Varis Tedavisi
Varis Muayenesi Randevu Varis Tedavi Ücretleri

Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?

Bacaklarda damar genişlemesi (varis hastalığının) teşhis ve tedavisi için herhangi bir doktora muayene olmak yerine mutlaka bu alanda ihtisas yapmış kalp damar cerrahisi uzmanı tercih etmelisiniz. Çünkü varis hastalığı ilaçla ya da kremle geçmeyeceği için cerrahi müdahale (tedavi) gerekmektedir. Yazının devamında tercih edebileceğiniz bazı doktor isimlerine yer vereceğiz.

Girişimsel Radyoloji Uzmanları da Varis Tedavisi Yapıyor! Tercih edebileceğiniz uzmanlık alanı tabii ki sadece kalp damar cerrahisi değildir. Aynı şekilde girişimsel radyoloji uzmanları da varis tedavisi yapmaktadır. 2000’li yılların başından itibaren uygulanmaya başlanan lazerle varis tedavisi EVLA (Endovenöz Lazer Ablasyon) yöntemi ile girişimsel radyoloji uzmanları da ameliyatsız varis tedavisi yapmaktadır.

Kalp Damar Cerrahisi mi, Girişimsel Radyoloji Uzmanı mı? Hangisini Tercih Etmeliyim?

Yukarıda yer alan bilgiler ışığında kafanız biraz karışmış olabilir. Peki, hangi uzmanlık alanını tercih etmeliyim? Diye sorabilirsiniz. Girişimsel radyoloji uzmanlarının varis tedavisinde uyguladıkları yöntemler sınırlıdır. Kalp damar cerrahisi ise ameliyat dahil mümkün olan tüm yöntemleri uygulayabilir. Bu nedenle önceliği kalp damar cerrahisi uzmanlarından yana kullanmalısınız.

Varis için hangi doktora gidilir

Varis Tedavisi Yapan Doktorlar

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi Türkiye’nin birçok yerinden sizlere doktor isimleri vereceğiz. İlk olarak İstanbul’da tercih edebileceğiniz doktorlarla başlamak istiyorum.

Doktor Hasan Berat Cihan

Prof. Dr. Hasan Berat Cihan

Bağdat Caddesi No:201 Kadıköy İstanbul

Doktor Onur Gürer

Doç. Dr. Onur Gürer

Halaskargazi Caddesi No:145 Kat:5 Şişli İstanbul

Doktor Orhan Coşkun

Op. Dr. Orhan Coşkun

Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24/3 Bakırköy İstanbul

Doktor Nihat Aydın

Op. Dr. Nihat Aydın

Atatürk Bulvarı No:81 Kat:5 D:16 Kızılay Ankara

Doktor Serkan Akarsu

Op. Dr. Serkan Akarsu

Atatürk Caddesi No:174/1 Kat 4 Konak  İzmir

Doktor Eren Anğ

Op. Dr. Eren Anğ

Cumhuriyet Mahallesi Yağmur Sokak Cadde 224 Sitesi B Blok D5 Nilüfer Bursa

Varis Muayenesi Nasıl Yapılır?

Evet, arkadaşlar yazının geri kalan kısmında bazı kalp damar cerrahisi uzmanlarının isimlerine yer verdik, şimdi ise doktora gittiğinizde sizi nasıl bir sürecin beklediğini ele almak istiyorum. Varis muayenesi için ilk defa doktora gidecek olanlar haliyle biraz heyecanlı, birazda endişeli olabilir. Aslında hiç bir şeyden korkmanıza gerek yok, çünkü muayene en fazla 10-15 dakika sürmektedir. Muayene işlemi genelde 3 aşamalı olarak yapılmaktadır. Dilerseniz bu aşamalara bakalım.

1 Hastanın Şikayetlerinin Dinlenmesi: Doktorunuz ilk olarak sizin şikayetlerinizi ve yakınmalarınızı dinleyecektir. Bu esnada günlük hayatta karşılaştığınız ağrı, ödem, kaşıntı gibi varis belirtisi olabilecek tüm şikayetlerinizi dile getirmelisiniz.

2 Gözle Kontrol: Şikayetlerin dinlenmesinin ardından doktorunuz gözle kontrol işlemi yapacaktır. Bunun için sedye üzeri ya da basamak türü yüksek bir yere çıkmanız ve ayakta durmanız istenir. Varis muayenesi ayakta yapılmaktadır.

3 Doppler Çekimi: Son olarak doppler çekimi yapabilir ya da daha gelişmiş merkezlerden doppler çekimi isteyebilir. Doppler çekiminde amaç varisli damarların tam anlamıyla tespiti, genişlemenin boyutu ve derin toplardamarlarda sorun olup, olmadığına bakılır.

Varis Muayenesi Yapılışı İzle

Varis Muayenesi İçin Ücret Ödemeyin

Sayfada isimlerini gördüğünüz kalp damar cerrahisi uzmanları muayene işlemlerinden herhangi bir ücret almamaktadır. Yaşadığınız sağlık sorunlarının teşhisi, uygulanacak tedavi dahil merak ettiğiniz tüm detaylara herhangi bir ücret ödemeden ulaşabilirsiniz.

Evet, arkadaşlar muayene ile hastalığın kesin teşhisi ve uygulanması muhtemel tedavi yöntemi belirlenir. Bu noktadan sonra geriye kalan sadece doktorunuzun önerdiği yöntemle tedavi olmaktır.

Değerli arkadaşlar yazımız burada son bulmuştur. Dilerseniz sorularınızı aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanarak doktorlarımıza sorabilirsiniz.

41 Comments

Add a Comment
  1. varislere kalp ve damar cerrahi bakar.tüm varisler ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Aramamızı İster misiniz?