Varis Tedavisi
Varis Muayenesi Randevu Varis Tedavi Ücretleri

Varis Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Varis hastalığı yapı ve gelişim olarak her insanda farklıdır. Bu nedenle tedavi ücretleri kişinin hastalık durumuna göre belirlenir. Bu nedenle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer merkezlerimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz. Dilerseniz hastalığı yakından gösteren bir fotoğraf çekerek de tedavi ücret bilgisine ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan formu kullanabilirsiniz.

Tedavi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı seçiminize göre E-Posta adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*Telefonla bilgi almak istiyorsanız telefon numaranızı giriniz. (Zorunlu Değil)
  2
 • Yaşadığınız Şehir*İkamet ettiğiniz ili lütfen belirtiniz.
  3
 • Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?*
  Telefon ile arayın
  Email ile cevaplayın
  4
 • Resim Ekle*Varis hastalığınızı gösteren resim ekleyin. (Zorunlu Değil)Yükle
   5
  • İletmek İstediklerinizi Yazın*
   6
  • 7

  Varis Tedavi Ücreti Nasıl Belirlenir?

  Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi her hastanın tedavi ücreti farklı olmaktadır. Peki, bu ücretler belirlenirken hangi kıstas ele alınır? Hemen bu detayları başlıklar halinde görelim.

  Varislerin Genişleme Durumuna Bakılır

  Ön önemli kıstas hiç şüphesiz hastalığın yapısıdır. Çünkü varisler kılcal, retiküler ve varikoz ven yani kalın varisler olarak 3 gruba ayrılmaktadır. Kılcal damarlar 1-2 mm genişliğinde olurken kalın varisler 1-2 cm hatta daha da genişlemiş olabilmektedir. Bu nedenle her iki hastadan aynı ücreti talep etmek etik olmaz. İlk olarak hastalığın durumuna bakılır.

  Varis tipleri
  Varisler kılcal damar, retiküler ve varikoz ven olarak ayrılır.

  Hastalığın Yaygınlığı Her İnsanda Farklı Olabilir
  Ücretlerin her insanda farklı olmasını sağlayan bir diğer neden ise hastalığın yaygınlığı ile alakalı olmaktadır. A hastasında sadece 1-2 cm alanda olabildiği gibi B hastasında bacakları boydan boya kaplayabilmektedir. Aynı şekilde tek ayakta olduğu gibi her iki bacakta da olabilmektedir. Bu nedenle 2 cm ile 20 cm varisi olan hastaya aynı fiyatı vermek kesinlikle adil bir davranış olmayacaktır. Bu nedenle doktorunuz sizi muayene etmeli ya da yukarıda yer alan form aracılığı ile göndereceğiniz hastalığa dair resmi görmelidir.

  Varislerin Yaygınlığı Dikkat Edilen Hususlardan Biri

  Bir diğer kıstas ise genişlemiş damarların ne kadar alanı kapladığı ile alakalıdır. A hastasında 2-3 cm alanda olurken B hastasının tüm bacağında olabilir. Bu nedenle dikkat edilen önemli hususlardan biri de hastalığın ne kadar alanda yaygın olduğudur. Çünkü yaygınlık tedavinin daha uzun sürmesine neden olmaktadır.

  Uygulanacak Varis Tedavi Yöntemi Önemlidir

  Ücretlerin belirlenmesinde rol oynayan etkenlerden biri de sizde uygulanması muhtemel tedavi yöntemidir. Çünkü varis tedavileri ameliyat ve ameliyatsız olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Ayrıca ameliyatsız varis tedavi yöntemleri kendi içerisinde birkaç gruba ayrılmaktadır.

  Varis tedavisi
  Günümüzde ameliyatsız tedavi yöntemleri her açıdan avantajlıdır.

  Varis Ameliyatı Ücreti (Ek Masraflar Çıkar)

  En eski tedavi yöntemlerinden biri olan ameliyat günümüzde çok fazla önerilmemekte ve uygulanmamaktadır. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte ameliyatsız yöntemler daha cazip hale gelmiştir. Hem hastanın konforu hem de tedavi ücretine etki etmektedir. Ameliyat ile tedavi olmanız halinde tedavi ücretine otomatik olarak ameliyathane + hastanede 1-2 gün kalma masrafı eklenir.

  Ameliyatsız Varis Tedavi Ücreti Daha Ekonomiktir

  Hem kolay, hem ekonomik varis tedavisi denince haliyle ameliyatsız yöntemler ön plana çıkmaktadır. Ameliyathane gerektirmediği için klinik ortamında bile 10-15 dakika içerisinde kolayca yapılabilir. Tedavi sonrası hasta istirahat etmek, hastanede kalmak yerine evine, işine dönebilir. Ek ameliyathane, hastanede kalma gibi ek masraflar oluşmadığı işin tedavi fiyatı da daha ekonomiktir. Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri kendi içerisinde gruplara ayrılır. Bunlarda yine ücretin belirlenmesinde farklılık oluşturabilir. Dilerseniz ameliyatsız tedavi yöntemlerine kısaca göz atalım.

  • Lazer Yüzeysel ve EVLA
  • Radyo Frekans Yüzeysel ve EVRFA
  • Köpük ve Skleroterapi
  • Yapıştırma

  SGK’lı Varis Hastaları Ücretin Yarısını Öder

  Varis tedavi ücreti belirlenirken ele alınan 3. Kıstas ise kişinin SGK güvencesi olup, olmaması ile alakalıdır. SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi SGK kapsamındaysanız tedavi ücretlerinde %50 indirim hakkı elde edersiniz.

  Ücretsiz Muayene
  Kalp damar cerrahisi uzmanları muayene ücreti almıyor.

  Ücretsiz Muayene – Tüm Hastalar İçin Geçerli

  IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kalp damar cerrahisi uzmanları ile tüm varis hastalarına ücretsiz muayene imkânı sunmaktadır. SGK güvenceniz olmasa bile bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey size en yakın kliniği görmek ve ücretsiz randevu oluşturmaktır. Aşağıda yer alan butona tıklayarak Online randevu sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Biz Sizi Arayalım mı?

  Dilerseniz biz sizi arayarak ücret dahil merak ettiğiniz tüm konularda bilgi verebiliriz. Bunun için yapmanız gereken tek şey açılan formda numaranızı bırakmaktır.

  220 Comments

  Add a Comment
  1. Bizim varis ülseri var her iki ayakta ve nereye başvursak sonuç olumsuz Hiperbarik tedavisi aldık bu yara nasil kapanir bize yardım edermisiniz

   1. 0532 463 96 82 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
    Doc.Dr.Onur Gürer

  2. Ben varis için Antalyada bir prf muayene oldum dopler çekildi yapıştırma yada laser tedavisi önerildi ama istenen meblalar çok yüksek sosyal guvencem olmasına rağmen yüksek ücret istendi Antalya’da yeriniz varmı acaba

   1. Antalyada kliniğimiz yok.İstanbul a gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
    Op.Dr.Orhan Coşkun

  3. Hocam bende varkosel var amelyatsiz tedavisi olurmu

   1. ürologla görüşmelisiniz

  4. Merhaba benim yaklasik 2 aydir alt bacaklarimda sisme ve yanma renk degisikligi ve aci hissi mevcut het gittigim doktor cilt enfeksiyonu dedi oyaladi beni en son sag bacagimda yuvarlak morluk yara olmaya baslayinca kalp damar cerrahisine gittim doplerr sonucu damar genislemesi oldugu ve varis ameliyati olmam gerektigiydi. Sormak istedigim ameliyat sonrasi yaralarim kendiliginden iyilesir sikayetlerim bitermi yaram acik degil henuz ameliyat sonrasi acilirmi bu durum beni korkutuyor. Beni bilgilendirir yardim ederseniz sevinirim. Tesekkur ederim.

   1. Biz bu tür durumları ameliyatsız yöntemlerle de tedavi edebiliyoruz. yapıştırma tedavisi, köpük tedavisi bu ameliyatsız tedaviler dendir dopler ultrasonografi sonucunuzu bize gönderirseniz veya ücretsiz muayene için randevu alırsanız değerlendirebiliriz Geçmiş olsun
    Op.Dr.Orhan Coşkun

  5. Hocam merhaba,
   8 senedir varis problemi yasiyorum toplardamar varisi var boyum 109cm kilom 130 tedavi gormeden kilo veilmeli mi

   1. kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz.kilolu olmanız tedaviye engel değil
    Op.Dr.Nihat Aydın

  6. Mrb hocam ben de damar genişlemesi var bacaklarım yanıyor sürekli yanıyor yanı bu tam olarak varismi size bı kaç fotoğraf atsam tam olarak nedir

   1. 0542 231 28 23 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim
    Prof.Dr.H.Berat Cihan

  7. Merhabalar bacaklardaki varis yanma yapar mı? Bende ciddi bir şekilde yanmalar var.

   1. yapabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
    Op.Dr.Serkan Akarsu

  8. merhaba 43 yasında bayanım.kadın doğum uzmanım iç varis var dedi kalp damara yönlendirdi.kalp kapağımda da üfürme teşhisi koyulmustu 10 sene kadar önce.şeker kolestrol yok kilom da 66 estetikten çok bacaklarımda ve zaman zaman özel bölgemdeki ağrılardan endişe duyuyorum.ileride farklı sonuçlara yol açmadan tedavi olmak istiyorum.doktorun verdiği damar açıcı ilacı 3 ay kullandım şimdide solgar ın gotu cola diye bitkisel bir ilacı var onu kullanıyorum.fakat kesin çözüm bulabilirsem sevinirim.elimdeki sonuçları size ulaştırsam bir yol gösteririmisiniz.adana da oturuyorum.köpük tedavisi ne kadar etkili.

   1. sadece köpük tedavisi değil ameliyatsız tüm tedavi yöntemlerine yönelik teknolojiye sahibiz.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.yada görsellerinizi GSM: 0542 231 28 23 nolu telefona gönderirseniz değerlendirebiliriz
    Prof.Dr.H.Berat Cihan

  9. hocam göz altlarımda damarlar gözüküyo sağ gözümdeki mavi belirgin sol gözümde ise hafif kılcal damar şeklinde tedavisi var mıdır

   1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendielim
    Op.Dr.Orhan Coşkun

  10. Merhabalar
   Sol bacağımda varis teşhisiyle köpük tedavisine başladık ama asıl varise ve ağrıya neden olan ana damarın mutlaka ameliyat ile çıkarılması gerektiğini düşünüyor doktorum.Venöz yetmezliğine sebeb olan damar çok derinde olduğu için köpük yöntemiyle tedavisinin mümkün olmadığı söyleniyor.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?Mutlaka ameliyat olmam gerekiyor mu?
   Teşekkürler.
   Doç.Dr.Onur Gürer
   Köpük konusunda tecrübeli bir uzman derindekileri de kolaylıkla tedavi edebilir. Size yakın şubemize gelirseniz sorununuzu ameliyatsız çözebiliriz.

  11. merhabalar hocam benimde iki bacağım da kılcal damarlar çok belirgin ve giderek de artıyor sizin dediğiniz tedavi seansla mı yoksa tek bir işlemle bitiyormu ayrıca ücretleri aşağı yukarı belirtmişsiniz ödemeler bir defaya mı mahsus seans başına mı ücret ödüyoruz
   Op Dr Serkan Akarsu
   Bir defa ücret ödüyorsunuz tedavinizi bitene kadar ücret ödemiyorsunuz ve 1 yıl boyunca garantiye alınıyorsunuz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Sizi Aramamızı İster misiniz?