Varis Tedavisi
Varis Muayenesi Randevu Varis Tedavi Ücretleri

Radyofrekans İle Varis Tedavisi

Diğer konularımızı inceleme imkanı bulduysanız tüm damar genişlemesi hastalıklarının tedavisi ameliyatsız yöntemlerle yapıldığını görürsünüz. Bu kapsamda en çok tercih edilen 4 farklı teknik bulunmaktadır. Onlardan ikisi cilt üzerinden yapılırken, diğer ikisi ile ven içinden uygulanmaktadır. Bu konuda deri üzerinden uygulanan yöntemleri göreceğiz. Daha önce lazerle varis tedavisine dair detayları aktarmıştık, aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. https://www.varisistanbul.com/lazerle-varis-tedavisi-nasil-yapilir.html Şimdi ise kısa adı RF olan Radyofrekans yöntemini göreceğiz.

RF Tekniği

Radyofrekans Yöntemi Nedir?
Deri üzeri ve ven içinden uygulanan iki yöntemi bulunmaktadır. IDEA Klinik olarak sadece ameliyatsız tedavileri uyguladığımız için biz cilt üstünden yapılanı tercih ediyor ve uyguluyoruz. Cilt üstünden uygulanan tekniklerde en başarılısı olup, kılcal ve orta dereceli venlerin tedavisinde etkili olmaktadır. Radyo dalgaları ile genişlemiş olan venleri tahrip ederek sonsuza dek yok etmektedir.

Nasıl Yapılır?
Çok ince bir ucu bulunan aleti tespit edilen varislere dokundurmak şeklinde yapılmaktadır. Etkisi anında görülmekte ve özellikle spider veins yapılar sonsuza dek yok olmaktadır. Sadece bacaklar ile sınırlı kalmadan yüz ve burun bölgesinde görülen kılcal varislerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Aynı şekilde farklı bir başlık ile ben aldırma işlemleri içinde genel cerrahi uzmanları bu cihazı kullanmaktadır.

Çok Pratik ve Yan Etkisi Yoktur
Genelde 10-30 dakika arasında uygulanır ve çok yaygın olmadığı sürece ikinci seansa gerek duyulmaz. Ciddi anlamda acıya neden olmaması nedeniyle uyuşturmaya gerek duyulmaz. Köpük ve Skleroterapi yöntemlerinde iğne ile yapılan tedaviler bazen iğnenin girme imkanı olmayan venlerde de kullanılmaktadır.

Nasıl Yapıldığını Görmek İster misiniz?
Tedavi yöntemi, uygulanışı ve avantajları hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, şimdi dilerseniz birde nasıl yapıldığını görmek isterseniz aşağıda yer alan videoyu izlemenizi öneririm.

Kalın Varislerde Etkisi Olmaz
Tek kötü yönü tüm hastalarda uygulanamamasıdır. Tekrar belirtmek gerekir kılcal ve kısmen orta dereceli hastaların tedavisinde Radyofrekans kullanılmaktadır. İleri derece varikoz ven hastalarında damar içinden uygulanan yöntemler Köpük ve Skleroterapi yöntemi uygulanmaktadır. Ven içerisinden iğne ile yapılan bu yöntemlerde sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmakta ve sonsuza dek etkilidir.

Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Tarafından Yapılmalı
Yaşadığınız bu sorun ciddi hastalıklar arasında yer alması nedeniyle kalp damar cerrahi uzmanlarının alanına girmektedir. Bu nedenle teşhis ve tedavisi mutlaka bu alanda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bunun için Türkiye’nin en büyük 4 ilinde hizmet veren Idea Klinik şubelerinden yararlanabilirsiniz. Bilgi almak ve danışmak istediğiniz hususlarda muayene ücreti ödemezsiniz.

Buraya Kadar daha çok kılcallar için kullanımdan söz ettik şimdi de kalın varislerde RF kullanımını ele alalım

EVRFA (en venos radio frequncy ablations)

Diz civarından girilen 2 mm lik iğnenin içinden gönderilen bir tel benzeri alet ile yapılır. Aletin ucunda radyo frekans enerjisi veren bölüm vardır. Bu noktanın verdiği enerji ısıya dönüşerek damarı içerden yakarak tıkar. Yanıp tıkanan damar zamanla vücut tarafından emilerek yok edilir. İşlem sonrası görünür bir iz kalmaz. Klasik ameliyatlar gibi haftalarca yatmak gerekmez, ertesi gün işe dönülebilir. EVLA (endo venöz lazer ablasyonu) ile çok benzeşir EVLA da kullanılan enerji lazer ışığıdır. Her ikisi de ameliyatsız yöntemlere kıyasla biraz daha pahalıdır ancak bu fark yapılan kliniğe göre çok değişmektedir.

Muayene Ücreti Yok
IDEA Klinik hizmet verdiği il ve ilçerlerde fleboloji uzmanları ile çalışmaktadır. Tedavilerde sadece ameliyatsız yöntemleri uygulayan kurum aynı zamanda muayene için hiç bir ücret almamaktadır. Size en yakın kliniğimize randevu oluşturmak için hemen klinik telefonlarımızı arayabilirsiniz.

71 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba, kızımın göz kapağı ve göz çevresinde hemangiomu var. Radyo frekans la tedavisi mümkünmü? Bu yöntemin gözüne zararı olurmu?

  1. 0532 463 96 82 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim.sadece RF değil başka yöntemleri de tedavi de kullanıyoruz
   Doc.Dr.Onur Gürer

 2. Merhaba , her iki bacağımda da venöz yetmezlikle uyumlu reflü tespit edildi.Sol tarafta ki sonuç “VSM nin safenofemoral bileşke düzeyinde çap 9,4 mm” , sağ tarafta ise 7 mm”.Dizden aşağıda da şişme ve ödem var.Devamlı kramp giriyor. Ayrıca sitenizden USG sonucumu ve fotoğraflarıda yükledim.
  RF ile ameliyat önerildi.Sizde ki tedavi için SGK’lı fiyatınızı bildirebilir misiniz. Teşekkürler.
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniklerimizde Sgk lı varis tedavi ücretleri 400-4000tl aralığındadır.Net rakam muayenede (ücretsizdir) söylenebilir.

 3. Merhaba sol bacagimin diz kapak bolumunun solunda agdadan olucan ceviz buyuklugunu doldurmicak kadar kilcal damar olustu bu tur kilcal damar tedavisinde hangi tedavi yontemi uygulanmaktadir. Ayrica sgk li fiyatiniz ne kadar bilgi verirseniz sizleri ziyaret edecegim
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kılcal damar tedavisi için skleroterapi ve radiofrekans uyguluyoruz.SGK lılar için 400tl den başlamaktadır.4000tl sına kadar varisin yoğunluğuna göre ücret istenmektedir.

 4. Hocam Merhaba yüzümde bir kaç noktada az sayılacak kılcal damar çatlaması var 2015 Kasım ayında şubenizi ziyeret etmiştim takribi bir ücret sunulmuştu tarafıma bu ücrette bir artış varmı merak ediyorum yüze yapılacak bu tip bu uygulamalar için başlangıç ücreti kaç tl aralığından başlayıp kaç tl aralığına kadar gidiyor bilgialabilirmiyim acaba
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Merhaba,yüzdeki kılcallar için fiyat aralığımız 1000-2000tl aralığındadır.

 5. Merhaba hocam yüzdeki ufak kılcal damarlar için rf yapmak istiyorum tedaviden sonuç net şekilde uygulama tarihinden ne kadar sonra ortaya çıkar yani kılcal damarlar ne zaman kaybolur birde ilk seansatan sonuç alamazsak ikinci seans kaç ay sonra yapılır ve bildiğim kadarıyla ikinci seans gerekirse ek ücret alınmıyor ve yaptığınız işlemler garantili doğrumuyum Teşekkürler
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniğimizde %100 garantili bir şekilde tedavi ederiz.Ek seanslar için ücret ödemezsiniz.Uygulamadan 10 gün sonra netice ortaya çıkar.İkinci seans gerekirse 20 gün sonra yapılabilir.

 6. Merhaba hocam 29 yasindayim rozesa hastasiyim 3 yil once ndyag lazer tedavisi gordum bi iyilesme saglandi fakat hastalik tekrar nuksetti bu konuda yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Yine laser uygulaması yapılması gerekir.Arzu ederseniz kli
  niğimizde tedavi ederiz.

 7. Merhaba,
  Varikosel konusunda nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz?
  Teşekkürler.
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Kliniklerimizde varikosel tedavisi yapılmamaktadır.

 8. Hocam merhaba benim burnumda kılcal damar genişlemesi var ve burnumun ucunda sivilce gibi duruyor.Lazer ile tedavi olmayı düşünüyordum ancak lazer ile tedavi olan kimle görüştü isem bu durumdan muzdarip genellikle kalıcı izler var .Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak istemiyorum sizin klininiz İstanbulda ben ise samsundayım lütfen bana bir yol gösterin ne yapabilirim?
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Samsunda propleminizi çözecek bir yer bilmiyorum.İstanbula gelirseniz sizi bu sıkıntıdan kurtarırız.

 9. Dr bey ben rf yaptırdım kırmızı kılcal damarlarıma fakat 8 ay geçmesıne rağmen kızarma kan oturması gıbı İzler kaldı damarlarda duruyor ne yapmalıyım
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Kılcal damar tedavisinde uygun kullanılırsa en etkin çözümdür.Uygulayan merkeze tekrar müracaat ediniz.

 10. cevabınız için çok teşekkürler hocam.
  Son bir sorum daha var hocam vakit ayırabilirseniz.
  Köpük tedavisinde dvt riski %2.7 yazıyor bazı sitelerde. Bu çok yüksek bir oran. Kan geçişi yüzeyel venlerden derin ven lere doğruysa, yüzeyel ven e uygulanan köpük de aynı yolla dvt ye geçebilir mi?
  Bunu önlemek için işin uzmanlığı köpük yoğunluğu,uygulama noktası, kompresyon yapmak gibi detaylar mıdır?
  Doç. Dr. Onur GÜRER
  Bizim kliniğimizde DVT komplikasyonu ile 2-3 vakada karşılaştık.Bu vakalarda 15-20 günde tamamen iyileşti.Vaka sayımızda 20000 üzerindedir.%2-3 oldukça yüksek oran.Sanırım uygulama tekniği ile ilgilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sizi Aramamızı İster misiniz?