Varis Klinik

Varis Çorabı

Ülkemiz çalışan, üreten insanlarla ayakta kalmaktadır. Bazen bu çalışkanlığımız sağlığımızı ihmal etmemize neden olmaktadır. Bir hastalığımızın ortaya çıkmasına karşın geçici çözümler ile yetinmeyi amaçlıyoruz. Onlardan biride varis hastalarının tedavi umuduyla kullandıkları varis çorabıdır. Maalesef tedavi edici hiç bir özelliği olmayıp, sadece rahatlatıcı avantajları bulunmaktadır. Tabi ciddi anlamda sıkıcı olması nedeniylede herkes kullanamaz.

Varis Çorapları

Varis Çorabı İyileştirirmi?
Genelde kamu hastanelerinde muayene olduğunuzda antibiyotik ve varis çorabı yazarlar. Oysaki her ikiside hastalığın iyileşmesi ekseninde bir etkisi yoktur. Varis çorabı kulanan bireyler bu durumu mutlaka bilmelerinde fayda vardır.

Rahatlatıcı Etki Eder
Başınız ağrıyor bir ağrı kesici alıp rahatlıyorsunuz. Ama başınızın ağrımasına neden olan faktörleri görmezden gelip geçici bir çözüm buluyorsunuz. Varis çorabı kullanımıda aynı şekilde varis hastalığına bağlı ağrı, sızı ve şikayetleri geçici olarak önlemek için ilaçlar gibi varis çorabı kullanımı önerilir. Fakat o ağrı, şişlik ve krampa neden olan hastalık sizde varolmaya devam edeceği için bir noktadan sonra bu çözümde etkili olmayacaktır.

Kan Dolaşımını Düzenleyici Etkisi Vardır
Genelde insanlar bacakları çok sıktığından şikayet ederler. Evet zaten amacı bacaklarınızı sıkarak cilt dışına taşan ve büzülen damarların daha stabil durmasını amaçlamaktadır. Bu nedenle bacakları sıkıp rahatsız olmanıza neden olacaktır.

Kişiye Özel Olmalıdır
Her bacağa varis çorabı uygun olmayabilir. Bacak yapısına göre seçilmeli yada özel üretim kullanmalıdır.Yoksa beklenen sonuç alınamadığı gibi zarar verebilir. Ayrıca hayatı çekilmez hale getirebilir. Onun için varis çorabını mutlaka uzman doktorun tavsiyesine göre alınız. Basıncın düşmesi hem varise bağlı şikayetlerin azalmasını sağlar hem de varisin ilerlemesini geciktirir. Ancak sonucu değiştirmeyip, sizi hastalıktan kurtaramaz.

Kimler Varis Çorabı Kullanmalı?
Tedavi edici özelliği olmadığını geçici çözümler sunacağını aktardık. Peki hangi durumlarda varis çorabı kullanmalıyız? örnek hamile bayanlarda sıkça görülen varisler doğum öncesi bebek zarar görmemesi nedeniyle herhangi bir tedavi uygulanmaz. Hamile bayanların doğum sonrasına kadar varis’e bağlı şikayetleri azaltmak ve ilerlemesini durdurmak için varis çorabı kullanmaları önerilmektedir. Bunun dışında tedavisi ilerleyn zamanlarda yapılacak insanlarda geçici çözüm olarak seçebilirler.

Varis Çorabı Nasıl Giyilir?
Dediğim gibi geçici sonuç ve tedavisini etleyecekler için önerdiğimiz varis çorabı maalesef giyip çıkarma işlemide ciddi bir sıkıntı diyebiliriz. Özellikle ilk defa kullanacakları canından bezdirebilir. Aşağıdaki video’da varis çorabı giymenin en pratik yolunu bulacaksınız. Sadece 10 saniyede işlem tamam gibi görünüyor.

Varis Nasıl Geçer?
Öncelikle kendi kendine, ilaçla, kremle, sülükle, bitkisel karışımlar ile varis iyileşmesi imkanı yoktur. Tek çözümü cerrahi müdahale olup, bu kapsamda geçmişte tek yöntem olarak ameliyat uygulanırken, şimdi ise gelişen teknoloji ile birlikte ameliyatsız varis tedavi uygulamaları geliştiridi. Medical Art olarak sadece ameliyatsız varis tedavi yöntemleri olan Lazer, Radyofrekans, Köpük ve Skleroterapi uyguluyoruz. Sadece 10 dakika süren tedaviniz sonunda sağlığınıza kavuşursunuz.

Ücretsiz Muayene Olabilirsiniz?
İstanbul ve Ankarada bulunan klinikleri ile hizmet veren Medical Art SSK, BAĞKUR imkanı olan hastalara aynı zamanda ücretsiz muayene imkanı sunmaktadır. Alanında tecrübeli kalp ve damar cerrahi uzmanları tarafından gerçekleşirilen muayene ile hastalığınızın durumu ve uygulanması gereken tedavi belirlenmektedir. Tedavi ücretinide aktaran hekimlerimiz onay vermeniz halinde tedavinize başlamaktadır.

   Paylaş
 1. zuhal akar

  46 yasındayım 3yıl önce ameliyat oldum,1 yıl dolmadan varislerim tekrar cıktı.hiç çorap kullanmadım şimdi köpük tedavisi olacağım ve çorap kullanacagım.acaba bu tedavinin başarı oranı nedır?ayrıca 2 yıldır varıs ilaçlarıyla birlikte( coumadin 5)kullanıyorum.teşekkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Keşke üç yıl öncede köpük tedavisi olsa idin çok daha iyi sonuç alırdınız.Çektiğiniz eziyette fazla olmuştur.Köpük tedavisinin başarı oranı ameliyattan çok çok daha iyi.Kliniklerimizde köpük tedavisinden sonra çorap yada bandaj uygulanmamaktadır.

 2. Reyhan

  Varis ameliyatı sonrası ne kadar süre varis çorabı giyinmek gerekir.(Lazer-cerrahi)
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Bu soruya her hekim farklı cevap verebilir.En uygun cevabı size laser uygulamasını yapan hekim verir.Bizim kliniklerimizde çorap giydirmiyoruz.

 3. Belma

  Hocam merhaba
  Ben altı ay önce sol bacağımdan varis ameliyatı oldum.Dizden yukarısı lazer ,dizden aşağısı normal ameliyat oldu.Bugüne kadar varis çorabı giyindim.Havalar çok sıcak olduğu için varis çorabını artık giynemiyorum. Beni bunaltıyor.Doktorum ameliyattan sonra varis çorabı giyinmemi söylemişti.Fakat süresini söylemedi
  Acaba bundan sonra varis çorabını giyinmesem olur mu.?
  Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniklerimizde varis tedavisi ameliyatsız yapılmaktadır.Ne tedavi sürecinde nede tedaviden sonra varis çorabı giydirmiyoruz.Bu konuyu doktorunuza sormanız daha uygun olur.

 4. zeynep

  Mrb Hocam,
  Ben 32 yaşındayım ve hamileyim.Dün doktora gittim sol bacağımdaki varisler için.Ultrason çekildi ve orta şiddette diz arkasında varis ve şiddetli yetmezlik olduğu söylendi.Tehlikeli bir yerde okduğunu pıhtı yapabileceğini söyledi.Doktorum varis çorabı verdi ve 1 ay kullanmamı söyledi.daha sonra iğne vereceğini söyledi.Bu iğneler gebelik döneminde sakıncalı mıdır acaba?
  Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tedaviyi öneren doktor.Size neden tehlikeli olacak bir tedavi versin.

 5. gonca

  Hocam ben 32 yaşındayım ayak işinde çalışıyorum 11 saat boyunca ayaklarım ağrıdığı için medikalciden ayak ölçülerime göre varis çorabı aldım doktara gitmedim.kışın iyiydi ama şimdi birax canım yanıyo gün içinde ne yapmam gerek.hipotroitim var acaba bu ona bir sebepmidir tşk
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde muayene icretsizdir.

 6. cihan

  Mraba doktor by bn iki kere varis ameliyati oldum ikincisini 2 gun once oldum bacagimin cok yri kesildi damarlar alindi sixce bnde ileride sorun yaratacak rahstsizlik olurmu?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Öncelikle geçmiş olsun.Varis ameliyatı artık tarihin derinliklerinde kaldı.Kendi vücudunuza eziyet ettirmişsiniz.Ameliyatın başarı oranı oldukça düşüktür.Zaten ikinciyi olmanızdan bellidir.Aşağıdaki metini okuyunuz.Muhtemelen bacaklarınızın bandajı açıldığında varislerinizin büyük kısmının duruyor olduğunu göreceksiniz.
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla Op.Dr.Onur GÜRER Op.Dr.Mustafa BOLAT Prof..Dr.Hasan Berat CİHAN

Uzmanımıza Soru Sor

kalkun