Varis Tedavi Merkezi

Vatis tedavi ücretleri
Varis tedavi ücreti hastalığın yaygınlığına, çeşitlerine ve tedavide kullanılacak teknoloji veya teknolojilere bağlı olarak değişmektedir. Burada anlaşılması gereken şudur ki, yeni ortaya çıkmış varis hastası ile yıllardır bu hastalıkla yaşayan ve orta yada büyük boy varis halini almış hastalığın tedavi ücreti aynı olmamaktadır.  Tedavi maliyetinin diğer bir sebebiyse kliniğin fiyat politikasıdır. Aynı varis farklı kliniklerde çok farklı fiyatlara tedavi edilebilmektedir. Ekonomik gücü yüksek insanların yaşadığı semtlerde 10 – 15.000 TL gibi uçuk rakamlar telaffuz edilebilmektedir. Kamu kurumlarıyla anlaşmalı klinikler yasa gereği daha ekonomik hizmet üretmektedirler.

Medical Art SGK Anlaşmalıdır
Bakırköy ve Kadıköy şubeleri ile hizmet veren Medical Art Varis Tedavi Merkezi biri Prof. Dr. olmak üzere kalp damar cerrahi alanında uzman hekim kadrosu ile hizmet vermektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olan kliniğimizde SSK, Bağkur, Memur ve Memur emeklileri için SGK indirimleri uygulanmaktadır.

varis tedavi ucreti Muayene ve Tedavi Ücretleri

Ücretsiz Varis Muayensi
Bir diğer avantajımız ise SGK kapsamındaki hastalarımıza varis muayenesinin ücretsiz yapılıyor olmasıdır. Hastalarımızdan sadece SGK tarafından katkı payı adı altında alınan 12 TL ücret (yalnızca nakit) tahsil edilmektedir.

Medical Art Varis Tedavi Fiyatı
Varisin yaygınlığı, kullanılacak teknolojiler ve gerekebilecek seans sayısına göre varis tedavi fiyatları 200 TL’den başlamakta ve çok aşırı derecede yaygın varislerde  4000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu varis tedavi ücreti sadece ilk seansta alınmakta ve tedavi tamamlanıncaya kadar ek masraf çıkarılmamaktadır. Resmi kurum üyelerine bu fiyatlardan % 50 indirim uygulanmaktadır. Ancak çok özel çok çok ileri vakalarda bu ücretin üzerine çıkılmaktadır.

Garantili Varis Tedavisi Uygulaması Medical Art’ta
Kliniğimizde varis tedavisi sonlandırma ve takip garantili yapılmaktadır. Varis tedavi sonrası hasta takip edilmekte ve 1 yıl süresince varisle ilgili herhangi bir şikayet olması durumunda tedavisi ücretsiz yapılmaktadır.

Varis tedavisinde ücretlendirmede varisin yaygınlığına,tipine,kullanılacak yöntem ve cihazlara bağlı olarak muayene sonucu belirlenir.Tedavi süresi hastanın sosyal durumuna göre belirlenecek seans aralıklarına göre 2 hafta 4 ay arası değişebilir. Özellikle şehir dışı veya yurt dışından gelen hastalar seans aralarını kısa tutarak daha kısa sürede tedavi edilebilmektedir. Varis tedavi ücreti seans sayısından bağımsızdır,sadece ilk uygulamada ücret alınır..Tedavi iki seansta sürse 5 seansta sürse veya geride kalmış olabilecek küçük kılcalların geç dönem kontrol tedavilerinde hastadan ek ücret alınmaz.

Varis tedavi ücreti araştırılırken hangi varislerin tedavi edileceğinden emin olmalıdır,ödediği ücret karşılığında kalın varislerinden kurtulup daha ince ve kılcal varisleri aynı durumda kalması halinde hayal kırıklığı olabilmektedir.Bu sebeple tedaviyi yapacak doktordan son hali için diğer bir deyimle kalın orta ve kılcal tüm varislerinden kurtulacağı konusunda güvence almalıdır.

Varis Tedavi Ücretinizi Online Öğrenin
Ücretsiz muayene sonrasında doktorlarımız sizlere tedavi ücretinizi belirtmekte ve uygun bulmanız, onay vermeniz durumunda ise tedavi süreci başlamaktadır. Fakat istanbul dışında yaşayan hastalarımız için geliştirilen online tedavi ücreti öğrenme imkanı ile kliniğe gelmeden hastalığınıza dair göndereceğiniz resimler ile belirlenmekte ve kısa sürede ücretinizi size belirtilmektedir. Bunun için aşağıdaki formu kullanarak varisli bölgeden 1 yada bir kaç resim çekerek göndermeniz yeterlidir.

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Güncel email adresiniz ve telefon numaranızı belirtiniz. Çünkü tedavi ücretiniz ilk etapta email yolu ile size bildirilecektir. Sormak ve öğrenmek istediğiniz konular içinse aşağıdaki soru ve yorum formundan yazınız.

   Paylaş
Varis Tedavi Merkezi
 1. Büşra

  Merhaba hocam ben 21 yaşındayım benim diz arkalarımda varis oluşuyor ama canı isteyince gidiyor. Mesela diz arkasında bir mavileşme oluyor bir saat sonra bir bakıyorum yok olmuş. Kaşıntı ağrı vs birşey yok.Ben 1 senede 20 kilo verdim kilo vermeden önce bazen çıktığında nadir hafif batma hissi veriyordu.şimdi hiç sorunum yok. Görsellik açısından tedavi olmak istiyorum ama dediğim gibi canı ne isterse onu yapıyor tedavisi nasıl olur tedaviden sonra yine öyle oluşur mu? Şimdiden teşekkürler.
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Sizi muayene (ücretsizdir) edelim sonra yapılacak birşey varsa yaparız.

 2. hasan22

  Merhaba
  33 yasindayim benim sag bacagimda varis problemim var.
  Dizim 20 cm.altindan itibaren kasinti yapiyor,renk te degismeye basladi.benim takildigim nokta…malumunuz biz TÜRK halki olarak saglik konularinda cahiliz.kulaktan duyma kimisine gore acik ameliyat daha saglikli oldugu kimine gore lazer daha saglikli,birde lazerin kanser riski tasidigi soyleniyor…bu konuda bilgi verebilirsenizsevinirim hocam.tesekkurler kolay gelsin
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Şu anda en kolay ve en iyi sonuç veren varis tedavi yöntemi köpük tedavisidir.Laserin kanser yapma riskide yoktur.

 3. izmir

  Iyi akşamlar, benim varislerum epeydir var, ağrı yok ama görüntü kötü, aynı zamanda sedef hastasıyım, bu şekilde tedavi olabilir miyim? Ayrıca istanbul dışında oturuyorum, nasıl bir süreç söz konusu olur? Teşekkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde 2-3 günde tedavi olabilirsiniz.

 4. ayhan

  Sayın doktor mustafa bey benim varislerine acaip derecede kasiniyors sülük tedavisi veya havalar herkez söyledi yaptir diye ben yaptırmadım kasintidan sonra kanama oluyor diyorlar benim ağrım da cok var ama durumum da iyi değil napmam lazim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Sülük tedavisi diye birşey yoktur.Kaşıntı yapacak kadar ileri bir varisiniz varsa tedavi olmalısınız.Kliniklerimizde SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 5. beyza

  merhaba doktor bey ben 15 yaşındayım ve bacaklarımda varisler oluşmaya başladı. çok belirgin değiller fakat onların ilerlemesinden korkuyorum. benim varis tedavisine 18 yaşından sonra mı başlamam gerekiyor?
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Biz kliniğimizde çok daha erken yaşlarda varis tedavisi yapıyoruz.Yaşın bir önemi yok.

 6. nezahat

  mustafa bey zonguldaktan yazıyorum, ayağımın arkasında büklüm yerlerinde varis var çok yaygın değil aynı gün işlem yapılıp dönebilirmiyim, lazerle oğerasyon geçirenlerin ileride kalp krizi riski olduğu söyleniyor ne kadar doğru, ayrıca tek seans ücreti ne kadar tşk ederim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Laserle kalp krizinin bir ilgisi yok.Aynı gün isterseniz gücünüzde yeterse Zonguldaka kadar yürüyerek bile dönebilirsiniz.

 7. hacı

  fiyatlar nasıl 400 ile 8000 tl oluyor 400 nasıldır 8000 nasıldır
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varisin azlığına çokluğuna göre birde uygulanacak yöntemlere göre ücret değişmektedir.Çok basit 5 dakikada halledilen varis olabildiği gibi aylarca uğraşılan hastalarda vardır.

 8. nazlı

  bacagımdaki varis klekelerim nasıl geçervaris çorabı giydigim halde ilerliyor bi çözümü varmı
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Kliniklerimizden birine geldiğiniz zaman kurtulabilirsiniz.

 9. aysun

  merhabalar hayrlı günler 27 yasındayım 17 yasında bacaklarımda varis çıkmaya başladı tedavi olmak istiyorum çok aşırı kaşıntı yapıyolar zaten belirgin vaziyettteler şişme ve ağrı oluşmakta hiç dayanamadığım aşırı kaşıntı çünkü kaşıntıdan yara yapıyorum hizmetiniz için çok teşekkür ederiz trabzondayım istanbula geldiğim an yanınıza uğrayacam inşlh hocam sağolun

 10. Mustafa

  Hocam öncelikle varis olayı bende yoktu vârislerim sol bacamda şişme olduktan sonra başladı 2 yıl geçti aradan ve gün geçtikçe ufak ufak bacağımda mavi morarır gibi oldu bende anlayamadım birden oluştu şimdi 3-4cm büyüklüğünde bacamda 3 tane var diyerleri ufak daha hocam ve 2 bacamdada var
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde ameliyatsız hepsinden kurtulabilirsiniz.

Uzmanımıza Soru Sor

sapi