Varis Tedavi Kliniği

Çok eskilere dayanan bir tedavi şekli olup ülkemizdede iki şekilde uygulanmaktadır. Genelde evde şişe içinde bekletilen sülükler belirli zamanlarda varisli damarlara yapıştırılır. Bir diğer yöntem ise dere ve göl kenarlarında genelde sülükler bulunur. Bu dere içinde bir süre kaldığınızda mutlaka bacağınıza sülük yapışacaktır. Bu şekilde uygulanan bir tedavi ama bilimsel hiç bir yönü yoktur.

Sülükle Varis Tedavi Edilir Mi?

Yukarda belirttim hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur. Olsaydı bilim adamları önceleri çok çeşitli ameliyatları, sonrasında gelişen teknolojiden yararlanıp, ameliyatsız varis tedavilerini geliştirmek için uğraşmazlardı. Heleki binlerce TL yatırım gerektiren masrafa girmezlerdi. Giderdik dereden sülükleri toplar getirir kullanırdık.

Amaç Kirli Kanı Emdirmek; Hiçbir bilimsel değeri olmayan bu doğal tedavi şeklinin varis tedavisi adına herhangi bir faydası olmaz. Özellikle bilimsel tedavilere ulaşamayan kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşlarımızın, psikolojik olarak rahatlamasını sağlamaktan başkada bir işe yaramaz. Varis içindeki kirli kanı temizlenmek üzere sürekli dolanan bir sıvı olduğu için bir kısmını sülüğe emdirmek gereksiz yere kan kaybetmekten başka bir anlam taşımaz.

Sülük Satıcıları; tıbbi, doktor, steril gibi cezp edici isimler kullansada sülük sülüktür ve varis tedavisinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Sülüğün kullanıldığı ve olumlu yönleri olan hastalıklar vardır ve tıp profesyonellerincede kullanılmaktadır ama bu hastalıklar arasında varis tedavisi yoktur. Faydası olmadığı gibi hastalığın ilerleyip Ülser olmasına neden olabilir.

Ameliyatsız Varis Tedavi Olanaklarını İnceleyin

Özellikle ameliyat korkusu olanların böylesi işe yaramaz yöntemlere sarıldığı görülmektedir. Fakat gelişmiş sağlık merkezlerinde buna Medical Art Varis Tedavi Merkezide dahil olmak üzere 14 yıldır hiç bir şekilde varis ameliyatı uygulamıyoruz. Teknolojiye dayalı olan Lazer, Radyofrekans ve Skleroterapi gibi cilt üzerinden uygulanan yöntemlerle varis tedavisi gerçekleştiriyoruz. Sitemizde uygulanışı ve tedavi esnasında görüntülere ulaşabilirsiniz.

Varis Sülük

Bitkisel ve Sülükle Varis Tedavisi

Bir diğer işe yaramaz yöntem ise bitkisel karışım, ilaç ve kremler olmaktadır. Satıcıların insanları hatalı yönlendirmesi sonucu sanki o ilacı kullanınca varislerden kurtulacağı intibası uyandırmaktadır. O bitkisel karışımlardan 100 pakette kullansanız varislerden hiç bir şekilde kurtulamazsınız. Sadece ağrı,sızı ve kramp problemine karşı rahatlatıcı etkisi vardır. Bir nevi ağrı kesici gibi düşünebilirsiniz.

   Paylaş
 1. hülya

  merhaba hocam,ben 5 yıl önce lazer tedavisi oldum ama tekrar olustu tekrar yapılabiliyor mu ne önerir siniz?
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Elbette yaparız.Bacaklarında en ufak varis bırakmayız.

 2. aydan

  Merhabalar benim hamileligimin 6inci ayinda sol dizimde baldirimda sonrada diz kapagimin altinda vulvada varis olustu yasim 28 3uncu cocugum bu gitgide varisler buyuyor hamile oldugum icin doktor varis corabi verdi onuda kulanamiyorum cok baski yapiyor agriyor hamilelikten sonra gecermi ne yapmaliyim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Doğumdan sonra geliniz tedavi ederiz.

 3. Sorgun

  Sayın Hocam hayırlı günler diliyorum.Kaç yıldır çare arıyorum.Hastalığım hakkında oldukça bilgi sahibi oldum. Benim sorum şu olacak.Derin damarlarda valsalva ile kaçak oluyor.Alt dallarda hasar görmüş damarı devre dışı bırakıyorsunuz.Tekrar hasar görmemiş damarlar bozuluyor.Bu şekilde devam edip giden operasyonlar kaç defa yapılabilir.Müdahale edilecek sayı kaçtır?
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Varis tedavisinde yapılan varisli damarı yok etmektir.Merak etmeyiniz damarınız bitmez.

 4. kemalyıldızoğlu

  hocam. varis ameliyatını 10 yıl sonrasına atabilr mym
  Op.Dr.Onur GÜRER
  İleri bir varis değilse idare edebilirsiniz.Ancak bu patlak lastikle gezen otomobil gibi olur.

 5. alperen2211

  merhabalar hocam. ben 16 yaşındayım ve sağ alt bacağımda şişik halde yeşil varisler var.erken yaşta bu durum tehlikeli midir.doktor sana lazer tedavisi olmaz dedi.ameliyattan korkuyorum. ameliyatı 5 6 yıl sonrasına atablr mym? ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun. . .
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.Ayrıca sizi köpük+RF ile ameliyatsız tedavi edebiliriz.

 6. zeynep

  merhaba. ben 19 yaşındayım ve bacaklarımda genetik olarak varis çıktı. sağ bacağımda 3.9 mm genişleme ve sol bacağımda 3.3 mm genişleme var. giderek ilerliyor. doktora gittiğimde bana keserek ameliyat yapacağını söyledi. verdiği ilaçları kullanmadım. Ne yapmam gerekiyor ?
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla

Uzmanımıza Soru Sor

naga