedavi kac gün sürer gelirsek nerede kalabiliriz.
   Op. Dr. Orhan Coşkun

   Tedaviniz yaklaşık 1 hafta yada 10 gün sürebilir. Bunun için konaklayacağınız yeri isterseniz siz bulabilir isterseniz biz sizin için çevremizde bulunan 5 yıldızlı otellerden biri veya daha mutevazi otellerden biri için rezervasyon yaptırtabiliriz.

  169. benim bacaklarımda daha yeni farkettiğim (yeni olan) dizimin üst yan kısmında küçük kılcal kırmızılıklar var sadece iki yerde 2 cd büyüklüğünde kılcal damarlar kırmızı diğer yerlerde az az görülüyor. yürüsemde daha çok yoruluyorum.ve en çok ağrıyan bölge dizimin üst bölgesi et kesmiş gibi ağrı yapıyor. dinlenemiyorum bile öyle hissediyorum.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Kliniğimize müracaatınızda sizi bu sıkıntınızdan kurtarabiliriz.

  170. mehtprk@hotmail.com

   daha önce ayaklarımdaki varislerden damarlara igne ile ilaç enjekte edilerek kurutuldu ama ben üç seans gidebildim iki defa daha gitmem gerekirken işim geregi be gidemedim şimdi iki seans daha gitmek istiyorum ama aradan çok zaman geçti şimdi beni tedavi eden yeri kaybettim aynı tedaviye devam etmek istiyorum nerelere müracaat etmem lazım ben izmir karşıyada oturuyorum bana yakın tedavi merkezleri varsa bilgi verirseniz sevinirim not,sosyal güvenlik kurumları tedavi yi karşılarmı teşekkürler ben bu siteye ilk defa mesaj atıyorum
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   İzmirde size verebileceğimiz bir adres yok.Kliniğimize müracaatınızda SGK dan istifade edebilirsiniz.Katkı payı ödemeniz gerekir.

  171. Özellikle Sol bacağımda üst kısımlarında mor ve hafif yeşil olmak üzere kılcal damarlarda belirginlik kazandı.İlerleme göstermeden tedavi edilebiliyor mu?Şu anda estetik açıdan rahatsız ediyor.Alacağım ön bilgi sonrasınd Merkezine gelmeyi düşünüyorum.
   Teşekkürler
   Op.Dr.Atilla Kayıhan
   Tabiki tedavi yapılıyor.Radiofrekans size uygun olabilir.

  172. merhBALAR ben 34 yasındayım
   sol bacagımda varıs var amelıyat dedıler ama ben korkuyorum olamadım benı hem bedensel hem ruhsal uzuyor agırım oluyor ben tedavı olmak ıstıyorum yardımcı olursaızsevınırım yasım34 kg 165 boy 163
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   İzmirde yerimiz yok.Kliniğimize gelirseniz sizi ameliyatsız tedavi edebiliriz.

  173. varis tedavisinde lazerle ve iğneyle tedavi gördükten sonra bacaklarımda iz kalacakmı ve ağrılarım bitecekmi sürekli ayakta çalışan bir bayanım bu yüzden birdaha varisim çıkarmı. şimdiden çok teşekkür ederim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Tedaviden sonra geçici lekelerin olabilir bu lekeler %70 ilk 3 ayda %85 i ilk 6 ayda %95 i ilk bir yılda %100 iki yılda mutlaka geçer.Tedavi olduğun varisler bir daha asla varis olamaz.Yeni varisler oluşabilir.

  174. merhabalar benmde baldırımda morumsu ve bıraz dıştan kabarıksı damarlar var kalçama kadar bazi yerlerde var kötü görünüyor ve zamanla artıyor daha azken doktor varis çorabı önerdi dogumlardan sonra arttı dr gittigeektini söyledi normal olduğunu endişe etmemem gerektini söyledi damar genişlemesi olduğunu varis olmadını ekledi varisle damar genişlemesi farklı mı?annemde de ilerlemiş varis var ilaç kullanıyor
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Annenizide alıp kliniğimize müracaat edebilirsiniz.Sizi bu olumsuzluktan kurtarabiliriz.

  175. slm ben mersinden melek benim her iki ayağamında basen kısmının arka ve yanlarında ince ve kırmızı şekilde kılcal damar şeklinde varisler oluştu bunun tedavisi hakkında bilgi almak istiorum ve benim hiçbir sosyal güvencemde yok masraflar hakkında da bigi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim mersinde de iletişim kurabileceğim bir tel istiyorum tarsusta olabilir teşekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Sizi kılcal varislerinizden kurtarabiliriz.Tedavi ücreti 200-4000TL aralığındadır.Adanada merkezimiz var TEL 0322 458 84 84

  176. merhaba.
   ben 30 yaşındayım ve her iki bacağımda yeşil kalın ve ince mor kırmızı çizgiler var ve devamlı olarak dağılıyorlar.nereye başvuracağımı bilmediğim için yazmayı uygun gördüm.sigortam var ve muayene ücretiniz hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.ayrıca gerçekten bu kalın varisler tedavi ile yok olur mu? teşekkür ederim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Bizim kliniğimizde ana toplar damarınızda ve atar damarınızda şayet tedaviye mani bir durum yoksa ayrıca kronik bir hastalığınız yoksa tedavinizi ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.Varisle ilgili muayene herkese ücretsizdir.Tedavi olmaya karar verir iseniz tedavi ücreti 200-4000TL.aralığındadır SGK lı hastalara %50 indirim yapılır.

  177. merhabalar hocam ben 20 yaşındayım benim sol bacağımın arkasıda diz kapağın arkasında kırmızı ve mor şeklinde 3- 4 senedir varisim var bazen belirgin şekilde ortaya çıkıyo bazende pek gözükmüyo pek yaygın değil ssk dan yaralanıyorum.
   benim öğrenmek istediğim ssk ile anlaşmanız var mı varsa maliyeti ne kadar yoksa ne kadar. ve tedavisi ne kadar sürer.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varisinizi görmeden söyleyeceğimiz tedavi süreside ücrette doğru olmaz.kliniğimizde muayene ücretsizdir.geldiğiniz zaman size hem tedavi hakkında detaylı bilgi verilir hemde ücreti söylenir.ücretlerimiz 200-4000TL aralığındadır SGK lı hastalara %50 indirim yapılır.

  178. mrb hocam izmir de kılıniğiniz var mı varsa tel lütfen tşk
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   İzmirde merkezimiz yok.

  179. bu varis sorunu esmidede var , biz yurt disinda yasadigimiz icin bir sorum olacak, tedavi ortalama kac gün sürüyor ve ücrette avusturya sigortasi ödüyor mu, simdiden tesekür
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Varisinizin durumuna göre 1-15 gün sürebilir.Biz fatura ve raporunuzu veririz ödeyip ödemiyeceğini bilemeyiz.

  180. merhaba hocam ben 23 yaşındayım. 1-2 ay kadar oldu kılcal varis oluştu bacaklarımda.edirne de kliniğiniz bulunuyor mu.tekarlama yapması mümkün mü. tedavi ücreti ne olur.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Edirnede kliniğimiz yok.tedavi edilen damarlar tekrarlamaz.Tedavi ücreti 200-4000TL aralığındadır.SGKlı hastalara %50 indirim yapıyoruz.

  181. hayırlı çalışmalar.annemde vris var varisler çok büyük gözüküyor.tedavi ettirmek istiyorum.babam ssk emeklisi.sizlerden yararlanabilirmiyiz.ücreti ne olur.bilgilendirirmisiniz efendim.zonguldaktan size mesaj atıyorum.hayırlı çalışmalar.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   kliniğimizden yararlanabilirsiniz.Tedavi ücreti 200-4000TL aralığındadır.SSK lılara %50 indirim yapıyoruz.

  182. hocam benim sağ bacak diz altımda deri üzerinden serçe parmağı şeklinde çıkan toplar damar varisleri vardı. 1999 yılında ameliyat oldum o zaman ki teknoloji ile varisli damarlarımı çıkardılar kan akışını iç venlere verdiler.2006 senesinden sonra ayak bileğimden 3 5 cm yukarıda daha önceden varis olmayan bölgede varis oluştu.ben ameliyat olmak istemiyorum varis 10 cm lik bir alanda ve diz altında diz altı orta basınçlı varis çorabı ku7llanarak bu durumu azaltabilirmiyim ve sol bacağımda da varis olma ihtimali var mı.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   kliniğimize mjüracaatla sizi bu sıkıntıdan kurtarabiliriz ameliyat olmak yada varis çorabı giymek zorunda kalmazsınız.

  183. merabalar hocam benim diz kapaklarımınve bsaen bölgesinde varislerim var şimdi aşağıya doğru fazlalaşıyor dr. gittim çorap kullanmamı ve 6ay ilaç kullanmamı söyledi kullandım ama geçirmiyor pisikolojik olarak çok etkileniyorum ağrısı var ama görüntü çok kötü ben ameliyat olmak istiyorum dr.azolduğunu ameliyat için erken olduğunu söylüyor gerçekten az olunca ameliyat olunmazmı yoksa ssk olduğu içinmi ilgilenmiyorlar 28 yaşındayım 1 çocuk annesiyim lütven bir açıklama yaparmısınız…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Bizim kliniğimizde varisiniz hangi boyutta olursa olsun ameliyatsız tedavi olabilirsiniz.Neden illa ameliyat olmayı düşünüyorsunuz bunu anlayamadım.Teknoloji ve gelişen metodlar artık daha az invaziv yöntemlerle tedavi olanağınız var.

  184. hocam ben 25 yaşındayım ve sol dizkapağımın altında normal boutlarda varisli bir damar var fakat elhamdülillah ağrı falan olmuyor dışardan da bakıldığında aşırı belli değil acaba tedavi ücreti ne olur
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Çok fazla birşey olmaz.muayene etmeden rakam söylememiz mümkün değil.Ama size tedavi ücreti alt ve üst limitini yazabilirim.200-4000TL.aralığıdır.ayrıca SGK lı iseniz %50 indirim yapılır.

  185. Merhaba Mustafa Bey;

   Hocam benim şikayetim şöyle. Özellikle sağ sol baldırlarımda kılcal varisler var ve küçük şişkinlikler. Bu şişkinlikler varislerden dolayı mı? Bel fıtığı da olduğu için uzun süre ayakta kalıp yürüyemiyorum. Bacaklarımda ağrı çok oluyor. Köpük tedavisi ile kılcal damar varisleri mümkün mü acaba?

   Emekli Sandığında ücret tarifeniz nedir acaba?

   Bir de Yukarıdaki bir hasta Samsunda merkeziniz olup olmadığını sormuş gerçi ama şu an için bir gelişme var mı Sizinle irtibatlı Varis tedavisi olabileceğimiz bir merkez?
   Yoksa gelip tedavi olmak istiyorum.

   Teşekkürler ve kolaylıklar dilerim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Samsunda merkezimiz yok.Köpük veya diğer yöntemlerle varisinizi hangi yöntemlerle nekadar ücrete tedavi edeceğimizi ancak muayeneden sonra söyleyebiliriz

  186. mrb.lar…
   1.70 boyunda 54 kiloyum.21 yaşındayım.. varis olarak adlandırılır mı bilmiyorum ama kırmızı mor renkli ve gittikçe artan kılcal damar oluşumları var…beyaz tenli olduğum için de çok kotu gorunuyor.örümcek ağı gibi gittikçe artan bi görüntü var.adanada merkeziniz olduğunu söylediniz..ssk a bağlıyım. %50 indiriminiz ssk için adanada geçerli mi ve öğrenciye indirim yapılıyor mu?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Adanadaki merkezimizde SGK ya indirim yapılmıyor.öğrenciye yardımcı olabiliriz.

  187. sayin doktor ben pembe hamilelikten snra iki bacagimda varis ler olustu sag ve bacagim amaliyat sonucu agrilari gecmedi.tekrar ameliyat olmam gerekiyormu?olsamda gecermi? ve bacagimdaki goruntu hic hos degil estetic ile gecermi? tesekurler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   kliniğimize müracaatında size yardımcı olabiliriz.varisler tedavi edilir hemde ameliyatsız.

  188. merhaba ben kasım ayında sağ bacağımın diz kapağı arkasından cerrahi operosyon yaptılar fakat çok artma ve morarma oldu başka bi doktora gittim ve damarın bağlanmayıp tekrar ameliyat olmam gerktiğini söyledi bunu siz tedavi edebilirmisiniz mümkün mü kliniğizde iyigünler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   kliniğimizde tedavi olma imkanınız var.

  189. hocam benım bacakalrımakı varısler cok agrı yapıyo sısme ve bacaklarımda sekil bozuklugu var varsıten dolayı daha once iyne ile ve lazar yaptırdım 4 yıl kadar önce ama yıne cıktı kılcar damarda var kesın cozumu varmı sımdıden tesekurler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   mevcut varislerin tedaviye uygun ise kesin tedavisi var.

  190. hocam bu arada eşim 38 yaşında 56 kilo 168 cm boyunda dır ancak damarlar mor renkli ve yarım santim şişlik halindedir
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   kliniğimize müracaatınız halinde size yardımcı olabiliriz.

  191. hocam kolay gelsin daha önce eşimin varisleri için tedavi arıyorduk ancak bazı sıkıntılardan dolayı tedavi ettiremedik.eşimin sağ ayak bileği bölgesinde yarım santim şişlik halinde yoğun olarak bulunan kan toplanması azalan biçimde baldırına kadar çıkamaktadır. sol ayak baldırındada çok hafif varis bulunmaktadır.. eşim 4 çocuk annesi oluğundan sürekli ayaktadır…tedavisi kesin sonuç olurmu nyani tertemiz bir şekilde olurmu ..tedavi edilen yerler bir daha nüksedermi….ve takribi tedavi süreci ve bedeli minimumla maksimim ne olur…..iyi çalışmalar…..
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   tedavi kesin sonuç olur.tedavi edilen varisler bir daha asla nüks edemez.ama yeni varisler oluşabilir.tedavi süresi muayeneden sonra söylenebilir.200-4000TL.aralığındadır.SGK lı hastalara %50 indirim yapılır.

  192. merhaba.32 yaşında bır bayanım ve her ıkı bacagımda da mor kırmızı kılcal damarlar bılekten kalcaya kadar yer yer cogaldı. artmayada devam etmekte. damarlarımda normalde yuzeyde zaten bunlarda eklenınce bacagım mor gıbı gorunuyor.oyle agrılarım falan yok sımdılık.estetık kaygılarım var.ne yapmam lazım.kopük tedavısımı onerırsınız? bırde varıs tedavısını kısın olmak dahamı ıyıdır?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   sizi muayene etmeden yorum yapmak çok zor.ama sizi tedavi edebiliriz.

  193. mrb ayağımda varis oluştu henüz yeni radyo frekans yaptırabilirmiyim ssklıyım ve ssk karşılarmı?
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   tabiki yaptırabilirsiniz.ssk karşılamıyor.bizim kliniğimizde %50 indirim yapıyoruz.

  194. RF fiyatlarını öğrebilirmiyim ne kadardan başlıyo ne kadara kadar? tşklerr.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   bizim kliniğimizde RF fiyatı diye bir fiyat yoktur.ancak varisinizin azlığına çokluğuna göre varis tedavi ücreti vardır.kliniğimizde varis tedavi ücreti 200-4000TL aralığındadır.SGK lı hastalara %50 indirim yapıyoruz.

  195. ben samsunda yasıorum bacağımda mavi damarlar var sanırım varis ve çok kötü duruyo fazla yaygın değil ama.istanbula gelmem sartmı samsunda varmı bilmiorum ve nekadar ücretli.babamdan sigortalıyım
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Samsunda olup olmadığını bilmiyorum.Bizim kliniğimizde SGK lılardan en yüksek aldığımız ücret 2000TL dir.kesin ücreti muayeneden sonra söyleyebiliriz.

  196. VARİS ÜLSERİ ŞEKLİNDEKİ HASTALIK NEKADAR DIR TAHMİNEN YEŞİL KART GEÇİYOR MU
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   yeşil kart geçmiyor.4000TL ve üzeri olabilir.

  197. bnm sol baldırımda alt alta 1 büyük 1 ufak varis var 20 yasındayım doğuştan kalma dısarıdan görünecek sekilde sağlık sorunu yaratmasada görüntü bozuyor ssklıyım fiyat ve tedavi şekli öğrenmek istiyorum
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Size köpük ve RF uygun olur sanıyorum.ancak buna muateneden sonra karar verilebilir.ücrette muayeneden sonra söylenebilir.size ancak alt ve üst sınırını yazabilirim.200-2000TL aralığıdır.

  198. RF fiyatlarını öğrenebilirmiyim ve ondada kaç seans gerekli olabilir yeni başlayan varis için tşkler
   Op.Dr.Atilla Kayıhan
   Bizim kliniğimizde varis tedavi ücreti vardır.varisinizin azlığına çokluğuna göre tedavi ücreti belirlenir.varisiniz bitene kadar başka bir ücret alınmaz.

  199. mrb.
   22 yaşındayım şu 1 aydır sol ayağımda varis oluştu daha yeni başladı yeni farkettim pek göze çarpmıyo ama içten morluğu görebiliyorum benim şikayetim kozmotik.ağrı falan olmuyo. lazer yaptırmak istiyorum ssk lıyım yazın bu tedaviyi olmak sakıncalımı tatile gidebilirmiyim ve maliyet ne olur.. tşkler…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   sgk lazerle yapılacak tedaviyi karşılamıyor.lazerden sonra güneş zararlı olabilir.ancak RF ıle tedavi olabilirsin hem RF daha yeni ve etkin bir teknolojidir.

  200. 38 yaşında 1.55 boy 100 kilodayım…bacaklarımda senelerdir varis var ve artık beni taşımaz hale geldiler,cok ağrım oluyor.yurt dışında yaşıyorum burdaki sosyal güvencem orada gecerli olurmu ve tedavi seanslarla yapılıyorsa ben her seans için türkiyeyemi gelmek durumundayım ayrıca verdiğiniz fiyat tek seans içinmi geçerli..lütfen bilgilendirirseniz şimdiden teşekkürler
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   öncelikle verdiğimiz ücret tedavi ücretidir.tedavi bitene kadar başka bir ücret ödemiyeceksiniz.biz size yapılan işleri gösterir epikriz ve fatura veririz.siz oradaki sosyal güvencenizden isteyebilirsiniz.
   sizin seanslarınızı sıkıştırarak7-10 güne kadar çekebiliriz.ayrıca ilerleyenay yada yıllarda bizim kliniğimizde ücretsiz kontrol ve tedavi olabilirsiniz.

  201. 33 yasındayım. bacaklarımda varis olustu. daha öncedende igne tedavisi uyguladım ama tekrar olustu. dogumdan sonrada daha çok varis meydaha geldi. ınanılmaz derecede sisme ve agrı var. elimden geldigince spor (yürüyüs, merdiven çıkıyorum. Aktividem fazla oldugu halde varislerim var. bunun için ne yapabilirim. Abimde varisten dolayı ameliyat oldu.
   Kilom: 60
   boy: 58

   Beni bilgilendirirseniz sevinirim. simdiden tesekkür ederim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   varisten dolayı tekrar tedavi olacaksın.şu anda tedavi imkanları daha çok gelişti.skleroterapi,köpük,laser,RF gibi yöntemlerle daha etkili tedavi olma imkanın var.kliniğimize müracaat ederseniz size mutlaka faydalı oluruz.

  202. annemin çok uzun zamandan beri varis hastalığı var…ayaklarını katlayamaz yerde ayaklarını uzatmadan oturmaz hale geldi…şişlikler oluşuyor…çok fazla yürüdüğü zaman adım atamaz hale geliyor… bingölde yaşıyoruz buraya yakın illerde merkeziniz varmı ve ücret tahminen ne kadar olr ?
   Op.Dr.Atilla Kayıhan
   istanbul dışında adanada yerimiz var.tarif ettiğin durum varis hastalığını ifade etmiyor.hastanızın bir kalp damar cerrahı tarafından muayenesi uygun olur.

  203. İyi Günler. Benimde varisle ilgili problemim var. Annemde de aynı sorun var. Sağ bacağımın dirseğinin arkasında varis var. Mesleğim gereği çok ayakta kalıp yürümem gerektiği zamanlar oluyor. Böyle durumlarda akşam yürüyemez hale geliyorum. Ayağımdaki damarlar morarıyor. Sabahları kaldığımda ayaklarım ateş topu gibi oluyor. Kalkıp yürüyecek halim olmuyor. Bağkurluyum merkezinizde tedavi olmam durumunda indirim uyguluyormusunuz. Yukarıda belirttiğim gibi görsel açıdan aşırı problemim yok ancak devamlı olarak varis görüntüsü çağalıyor. Bu şekilde tadavi olmam durumunda maliyet ne kadar olabilir.
   Op.Dr.Atilla Kayıhan
   kliniğimizde sgk lı hastalara yüzde 50 indirim yapıyoruz.en fazla 2000TL.enaz 200TL olabilir.

  204. iyi günler
   tedavi sonrası kesin olarak bitermi, ileride tekrar varis sorunuyla karşılaşabilirmiyim?

   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Mevcut varisleriniz tedavi sonrası mutlaka biter.Ancak yeni varislerin oluşabilir.

  205. benim 2 bacağımda varis var. sol bacaktan daha önce ameliyat oldum farlı bölgede çıktı.sağ bacak ayak bileğimden göbek hizasına kadar tek şerit.5.ci ayın dördünde işten çıkarıldım şimdi iş bulma kurumunun sigortasından yararlanıyorum ameliyatım kaça patlar sirgortadan bi sorun olurmu şimdiden tşkkür ederim iyi çalışmalar
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   biz ameliyat yapmıyoruz.ancak tedavin en fazla 2000TL.ye çıkar.sgk dan sorun çıkmaz sanırım.

  206. diz altında aşağı doğru varislarim var bilek kısmında oldukça yoğun bazen iyice morarmalar bile oluyor ne yapmalıyım istanbul tedavi için şartmı yoksa adanadaki mrkeziniz de aynı tedaviyi istanbuldaki gibi olabilirmiyiz
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   adanada da aynı tedavileri olabilirsiniz.

  207. Merhaba ben 23 yaşında bir öğretmenim.İşim gereği pek oturma fırsatım olmuyor ama sürekli hareket halindeyim.Bacagımın iç kısmında diz hizasında ince bir damar gördüm varis mi emin olamadım.Bu arada muayane ücretiniz var mı?Teşekkürler.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   muayenemiz ücretsizdir.

  208. ssk lı olarak gelındıgınde tedavi fıyatı nasıl bir degısklık gosterıyor…
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   bizim kliniğimizde size yüzde 50 indirim yapılır

  209. merhaba.23 yaşındayım,bundan iki sene önce bacaklarımdaki varisler için iğne tedavisi gördüm. fakat bazı varislerim hala duruyo ve gün geçtikçe artıyo.kesin bi çözüm istiyorum ve mersinde oturuyorum . tedavi için istanbul şartmı .. şimdiden teşekkür ederim
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Adanada damerkezimiz var.orayada müracaat edebilirsiniz.

  210. Merhaba,

   Daha önce yaptırdığım renkli dolphen sonuçlarına göre benim 3-5 mm arasında toplar damar varislerim var.Henüz başlangış seviyesinde olmasına ragmen ciddi problem haline getirdiğim bu sorunla ilgili tüm giderler dahil toplam ücret bilgisi alabilirmiyim.(muayene ve seas ücretleri)

   İyi çalışmalar
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   görmeden ücret bildirmek mümkün değil.ancak size alt ve üst sınırı söyleyebiliriz.4000-200TL.aralığındadır.sosyal güvenceniz varsa bu rakamlar 200-2000TL.aralığıdır.bu ücret tedavi ücretidir.

  211. sayın hocam;

   32 yaşındayım. Bilgisayar başında Masa da çalışan bir memurum. Yaklaşık 2 ay kadar önce bacaklarımda dirseklerimin arka kısmında damarlarda morluklar gördüm. Daha kılcal olan damarlar ise kırmızılıklar var. Bunların Varis olma ihtimali var mı? Ayaklarımda Uzun süre oturduğumda uyuşma oluyor. akşam yatınca bacaklarımda dizlerimde sıkılma gibi bir acayip his oluşuyor.
   Boyum :166 Kilom :68
   sizce doktora gitmelimiyim Hangi Branş Doktorunu görünmeliyim.

   Bir Başka sorum ise eşim 22 yaşında ev hanımı evleneli 6 ay oldu onunda sağ bacağında tpukla diz arasında hafif şime var hamile değil fazla kilosuda yok Boyu:156 Kilosu 47
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   anlattığınız kadarıyla ikinizdede önemli bir şey yok.bol yürüyün.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.