Varis Klinik

Aslında insanlarda görülen hastalıklar tehlikeli değildir. Çünkü asıl tehlikeyi bizler boşvermişlik ve ihmalkarlığımız sonucu ortaya çıkıyor. Örnek kanser bile erken teşhis edilmesi halinde yayılmada %90 başarıyla tedavi edilirken bizler ihmal ederek basit bir damar problemini bile ölüm riski haline getirebiliyoruz. Örnek varis birşey olmaz mantığı ile hareket edilip, tedavi edilmediğinde insanı ölüme sürükleyen yada sakatlığa kadar giden bacak yaraları oluşmaktadır.

Varis Ülseri

Varis Ülseri Nedir?
Asıl adı venöz ülserler yada (Ulcus Crusis) olup, tedavi olmaktan kaçınan varis hastalarının karşılacağı son diyebiliriz. Dilerseniz biraz geriye gidip venlerin nasıl ortaya çıktığını ele alalım. Belirli belirsiz kılcal venler olarak ortaya çıkan varis önlem alınmadığı ve tedavi edilmediğinde sürekli ilerleme sürecine girecektir. Çünkü varis kendi kendine iyileşen bir hastalık değildir. O nedenle biraz bekleyim bakalım belki geçer şeklinde beklemek faydasızdır. Bu bekleyiş hastalığın önce orta sonra ise kalın venler haline gelmesine neden olacaktır. Orta ve kalın varis haline gelidiğinde ise şikayetleri bazen sizi bezdirici hale gelebilir. Bu şikayetler arasında ağrı, şişlik, kramp ve kanamalar sıkça kaşılaşılmaktadır.

Varis Ülseri Neden Olur?
Yukarda özetle aktardığım duruma rağmen tedavi olmayan hastalarda şikayet özellikle damar çatlamaları ile devam etmektedir. Öyleki bazen oluşan kanamayı önlemek için sağlık merkezlerinde profesyönel sağlık elemanlarının yaptığı şekilde tampon uygulamanız gerekir. Yoksa varis kanaması durdurulamayabilir. Oluşan bu kanamalar bacaklarda iyileşmeyen yaralara neden olurlar. İşte en korkulan sonuç olup, artık varis ülserinin başlangıcında olduğunuz söylenebilir.

Damarlarda Dolaşım Bozukluğu Oluşur!
Bir bahçe düşünün domates biber ektiniz onları sulamadığınız önce solup, sonra kuruyacaktır. Varis ülseri probleminede aynı mantıkla bakılabilir. Bacaklarınızda oluşan yaralar aynı zamanda damarlarda dolaşım bozukluğuna neden olurlar. Yani taze kan gelmemesi nedeniyle yaraların iyileşmesi muhtemelen mümkün olmayacaktır. Normalde 10 dakika gibi bir zamanda varis tedavisi olup, sorundan kurtulmak varken ihmalkarlık bakın nasılda içinde çıkılmaz sonuçlara yol açıyor.

Varis Ülseri Nasıl Tedavi Edilir?
Açık konuşmak gerekirse bir çok hekim bu hastalığın tedavisine pek yanaşmazlar. Özelliklede iş yükü oldukça yoğun olan kamu hastaneleri çok fazla ilgi göstermeden ilaç yazıp gönderebilirler. Maalesef ilaç, antibiyotik vs ile tedavi edilebilecek kadar bir sorun değildir.

Varis Ülseri Tedavisi

PRP Varis Ülseri Tedavisi
20 Yıldır siz hastaların sağlığına kavuşması için çalışan Medical Art sürekli kendini yenilemekte ve geliştirmektedir. Bu kapsamda binlerce varis hastasının canını sıkan varis ülseri probleminden kurtulmanız için PRP yöntemini geliştirdik. Platelet Rich Plasma yöntemiyle yine ameliyatsız varis ülseri tedavisi yapılmaktadır. PRP varis ülseri tedavisi hakkında detaylı bilgilendirme için aşağıdaki linke tıklayınız.

   Paylaş
 1. Yaralı

  Hoçam ben senelerden beri çekiyorum ve ayak yaralarımdan dolayı hem agrı sızı hersey var hoçam bende protein ç ekliğine baglı dvd faktor 4 mutasyumu var ve yaralarım geçsin agrım olmasın baska bısı istemiyorum çumadin 5mg daflon 500mg inr felan baktırıyorum baktiras ve antiseptik spreyle pansuman ediyorum ama geçmiyor su ramazan ayında bana yardımçı olun kolay gelsin
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Yazdığınız durum oldukça ciddi bir rahatsızlık.Muayene etmeden (tetkiklerinle beraber) size birşey söylemek mümkün değildir.

 2. ismaiks

  Hocam pansuman icin neler kullanabiliriz yara ayak bileğinin dis tarafinda ve yara kabuklandi ama cok aci veriyor simdiden tesekkurler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Yarayı görmeden cevap veremeyiz.

 3. ismaiks

  Bu varis yaralarina ne iyi gelir bilkte ki yaralara
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  İstirahat ve pansıman yapmalısınız.

 4. ismaik

  Ben alti yil once ameliat oldum yara olusmustu bilek kismrinda damarin birini aldilar fakat gene yara cikti ne
  Yapabilirim dopler cektirdim ic varis oldugunu soylediler amrliyat olmam gerekiyomu
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Durumunuz ciddidir.Sizi tetkiklerinizle beraber görmemiz gerekir.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

 5. şerafettin keskin

  hocam sağ ayağımda yaklaşık 7 senedir varis var ayağım diğerine göre biraz daha şişti sonra moraltılar başladı 7ay önce dikenli telden iltihap kaptı bir türlü yaramı iyileştremiyorum ne yapmayılım
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Şikayetiniz oldukça ciddi.Muayene ve tetkiklerini görmeden yorum yazamayız.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

 6. çetin

  merhaba ben bir yıl önce varis tedavisi içn doktora gittiğimde sizde varis başlangıcı var demişti fakat son zamanlarda ağrı olmaya başlayınca tekrar muayene oldum bana dikkat etmezsen iki üç yıla ameliyat gerekir yasın daha 20 çok gençsin dediler.Damarlarda şişmeler oluyor ve bazen kasık bölgesinde de sancıya neden oluyor bunun tedavisi nekadar mümkündür acaba. ve her duştan sonra bacaklarımda delirtecek derecede kaşıntı oluyor bunun varisle bi alakası var mı acaba?
  Op.Dr. Mustafa BOLAT
  Duştan sonra oluşan şikayetiniz varise bağlı değildir.Tarif ettiğiniz ağrılarda varisle ilgili değildir.Ancak tedavi olmak için ilerlemesini beklemeniz gerekmez.Kliniğimizde ameeliyatsız tedavi olabilirsiniz.

Uzmanımıza Soru Sor

naga