Varis Klinik

Bu hastalığın tedavisinde 3 ana yöntem uygulanmaktadır. Bunların arasında en eski yöntem olan varis ameliyatı olup, macı sorunlu damarı vücuttan çıkarmak yada uçlarını keserek bağlamayı amaçlar. Bunun dışında ise daha gelişmiş ve teknolojik açıdan önemli olan ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunun içinde iki ana yöntem bulunmaktadır. Varis ameliyatı kesinlikle tavsiye edilen bir yöntem değildir.

Köpükle varis tedavi

Cilt Üzerinden Uygulanan Yöntemler
Bizler hastalar açısında çok önemli bir gelişme olan ameliyatsız varis tedavi öneriyor ve aynı zamanda uyguluyoruz. Ameliyatsız varis tedavi uygulamalarında 4 ana yöntem olup, bunların ikisi cilt üzeri diğer ikisi ise damar içine uygulanmaktadır. Cilt üzerinden uygulananlar genelde kılcal ve orta boy varislerin tedavisinde uygulanabilir. Lazer ve Radyo Frekans olup, dediğim gibi daha çok yeni ve orta boy varislerin tedavisinde cilt üzerinden uygulanır. Diğer iki yöntem ise damar içinden iğne ile uygulanır hemen onlarıda görelim.

Damar İçinden Uygulanan Yöntemler
Varis iğne tedavisi olarakta bilinen ve aynı zamanda ameliyatsız yöntemler arasında yer alan Köpük ve Sklerooterapi çok ince bie iğne (enjektör) ile yapılmaktadır. Köpükle Varis Tedavi yönteminde ilaç + hava karışımından elde edilen köpük kullanılırken, Skleroterapi ise sadece ilaç kullanılmaktadır. Tüm varislerin tedavisinde uygulanan ve önerilen bir yöntem olup, aşağıdaki videoda nasıl uygulandığı ve etkisi görülmektedir.

Medical Art Varis Tedavi Merkezlerinde alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahisi uzmanları tarafından yalnızca ameliyatsız varis tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Sizde ücretsiz muayene imkanlarından yararlanarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için size en yakın şubemizi arayabilirsiniz.

   Paylaş

Uzmanımıza Soru Sor

kuda