Varis Tedavisi
Varis Muayenesi Randevu Varis Tedavi Ücretleri

Varis Tedavi Ücretleri

Damarsal problemler arasında en sık karşılaştığımız varis toplardamar ve kılcal damar genişlemesi şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Özellikle toplardamar genişlemesi tedavi edilmemesi halinde ilerleyen süreçte ciddi sorunlara neden olmaktadır. Tedavisi ameliyat ya da daha gelişmiş yöntemler olan Lazer, RF, Köpük ve Skleroterapi ile ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Pe ki fiyatları ne kadar? Cevabı merak edilen hususlardan biride bu olup, bu konuda size net bir rakam verme imkanı olmayacaktır. Çünkü her insanda görülen hastalığın durumu ve uygulanacak yöntem farklı olmaktadır. Sayfada Sağlık Bakanlığının yasağı nedeniyle rakam veremesek bile aşağıda yer alan form aracılığı ile anında öğrenebilirsiniz. Aşağıda yer alan formu doldurun, hastalığı gösteren resim ekleyerek doktorlarımıza gönderin. Seçtiğiniz iletişim yöntemi ile size merak ettiğiniz detayları iletelim.

Fiyatlar Neye Göre Belirlenir?
Yazının giriş kısmında fiyatların her hastada farklı olacağını belirtmiştim. Bunun birçok nedeni olup, ilk neden hastalığın toplardamar genişlemesi ya da kılcal damar mı ona bakılmaktadır. Hastalığın tipine ek olarak yaygınlığına dikkat edilmektedir. Aynı şekilde uygulanacak olan yöntem ve hastanın SGK güvencesi olup, olmadığına bakılmaktadır. Bu şekilde ücretleri kliniklerde ücretsiz muayene olarak ya da yukarıda yer alan formu kullanarak da öğrenebilirsiniz. Şimdi fiyatların belirlenmesinde dikkat edilen hususları detaylı şekilde ele alalım.

Toplardamar Genişlemesi ve Kılcal Damar Çatlaması Farklı Sorunlardır
Daha önce de belirttiğimiz gibi asıl varis hastalığı toplardamar genişlemesi olup, kılcal damar genişlemesi hastalık değil de kozmetik ve estetik sorun olarak değerlendirilmektedir. Tedavi olmasanız bile kötü görünüm ve sızlama dışında herhangi bir şikayete neden olmazlar. Ama toplardamar genişlemesi öyle olmayıp, kesinlikle tedavi edilmeyi gerektirir. Aksi halde her geçen gün şikayetleri artar ve sonunda varis ülseri dediğimiz bacaklarda iyileşmeyen yaralara neden olmaktadır.

Hastalığın Yaygınlığı Her İnsanda Farklı Olabilir
Ücretlerin her insanda farklı olmasını sağlayan bir diğer neden ise hastalığın yaygınlığı ile alakalı olmaktadır. A hastasında sadece 1-2 cm alanda olabildiği gibi B hastasında bacakları boydan boya kaplayabilmektedir. Aynı şekilde tek ayakta olduğu gibi her iki bacakta da olabilmektedir. Bu nedenle 2 cm ile 20 cm varisi olan hastaya aynı fiyatı vermek kesinlikle adil bir davranış olmayacaktır. Bu nedenle doktorunuz sizi muayene etmeli ya da yukarıda yer alan form aracılığı ile göndereceğiniz hastalığa dair resmi görmelidir.

Uygulanacak Yöntem Kişiden Kişiye, Doktoran Doktora Değişmektedir
Fiyatların belirlenmesinde dikkat edilen bir diğer husus ise uygulanması düşünülen tedavi yöntemidir. Hatta en önemli unsurlardan biri olup, ameliyat ya da ameliyatsız yöntemlerle yapılması büyük önem taşımaktadır. Basit bir örnek vermek gerekirse ameliyatla yapıldığında otomatik olarak ameliyathane ücreti eklenmektedir. Ameliyatsız yöntemlerde ise ameliyathane gerekmediğinden daha ekonomik olur. Bu nedenle IDEA Klinikleri olarak ameliyatsız yöntemler uyguluyor ve öneriyoruz. Şunu bilmelisiniz ki tüm varisler ameliyatsız yöntemlerle ortadan kaldırılır.

Lazer:Bu kapsamda ilk geliştirilmiş yöntem olup, cilt üzeri ve damar içinden uygulanan yöntemleri bulunmaktadır. Cilt üzerinden yapılan en ekonomik yöntem olup, fakat sadece kılcal damarlarda da uygulanır. Exotherme Laser ile yüz bölgesinde ortaya çıkan kılcal damar çatlamaları da hiçbir iz kalmadan uygulanır. Orta ve kalın varislerde ise damar içinden yapılan EVLA (Endovenöz Lazer Ablasyonu) uygulanmaktadır. Nasıl yapıldığına dair bilgi ve görüntüleri sitemizde bulabilirsiniz.

Radyofrekans (RF): Bir diğer yöntem ise kısa adı RF olan Radyofrekans uygulamasıdır.  Her ne kadar radyoyu andırsa da kesinlikle alakası yoktur. Yine lazer gibi cilt üzeri ve damar içinden uygulanan çeşitleri bulunmaktadır. Cilt üzerinden yapılan aynı şekilde lazer gibi sadece kılcal damar tedavilerinde etkili olmaktadır.

Köpük ve Skleroterapi: Halk arasında iğneli tedavi olarak da bilinen köpük ve skleroterapi 1 mm ve üzeri yani iğne girebilecek gerek kılcal gerekse toplardamar genişlemelerinde uygulanan bir yöntemdir. Uygulamda Aethoxysklerol adı verilen bir ilaç kullanılmaktadır. İlacı saf halde kullandığınızda Skleroterapi 3’lü musluk yardımı ile köpürterek kullandığınızda ise köpükle tedavi şeklinde anılır. Hava + ilaç karışımı köpük haline getirilerek daha ekonomik olması sağlanır. Hazırlanan köpük 0,6 mm iğne ile sorunlu damarlara enjekte edilmektedir. Uygulama esnasında etkisi görülen yöntemlerden biridir.

Varis Ameliyatı: İşte geldik en eski yöntemlerden birine varis ameliyatına 1998 yılında Endovenöz Lazer Ablasyonu geliştirilmesi ile uygulanışı azalan, köpük ve skleroterapi ile durma noktasına gelen varis ameliyatı özellikle hasta yoğunluğu fazla olan ve uzman sıkıntısı yaşanan kamu hastanelerinde devam etmektedir. Operasyonun ana ekseni sorunlu toplardamarı çıkarmaktır. Kılcal ve orta kalınlıktaki damarlarda uygulanamadığı için tam olarak çözüme kavuşmuş sayılmaz. Geride kalan küçük ve orta kalınlıktaki varisler 2-3 yıl içinde kalın hale gelecek olup, onlar içinde ameliyat olmanız gerekecektir. Hastalar bu durumu tedavi oldum ama tekrarladı şeklinde algılamaktadır. Ameliyathane, genel anestezi, hastanede yatma vs gerektirdiği için fiyatı en yüksek yöntemlerden biri olacaktır. Yukarıda da belirttiğim gibi IDEA Klinik olarak ameliyat önermiyor ve yapmıyoruz. Çünkü tüm varisler ameliyatsız olarak çözüme kavuşturulur.

SGK Güvencesi Olanlara %50 İndirim Yapılır
Fiyatların belirlenmesini sağlayan bir diğer etken ise hastanın SGK güvencesi olup, olmadığıdır.  SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli gibi hastalar özel sağlık merkezlerinde tedavi olmak istediklerinde otomatik olarak %50 indirimden yararlanmış olurlar. Fiyatlar belirlenirken bu husus göz önünde bulundurulur. Sizde yukarıda ki formu kullanarak ücretinizi öğrenmek isterseniz mutlaka SGK’lı olup, olmadığınızı belirtin.

Kliniklerimizde Ücretsiz Muayene Olabilirsiniz
Hastalığınızla ilgili daha fazla bilgi, uygulanacak tedavi yöntemi ve fiyatı ile ilgili bilgilere dilerseniz size en yakın IDEA Klinik şubesine gelerek de öğrenebilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kliniklerimizde muayene tüm hastalar için ücretsizdir. Muayene için SGK’lı olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Tecrübeli Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları İle Tanışın
Varis hastalığının teşhis ve tedavisi için mutlaka kalp ve damar cerrahisi uzmanlarından hizmet almalısınız. IDEA Klinik bünyesinde görev yapan tüm hekimler kalp ve damar cerrahisi uzmanı olup, özellikle varis ile ilgilenen bölümü Fleboloji (Flebolog) unvanları bulunmaktadır.

Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri Uygulanmaktadır
Kliniklerimizde tüm varisler için kesin çözüm imkanı sunan ameliyatsız teknikler uygulanmaktadır. Gerek kılcal gerekse başparmak kalınlığında toplardamar genişlemesi için bile ameliyatsız yöntemleri uygulanmaktadır. Bunun nedeni hastanın lehine en iyi imkanları sağlamak içindir. Hastanede yatma, narkoz, işgücü kaybı gibi sorunlar yaşamadan 10-30 dakika içinde sağlığınıza kavuşursunuz. Aynı şekilde ücretleri ameliyata göre daha ekonomik olmaktadır.

1 Yıl Kontrolümüz Altında Olursunuz
IDEA Klinikte tedavisini yaptığımız hastalara 1 yıl boyunca ücretsiz kontrol imkanı sunuyoruz. Bu süreç içerisinde yaşayacağınız sorunlar, karşılaşacağınız yeni sorunlar için sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Tedavi Ücretleri

Doktorlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor
Evet değerli arkadaşlar varis fiyatları hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin aklına takılan sorulara yanıt vermek için doktorlarımız hizmetinizdedir.  Aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak hastalık, tedavi ve ücretlerle ilgili merak ettiğiniz hususları iletebilirsiniz. En kısa sürede yine bu sayfada sorunuza yanıt verilecektir. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

220 Comments

Add a Comment
 1. Bizim varis ülseri var her iki ayakta ve nereye başvursak sonuç olumsuz Hiperbarik tedavisi aldık bu yara nasil kapanir bize yardım edermisiniz

  1. 0532 463 96 82 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Doc.Dr.Onur Gürer

 2. Ben varis için Antalyada bir prf muayene oldum dopler çekildi yapıştırma yada laser tedavisi önerildi ama istenen meblalar çok yüksek sosyal guvencem olmasına rağmen yüksek ücret istendi Antalya’da yeriniz varmı acaba

  1. Antalyada kliniğimiz yok.İstanbul a gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 3. Hocam bende varkosel var amelyatsiz tedavisi olurmu

  1. ürologla görüşmelisiniz

 4. Merhaba benim yaklasik 2 aydir alt bacaklarimda sisme ve yanma renk degisikligi ve aci hissi mevcut het gittigim doktor cilt enfeksiyonu dedi oyaladi beni en son sag bacagimda yuvarlak morluk yara olmaya baslayinca kalp damar cerrahisine gittim doplerr sonucu damar genislemesi oldugu ve varis ameliyati olmam gerektigiydi. Sormak istedigim ameliyat sonrasi yaralarim kendiliginden iyilesir sikayetlerim bitermi yaram acik degil henuz ameliyat sonrasi acilirmi bu durum beni korkutuyor. Beni bilgilendirir yardim ederseniz sevinirim. Tesekkur ederim.

  1. Biz bu tür durumları ameliyatsız yöntemlerle de tedavi edebiliyoruz. yapıştırma tedavisi, köpük tedavisi bu ameliyatsız tedaviler dendir dopler ultrasonografi sonucunuzu bize gönderirseniz veya ücretsiz muayene için randevu alırsanız değerlendirebiliriz Geçmiş olsun
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 5. Hocam merhaba,
  8 senedir varis problemi yasiyorum toplardamar varisi var boyum 109cm kilom 130 tedavi gormeden kilo veilmeli mi

  1. kliniğimizde varis muayenesi ücretsiz ,gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz.kilolu olmanız tedaviye engel değil
   Op.Dr.Nihat Aydın

 6. Mrb hocam ben de damar genişlemesi var bacaklarım yanıyor sürekli yanıyor yanı bu tam olarak varismi size bı kaç fotoğraf atsam tam olarak nedir

  1. 0542 231 28 23 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim
   Prof.Dr.H.Berat Cihan

 7. Merhabalar bacaklardaki varis yanma yapar mı? Bende ciddi bir şekilde yanmalar var.

  1. yapabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Serkan Akarsu

 8. merhaba 43 yasında bayanım.kadın doğum uzmanım iç varis var dedi kalp damara yönlendirdi.kalp kapağımda da üfürme teşhisi koyulmustu 10 sene kadar önce.şeker kolestrol yok kilom da 66 estetikten çok bacaklarımda ve zaman zaman özel bölgemdeki ağrılardan endişe duyuyorum.ileride farklı sonuçlara yol açmadan tedavi olmak istiyorum.doktorun verdiği damar açıcı ilacı 3 ay kullandım şimdide solgar ın gotu cola diye bitkisel bir ilacı var onu kullanıyorum.fakat kesin çözüm bulabilirsem sevinirim.elimdeki sonuçları size ulaştırsam bir yol gösteririmisiniz.adana da oturuyorum.köpük tedavisi ne kadar etkili.

  1. sadece köpük tedavisi değil ameliyatsız tüm tedavi yöntemlerine yönelik teknolojiye sahibiz.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.yada görsellerinizi GSM: 0542 231 28 23 nolu telefona gönderirseniz değerlendirebiliriz
   Prof.Dr.H.Berat Cihan

 9. hocam göz altlarımda damarlar gözüküyo sağ gözümdeki mavi belirgin sol gözümde ise hafif kılcal damar şeklinde tedavisi var mıdır

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendielim
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 10. Merhabalar
  Sol bacağımda varis teşhisiyle köpük tedavisine başladık ama asıl varise ve ağrıya neden olan ana damarın mutlaka ameliyat ile çıkarılması gerektiğini düşünüyor doktorum.Venöz yetmezliğine sebeb olan damar çok derinde olduğu için köpük yöntemiyle tedavisinin mümkün olmadığı söyleniyor.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?Mutlaka ameliyat olmam gerekiyor mu?
  Teşekkürler.
  Doç.Dr.Onur Gürer
  Köpük konusunda tecrübeli bir uzman derindekileri de kolaylıkla tedavi edebilir. Size yakın şubemize gelirseniz sorununuzu ameliyatsız çözebiliriz.

 11. merhabalar hocam benimde iki bacağım da kılcal damarlar çok belirgin ve giderek de artıyor sizin dediğiniz tedavi seansla mı yoksa tek bir işlemle bitiyormu ayrıca ücretleri aşağı yukarı belirtmişsiniz ödemeler bir defaya mı mahsus seans başına mı ücret ödüyoruz
  Op Dr Serkan Akarsu
  Bir defa ücret ödüyorsunuz tedavinizi bitene kadar ücret ödemiyorsunuz ve 1 yıl boyunca garantiye alınıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Aramamızı İster misiniz?