Varis Klinik

Gelişen teknoloji ile birlikte artık hastalar daha fazla bilgiye kolayca sahip olabiliyorlar. Onlardan biride var olan hastalıklarının tedavisi ve uygulanış şekilleri ile tedavi ortamını operasyon öncesinde görebilmeleridir. Biz Medical Art olarak varis hastalarımızın tedavi korkusunu yenmeleri için hazırladığımız varis tedavi videoları aşağıda yer almaktadır. Uyguladığımız 3 farklı yöntemi izleyebilir uygulanış şekli ve etkileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lazerle Varis Tedavisi
En küçük varislerin tedavisinde cilt üzerinden uygulanan lazer başlığındaki 80-120 derece ısı ile kılcal damarlara etki etmektedir. İleri derece venlerde herhangi bir etkisi yoktur. Yüksek ısıya ulaşan lazer uygulamasında hastamıza özel bir jel ile soğutma uygulanıp, herhangi bir yanma ve acı hissetmezsiniz. Aşağıda video görüntülerini izleyin.

Radyo Frekansla Varis Tedavisi
Üstteki yönteme benzer bir uygulama olup, yine cilt üzerinden uygulanmaktadır. Tek farkı ısı yerine radyo frekansı dalgaları kullanılmakta olup, bunda hem kılcal hemde orta boy varislerin tedavisi yapılabilmektedir. Yine kliniğimizde uygulanan yöntemlerden olup, çok hafif bir ağrı hissi olabilmektedir.

Skleroterapi & Köpükle Varis Tedavisi
İşte en çok uygulanan ve en etkili iki yöntem bir birine çok benzerliği olup, tek farklı isimleridir. Köpükle varis tedavi işleminde kullanılacaj olan ilaç + hava karışımı ile köpük elde edilirken, Skleroterapide ise sade ilaç kullanılır. Çok ince bir enjektör ile varisli damarlara hazırlanmış olan köpük yada ilaç verilerek anında varisli damarların yok olması sağlanır. Sadece 10 dakikalık bir işlem olup, hastamız evine, işine dönebilir.

Medical Art Varis Tedavi Merkezi (Kadıköy, Bakırköy ve Nişantaşı) klinikleri ile hizmet vermektedir. Alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahisi uzmanları sizleri ücretsiz muayene imkanlarından yararlanmaya davet ediyor.

   Paylaş
 1. selim

  Merhaba bacaklarımdaki varisler ciddi ağrı yapmakta idi doktora gittiğimde muayene sonrası doppler çektirmemi istedi ve daha sonrasında ameliyat olmam derektiğini söyledi konulan tanı 1- VALSALVA İLE BİLATERAL CFV DE VE SAFENOFEMORAL BİLEŞKELERDE GRADE 1 VEYETMEZLİKLE UYUMLU REFLÜ İZLENDİ

  2- SAĞ VSM SEYRİNDE VALSALVA İLE GRADE 2, SOL VSM SEYRİNDE GRADE 3-4 VENÖZ YETMEZLİKLE UYUMLU REFLÜ İZLENDİ

  3- KOMPRESYONLA SAĞ POP.V DE GRADE 1-2 SOL POP.V DE GRADE 1 VENÖZ YETMEZLİKLE UYUMLU REFLÜ İZLENDİ

  4- AYRICA HER İKİ TARAF KRURİS MEDİALİ DİSTAL COCKET PERFORAN VENİNDE HAFİF YETMEZLİKLE UYUMLU DİLATASYON VE KOMPRESYONLA KISA SÜRELİ REFLÜ İZLENDİ

  5- SOLDA BELİRDİN HER İKİ TARAF ALT EKSTREMİTEDE CİLT ALTI YÜZEYEL VENLERİ YER YER DİLATE TORTÜÖZ İZLENDİ.

  KONULAN TANI BU İLLA AMLİYAMI OLMAK GEREKİYOR CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde sizi ameliyatsız köpük+radiofrekansla tedavi yaparız.

 2. başak

  ii akşamlar hocam,ben2 ay önce kliniğinizde radyo frekans yöntemiyle tedavi etmiştiniz,benim aşırı ufak çapta kılcal damarlarım vardı,ama daha geçmedi…ne kadar sürede kaybolurlar acaba.teşekkürler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  RF izleri bazan 3 ay kadar sürüyor.Ama kılcal damarsa geçmeyen geliniz tekrar çalışalım.

 3. fatma esra

  merhaba hocam benim 3.5 aylık bebeğim var.sol bacağımda topuğuma kadar varis var.bazıları kalın bazıları kılcal damarlar.kasıklarımda da hamilelikten dolayı varisler oluştu bunların tedavisi köpükle mümkün mü?emziriken tedavi olabilir miyim?tedavi sonrasıda sürekli varis çorabı mı kullanmam gerekiyor?tedavi yaklaşık kaç seans sürer?şimdiden teşekkür ediyorum…
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varisleriyin tamamının tedavisi mümkün.Emzirirken tedaviyin bir zararı yoktur.Bizim kliniğimizde tedavi sürecinde ve tedavi sonrası varis çorabı yada elastik bandaj önermiyoruz.Muayene etmeden seans sayısı söylememiz yanıltıcı olur.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

 4. derya

  merhaba doktor bey;
  Bacaklarımda 6-7 senden varis var.İki kere lazer tedavisi gördüm fakat bacaklarımda değişiklik olmadı.Başka hangi yöntemle geçebilir.En yakın zamanda hastanenize gelmeyi düşünüyorum
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varis tedavisinde en iyi sonuç köpük tedavisi ile alınmaktadır.Ancak bazan tek başına yeterli olmayabiliyor.İlaveten radiofrekans yada laser uygulamak gerekiyor.

 5. kartanesi

  sayın mustafa bey benimde iki senedir varis şikayetim var kalın damar bacaklarında belli oluyor varis çorabı giyiyorum bazen sol bacağımda zaman zaman ağrılar oluyor bu durumdan kurtulmak istiyorum ve etek Elbise giymek istiyorum rahat bir şekilde ama bacaklarımdaki bu sıkınti yüzünden giyemiyorum düzelebilme dürümu varmı acaba..
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Elbette düzelirsiniz.Kliniğimizde sizi ameliyatsız (köpük,radiofrekans,laser,scleroterapi,..gibi)yöntemlerle işinize gücünüze devam eder iken tedavinizide yaparız.

 6. rabia

  merhaba mustafa bey benim atardamarım da bacağım da büyük bir varis var ameliyatsız tedavi edilebilir mi başarı oranı nedir
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Sizi mutlaka görmemiz gerekir.Ameliyatsız tedavi edilebilir.

Uzmanımıza Soru Sor

penyu