Varis Klinik

Konularımızı takip edenler mutlaka dikkat etmiştir. Varis hastalığı kendiliğinden geçen bir hastalık olmayıp, çok fazla zaman kaybetmeden, daha fazla ilerlemeden tedavi olmanızı öneriyoruz. Tedavi olmadığınızda ise en basit haliyle ağrı, sızlanma, şişlik, ödem ve kramp görülür. Bununlada yetinmeyip kanama sorunu ortaya çıkacaktır.

Varis kanaması neden olur?
Yıllar içerisinde cilt altı yağ dokusunu ve cildi incelten damar genişlemesi kişinin çabuk yaralanabilir hale gelmesine neden olur. Hatta öyleki toplardamalar kendiliğinden delinebilir hale getirebilmektedir. Cilt bu kadar inceldiğinde küçük travmalar ve kıyafetin sürtünmesiyle bile damar delinip kanamaya sebep olabilir.Bu kanamalar toplar damar kanaması olduğu için daha zor durma eğiliminde olup çok basit önlemlerle durdurulabilir.

Varis kanaması nasıl durdurulur?
Yapılması gereken şey tektir kanayan yerin üzerine tampon yapılmalıdır. Kanama fazla değilse aralıksız 3-4 dakika basılması yeterli olmaktadır. Fakat kanama daha fazla ise bu durumda tampon sarılır ve saatler sonra açılıp kontrol edilir. Bu uygulama sağlık merkezi ve doktor gözetiminde yapılması önerilmektedir.

Bacak yaraları (varis ülseri) oluşur
Varis kanaması aslında sizin hastalığızın ne denli ilerlediğini göstermektedir. Halen de tedavi olmamakta ısrar ederseniz bu kanamalar bacaklarınızda iyileşmesi zor bacak yaralarına neden olur. Varis ülseri dediğimiz bu yaralar iyileşmesi oldukça zor olup, derinliği kemiklere kadar ilerleyebilmektedir. Tedavisi gelişmiş sağlık merkezlerinde yapılabilir. Oksijen biriminde en az 6 aylık bir tedavi sürecinde iyileşme belirtileri görülmeye başlar.

Varis kanaması tedavi

Varis olduğunuzu tespit ettiğiniz anda geciktirmeden muayene ve tedavi sürecine başlamalısınız. Medical Art ücretsiz varis muayenesi imkanı ile alanında uzman kalp ve damar cerrahizi uzmanları sizleri ücretsiz bilgilendiriyor.

   Paylaş
 1. seda

  MERHABA HOCAM.Annemin 25 yıldır valisleri var kütahya da yaşıyoruz doktor 3 . devrede olduğunu söylede hemen ameliyat olcan dedi yarın yapalım dedi ne yapmalıyız . Ayağın üstünde valislerde var sülük tedavisi yaptık ağrıları kalmadı NE YAPMAMIZ GEREKİYOR.
  Op.Dr.Banu KÜÇÜKPOLAT
  Medicalart kliniklerinde ameliyatsız tedavi yaptırabilirsiniz.

 2. cansu

  Merhaba hocam ,kılcal varislerim var.iğne tedavisi olcam 22 ağustosta ve antalyada yaşıyorum çok sıcak günlerde tedavi olmam sakıncalımıdır? Teşekkürler.
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Hiçbir sakıncası yok.Tedavinizi olabilirsiniz.

 3. ayse

  Bir sene önce varis ameliyatı oldum lazer yöntemiyle bacagimin üst kisimindaki ameliyat dikişi olduğu yerden fiskirir tarzda kanama oldu ne yapmaliyim neler onerirsiniz
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Öncelikle kanamayı durdurmalısınız.Üzerine bastırarak kanamayı durdurun ve acil hastaneye gidiniz.

 4. hamit kaya

  merhaba mesleğim şartıyla sürekli ayakta duruyorum bu nedenden dolayı 2 ayağımda varıs var dün kaşıntı oldu ve hafiften kaşıdım birden kanama başladı tampon yaptık ve yüksekte tuttuk kanama durdu tekrar ayagımı sallayınca kanama başladı acile gittik kanama fazla olduğu için sardılar kalp ve damar cerrahisine gitmemi söylediler antalyada yaşıyorum doktor önerirmisiniz ameliyat olurmuyum kanama olması kötümü şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kanama olması ileri bir varis olduğunu gösteriyor.Antalyada tavsiye edebileceğimiz bir doktor yok.Kliniğimize gelebilirseniz 3-4 günde ameliyatsız (köpük+RF ile) tedavinizi yaparız.

 5. Sema

  Hocam benim sol alt bacağım da arka kısımda hamilelikten sonra olusan kalın varisim vardı bu yıllar içersinde ilerledi on tarafta da oldukça kalın bir varis meydana geldi iki gun once yer yer morluklar oluştu bu durumdan nasıl kesin bir çözüm sekli ile kurtulabilirim hangi tedavi sekli ne kadar zaman sürer ve maliyeti ne kadar olur cok tesekkur ederim
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Kliniğimizde sizi muayene ettikten sonra tedaviye uygun ise bir hafta içinde tedavinizi köpük+radiofrekansla 400-8000tl aralığında (kesin rakam muayenede söylenebilir) bir ücrete tedavi edebiliriz.SGK lılara %50 indirim yapmaktayız.

 6. Zehra GUre

  Doktor bey merhba,
  İki ayağımda da yoğun varis var. Ameliyat olmak istiyorum. Aynı anda iki ayağımdan olmak yerine , önce birini olup iyileşmesini bekledikten sonra mı diğer ayağımdan olmam doğru olur… Saygılarımla…
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varis tedavisinde ameliyat tarihe karıştı neden ameliyatı düşünüyorsunuz anlayamadım.Diğer tedavi seçenekleri daha iyi sonuçlar vermektedir.(köpük,skleroterapi,laser,radiofrekans,…) Yöntemleri ile işinizden gücünüzden alıkonmadan daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Uzmanımıza Soru Sor

kadal