Varis Klinik

Ülkemizde en çok ihmal edilen konuların başında maalesef sağlığımız gelmektedir. Aşağıda göreceğiniz varis resimleri belki sizi şaşırtacak böylesi vakalar varmı diyecek belkide manzara karşında dehşete kapılacaksınız. Maalesef ihmal edilen varis tedavi edilmemesi durumunda aşağıda gördüğünüz kalın varis halini alacaktır. Aşağıda gördüğünüz artık hastalığın son evresi olup yinede ihmal edilmesi durumunda damarlarda çatlama ve yaralara neden olur.

Kalın Varis Tedavi Öncesi Sonrası

Aşağıda göreceğiniz varis tedavi öncesi ve sonrası görüntüler tamamen hastalığın son evresi olup kalın varis olarak tanımlanmaktadır. Bu noktadan sonra tedavi edilmemesi durumunda varis ülseri (Bacaklarda aylarca iyileşmeyen çukur yaralar) olacaktır.

Varis Tedavi Öncesi varis tedavi sonrası

Bacakta kalın varis tedavi öncesi bacakta kalın varis tedavi sonrası

Medical Art Varis Tedavi Merkezinde Tedavi Edildi

Sayfada görmüş olduğunuz tedavi resimleri Medical Art’a ait olup 18 yıl önce başladığımız faaliyetlerimizden sadece bir kaç tanesini görmektesiniz. Tamamen ameliyatsız yöntemlerle tedavi edildiğini görüyorusunuz. Herhangi bir iz ve yara kalmadan sağlığına kavuştular.

Bacak varis tedavi öncesi Bacak varis tedavi sonrası

Köpükle Varis Tedavisi Uygulandı

Diğer konularımızı inceledinizse dikkatinizi çekmiştir. 3 Farklı ameliyatsız varis tedavi yöntemi olup onlardan en başarılısı ve tüm varis türlerinde uygulanan Skleroterapi ve Köpük yöntemi uygulanmıştır. Lazer ve Radyofrekans teknikleri sadece kılcal ve orta boy varislerin tedavisinde etkili olduğunu biliyorsunuz.

bacak iç kenarda varis tedavisi önce bacak iç kenarda varis tedavisi sonra

İstanbul’un Her Yerindeyiz
18 Yıl önce Adana ilimizde başlayan Medical art faaliyetleri 14 yıldır istanbulda devam etmektedir. İlk kliniğimizi bakırköyde açarak binlerce kişiye umut olduk. 2014 Yılında ise kadıköy ve nişantaşı şubelerimiz ile size en yakın noktada olmaya kolayca ulaşmanızı amaçladık. Daha fazla bilgi ve randevu için aşağıdaki numaradan arayınız.

0212 573 50 75

   Paylaş
 1. hasan

  Merhaba hocam. Benim kasık bölgesine yakın iki bacağımdada sert şişlikler oluyor. Ve bazen zeytin tanesinden daha büyük bi seviyeye ulasiyor. Bazen kendiliginden geciyor ve yer degistiriyor. Daha once cikan bolgenin bi kac santim ilerisinde cikiyor. Bazen üzerinde sivilce bile cikiyo onlari sikarken baya bi agri yapiyo ama hic bisey yapmadigmda karismadgmda agri yok. 2 aya yakin oluyo ve hala devam ediyo sizce bu nasl bi rahatszlik bi hastalik okabilir..
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Bu mutlaka doktora (cildiye) gözükmen gereken bir durumdur.

 2. İrhab

  Merhabalar . Varis var sağ bacağımda bir yazınızda yazmışsınız varis tedavisi olmaz ameliyatla olur diyorsunuz. Peki ben şu anda varis çorabı giyorum ve ayaklarımı yukarı kaldırıyorum. Bu yaptığım geçici bir tedavimi?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Bu uyguladığınız konservatif bir tedavidir.Şikayetlerinizi azaltabilir.Ancak tedavi olamazsınız.Yani varisiniz yok olmaz.Varisten kurtulabilmeniz için köpük,radiofrekans,laser gibi radikal bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır.Yada şu anda terk edilen ameliyat olmalısınız.

 3. Yeşim

  Mrh. Ben 35 yaşındayım 2 ameliyat geçirdim. Biri tam anestezi ile her iki bacaktan sonra lokal anestezi ile diz aldıntan ameliyat oldum. Ama ağrılarım yeniden şiddetlendi. Bacaklarında suan kılcal damar çok faxla yayıldı kasık ve vajına bölgesinde de damarla belirgin hale geldi. Hem görsel acıdan hemde ağrılardan kurtulmam mümkünmü. Yurdışında oturuyorum ne kadar zamana ve nelere ihtiyacım olacak. Fiyat konusundada bilgilendirirseniz sevinirim. Tesekkürler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Vagina bölgeniz de dahil tüm varislerinizden 5 günde tamamen kurtarırız.Bu süreç içinde tüm İstanbuluda gezebilirsiniz.Hiçbir ilave şeye ihtiyacınız olmaz.Kliniğimizde muayene ücretsiz olup tedavi 400-8000tl aralığındadır.

 4. selin

  Zayıf bir bayanım ve vücudumdaki damarlarım belirgin. Bacaklarımın bir kaç yerinde kılcal damarlar belrmeye başlayınca doktora gittim.Doppler çektirdim ve kaçak çıkmadı.Ancak bacaklarımın birkaç yerinde biraz kabarık ancak kıvrımlı olmayan damarlar var. Doktora gösterdim varis dedi ancak şu an inceler köpük tedavisi yapamam dedi.Sizin sitenizde okuduğuma göre kılcal damarlara bile köpük uygulanabiliyormuş. Bu durumda hangi bilgi güvenilir?Ayrıca doppler çektirdim ve kaçak çıkmadı peki o zaman neden ben de varis var?Çok soru sordum özür dilerim.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kaçak olmadanda varis oluşabilir.Kliniğimizde tedavi olabilirsiniz.

 5. mehmet karataş

  merhabalar köpük tedavisinde anastezi gerklimi anastezi bana iyi gelmedi amaliyat olmadım
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Hayır.Anestezi gerekmez.

 6. gülseren

  sgk anlasmanız varmı
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  SGK anlaşmamız vardır.

Uzmanımıza Soru Sor

penyu