Damar genişlemesi olarak da bilinen varis sıklıkla bacaklarda görülür. Tedavisi lazer, radyofrekans ve skleroterapi ile ameliyatsız yapılır.

Varis Tedavisi
Varis Muayenesi Randevu Varis Tedavi Ücretleri

Op. Dr. Eren ANĞ

Ameliyatsız varis tedavi uygulamalarını tüm Türkiye genelinde yaygınlaştırma konusunda kararlı olan IDEA Klinik İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra şimdide ülkemizin en gelişmiş 4. şehri Bursa’da klinik açtı. Nilüfer ilçesinde hizmet vermeye başlayan Idea Klinik kalp damar cerrahi bölümünde Op. Dr. Eren ANĞ hasta kabulüne devam ediyor. Bu sayfada uzmanımız ile ilgili bilgiler aktaralım. Konuya geçmeden önce kısa bir detay aktarmak istiyorum.

Op. Dr. Eren Anğ

Doktor Eren ANĞ Kimdir?
1971 Yılında Bursa’da hayata merhaba diyen doktorumuz başarılı geçecek eğitim hayatına Namık Kemal İlkokulunda başlamıştır. Ortaokul ve lise öğrenimini ise Bursa Erkek Lisesinde tamamlaması ile birlikte asıl hayalini kurduğu eğitim hayatı 1988 senesinde İstanbul Üniversitesinde başlamıştır.

1988’de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini Kazandı
Başarılı bir lise eğitiminin devamında 1988’de İstanbul üniversitesi İstanbul tıp fakültesine başlayarak devam ettirdi. 6 yıl devam eden tıp eğitimi 1994 senesinde son bulmuş olup, ilk görev yeri Konya’nın şirin bir ilçesi Hüyük / Çavuş kasabasında başlamıştır. Çavuş sağlık ocağında pratisyen hekim olarak 2 yıl hizmet verdikten sonra 1996’da memleketi olan Bursa’da Kirazlı sağlık ocağına tayin olmuştur. Bu süreçten sonra bir süre 112 Acil Yönetim ve Kurtarma İstasyonlarında çalışarak, 2000 yılına gelindiğinde ise vatani görevini yine tabip olarak gerçekleştirmiştir. Askerlik dönüşü AYKİ ve Mustafa Kemal Paşa Devlet Hastanesi Acil servis hekimliği yapmıştır.

2004’de İhtisas Eğitimine Başladı
Belli bir süre geçici çalışmaların devamında asıl mesleği haline gelecek olan ihtisas eğitimine başlamıştır. İhtisasını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahi Kliniğinde gerçekleştirmiş olup, 2010’da kalp damar cerrahi ihtisasını alarak devam etmiştir.

Osmaniye Devlet Hastanesi
Kalp damar cerrahi ihtisasını alması ile birlikte ilk görev yeri Osmaniye Devlet Hastanesi olmuştur. Hizmet verdiği bu süreçte kalp damar cerrahisi için gerekli ekipmanların bulunmadığı hastanede daha çok varis hastalığı teşhis ve tedavisi konusunda ağırlık vermiştir.

Op. Dr. Serkan AKARSU ile Birlikte Gelişmelere İmza Attı
Devlet hastanelerinde çok yaygın olmayan ameliyatsız varis tedavi uygulamaları için girişimde bulunan ANĞ bunun için meslektaşı ve o dönem aynı hastanede görev yaptığı IDEA izmir kliniği doktorlarından Op. Dr. Serkan AKARSU ile birlikte varis tedavisinde Endovenöz Radyofrekans Ablasyon uygulamasını başlatmıştır. Osmaniye Devlet Hastanesinde zorunlu hizmetini tamamlaması ile birlikte 2013’de Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma hastanesine tayin olmuştur.

Hasta Kabulüne Başladı
Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinden istifa ederek 2016’da hizmete girmiş olan Idea Bursa Kliniğinde hasta kabul etmeye başladı.

Doktora Sor
Sadece ücretsiz muayene ile sınırlı kalmayan IDEA Klinik hasta olanakları aynı zamanda doktorlarımızın hastalarına soru / cevap şeklinde imkan sağlamaktadır. Bu sayfadan Doktor Eren ANĞ’a sorularınızı iletebilirsiniz.

20 Comments

Add a Comment
 1. İyi günler hocam varis oluşmaması için yapılabilicek en iyi spor nedir?

  1. pilates,yürüme,yüzme,bisiklet gibi sporları yapabilirsiniz.
   Op.Dr.Nihat Aydın

 2. Merhaba doktor bey genetik yapıdan olur varis dediler ameliyat olsam tekrar olusur mu sülük tedavisi onerirmisiniz tesekkurler

  1. varis oluşumun da genetik yapı da etkili faktörlerden biridir.fakat yaptığımız iş,yaşam biçimiz,kilomuz daki fazlalık da varis oluşumuna neden olabilir.sülük varisi tedavi etmez.
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 3. Merhaba. Daha önce köpük tedavisi oldum çok memnunum fakat ancak tekrar başka damarlardan çıktı bunlara da köpük yapılınca damarım kalır mı?

  1. varis olan tüm damarlar tedavi edilebilir.sorun oluşmaz.
   Op.Dr.Eren Ang

 4. Kizim 2 aylik poposunda hemanjiom var bez ile bagliyorum arada o bolgede azda olsa kanama olup bezine bulasiyor krem surdum pisik kremi ama fayda etmiyor ne yapmam gerekir hangi kremi kullanayim tesekkurler

  1. hemanjiom için tedavi oldunuz mu yada tedavi görüyormusunuz bunun için takip altında olduğunuz hekime danışmalısınız yada 0532 152 26 75 veya 0224 2491006 burdan bize ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız

 5. 2011 yılında sol bacağımdan venöz yetmezlik ameliyatı geçirdim fakat tekrar aynı problemle karşı kaşıyayım. Tedavi olabilme şansım varmıdır?

  1. kliniğimizde muayene ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz
   Op.Dr.Eren Ang

 6. Benim vucudumda dogumdan kalma kilcal damarlar var fakat gogsumde olanlarda siknti yok ama bilegimde olanlar sisme ve agri yapiyo sizce ne yapmaliyim

  1. muayene ile değerlendrip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz
   Doc.Dr.Onur Gürer

 7. Sevket yilmaz hastanesinde bu imkanlar yokmudur acaba ?

  1. araştırmalısınız

 8. Merhaba eren bey sirtimda gogsumde kilcal damarlar var gittikce artiyor yazin guneslenirken yanma ve kasinti oluyor gunes kremi suruyorum ama gecmiyor ne onerirsiniz krem olarak kolay gelsin

  1. kliniğimizde kılcal damar muayenesi ücretsiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.yada 0532 152 26 75 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim
   Op.Dr.Eren Ang

 9. Merhabalar eren hocam . Burun kenarındaki kılcalların oluşma sebebi nedir ? Tedavisi Nasıl olur ?

  1. damarların yüzeyel seyretmesi yada fazla alkol tüketimi nedeniyle olur.RF yada Laser ile tedavi edilebilir.0532 152 26 75 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz daha net bilgi verebilirim
   Op.Dr.Eren Ang

 10. Benim yüzümde porto şarap lekesi var ve 5 defa lazer tedavisi oldum tekrar gitmek istiyorum ama bu ışınların zararının çok olduğunu duydum. Fikrinizi alabilirmiyim ?

  1. yanık yapabilir ve buna bağlı iz kalabilir,başka hiçbir zararı yok
   Op.Dr.Eren Ang

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018
” Sayfa da 84 adet sorgu var. 0,511 saniyede yüklendi. ”