Varis Tedavi Merkezi

Varis ilaçları ne işe yarar?

Hemen hemen tüm hastalıklar insanlar üzerinde bir çok şikayete neden olmaktadır. Onlardan biride hiç şüphesiz varis hastalığıdır. İlk etapta olmasa bile orta ve kalın ven haline geldiğinde kişide ciddi huzursuzluklara neden olur. Başta ağrı, şişlik, kaşıntı ve kramp sorunları hayatı çekilmez hale getirmektedir. Bu şikayetleri azaltmak ve anlık rahatlamak için varis ilaçları üretilmektedir. Hastalığı tedavi etme imkanı olmayan bu ürünler sadece şikayetleri anlık olarak azaltır. Kısa sürede tekrar başlayan şikayetler sürekli ilaç kullanmayı gerektir. Tabiki şikayetlerden kurtulmak için bilimsel yöntemlerle mutlaka varis tedavinizi yaptırmanız gerekir. Aski halde içinden çıkılmaz sürece girersiniz.

Varis ilaçları isimleri
Kısa sürede tedavi olma imkanı olmayan varis hastaları bu süreçte rahat olmak için ilaç, bitkisel karışım yadabacağınıza uyumlu varis çorabı kullanmanız önerilir. Aşağıda varis şikayetlerine yönelik üretilen ilaç isimleri yer almaktadır.

İlaçla varis tedavi

Doxium Kapsül
Dobesilat kalsiyum 500 mgx30 ve 60 kapsül
End.: Mikroanjiyopatide (özellikle diyabetik retinopatide);ağrı, kramp ve tembellikle seyreden venöz yetmezliklerde endikedir. Ayrıca tedaviye yardımcı olarak arteriovenöz kaynaklı sirkülasyonbozukluklarında, hemoroidal rahatsızlıklarda kullanılır.
Kontr.E.:Bilinenbir kontrendikasyonu yoktur.
Uyar.: Gebelerde zorunlu olmadıkça,özellikle gebeliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır.
Yan E.:Bazan miderahatsızlıkları, bulantı, ishal, deri döküntüsü gibi yan etkilergözlenmiştir.
Etkileş.: Kalsiyum dobesilatın diğerilaçlarla etkileşmesi olduğuna dair bir veri yoktur.
Doz Önerisi: Kapsüller açılmadan, yemekle birlikte 1 veya 3kapsül alınmalıdır. Doz ve tedavi süresi tedavi edilecek hastalığagöre hekim tarafından belirlenir.

Daflon 500 FilmTablet 
Diosmin 450 mg, hesperidin50 mg 30 tablet.
End.: Alt ekstremitelerin fonksiyonel ve organik kronikvenöz yetersizliğine ait ağırlık hissi, ağrı, gece gelen kramplarve hemoroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerin tedavisindeendikedir.
Kontr.E.:Bilinenbir kontrendikasyonu yoktur.
Uyar.: Gebelikte kullanımıyla bugünekadar insanlarda olumsuz bir etki bildirilmemiştir. Anne sütüne geçtiğine dair verilerinolmaması nedeniyle, emzirme döneminde kullanılmaması önerilir.
Yan E.:Tedavininkesilmesini gerektirmeyen ve nadir olarak bazı bulantı, kusma tarzındanonspesifik sindirimsel ve terleme gibi nörovejetatif yakınmalarbildirilmiştir.
Etkileş.: Bugüne kadar bildirilmiş biretkileşmesi yoktur.
Doz Önerisi: Venöz yetersizliklerde günde 2 tablet, hemoroidkrizlerinde ilk 4 gün, günde 6 tablet ve sonraki 3 gün, günde 4 tablet uygulanır.

Venoruton Forte Tablet
Okserutin  500 mgx30 tablet.
End.: Kronik venöz yetmezliğe eşlik eden ödem ve semptomlar(ağrılı, yorgun, şiş, ağır bacaklar, kramplar, parestezi); postflebitiksendrom, beslenme bozuklukları, varikoz dermatitler ve varikoz ülserler; skleroterapive varis egzersizinde yardımcı ilaç olarak; hemoroid semptomları (ağrı,eksudasyon, kaşıntı ve kanama) ve komplikasyonları; gebeliğin 4. ayındanitibaren olmak üzere, gebelik sırasında görülebilen venöz yetmezlik vehemoroidler; radyoterapiyi izleyen damar ve mukoza lezyonlarının önlenmesi vehafifletilmesi; diyabete, hipertansiyona ve ateroskleroza eşlik edenretinopatilerde yardımcı tedavi olarak ve amaurosis fugax ataklarınınönlenmesinde kullanılır.
Kontr.E.:Okserutineveya diğer rutozitlere karşı aşırı duyarlı olanlarda ve ayrıca gebeliğin ilk 3ayında kullanılmamalıdır.
Uyar.: Genel klinik bir uygulama olarak gebeliğin ilk 3ayında kullanılmamalıdır.
Yan E.:Ender olarak deride döküntüler, minör gastrointestinalbozukluklar, baş ağrısı ve kızarma gibi hafif yan etkiler kaydedilmiştir.
Doz Önerisi:Venözbozuklukların tedavisi:Yemeklerle birlikte günde 2 kez 1 Venorutonforte tablet. Semptomlar genellikle 2 haftaiçerisinde düzelir. Bu dozaja, semptomlar ve ödem tamaman kayboluncaya kadardevam edilmesi önerilir. Daha sonra tedaviye ara verilebilir (sağlanmış olandüzelme, tedavi durdurulduktan sonra en az 4 hafta devam eder) ve semptomlartekrarlayacak olursa, yukarıda belirtilen dozlar yeniden uygulanır. Radyoterapinin sekonderetkileri: Radyoterapiboyunca, semptomlar ortadan kalkıncaya kadar, yemeklerle birlikte günde 2 defa1 tablet. Retinal damar hastalıkları: En iyi sonuçlar, günde 1-2 g’ye kadaryükselebilen, yemeklerle birlikte günde 2 defa 1 veya 2 tablet Venoruton forte’a eşdeğer dozlarla alınmıştır

Venotrex retard tablet

atkestanesi ekstresi -troxerutin
Kapiller stabilizan bioflavonoid.
Yetişkinde 2 x 1.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.
Yan etkiler; bulantı, dispepsi, allerjik reaksiyonlar…

Yukarda yer alan ilaçları almadan önce mutlaka varis muayenesi ve hekim tavsiyesi ile kullanmalısınız. Ama şunu unutmayın bu ilaçları kullanmakla varis hastalığından kurtulacağınızı sanmayın. Sadece ağrı kesici şeklinde kullandığınızı unutmayın. Medical Art varis tedavi merkezi ücretsiz muayene imkanı ile ücretsiz destek alabilirsiniz.

   Paylaş

Varis Tedavi Merkezi
 1. sevgül

  ben varisten lazer oldum doktorum 3 ay yatmak gerektiğini söyledi bacağım için bandaj kullanıyorum venoruton ve daflon 500 mg kullnıyorum neden 3 ay yatmam gerektiğini sormak aklıma gelmedi yatmazsam ne olur risk nedir cevap yazarsanız sevinirim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Bizim kliniğimizde varis tedavisi olan hastalarımıza tedaviyi takip eden andan itibaren her türlü aktivite serbesttir.Bandaj yapmıyoruz.Varis çorabıda giydirmiyoruz.Doğrusunu isterseniz 3 ay yatmayı anlayamadım.Bunu ancak operasyonu yapan doktorunuz cevaplayabilir.

 2. metin batgı

  17 yıldır sol ayağımdaki vençöz yetmezliğimidir veya kan kapakçıklarının iyi çalışmamasımıdır nedir adam gibi bir hekimle karşılaşmadım hepsi yaz ilacı başından sav allah için yardımcı olu bıktım artık sol ayağım şiş biraz yıllardr şiş diz altı adale yani şiş olan yer biraz yürüyüş yapim daha çok şiş ve kas katı oluyor yürütmüyor adanada varmı merkeziniz beni bir görseniz hocam
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Öncelikle Adanada merkezimiz yoktur.Tetkiklerinle beraber kliniklerimizden birine müracaat ederseniz size yardımcı olunacaktır.

 3. rumuz

  Doğum kontrol ilacının varise bi zararı olurmu?
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Varisi artırıcı özelliği vardır.

 4. zeki23

  Hocam 22 yasında sağlık memuruyum.yaklaşık 5 yıldır günde bir paket sigara kullanıyorum. 1 yıldan fazla süredir sol bacağımda ağrı var.ultrasonografik dopler sonucum şöyle;
  Sol ana femoral ven,derin ve yüzeysel femoral venler,popliteal ben,peroneal ben,arterior ben ve posterior tibial venler açıktır.
  Valsalva manevrası esnasinda ana femoral ben de kontinu reflu akim izlenmiştir.
  Yuzeyel venler açık olarak izlenmiş olup VSM çapı uyluk orta kısımda 6 mm ve krural bölge proksimalinde 7mm ölçülmüştür.Krural bölge proksimalinde vena sefana magnaya açılan cilt altı varikoz dilatasyonlar izlendi.
  Tedavi olarak class2 orta basınçlı diz üstü varis çorabı ,venotrex 2*1 uç ay kullan 1 ay ara verilip ilacın ayni sekil tekrarlanması ve ecopirin 100 mg günde tek doz önerildi.ameliyattan kaçınılması soylendi.
  İlginizden dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde ameliyatsız tedavi olabilirsiniz.

 5. rabia

  mrb 27 haftalık hamileyim doktorum varis için daflom 500 mğ verdi kullanmamda bir sıkıntı olurmu bilgilendirirseniz sevinirim varisim cok az ama bazı geceler agri yapıyor
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kullanmasanız daha isabetli olur.

 6. özlem

  23 yaşındayım bacağımda varis problemi var doktora gittim bana orta basınclı çorap verdı ve Doxium 500mg ilaç verildi ben ilaç kullanmaya daha baslamadım ama corap giyiyorum. Kullanmalımıyım kullanmasam geçmez mi
  OP.Dr.Onur GÜRER
  Ne ilaçla nede çorapla mevcut varislerin geçer.Onun için radikal tedavi yöntemlerini seçmelisiniz.Skleroterapi,köpük,laser,radiofrekans yada ameliyat olmalısınız.Yoksa çorap giy varis geçsin böyle bir şey yok.Çorap şikayetlerini azaltır.İlerlemesini yavaşlatır.

Uzmanımıza Soru Sor

bebek