Varis Tedavisi
Varis Muayenesi Randevu Varis Tedavi Ücretleri

Varis Kanaması

Konularımızı takip edenler mutlaka dikkat etmiştir. Varis hastalığı kendiliğinden geçen bir hastalık olmayıp, çok fazla zaman kaybetmeden, daha fazla ilerlemeden tedavi olmanızı öneriyoruz. Aksi durumda ise en basit haliyle ağrı, sızlanma, şişlik, ödem ve kramp görülür. Bununla da yetinmeyip kanama sorunu ortaya çıkacaktır.

Varis Kanaması nasıl durdurulur?

Bu sorun toplar damarda olduğu için daha zor durma eğiliminde olup çok basit önlemlerle durdurulabilir. Atar damarlardan olan kanamalar damarın kendini büzebilmesi sayesinde daha çabuk durdururlabilr ama toplar damarların kendini büzme yeteneği yoktur.
Kanamanın durdurulması için yapılması gereken şey tektir kanayan yerin üzerine tampon yapılmalıdır. Kanama fazla değilse aralıksız 3 – 5 dakika basılması yeterli olmaktadır.
Elle ya da parmakla bu şekilde belirli süre tampon yapmak kanamayı durdurmadıysa bu durumda bandajla tampon yaparak sarmak gerekir. Tampon tam kanamanın olduğu noktaya konur dolaşımı bozmayacak sıkılıkta sarılır ve saatler sonra açılıp kontrol edilir, hala devam ediyorsa sağlık merkezi ve doktor gözetiminde yapılması önerilmektedir.

Bacaklarda kanama neden olur?
Yıllar içerisinde cilt altı yağ dokusunu ve cildi incelten damar genişlemesi kişinin çabuk yaralanabilir hale gelmesine neden olur. Hatta öyleki toplardamalar kendiliğinden delinebilir hale getirebilmektedir. Cilt bu kadar inceldiğinde küçük travmalar ve kıyafetin sürtünmesiyle bile damar delinip kanamaya sebep olabilir.

Bacak yaraları (ülser) oluşur

Kanamanın olduğu noktada deri çok inceldiği ve iyi beslenemediği için iyileşmeyen yaralar çıkabilir. Ortaya çıkan sorun aslında sizin hastalığınızın ne denli ilerlediğini göstermektedir. Halen de doktora gitmemekte ısrar ederseniz bu kanamalar bacaklarınızda iyileşmesi zor bacak yaralarına neden olur. Ülser dediğimiz bu yaralar iyileşmesi oldukça zor olup, derinliği kemiklere kadar ilerleyebilir. Tedavisi gelişmiş sağlık merkezlerinde yapılabilir. Oksijen biriminde en az 6 aylık uygulama sürecinde iyileşme belirtileri görülmeye başlar.

Varis kanaması tedavi

Sorunu tespit ettiğiniz anda geciktirmeden muayene ve tedavi sürecine başlamalısınız. IDEA Klinik ücretsiz muayene imkanı ile alanında uzman kalp ve damar cerrahizi uzmanları sizleri ücretsiz bilgilendiriyor.

19 Comments

Add a Comment
 1. Hocam merhaba bende kılcal varis var lazer tedavisi uygun dendi yalniz ic hastalıkları uzmani tanidgim sakin yaptirma ic kanama olabiliyo dedi korktum ama bu sekildede napicam bilmiyorum
  Beni aydınlatirsanız sevinirim

  1. gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip en uygun ameliyatsız yöntemle tedavinizi yapabiliriz8skleroterapi,köpük tedavisi,RF yada Laser)
   Op.Dr.Nihat Aydın

 2. Merhaba hocam ,kılcal varislerim var.iğne tedavisi olcam 22 ağustosta ve antalyada yaşıyorum çok sıcak günlerde tedavi olmam sakıncalımıdır? Teşekkürler.
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Hiçbir sakıncası yok.Tedavinizi olabilirsiniz.

 3. Bir sene önce varis ameliyatı oldum lazer yöntemiyle bacagimin üst kisimindaki ameliyat dikişi olduğu yerden fiskirir tarzda kanama oldu ne yapmaliyim neler onerirsiniz
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Öncelikle kanamayı durdurmalısınız.Üzerine bastırarak kanamayı durdurun ve acil hastaneye gidiniz.

 4. merhaba mesleğim şartıyla sürekli ayakta duruyorum bu nedenden dolayı 2 ayağımda varıs var dün kaşıntı oldu ve hafiften kaşıdım birden kanama başladı tampon yaptık ve yüksekte tuttuk kanama durdu tekrar ayagımı sallayınca kanama başladı acile gittik kanama fazla olduğu için sardılar kalp ve damar cerrahisine gitmemi söylediler antalyada yaşıyorum doktor önerirmisiniz ameliyat olurmuyum kanama olması kötümü şimdiden teşekkürler.
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Kanama olması ileri bir varis olduğunu gösteriyor.Antalyada tavsiye edebileceğimiz bir doktor yok.Kliniğimize gelebilirseniz 3-4 günde ameliyatsız (köpük+RF ile) tedavinizi yaparız.

 5. Hocam benim sol alt bacağım da arka kısımda hamilelikten sonra olusan kalın varisim vardı bu yıllar içersinde ilerledi on tarafta da oldukça kalın bir varis meydana geldi iki gun once yer yer morluklar oluştu bu durumdan nasıl kesin bir çözüm sekli ile kurtulabilirim hangi tedavi sekli ne kadar zaman sürer ve maliyeti ne kadar olur cok tesekkur ederim
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Kliniğimizde sizi muayene ettikten sonra tedaviye uygun ise bir hafta içinde tedavinizi köpük+radiofrekansla 400-8000tl aralığında (kesin rakam muayenede söylenebilir) bir ücrete tedavi edebiliriz.SGK lılara %50 indirim yapmaktayız.

 6. Doktor bey merhba,
  İki ayağımda da yoğun varis var. Ameliyat olmak istiyorum. Aynı anda iki ayağımdan olmak yerine , önce birini olup iyileşmesini bekledikten sonra mı diğer ayağımdan olmam doğru olur… Saygılarımla…
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Varis tedavisinde ameliyat tarihe karıştı neden ameliyatı düşünüyorsunuz anlayamadım.Diğer tedavi seçenekleri daha iyi sonuçlar vermektedir.(köpük,skleroterapi,laser,radiofrekans,…) Yöntemleri ile işinizden gücünüzden alıkonmadan daha iyi sonuç alabilirsiniz.

 7. Merhabalar hocam… Benim babamın her iki bacağında da varis var, bileklerden itibaren dize doğru ve bilekler koyu renkte. 8 yıl önce sol bacağında ince ve tazyikli bi kanama oldu, ardından de ameliyat oldu, ancak bugün farklı bi damar tekrar ve daha çok kanadı. Ne yapmamızı önerirsiniz acaba?
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  En hızlı şekilde bir kalp damar cerrahi uzmanına muayene olmalısınız.Şayet bizim kliniğimizi seçerseniz muayene ücretsizdir.
  Varisle ilgili bilgi paylaşım sitesi varisforum.com da soru ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

 8. Sol bacak altında büyükçe ve sağ bacakta da çeşitli
  bölgelerde olmak üzere varisler oluştu. Önceleri görüntü dışında bir şikayetim yoktu,ancak aşırı bacak ağrıları olmaya başladı. Ben tamamen bu varislerden ve ağrılarından
  kurtulmak istiyorum. Fiyat maksimum 4000 TL.ye çıkar yazılı sitenizde. Bu fiyata Sosyal Güvenlikin bir faydası olur mu?
  Yani sgk dan faydalanma şansımız mevcut mudur. Teşekkür ederim.
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  %50 indirim alırsınız yani en yüksek 2000TL ödersiniz.

 9. hocam benim sağ iç bileğimde kendiliğinden yara oluştu ve aykta kaldığım zamanlarda kanama oluyo biliyorum daha once soylemiştiniz beni muayene etmeden bişiy solemek soğru olmaz diye ama çaresi olup olmadığını bi soyleyebilme ihtimaliniz yokmu benim ve benim gibilerin içleri bi nebze olsun rahatlatmak istemezmisiniz en kötü sahne ne olabilir acaba..
  Saygilarım la umutlu Çocuk
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Her derdin bir çaresi vardır.Bazan tedavi uzun sürebilir.

 10. lazerle kılcal damar tedavisi sonrasında iyileşme süresi hakkında bilgi verebilir misiniz lazerin etkisinine kadar sürede gecirdiğihakkındada
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Kılcal damar tedavisi laser veya radiofrekans hemen geçirir ama iyileşmesi 3 ay kadar sürebilir.

 11. yazın tedavi olabilir miyim

  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Elbette olabilirsiniz.

 12. hocam benim yüzümde yaygın kızarıklık var gözle görülür bir damarım yok sürekli kızarıyor bazen azalıyo bazen cok kızarıyo ama hiç kaybolmuyor bu tip varisleri tedavi edebiliyor musunuz
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Laser ve radiofrekansla tedavi yapabiliyoruz.

 13. hoca bızde ırsımı anamda var bende var buyuk abımde var kucuuk nkardasımdada var cocuklarımda olurmu
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Olma ihtimali yüksek.

 14. lazer tedavisinde tedavi bitimindeki dinlenme süreci ne kadar olmalı? tedavinin ertesi günü günlük hayatımıza devam edebiliyomuyuz? tedavinin ardından tekrar varis çıkma ihtimali varmı yoksa kesin çözüm olduğunumu söylüyosunuz? son olarak tedavi ücretini öğrenmek istiyorum
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Laser tedavisinden sonra genellikle istirahat gerekmiyor. Varisin azlığına çokluğuna,riskine,kullanılacak tedavi yöntemlerine göre ücret 200-4000TL aralığındadır.SGK lı hastalara %50 indirim yapılır.

 15. merhaba varisin derecesine göremi ameliyat yada lazer tedavisi olduğuna karar veriyorsunuz?
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Yapılacak müdahelenin şekline varisinizin durumuna göre karar veriyoruz.Ama şunu söyleyebiliriz bizimkliniğimizde ne kadar ileri olursa olsun ameliyat etmeden tedaviedebiliyoruz.

 16. hocam bende venüz yetmezliği var uzun süre ilaç tedavisi gördüm ama hiç faydası olmadı. öyle belirgin damarda yok ama inanılmaz ödem ve ağrılar oluyor. ne önerirsiniz.
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  size en uygun varis çorabı ama usulüne göre kullanman gerekir.

 17. sağ bacağımda ve ayağımın heryerinde varis var.ayak bileğimde parmak ucu kadar yara açıldı.bir aydır geçmiyor.bu varis tedavi edilebilirmi ve ben bu yaradan kurtulabilirrmiyim
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  muayeneden sonra söyleyebiliriz.sizin gibi ileri varisleri tedavi edebiliyoruz.

 18. benim kılcal varislerim var bazen derimin altında morluk oluyor,sağlık ocağındaki doktor morluğun sebebi için kılcal damarların yırtılıyor dedi.hap yazdı ama kılcal varis geçmez dedi.size gelsem tedavim olurmu bacaklarımda tekrar morluklar olurmu.teşekkür ederim sevgi çetin
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  tedavin mümkün.var olan varis ve kılcal damarların tedavi edilir ve bir dahada olamaz. ancak yeni oluşumlar olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.