Varis Tedavi Merkezi

Varis ÇorabıBelkide bir çok arkadaşımızın hayallerini yıkacak olan cümleleri baştan belirtiyim isterseniz, Evet değerli arkadaşlar varis çorabı tedavi edici değildir. Varis çorabı kullanarak hastalığın iyileşeceğini hatta varisten kurtulmayı düşünüyorsanız emin olun çok yanlış düşünüyorsunuz. Peki varis çorabı ne amaçla kullanılır?

Rahatlatıcı Tedavi Amaçlıdır
Başınız ağrıyor bir ağrı kesici alıp rahatlıyorsunuz. Ama başınızın ağrımasına neden olan faktörleri görmezden gelip geçici bir çözüm buluyorsunuz. Varis çorabı kullanımıda aynı şekilde varis hastalığına bağlı ağrı, sızı ve şikayetleri önlemek ve bir nebze olsun hastalığın ilerlemesini hafifletmek için kullanılır.

Kan Dolaşımını Düzenleyici Etkisi Vardır
Varis hastaları özellikle sabah yataktan çıkarken giyebilir, varisleşmiş damarı dıştan sıkarak kan dolaşımını daha çok derin damarlara sevk ederek iç basıncını dengede tutmaya yardımcı olmaktadır.

Varis Çorabı Kişiye Özel Olmalıdır
Her bacağa varis çorabı uygun olmayabilir. Bacak yapısına göre çorap seçilmeli yada özel üretim kullanmalıdır.Yoksa beklenen sonuç alınamadığı gibi zarar verebilir. Ayrıca hayatı çekilmez hale getirebilir. Onun için varis çorabını mutlaka uzman doktorun tavsiyesine göre alınız.

Basıncın düşmesi hem varise bağlı şikayetlerin azalmasını sağlar hem de varisin ilerlemesini geciktirir. Ancak sonucu değiştiremez. Varis hastalığından sizi kurtaramaz.

Ameliyatsız Varis Tedavi
Bu hastalıktan kurtulmak için sadece 20 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Medical Art varis tedavi merkezi ameliyatsız varis tedavi yöntemleri ile tekrarlama riski olmaksızın sağlığınıza kavuşturur. SSK, BAĞKUR geçerli imkanlarımız ile Radyo Frekans ve Köpükle varis tedavi imkanlarından yararlanın.

Varis Çorabı Nasıl Kullanılır
Tedavi için vakit bulamayanlar için hastalığın ilerlemesini engellemek için en ideal yöntemlerden birisi varis çorabı olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki varis çorabı nasıl kullanılır yada nasıl giyilir, aşağıdaki videoda basit teknikleri gösterilmektedir.

   Paylaş
 1. gonca

  Hocam ben 32 yaşındayım ayak işinde çalışıyorum 11 saat boyunca ayaklarım ağrıdığı için medikalciden ayak ölçülerime göre varis çorabı aldım doktara gitmedim.kışın iyiydi ama şimdi birax canım yanıyo gün içinde ne yapmam gerek.hipotroitim var acaba bu ona bir sebepmidir tşk
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde muayene icretsizdir.

 2. cihan

  Mraba doktor by bn iki kere varis ameliyati oldum ikincisini 2 gun once oldum bacagimin cok yri kesildi damarlar alindi sixce bnde ileride sorun yaratacak rahstsizlik olurmu?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Öncelikle geçmiş olsun.Varis ameliyatı artık tarihin derinliklerinde kaldı.Kendi vücudunuza eziyet ettirmişsiniz.Ameliyatın başarı oranı oldukça düşüktür.Zaten ikinciyi olmanızdan bellidir.Aşağıdaki metini okuyunuz.Muhtemelen bacaklarınızın bandajı açıldığında varislerinizin büyük kısmının duruyor olduğunu göreceksiniz.
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla Op.Dr.Onur GÜRER Op.Dr.Mustafa BOLAT Prof..Dr.Hasan Berat CİHAN

 3. murat

  Hocam bende kilcal varis var ufak agrim da yok sadece görüntüsü bana varis çorabı verdiler ilaçta kullaniyorum bu corab ve ilac varisi yok etmeye yetermi
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Hayır hiçbir etkisi olmaz.

 4. zeynep

  Merhaba Hocam benimde 7 çatlagim var doktor ameliyat dedi ama ben ancak kışın ameliyat olacağım o zamana kadar varis çorabı giysem biraz rahatlarmiyim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Giyebilirseniz faydası olur.

 5. ayşe

  1 gün oldu köpük tedavisi oldum ama varis çorabını ne sıklıkta nasıl kullanıcamı bilemedim bilgi verebilirmisiniz 24 sattir krem sürmek için çıkardım ve tekrar giydim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Biz klinik olarak köpük tedavisinden sonra çorap yada bandaj uygulamıyoruz.Tedaviyi yapan doktora sorunuz.

 6. Burak

  Varis Çorabını Yatarken Çıkarmasak 1-2 hafta hiç çıkarmadan giysek bir zararı olurmu diz altı açık ağızlı
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Böyle bir soru ile bu zamana kadar hiç karşılaşmadığımı (34 yıllık hekimim) size yazacağım. Ancak teorik olarak bir zararı olmaz siz kirlenmekten korkmuyorsanız.

Uzmanımıza Soru Sor

kambing