Home / Varis Tedavisi Detaylar / Varis Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Varis Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Varis Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Varis hastalığı yapı ve gelişim olarak her insanda farklıdır. Bu nedenle tedavi ücretleri kişinin hastalık durumuna göre belirlenir. Bu nedenle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer merkezlerimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz. Dilerseniz hastalığı yakından gösteren bir fotoğraf çekerek de tedavi ücret bilgisine ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan formu kullanabilirsiniz.

Tedavi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı seçiminize göre E-Posta adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*Telefonla bilgi almak istiyorsanız telefon numaranızı giriniz. (Zorunlu Değil)
  2
 • Yaşadığınız Şehir*İkamet ettiğiniz ili lütfen belirtiniz.
  3
 • Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?*
  Telefon ile arayın
  Email ile cevaplayın
  4
 • Resim Ekle*Varis hastalığınızı gösteren resim ekleyin. (Zorunlu Değil)Yükle
   5
  • İletmek İstediklerinizi Yazın*
   6
  • 7

  Varis Tedavi Ücreti Nasıl Belirlenir?

  Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi her hastanın tedavi ücreti farklı olmaktadır. Peki, bu ücretler belirlenirken hangi kıstas ele alınır? Hemen bu detayları başlıklar halinde görelim.

  Varislerin Genişleme Durumuna Bakılır

  Ön önemli kıstas hiç şüphesiz hastalığın yapısıdır. Çünkü varisler kılcal, retiküler ve varikoz ven yani kalın varisler olarak 3 gruba ayrılmaktadır. Kılcal damarlar 1-2 mm genişliğinde olurken kalın varisler 1-2 cm hatta daha da genişlemiş olabilmektedir. Bu nedenle her iki hastadan aynı ücreti talep etmek etik olmaz. İlk olarak hastalığın durumuna bakılır.

  Varis tipleri
  Varisler kılcal damar, retiküler ve varikoz ven olarak ayrılır.

  Hastalığın Yaygınlığı Her İnsanda Farklı Olabilir
  Ücretlerin her insanda farklı olmasını sağlayan bir diğer neden ise hastalığın yaygınlığı ile alakalı olmaktadır. A hastasında sadece 1-2 cm alanda olabildiği gibi B hastasında bacakları boydan boya kaplayabilmektedir. Aynı şekilde tek ayakta olduğu gibi her iki bacakta da olabilmektedir. Bu nedenle 2 cm ile 20 cm varisi olan hastaya aynı fiyatı vermek kesinlikle adil bir davranış olmayacaktır. Bu nedenle doktorunuz sizi muayene etmeli ya da yukarıda yer alan form aracılığı ile göndereceğiniz hastalığa dair resmi görmelidir.

  Varislerin Yaygınlığı Dikkat Edilen Hususlardan Biri

  Bir diğer kıstas ise genişlemiş damarların ne kadar alanı kapladığı ile alakalıdır. A hastasında 2-3 cm alanda olurken B hastasının tüm bacağında olabilir. Bu nedenle dikkat edilen önemli hususlardan biri de hastalığın ne kadar alanda yaygın olduğudur. Çünkü yaygınlık tedavinin daha uzun sürmesine neden olmaktadır.

  Uygulanacak Varis Tedavi Yöntemi Önemlidir

  Ücretlerin belirlenmesinde rol oynayan etkenlerden biri de sizde uygulanması muhtemel tedavi yöntemidir. Çünkü varis tedavileri ameliyat ve ameliyatsız olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Ayrıca ameliyatsız varis tedavi yöntemleri kendi içerisinde birkaç gruba ayrılmaktadır.

  Varis tedavisi
  Günümüzde ameliyatsız tedavi yöntemleri her açıdan avantajlıdır.

  Varis Ameliyatı Ücreti (Ek Masraflar Çıkar)

  En eski tedavi yöntemlerinden biri olan ameliyat günümüzde çok fazla önerilmemekte ve uygulanmamaktadır. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte ameliyatsız yöntemler daha cazip hale gelmiştir. Hem hastanın konforu hem de tedavi ücretine etki etmektedir. Ameliyat ile tedavi olmanız halinde tedavi ücretine otomatik olarak ameliyathane + hastanede 1-2 gün kalma masrafı eklenir.

  Ameliyatsız Varis Tedavi Ücreti Daha Ekonomiktir

  Hem kolay, hem ekonomik varis tedavisi denince haliyle ameliyatsız yöntemler ön plana çıkmaktadır. Ameliyathane gerektirmediği için klinik ortamında bile 10-15 dakika içerisinde kolayca yapılabilir. Tedavi sonrası hasta istirahat etmek, hastanede kalmak yerine evine, işine dönebilir. Ek ameliyathane, hastanede kalma gibi ek masraflar oluşmadığı işin tedavi fiyatı da daha ekonomiktir. Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri kendi içerisinde gruplara ayrılır. Bunlarda yine ücretin belirlenmesinde farklılık oluşturabilir. Dilerseniz ameliyatsız tedavi yöntemlerine kısaca göz atalım.

  • Lazer Yüzeysel ve EVLA
  • Radyo Frekans Yüzeysel ve EVRFA
  • Köpük ve Skleroterapi
  • Yapıştırma

  SGK’lı Varis Hastaları Ücretin Yarısını Öder

  Varis tedavi ücreti belirlenirken ele alınan 3. Kıstas ise kişinin SGK güvencesi olup, olmaması ile alakalıdır. SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi SGK kapsamındaysanız tedavi ücretlerinde %50 indirim hakkı elde edersiniz.

  Ücretsiz Muayene
  Kalp damar cerrahisi uzmanları muayene ücreti almıyor.

  Ücretsiz Muayene – Tüm Hastalar İçin Geçerli

  IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kalp damar cerrahisi uzmanları ile tüm varis hastalarına ücretsiz muayene imkânı sunmaktadır. SGK güvenceniz olmasa bile bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey size en yakın kliniği görmek ve ücretsiz randevu oluşturmaktır. Aşağıda yer alan butona tıklayarak Online randevu sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Biz Sizi Arayalım mı?

  Dilerseniz biz sizi arayarak ücret dahil merak ettiğiniz tüm konularda bilgi verebiliriz. Bunun için yapmanız gereken tek şey açılan formda numaranızı bırakmaktır.

  About admin

  222 comments

  1. Mrb Varislerim çok büyüdü Ayak bileklerimde damarlar çoğaldı ssk yok Ybilgi alabilir miyim

   • Kliniklerimizde varis muayenesi ücretsiz gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavi için önerilerde bulunabiliriz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir, extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.