Varis Tedavi Merkezi

Bir çok hastalıkta olduğu gibi variste ilk başlarda olmasa bile ilerleyen süreçte bir çok belirtisi ve şikayetleri ortaya çıkacaktır. Önceleri kılcal olarak ortaya çıkan hastalık çok fazla şikayete sebebiyet vermez. Tedavi edilmediğinde ilerleme sürecine giren varisler bir çok şikayetide beraberinde getirecektir. Ağrı, Yanma, Kaşınma ve Kramp ile ilerlediğini ortaya koyan hastalık, bu dönemdede önlem almadığınızda ve tedavi olmadığınızda ise bacaklarınızda iyileşmeyen yaralar, kanamalar başlayacaktır. Varis ülseri dediğimiz bu durum inanılmaz korkunç bir süreçtir.

varis belirtileri Belirtileri Nedir Nasıl Anlaşılır?

Genişlemiş ve Kıvrılmış Damar Görünümü Dikkat Çeker
Hastalık ilerledikçe çıplak gözle rahatlıkla görülebilen varis damarlarda morluk ve kıvrımlaşarak cilt dışına taşmalar görülür. Aşağıdaki örnek varis hastasının görüntüsünden rahatça anlaşılabilir. Aşağıdaki resimde ilk başlangıç olan kılcal varisler ve orta boy biraz tedavisi gecikmiş varisler ile tedavisi baya bir ertelenmiş olan ileri derece varis çeşitleri göreceksiniz. Sizde olan hastalığın durumunuda bu şekilde sizde teşhis edebilirsiniz.

Bacaklarda Ağrı ve Kramp
Özellikle sık sık kramp sorunu yaşayan bireyler mutlaka bir varis muayenesi olması gerekir. Kramp en önemli varis nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle akşama doğru başlayan bacaklarda ağrılar varis hastalığı belirtileri arasında yer almaktadır.

Uyuşma, Karıncalanma ve Şişlikler
Varis belirtileri arasında karşılaşabileceğimiz sorunlar arasında zamanla bacaklarda uyuşma özellikle sofrada yemek yiyenlerda bacaklarda uyuşma ve karıncalanma varis’e bağlı olabilmektedir. Şişlik ve ödemler görebileceğiniz gibi aşırı terleme ve kaşıntı problemleride görülebilmektedir.

İlerleyen Varis Belirtileri
Yukardaki belirtiler varis tedavisi ile birlikte sona erecek olup, lain tedavide gecikme olması durumunda ise karşılaşabileceğiniz sorunlar arasında varis ülseri dediğimiz iyileşmeyen yaralar açılabilmektedir.

varis cesitleri Belirtileri Nedir Nasıl Anlaşılır?

Yukardaki görüntü eminim herkesi üpertmiştir. Özellikle vurgulamak istiyorum ilaç ve varis çorabı ile bu hastalıktan kurtulma imkanınız yoktur. İlaçlarla iyileşmeyi beklemek tedaviyi geciktirerek daha güç sonuçları ortaya çıkarır.

Ciltte Kalınlaşma, Sertleşme ve Kanama
Tedavi sürecinin haddinden fazla gelişmesi ile cildimizde sertleşme ve kanamalar meydana gelir bunun sonucu olarak ise yukarda görmüş olduğunuz görüntü ortaya çıkacaktır. Ve işin kötüsü ne biliyormusunuz bu duruma geldiğinizde tedaviye rağmen bazen olumlu sonuç alamayabilirsiniz.

Varis Hastalığını Önemsemeliyiz
Yapılan en büyük hatalardan biri kılcal varis olarak ortaya çıkan hastalık çok fazla şikayet ve kötü görüntü olmaması nedeniyle önemsenmemesidir. Lakin insanın doğup, büyüyüp yaşlanması gibi o kılcal varislerde önlem alınmadığında o halde kalmayıp orta boy ve ileri seviye varisler olacaktır. O nedenle bilimsel tedaviden başka çaresi yoktur.

varis yarasi e1387879996201 Belirtileri Nedir Nasıl Anlaşılır?

   Paylaş

Uzmanımıza Soru Sor

kudanil