Varis Tedavi Merkezi

varis corabi 300x300 Varis ÇorabıBelkide bir çok arkadaşımızın hayallerini yıkacak olan cümleleri baştan belirtiyim isterseniz, Evet değerli arkadaşlar varis çorabı tedavi edici değildir. Varis çorabı kullanarak hastalığın iyileşeceğini hatta varisten kurtulmayı düşünüyorsanız emin olun çok yanlış düşünüyorsunuz. Peki varis çorabı ne amaçla kullanılır?

Rahatlatıcı Tedavi Amaçlıdır
Başınız ağrıyor bir ağrı kesici alıp rahatlıyorsunuz. Ama başınızın ağrımasına neden olan faktörleri görmezden gelip geçici bir çözüm buluyorsunuz. Varis çorabı kullanımıda aynı şekilde varis hastalığına bağlı ağrı, sızı ve şikayetleri önlemek ve bir nebze olsun hastalığın ilerlemesini hafifletmek için kullanılır.

Kan Dolaşımını Düzenleyici Etkisi Vardır
Varis hastaları özellikle sabah yataktan çıkarken giyebilir, varisleşmiş damarı dıştan sıkarak kan dolaşımını daha çok derin damarlara sevk ederek iç basıncını dengede tutmaya yardımcı olmaktadır.

Varis Çorabı Kişiye Özel Olmalıdır
Her bacağa varis çorabı uygun olmayabilir. Bacak yapısına göre çorap seçilmeli yada özel üretim kullanmalıdır.Yoksa beklenen sonuç alınamadığı gibi zarar verebilir. Ayrıca hayatı çekilmez hale getirebilir. Onun için varis çorabını mutlaka uzman doktorun tavsiyesine göre alınız.

Basıncın düşmesi hem varise bağlı şikayetlerin azalmasını sağlar hem de varisin ilerlemesini geciktirir. Ancak sonucu değiştiremez. Varis hastalığından sizi kurtaramaz.

Ameliyatsız Varis Tedavi
Bu hastalıktan kurtulmak için sadece 20 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Medical Art varis tedavi merkezi ameliyatsız varis tedavi yöntemleri ile tekrarlama riski olmaksızın sağlığınıza kavuşturur. SSK, BAĞKUR geçerli imkanlarımız ile Radyo Frekans ve Köpükle varis tedavi imkanlarından yararlanın.

Varis Çorabı Nasıl Kullanılır
Tedavi için vakit bulamayanlar için hastalığın ilerlemesini engellemek için en ideal yöntemlerden birisi varis çorabı olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki varis çorabı nasıl kullanılır yada nasıl giyilir, aşağıdaki videoda basit teknikleri gösterilmektedir.

   Paylaş
Varis Tedavi Merkezi
 1. murat

  Hocam bende kilcal varis var ufak agrim da yok sadece görüntüsü bana varis çorabı verdiler ilaçta kullaniyorum bu corab ve ilac varisi yok etmeye yetermi
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Hayır hiçbir etkisi olmaz.

 2. zeynep

  Merhaba Hocam benimde 7 çatlagim var doktor ameliyat dedi ama ben ancak kışın ameliyat olacağım o zamana kadar varis çorabı giysem biraz rahatlarmiyim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Giyebilirseniz faydası olur.

 3. ayşe

  1 gün oldu köpük tedavisi oldum ama varis çorabını ne sıklıkta nasıl kullanıcamı bilemedim bilgi verebilirmisiniz 24 sattir krem sürmek için çıkardım ve tekrar giydim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Biz klinik olarak köpük tedavisinden sonra çorap yada bandaj uygulamıyoruz.Tedaviyi yapan doktora sorunuz.

 4. Burak

  Varis Çorabını Yatarken Çıkarmasak 1-2 hafta hiç çıkarmadan giysek bir zararı olurmu diz altı açık ağızlı
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Böyle bir soru ile bu zamana kadar hiç karşılaşmadığımı (34 yıllık hekimim) size yazacağım. Ancak teorik olarak bir zararı olmaz siz kirlenmekten korkmuyorsanız.

 5. gonca

  dr bey ben 21 yaşında bir kızım benim doğuştan varislerim var bizim ailede genetiktir.bu yıl kayseride skleroterapi yaptırdım fakat istediğim sonucu pek alamadım kalın mor ve dışarda damarlarım var 4 seans uygulandığı halde geçmedi skleroterapi doğuştan gelen varislerde etkili değilmidir diye düşğnmeye başladım.ayrıca biraz kilom fazla ve varis çorabı giyemiyorum yoksa bnm kilomdan dolayı yeternce düzelmedimi.doktorum venöz yetersizliğim olduğunu söyledi.simdiden tesekkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tedaviye devam etmelisiniz.Bazan daha fazla seans gerekebilir.Gelebilirseniz İstanbulda tedavinizi köpükle yapabiliriz.

 6. BARDAKÇI

  Ben 65 yaşındayım ayaklarım da hafif dere cede varis mevcuttur sürekli ayakta kalmam gerekiyor kaç numara varis çorabı önerirsiniz teskkurler iyi çalışmalar
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varis çorabı bacak yapısına göre muayene ile seçilmelidir.

 7. Ayşe

  Doktor bey; bir soruya verdiğiniz cevapta Biz kliniğimizde tedaviden sonra bandaj yapmıyoruz ve varis çorabıda önermiyoruz demişsiniz. Ben Ankara’da ikamet etmekteyim.Bu gün burada bir hastaneye varis şikayetiyle gittim.Skleroterapi uygulanacak. Varis çorabı giyilmesi gerektiğinden tedavimi eylül ayına ertelemek zorunda kaldım.Bu söylediğinizi duyunca sevindim.Ne yapmalıyım. Yada Ankara’da bana önerebileceğiniz bir uzman var mı?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tedavi için İstanbula gelmeniz gerekir.Maalesef Ankarada tavsiye edebileceğimiz bir merkez yok.

 8. ayşe

  merhaba hocam 26 yaşındayım toplar damarımda venöz yetmezlik olduğu tespit edildi ve ileri derece varisimde var.varis çorabı ve ilaç tedavisine başladık ama ameliyat olmam gerektiği söylendi acaba başka bir yöntem uygulanabilirmi yoksa tek çağrem ameliyatmı
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tek çareniz ameliyat olmadığı gibi;ameliyatsız tedaviler(köpük,laser,radiofrekans,…gibi) çok daha iyi sonuçlar vermektedir.

 9. yasemin

  Varis çorabını herhangi bir nedenden dolayı sabahleyin giyemezsek ayakta dolaştıktan sonra tekrar uzanıp bacaklarımızı dinlendirdikten sonra günün herhangi bir saatinde giyebilir miyiz? Teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYIHAN
  Elbette giyebilirsiniz.

 10. özlem

  ben yazın köpük yönteniyle 4 seanslık bir tedaviden geçtim.benim sorunum dar kot pantalon giymekten oluşmuştu.çok fazla bir varisim yoktu fakat ağrım çoktu.şu an ağrılarım devam ediyor çünkü doktor üst bacaktaki varisleri göremediğini söyleyip o bölgelere iğne yapmadı.ben çıplak gözle kendi derimdedki değişimleri çok net görebiliyorum oysaki.orada çok bariz olmasada kıvrılan yeşil damarlar görüyorum ve bunlar ağrıya sebep oluyor.size sorum şu olacak acaba ultrasonla bakıp mı igne yapıyosunuz yoksa bir kere bakıp daha sonra hastaya sen göster bakalım mı diyorsunuz? bu benim için çok önemli çünkü orada varis olduğunu ispat etmeye çalışmak beni çok yordu ve bu hastalıktan kurtulmak istiyorum.başlangıç aşamasında olan yeşil renkli varisleri tedavi ediyor musunuz bu da önemli bir sorun benim için.tahminen bir iki seanslık bir tedavim kaldı fakat yine aynı şeye maruz kalıp tedavi olmamış bir şekilde dönmek istemiyorum.dokror bey lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.
  Op.Dr.Atilla KAYIHAN
  Bacaklarda ki toplar damarlar iki gruba ayrılır.1-Derin toplar damarlar 2-Yüzeyel toplar damarlar. Derin toplar damarlar bacağa gelen kan akımının çok büyük bir kısmını(%95) kadarını yüzeyeller ise çok az kısmını taşırlar.Biz doppler USG yi derin toplar damarlarda bir proplem (yetmezlik,trombüs..,)düşündüğümüz zaman istiyoruz.Kliniğimizde doppler USG yoktur (çünkü bu tetkiki Radyoloji uzmanları yapmaktadır) Bacaktaki ağrıların tamamı varise bağlı olamaz sizin anlattığınız ağrıda muhtemelen varis ağrısı değildir.Varisin görüneni çoğunlukla ağrı y7apmaz görünmeyeni hiç ağrı yapmaz.Kliniğimize müracaat ederseniz sizi muayene eder daha fazla aydınlatabiliriz.

Uzmanımıza Soru Sor

babi