Varis Tedavi Merkezi

Varis ilaçları ne işe yarar?

Hemen hemen tüm hastalıklar insanlar üzerinde bir çok şikayete neden olmaktadır. Onlardan biride hiç şüphesiz varis hastalığıdır. İlk etapta olmasa bile orta ve kalın ven haline geldiğinde kişide ciddi huzursuzluklara neden olur. Başta ağrı, şişlik, kaşıntı ve kramp sorunları hayatı çekilmez hale getirmektedir. Bu şikayetleri azaltmak ve anlık rahatlamak için varis ilaçları üretilmektedir. Hastalığı tedavi etme imkanı olmayan bu ürünler sadece şikayetleri anlık olarak azaltır. Kısa sürede tekrar başlayan şikayetler sürekli ilaç kullanmayı gerektir. Tabiki şikayetlerden kurtulmak için bilimsel yöntemlerle mutlaka varis tedavinizi yaptırmanız gerekir. Aski halde içinden çıkılmaz sürece girersiniz.

Varis ilaçları isimleri
Kısa sürede tedavi olma imkanı olmayan varis hastaları bu süreçte rahat olmak için ilaç, bitkisel karışım yadabacağınıza uyumlu varis çorabı kullanmanız önerilir. Aşağıda varis şikayetlerine yönelik üretilen ilaç isimleri yer almaktadır.

varis ilaclari Varis İlaçları

Doxium Kapsül
Dobesilat kalsiyum 500 mgx30 ve 60 kapsül
End.: Mikroanjiyopatide (özellikle diyabetik retinopatide);ağrı, kramp ve tembellikle seyreden venöz yetmezliklerde endikedir. Ayrıca tedaviye yardımcı olarak arteriovenöz kaynaklı sirkülasyonbozukluklarında, hemoroidal rahatsızlıklarda kullanılır.
Kontr.E.:Bilinenbir kontrendikasyonu yoktur.
Uyar.: Gebelerde zorunlu olmadıkça,özellikle gebeliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır.
Yan E.:Bazan miderahatsızlıkları, bulantı, ishal, deri döküntüsü gibi yan etkilergözlenmiştir.
Etkileş.: Kalsiyum dobesilatın diğerilaçlarla etkileşmesi olduğuna dair bir veri yoktur.
Doz Önerisi: Kapsüller açılmadan, yemekle birlikte 1 veya 3kapsül alınmalıdır. Doz ve tedavi süresi tedavi edilecek hastalığagöre hekim tarafından belirlenir.

Daflon 500 FilmTablet 
Diosmin 450 mg, hesperidin50 mg 30 tablet.
End.: Alt ekstremitelerin fonksiyonel ve organik kronikvenöz yetersizliğine ait ağırlık hissi, ağrı, gece gelen kramplarve hemoroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerin tedavisindeendikedir.
Kontr.E.:Bilinenbir kontrendikasyonu yoktur.
Uyar.: Gebelikte kullanımıyla bugünekadar insanlarda olumsuz bir etki bildirilmemiştir. Anne sütüne geçtiğine dair verilerinolmaması nedeniyle, emzirme döneminde kullanılmaması önerilir.
Yan E.:Tedavininkesilmesini gerektirmeyen ve nadir olarak bazı bulantı, kusma tarzındanonspesifik sindirimsel ve terleme gibi nörovejetatif yakınmalarbildirilmiştir.
Etkileş.: Bugüne kadar bildirilmiş biretkileşmesi yoktur.
Doz Önerisi: Venöz yetersizliklerde günde 2 tablet, hemoroidkrizlerinde ilk 4 gün, günde 6 tablet ve sonraki 3 gün, günde 4 tablet uygulanır.

Venoruton Forte Tablet
Okserutin  500 mgx30 tablet.
End.: Kronik venöz yetmezliğe eşlik eden ödem ve semptomlar(ağrılı, yorgun, şiş, ağır bacaklar, kramplar, parestezi); postflebitiksendrom, beslenme bozuklukları, varikoz dermatitler ve varikoz ülserler; skleroterapive varis egzersizinde yardımcı ilaç olarak; hemoroid semptomları (ağrı,eksudasyon, kaşıntı ve kanama) ve komplikasyonları; gebeliğin 4. ayındanitibaren olmak üzere, gebelik sırasında görülebilen venöz yetmezlik vehemoroidler; radyoterapiyi izleyen damar ve mukoza lezyonlarının önlenmesi vehafifletilmesi; diyabete, hipertansiyona ve ateroskleroza eşlik edenretinopatilerde yardımcı tedavi olarak ve amaurosis fugax ataklarınınönlenmesinde kullanılır.
Kontr.E.:Okserutineveya diğer rutozitlere karşı aşırı duyarlı olanlarda ve ayrıca gebeliğin ilk 3ayında kullanılmamalıdır.
Uyar.: Genel klinik bir uygulama olarak gebeliğin ilk 3ayında kullanılmamalıdır.
Yan E.:Ender olarak deride döküntüler, minör gastrointestinalbozukluklar, baş ağrısı ve kızarma gibi hafif yan etkiler kaydedilmiştir.
Doz Önerisi:Venözbozuklukların tedavisi:Yemeklerle birlikte günde 2 kez 1 Venorutonforte tablet. Semptomlar genellikle 2 haftaiçerisinde düzelir. Bu dozaja, semptomlar ve ödem tamaman kayboluncaya kadardevam edilmesi önerilir. Daha sonra tedaviye ara verilebilir (sağlanmış olandüzelme, tedavi durdurulduktan sonra en az 4 hafta devam eder) ve semptomlartekrarlayacak olursa, yukarıda belirtilen dozlar yeniden uygulanır. Radyoterapinin sekonderetkileri: Radyoterapiboyunca, semptomlar ortadan kalkıncaya kadar, yemeklerle birlikte günde 2 defa1 tablet. Retinal damar hastalıkları: En iyi sonuçlar, günde 1-2 g’ye kadaryükselebilen, yemeklerle birlikte günde 2 defa 1 veya 2 tablet Venoruton forte’a eşdeğer dozlarla alınmıştır

Venotrex retard tablet

atkestanesi ekstresi -troxerutin
Kapiller stabilizan bioflavonoid.
Yetişkinde 2 x 1.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.
Yan etkiler; bulantı, dispepsi, allerjik reaksiyonlar…

Yukarda yer alan ilaçları almadan önce mutlaka varis muayenesi ve hekim tavsiyesi ile kullanmalısınız. Ama şunu unutmayın bu ilaçları kullanmakla varis hastalığından kurtulacağınızı sanmayın. Sadece ağrı kesici şeklinde kullandığınızı unutmayın. Medical Art varis tedavi merkezi ücretsiz muayene imkanı ile ücretsiz destek alabilirsiniz.

   Paylaş

Varis Tedavi Merkezi
 1. Derin

  22 yaşında bir kızım. Geçirdiğim bir kaza sonrası sol bacağımda emboli attı ve ana toplar damarımı tamamen tıkadı. Kan sulandırıcı ilaçlarla tedavim devam ederken faydasız olması sonucunda bursada özel bir hastanede operasyon geçirdim ve dizimin arkasından açılan bir delikle bacağımdaki pıhtıları krater ilaçla eriterek bir kısmı temizlenmeye çalışıldı. Yüzde 70ine kadar bir açıklık sağlandı en fazla çünkü bacağım tamamen tıkalıydı. Şuanda hala ilaç tedavisiyle kalan pıhtıların tedavisine devam ediyorum. Coraspirin ve coumadin kullanıyorum günde. Ameliyatımı yapan prof bana kan sulandırıcılarımın yanında birde daflon vermişti. Çünkü bana kısmen içsel varizlerin oluşuyor dendi… Fakat inr testim yaşadığım ildeki devlet hastanesinde yaparak ilaçdozlarım ayarlanıyor ve ayağımda gazlaca şişlik oluştugu için bu doktorum daflonu doxium olarak değiştirdi. Sanki biraz daha ayağımda uyuşukluk hissediyorum eklem yerlerimde. Sizce hangi ilaç daha yararlı bu konuda ? Ve eğer pıhtıları. Tamemen geçerse veya bir kısmı kalıtsa variz tedavisi görecekmiyim? En ufak yürümemde farkedilir derecede fazlaca şişme oluyor bu ömür boyu gidecekmi napmam gerekiyor nelere dikkat etmeliyim kütfen bana bir bilgi verirmisiniz şuanda napmam gerektiğini bilmiyorum. Okulumu dondurmak zorunda kaldım ikinci dönem devam etmelimiyim bu ağrılar ve şişlikler bana engel olurmu? Şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varis çorabı ile verilen ilaçları kullanınız.

 2. suna

  Hamileyim altı aylık bunun için şu anda nasıl tedavi olabilirim
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Şu anda varis çorabı giyerek şikayetlerini azaltmaya ve varisin ilerlemesini yavaşlatmaya çalış.Doğumdan sonra gel tedavini yapalım.

 3. ŞENOL YAMAN

  32 yaşındayım uzun surelerce ayakta çalışıyorum yaklaşık 5 yıl oldu bu hastalık bende bütün doktorlar amalıyat dıyor şu an varis çorabı kullanıyorum 2 bacağımda da yuvarlak şeklindeler ne yapmalıyım
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Ameliyat artık tarihin derinliklerinde kaldı.Üzgünüm sizde hep tarihte kalmış doktorlara düşmüşünüz.Kliniğimizde varis hangi boyutta olursa olsun ameliyatsız işinize gücünüze devam eder iken 3-5 gün içinde yapılmaktadır.
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla Op.Dr.Onur GÜRER

Uzmanımıza Soru Sor

anjing