Varis Klinik

Varis tedavi ücretleri

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki varis tedavisinin sabit bir ücreti yoktur. Damar genişlemesi hastalığının yaygınlığına, çeşitlerine ve tedavide kullanılacak yöntem ve teknolojilere bağlı olarak değişmektedir. Yani özetle herkes için tedavi yöntemi ve ücreti farklı olmaktadır. Çünkü yeni ortaya çıkmış venler ile yıllardır varis hastalığı ile yaşayan kalın venler haline gelmiş olan bir insanın tedavi ve ücreti aynı olamaz. Olursa işte o zaman hastalar arasında haksızlık yapılmış olur. Çünkü yeni oluşum venler 10 dakikada tedavi edilirken. İlerlemiş damar genişlemesi ise 6 seansa kadar sürebilmektedir.

Tedavi Fiyatları

Medical Art Varis Tedavi Fiyatları
İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan klinikleri ile hizmet veren Medical Art ameliyatsız tedavi yöntemleri ile en çok tercih edilen sağlık merkezleri arasında yer almaktadır. Alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahi uzmanlarının görev yaptığı Medical Art varis tedavi fiyatları hakkında bu sayfada detaylara ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Muayene İmkanlarımızdan Yararlanın
Türkiye’de ilk SGK anlaşmalı varis tedavi merkezi olan Medical Art tüm kliniklerinden geçerli olan uygulama ile SSK, BAĞKUR, Memur ve Memur emeklilerinden muayene ücreti alınmamaktadır.

SGK Mensuplarına Varis Tedavi Ücreti %50 İndirimli
Ücretsiz muayene esnasında tedavi ücreti belirlenmekte olup, SGK mensubu hastalara yarı fiyatına %50 indirim imkanı sağlanmaktadır. Hastaya tedavi ücreti iletilmekte olup, onay vermesi halinde tedaviye başlanır.

Tedavi Ücretinizi Online (HEMEN) Öğrenin
Ücretsiz muayene sonrasında doktorlarımız sizlere tedavi ücretinizi belirtmekte ve uygun bulmanız, onay vermeniz durumunda ise tedavi süreci başlamaktadır. Fakat İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerin dışında ve hatta yurt dışında yaşayan hastalarımız için geliştirilen online tedavi ücreti öğrenme imkanı ile kliniğe gelmeden hastalığınıza dair göndereceğiniz resimler ile tedavi ücretinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki formu kullanarak varisli bölgeden 1 yada bir kaç resim çekerek göndermeniz yeterlidir. Gönderilen resimleri izleyen doktorlarımız sizlere muhtemel tedavi ücretini iletecektir.

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Güncel email adresiniz ve telefon numaranızı belirtiniz. Çünkü tedavi ücretiniz ilk etapta email yolu ile size bildirilecektir. İmkanınız varsa kliniklerimize gelerek ücretsiz muayene olarak ücretinizi öğrenebilirsiniz.

Varis Tedavi Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Venlerin yaygınlığı, kullanılacak teknolojiler ve gerekebilecek seans sayısına göre tedavi fiyatları belirlenmektedir. Varis tedavisi için uygulanan 4 farklı ameliyatsız varis tedavi yöntemi olup, her biri tedavi ücretine direkt olarak etki etmektedir. Aşağıda bu tedavi yöntemleri ve avantajlarını ele alacağız.

Lazerle Varis Tedavi
En küçük (kılcal) damar ile varislerin tedavisinde kullanılan lazer ışını yüksek ısı taşıyarak 80-140 derece arasında bir ısıya ulaşmakta ve koyu renkli damarlara 1-3 saniye dokundurma şeklinde uygulanır. Cilt üzerinden uygulanan bu yöntem iğne giremeyecek kadar ince olan kılcal damarların tedavisi için idealdir. Tek seans yeterli gelmektedir.

Radyofrekans İle Varis Tedavisi
Cilt üzerinden uygulana bir diğer yöntem ise Radyofrekans olup, bu yöntem ise ısı yerine radyo dalgaları ile kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde uygulanmaktadır.

Skleroterapi ve Köpükle Varis Tedavisi
Eng gelişmiş ameliyatsız varis tedavi yöntemlerinden ikisi olan Köpük ve Skleroterapi aynı zamanda ilaçla varis tedavi olarakta bilinir. İğne girecek kadar büyük olan tüm varislerde uygulanabilen Köpükle varis tedavi ilaç + hava karışımı ile elde edilen köpüğü çok ince bir enjektör ile damarlara enjekte etmektedir. Skleroterapi ise daha kalın venlerin tedavisinde sadece ilaç kullanmak koşuluyla uygulanır. Anında etki eden bu yöntem en çok kullanılandır.

Garantili Tedavi İmkanı Sunuyoruz!
Medical Art kliniklerinde tedavi olan tüm hastalarda sonlandırma ve takip garantili işlem yapılmaktadır. Bu şu demek oluyor ki siz tedavi olup, sağlığınıza kavuştuğunuzda bile biz hastalarımızı takip etmekte ve 1 yıl süresince damar genişlemesi ile ilgili herhangi bir şikayet olması durumunda tedavi ve uygulanacak işlemleri ücretsiz sağlıyoruz.

Varis Hastaları Nelere Dikkat Etmeli?
Tedavi ücreti araştırılırken hangi venlerin tedavi edileceğinden emin olmalıdır. Ödediği ücret karşılığında kalın venlerden kurtulup daha ince ve kılcal venleri aynı durumda kalması halinde hayal kırıklığı olabilmektedir. Bu sebeple tedaviyi yapacak doktordan son hali için diğer bir deyimle kalın orta ve kılcal tüm venlerden kurtulacağı konusunda güvence almalıdır.

Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Tercih Edilmeli
Varis hastalığının teşhis ve tedavisinde özellikle kalp ve damar cerrahi alanında uzmanlık yapmış hekimler seçilmelidir. Bununlada sınırlı kalmayıp bu branşın varis ile ilgilenen doktorları tercih edilmelidir. Bazıları sadece kalp ile ilgilenmeleri nedeniyle varis tedavisi konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilirler. Medical Art hekimleri sadece kalp ve damar cerrahi uzmanları olup, Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN, Op. Dr. Mustafa BOLAT, Op. Dr. Onur GÜRER, Op. Dr. Seyit Mehmet KÖŞKER, Op. Dr. Serkan AKARSU ve Op. Dr. Atilla KAYIHAN sizlere çözüm sunmaktadır.

Varis Ameliyatı Kesinlikle Kabul Etmeyin
Son 10 yıla kadar tek çözüm yolu olan varis ameliyatı gelişen teknoloji ile birlikte artık gereksiz ve hatta insanlara eziyet haline geldiği söylenebilir. Fakat yeterli teknolojik yapısı ve tecrübesi olmayan sağlık merkezi halen varis ameliyatı uygulamasını devam ettirmektedir. Günlerce hastanede yatma ve bacaklarınızda kalıcı iz ciddi sıkıntılara neden olur. Aynı şekilde 2 yıl içerisinde tedavi edilen yerde bile yeniden varis hastalığı oluşabilmektedir.

Medical Art Randevu Almayı Unutmayın
3’ü İstanbul’da olmak üzere toplamda 5 kliniği ile Ankara ve İzmir’de de hizmet veren Medical Art sizlere daha iyi hizmet verebilmek için muayene ve tedavi işlemkerini randevulu olarak yapmaktadır. İnternet üzerinden online yada kliniklerimizi arayarak dilediğiniz tarih ve saate randevunuzu oluşturabilirsiniz. İnternet üzerinden randevu almak için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz. http://www.medicalart.com.tr/online-randevu

   Paylaş
 1. Kübra

  Hocam ben annem için soracağım. Annemin varisleri artık ileri seviyeye gelmiş durumda bir ara bir köpük tedavisi uygulanmaya başlanmıştı ama o da pek etkili olmadı damarda açıklık varmış bundan sonra nasıl bi tedavi uygulanmalı yaşı da 48 yaşı bi sıkıntı çıkarır mı? Sorularını yanıtlarsanız sevinirim.
  Op.Dr.Banu KÜÇÜKPOLAT
  Kliniğimizde çok çok ileri yaşlı hastalarımızı bile tedavi ediyoruz.Varis tedavisinin esası varisli damarı yok etmektir.Bahsettiğiniz kaçağın tamiri yoktur.

 2. Anonim

  Tedavi için ücret bilgisi edinmek istiyorum
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla

 3. cennet

  Merhaba ben aydında yaşıyorum.bacaklarında sözlerin aşağısında yoğun olmak üzere yukarıya goden kılcal damar varisleri var.ikinci hamileliğimde vajina bölgesindeki ana damarda kalın damar varisi oluştu.köpüksüz sikroterapi ve lazer tedavisi oldum.ancak bir sonuç alamadım.köpükle tedavi ile kesin sonuç alabilir miyim?ayrıca tedavi ücreti ne kadar? Ben öğretmenim kurum indirimi var mı?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniklerimizde SGK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır.Köpükle varislerinizi garantili bir şekilde tedavi ederiz.

 4. yazgül demir

  Merhaba hocam.
  Benim iki bacağımda tüm olarak varis bulunmaktAdır.Daha önce hiç muayene olmadım.Ama bacaklarımda ki ağrılarım sebebi ile iğneler vuruldum.ancak ağrılarımı kesmedi.parmaklarımda ve ayak bileğimde ise siyahlaşma bulunmaktadır.Benim bacaklarımda ki kılcal damar incelmesi bulunmaktadır.şuanda ise varıi çorabı giyiyorum.Ateş basmaktadır.Sadece soğuk su ile durabiliyorum.Şeker hastalığımda var.Ama doktor bey şey şekerden değil dedi.Bende tedavi olduğum zaman ağrılarımdan kurtulabilecek miyim.?Tşk.Yorumuzu şuan bekliyorum hocam.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla Op.Dr.Onur GÜRER Op.Dr.Mustafa BOLAT Prof..Dr.Hasan Berat CİHAN

 5. ahmet

  Merhaba hocam 5 sene önce sağ bacagimdan ameliyat oldum şimdi ağrımaya başladı benim varisim bilek çevresinde aşırı yoğun daha once ki ameliyatta doktor bilek cevreme girilmez dedi hocam ilerde yara oluşur diye korkuyorum çaresi varmı hocam
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde ayak tabanına kadar oluşan varislere müdahele etmekteyiz.Kliniğimize geldiğinizde propleminizi çözeriz.

 6. Sude

  Emzirme Döneminde kılcal damar tedavisi olur mu?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Elbette olur.Olacağın tedavilerin sütüne hiçbir zararı olmaz.

Uzmanımıza Soru Sor

gajah