Varis Tedavi Merkezi

Varis tedavi ücretleri

Öncelikle şunu bilmelisinizki sabit bir tedavi ücreti yoktur. Damar genişlemesi hastalığının yaygınlığına, çeşitlerine ve tedavide kullanılacak teknoloji veya teknolojilere bağlı olarak değişmektedir. Yani özetle herkes için tedavi ücreti farklı olmaktadır. Çünkü yeni ortaya çıkmış venler ile yıllardır bu hastalıkla yaşayan orta yada büyük boy venler haline gelmiş hastalığın tedavi ücreti aynı olmamaktadır. Olursa işte o zaman hastalar arasında haksızlık yapılmış olur. Çünkü yeni oluşum venler 10 dakikada tedavi edilirken. İlerlemiş damar genişlemesi ise 6 seansa kadar sürebilmektedir. Tedavi maliyetinin diğer bir sebebiyse kliniğin fiyat politikasıdır. Aynı varis farklı kliniklerde çok farklı fiyatlara tedavi edilebilmektedir. Ekonomik gücü yüksek insanların yaşadığı semtlerde 10 – 15.000 TL gibi uçuk rakamlar telaffuz edilebilmektedir. Kamu kurumlarıyla anlaşmalı klinikler yasa gereği daha ekonomik hizmet vermektedir. Aynı şekilde Medical Art’ta SGK anlaşmalı olup, ücretsiz muayene imkanı sağlamaktadır.

Tedavi Fiyatları

Ücretsiz Muayene İmkanlarımızdan Yararlanın
Türkiye’de ilk SGK anlaşmalı varis tedavi merkezi olan Medical Art İstanbul ve Ankara klinikleri ile hizmet vermektedir. Yine aynı şekilde ülkemizde ilk defa ameliyatsız varis tedavileri uygulamaya başlayan hekimler burada görev yapmaktadır.

SGK Mensuplarına %50 İndirim
Ankara’da Kızılay İstanbul’da ise Bakırköy ve Kadıköy ve Şişli klinikleri ile hizmet veren Medical Art Varis Tedavi Merkezi İkisi Prof. Dr. olmak üzere kalp damar ve cerrahi alanında uzman hekim kadrosu ile hizmet vermektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olan kliniğimizde SSK, Bağkur, Memur ve Memur emeklileri için %50 indirim uygulanmaktadır.

Tedavi Ücretinizi Online (HEMEN) Öğrenin
Ücretsiz muayene sonrasında doktorlarımız sizlere tedavi ücretinizi belirtmekte ve uygun bulmanız, onay vermeniz durumunda ise tedavi süreci başlamaktadır. Fakat İstanbul, Ankara gibi şehirlerin dışında ve hatta yurt dışında yaşayan hastalarımız için geliştirilen online tedavi ücreti öğrenme imkanı ile kliniğe gelmeden hastalığınıza dair göndereceğiniz resimler ile belirlenmektedir. Bunun için aşağıdaki formu kullanarak varisli bölgeden 1 yada bir kaç resim çekerek göndermeniz yeterlidir. Gönderilen resimleri izleyen doktorlarımız sizlere muhtemel tedavi ücretini iletecektir.

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz. Güncel email adresiniz ve telefon numaranızı belirtiniz. Çünkü tedavi ücretiniz ilk etapta email yolu ile size bildirilecektir. İmkanınız varsa kliniklerimize gelerek ücretsiz muayene olarak ücretinizi öğrenebilirsiniz.

Varis Tedavi Ücretleri Nasıl Belirlenir?
Venlerin yaygınlığı, kullanılacak teknolojiler ve gerekebilecek seans sayısına göre tedavi fiyatları 400 TL’den başlamakta ve çok aşırı derecede yaygın varislerde  4000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu ücreti sadece ilk seansta alınmakta ve tedavi tamamlanıncaya kadar ek masraf çıkarılmamaktadır. Resmi kurum üyelerine bu fiyatlardan % 50 indirim uygulanmaktadır. Ancak çok özel çok çok ileri vakalarda bu ücretin üzerine çıkılmaktadır.

Garantili Tedavi İmkanı Sunuyoruz!
Kliniklerimizde tedavi olan tüm hastalarda sonlandırma ve takip garantili işlem yapılmaktadır. Bu şu demek oluyor ki siz tedavi olup, sağlığınıza kavuştuğunuzda bile biz hastalarımızı takip etmekte ve 1 yıl süresince damar genişlemesi ile ilgili herhangi bir şikayet olması durumunda tedavi ve uygulanacak işlemleri ücretsiz sağlıyoruz.

Hastalar Nelere Dikkat Etmeli?
Tedavi ücreti araştırılırken hangi venlerin tedavi edileceğinden emin olmalıdır. Ödediği ücret karşılığında kalın venlerden kurtulup daha ince ve kılcal venleri aynı durumda kalması halinde hayal kırıklığı olabilmektedir. Bu sebeple tedaviyi yapacak doktordan son hali için diğer bir deyimle kalın orta ve kılcal tüm venlerden kurtulacağı konusunda güvence almalıdır.

Kalp ve Damar Cerrahı Tercih Edilmeli
Varis hastalığının teşhis ve tedavisinde özellikle kalp ve damar cerrahi alanında uzmanlık yapmış hekimler seçilmelidir. Bununlada sınırlı kalmayıp bu branşın varis ile ilgilenen doktorları tercih edilmelidir. Bazıları sadece kalp ile ilgilenmeleri nedeniyle varis tedavisi konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilirler.

Varis Ameliyatından Kesinlikle Kaçınmalısınız
Son 10 yıla kadar tek çözüm yolu olan ameliyat gelişen teknoloji ile birlikte artık gereksiz ve hatta insanlara eziyet haline geldiği söylenebilir. Fakat yeterli teknolojik yapısı ve tecrübesi olmayan sağlık merkezi halen varis ameliyatı uygulamasını devam ettirmektedir. Günlerce hastanede yatma ve bacaklarınızda kalıcı iz ciddi sıkıntılara neden olur. Bunun yerine cilt üzerinden yada çok ince bir enjektörle yapılan ameliyatsız tedavileri öneriyoruz.

Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri Uyguluyoruz.
Türkiye’nin önde gelen kalp ve damar cerrahisi kliniklerinden olan Medical Art hastalarımız için en iyisini, en avantajlısını sunuyoruz. Bunun için sadece ameliyatsız tedavi yöntemleri olan (Lazer, Radyo Frekans, Köpük ve Skleroterapi) uyguluyoruz. Ameliyatsız tedavi yöntemlerinde en başarılı yöntem olan Köpük tekniği aşağıdaki video’da görebilirsiniz.

Medical Art alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahisi uzmanları Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN, Op. Dr. Onur GÜRER ve Op. Dr. Mustafa BOLAT ile Ankara Kızılay, Kadıköy, Bakırköy ve Nişantaşı kliniklerinde hizmet vermektedir. Size en yakın şubemizi ve bize ulaşabileceğiniz telefon numaralarını görmek için İletişim sayfasına tıklayınız.

Ücretsiz Muayene İçin Randevu Alın
İstanbul ve Ankara’da bulunan Medical Art klinikleri hastaların bilgilendirilmesi ve ücretsiz muayenesi detaylı bir şekilde yapılabilmesi için 30 dakikalık zaman sürecinde bir hasta kabul edilmektedir. Bunun için aşağıda linkten size en yakın şubemizde dilediğiniz bir tarih yada saate online randevu alabilirsiniz.
http://www.medicalart.com.tr/online-randevu

   Paylaş
 1. yazgül demir

  Merhaba hocam.
  Benim iki bacağımda tüm olarak varis bulunmaktAdır.Daha önce hiç muayene olmadım.Ama bacaklarımda ki ağrılarım sebebi ile iğneler vuruldum.ancak ağrılarımı kesmedi.parmaklarımda ve ayak bileğimde ise siyahlaşma bulunmaktadır.Benim bacaklarımda ki kılcal damar incelmesi bulunmaktadır.şuanda ise varıi çorabı giyiyorum.Ateş basmaktadır.Sadece soğuk su ile durabiliyorum.Şeker hastalığımda var.Ama doktor bey şey şekerden değil dedi.Bende tedavi olduğum zaman ağrılarımdan kurtulabilecek miyim.?Tşk.Yorumuzu şuan bekliyorum hocam.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla Op.Dr.Onur GÜRER Op.Dr.Mustafa BOLAT Prof..Dr.Hasan Berat CİHAN

 2. ahmet

  Merhaba hocam 5 sene önce sağ bacagimdan ameliyat oldum şimdi ağrımaya başladı benim varisim bilek çevresinde aşırı yoğun daha once ki ameliyatta doktor bilek cevreme girilmez dedi hocam ilerde yara oluşur diye korkuyorum çaresi varmı hocam
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde ayak tabanına kadar oluşan varislere müdahele etmekteyiz.Kliniğimize geldiğinizde propleminizi çözeriz.

 3. Sude

  Emzirme Döneminde kılcal damar tedavisi olur mu?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Elbette olur.Olacağın tedavilerin sütüne hiçbir zararı olmaz.

 4. Op. Dr. Mustafa BOLAT

  Iyi akşamlar hocam bacagımdakı varisler kimisi ince damar halinde kimisi de biraz kalindir. Kramp flan girmiyo bacaklarima ağrım da olmuyo şuanlik tedavi yöntemi nedir öğrenebilirmiyim… ilginiz icin t.ederim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varislerinizi ameliyatsız (köpük+RF ile) tedavi ederiz.

 5. asli kolayca

  Merhabalar.. sag ve sol ayagimdan duplor cekindim sonuc bu.her iki alt ekstrimitede ana femoral ven yuzeysel femeral ven derin femoral ven popliteal ven degerlndirildi vasküler kontur muntazam olup kalibrasyinlari normaldir.lümen icerisinde trombüs lehine gorunum saptanmamistir.venöz yapilarda normalspontan fazik akim izlenmektedir. Sag sfv de grade 2 3 yetmezlikle uyumlu geri akim izlenmekte sag vena safena magna yetmezlikle uyumlu geri akim izlenmemekte sol sfv de 2 3 yetmezlikle uyumlu geri akim izlenmekte sol vena safena magna 3_4 yetmezlikle uyumlu 4 5 saniye devam eden geri akim saotanmistir vsm çapi en genis yerinde 6.2 mm ölcüldü. Lutfen bna yardimci okurmusunuz. Bu bilgilere gore bi fiyat verebilirmisiniz sgk ile anlasmali fiyati igrenmek ve tedavimi ilerlemeden yaotirmak istiyorum iyi gunler..
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Bacaklarınızı görmeden ancak genel bir fiyatı yazabilirim.Kliniğimizde SGK lı hastalar400-4000tl aralığında tedavi ücreti alınmaktadır.

 6. metin

  Hocam ben birkacgün önce varis şikayetinden dopller cektirdim sağ bacağımdaki varisler bazı yerlerde 23.9mm olmuş.bunlardan nasıl kurtulabilirim
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Medicalart kliniklerinden size yakın olana gitmeniz yeterli olacaktır.Sizi ameliyatsız (köpük+RF ile) tedavi ederiz.

Uzmanımıza Soru Sor

bebek