Varis Tedavi Merkezi

Sülükle varis tedavisi çok eskilere dayanan bir tedavi şeklidir.İki şekilde uygulanmaktadır

sulukle varis tedavi 300x232 Variste Sülük Tedavisi

Sülükle Varis Tedavisi

1-Evde şişelerde su içinde bekletilen sülükler zaman zaman varisli alana yapıştırılı
2-İçinde çok sülük olan dere veya göl gibi yerlerde varisli bacağın suya sokularak sülüklerin varisli bacağa yapışması şeklinde.
Her ikisindede amaç sülüklere varisli damar içindeki kirli kanı emdirmektir.
Hiçbir bilimsel değerei olmayan bu doğal tedavi şeklinin varis tedavisi adına herhangi bir faydası olması beklenmez ama özellikle bilimsel tedavilere ulaşamayan kırsal kesimlerde kişilerin psikolojik olarak rahatlamasını sağlar.
Varis içindeki kirli kan temizlenmek üzere sürekli dolanan bir sıvı olduğu için bir kısmını sülüğe emdirmek gereksiz yere kan kaybetmekten başka bir anlam taşımaz.
Satıcılar tıbbi sülük,doktor sülük,steril sülük gibi cezp edici isimler kullansada sülük sülüktür ve varis tedavisinde hiçbir olumlu etkisi yoktur.
Sülüğün kullanıldığı ve olumlu yönleri olan hastalıklar vardır ve tıp profesyonellerincede kullanılmaktadır ama bu hastalıklar arasında varis tedavisi yoktur.

   Paylaş
Varis Tedavi Merkezi
 1. Lalin Diyorki:

  Kliniğinizde özel sağlık sigortalıları tedavi olabiliyor mu? Ak sigortalıyım. Uygulamanız nasıldır?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Elbette olabiliyor.Ancak biz tedavinizi yapıyor epikrizinizi ve faturanızı veriyor (ücretimizi alıyoruz) tahsilatı sigortanızdan siz yapıyorsunuz.

 2. Uzun Diyorki:

  Benim babam 75 yaşında ve varisleri var ve şiddetli ağrı yapıyor. yaşı ilerlediği için normal tedavi yada ameliyat yapılamıyor. Acaba sülük tedavisi ona uygunmudur yada işe yarar mı? Şimdiden teşekkür ederim
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Sülük tedavisi diye birşey varis tedavisinde yoktur.Kliniğimize gelirse yardımcı olabiliriz.

 3. sevim sevim Diyorki:

  Merhaba 33 yaşındayım doğum yapmadım fakat işim sürekli olarak ayakta oldupu için varislerim oluştu.4kez iyneli köpük tedavisi oldum fakat görüntü gitti ağrılarım hala var bilek altına müdahale edemiyoruz dendi.küçük topuk ve ayaklarımın üzerinde damarlar şişiyo ve yanıyolar ne yapmalıyım
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde ayak parmaklarına ve hatta ayak tabanına kadar müdahele ediyoruz.

 4. hayriye Diyorki:

  Benimde bacaklarimda varislerim var ama maddi durumum iyi olmadigi icin tedavi olamiyorum bana yardimci olabilirmisiniz
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 5. hayri Diyorki:

  sülük tedavisinin bilimsel degerinin oldugundan zerre
  kadar şüphem yoktur bütün vucudumda toplardamar
  genişlemesi vardı ve ben iyileştim doktor efendi
  bilim sadece kimyasal ilaç üretimi satışı degildir
  2500 yıllık tarihi vardır bunun sülügün emzimindeki 105
  türlü biyolojik madde sadece sülük takıldıgı zaman tedavi
  ediyor sülük kan emince tedavi etmiyor bilim sorgular
  araştırır ezbere konuşup insanları yanlışa yönlendirmez
  dogadaki her canlı veya cansız bilimin konusudur ticari
  kaygılarla alternatif
  tedaviye karşı olmanız sülük
  sülük tedavisini realite oldugunu degiştirmez
  sadece kuruntunuzdur bu işi yapan bu gerçegi
  savunan degerli profesörler bilim adamları
  gerek ülkemizde gerek başka ülkelerde var
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Sülükten elde edilen enzimler tıbta kullanılmaktadır.Ama bunun varis tedavisi ile hiçbir ilgisi yoktur.Ben 34 yıldan beri 5+29 yıldan beri kalp damar cerrahi ile uzman olarak uğraşan bir hekimim.Son 15 yıldan beri varis tedavisi ile uğraşmaktayım.Sülüğün tedavi ettiği bir tek varisli hasta görmedim.Ama sakat ettiği çok hasta gördüm.Hatta bir ünlü prof.un tavsiye ettiğini söyleyen bir gencecik delikanlının nasıl sakat olduğunu gördüm.Size cevap vermek bile istemezdim ama maalesef bazı insanları kandırarak zarar vermektesiniz.

 6. aysenursahin Diyorki:

  Merhabalar, henüz çok yeni sadece üst bacak bölgemde kırmızı kılcal damarlar var diz kapağımın arkasında da mavi bir damar büyüyor, annemde teyzemde yıllardır varis var, şimdi de iki görümcem ve bende var, beşimiz birden tedavi olmak istiyoruz, fakat kliniğinizde bayan doktor var mi acaba? Böyle bir hassasiyetimiz var, bayan doktorla tedavi imkani olursa hep beraber geleceğiz tesekkurler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Üzgünüz kliniğimizde bayan doktor yok.Hemşiremiz var.Size yardımcı olabilir.Ama muayeneyi mutlaka doktor yapacaktır.

 7. fatma Diyorki:

  yaklaşık 2 yıl içinde hafif şekillinde ortaya çıktı varis belirtilerim şimdi ise ayak bileğimin üstü ve çevresinde şiddetli ağrılar meydana gelmeye başladı nası bir tedavi uygun görürsünüz ne yapmalıy
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Şayet gelebilirseniz sizi görür ve nasıl bir tedaviden yarar görürsünüz anlatırız.Kabul ederseniz aynı anda tedaviye başlayabiliriz.

 8. SAKİNE Diyorki:

  32 yaşındayım 3 dogum yaptım hamilelikte oluştu.
  sol bacağımda kalın varisler var ağrıve şişlikler oluştu variz corabıda giyiyorum fakat bir fayda bulamadım.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varis çorabı şayet uygunsa şikayetlerini azaltır ama varisini tedavi etmez.Kliniğimize müracaat ederseniz sizi kalıcı olarak tedavi yaparız.

 9. zeli Diyorki:

  Merhaba,
  33 yaşındayım. Yaklaşık 7 senedir kılcal damar varisi sorunum var.Bu süre zarfında aralıklı olarak iğne ile radyofrekans dalgası tedavisi ve skleroterapi (damarlarıma köpük enjekte ettiler) tedavisi oldum. Fakat sonuç alamadım. Hergün düzenli yürüyüş yapmama, kilomu korumama ve henüz hamilelik geçirmemiş olmama rağmen hastalığım ilerlemeye devam ediyor. Hem maddi hem manevi olarak çok yoruldum. Lazer tedavisi de denemeli miyim? Diğer tedavilerden olumlu sonuç alamamış olmam lazer tedavisinden de olumlu sonuç alamayacağımın bir göstergesi midir?
  Teşekkür ederim..
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varis tedavisinin esası varisli damarı yok etmek üzeredir.Oluşacak varisi engelleyecek bir yöntem yoktur.Ancak hızlı oluşumu varis çorabı,yürüyüşle yavaşlatabilirsiniz.Yapılan tedavinin yanlış yada yetersiz olması değil sizin vücudunuz varis üretiyordur.

 10. ayşenur Diyorki:

  mrb benim renkli doopler usg incelemesinde sol ana yüzeyel femoral vende ve solpopliteal vende valsalva ile derin venöz akım reflüsü gözlendi yazıyor dr ameliyat olamazsın daha kötü olusun varis çorabı vedoxium hap kullan tedavisi yok dedi ne tavsiye edersiniz
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  İlaçla bir tedavisi yok ancak ameliyatsız tedavi yöntemleri ilede (köpük,radiofrekans,laser,…gibi) tedavi olabilirsiniz.

Uzmanımıza Soru Sor

anjing