Varis Tedavi Kliniği

Tarih Olan Yöntem Varis Ameliyatı
Öncelikle güzel bir haberi vererek konuya geçelim. Varis hastalığından kurtulmak için ameliyat olmak zorunda değilsiniz. Sayfada yer alan bilgileri sizlere sağlıkta yaşanan gelişmelerin ne denli hızlı geliştiğini göstermek amaçlıdır.

Varis Ameliyatı

Bizler Medical Art varis tedavi merkezi olarak 10 yıldır hiç bir şekilde varis ameliyatı uygulamadık. Çünkü ameliyat kişinin özgürlüğünü elinden aldığı gibi sosyal faaliyetlerinede neşter vurmaktadır. Bunun için geliştirdiğimiz amelilatsız varis tedavi yöntemleri ile binlerce kişiyi varis hastalığından kurtardık. Sadece 20 dakikanızı ayırarak narkoz ve ameliyata gerek olmadan sağlığınıza kavuşmak artık hayal değildir. Hastanede yatma gereği olmayan ve işgücü kaybı yaşatmayan Ameliyatsız Varis Tedavileri sizleri oldukça mutlu edeceğine eminiz.

Varis Ameliyatı

Varis Ameliyatı Uygulaması Devam Ediyor mu?

Evet özellikle teknolojik anlamda yeterli olmayan hastane ve sağlık merkezlerinde maalesef eski usül yöntemlerle varis tedavi edilmeye çalışılıyor. Günümüzde halen uygulanması devam eden 3 farklı varis ameliyatı bulunmaktadır.

 
Kapakcık Onarımı
Hastalığın en önemli nedeni olan kapakcıklarda meydana gelen fonksiyon bozukluğunu düzeltmek için geliştirilmiş bir yöntem olan Varis kapakcık onarımı ameliyatı başarı oranı düşük, tekrarlama oranı yüksek oluşu nedeniyle uygulaması son bulmuştur.

Hook Venektomi
Ameliyat adını bir parçadan almaktadır. 0,5cm’lik bir alanda yapılan kesi ile yapılan bir yöntem olup o kesiden Hook Venektomi adı verilen parça ile varisli damar dışarı çıkarılmaktadır.

Stripping
Kasık bölgesinde 7-8 cm kesilen yerden uzun bir tel varisli damar içine sokulur ve aşağı doğru ilerletilir. Diz bölgesinde bir başka yer kesilerek telin ucu dışarı alınmak kaydıyla damar alttan bağlanır.Tel kasığa doğru çekildiğinde varisli damar ters çıkarılan çorap gibi alınmış olur. Gerek hasta gerekse cerrah için zahmetli bir ameliyat olan Stripping bilimsel yayınlarda başarı oranı %60 düzeyinde tekrarladığı belirtilmektedir. Ameliyat sonrası aylarca istirahat ve bandaj uygulamak gerekir. Orta ve ince varislere uygulanamaz.

Pake Exizyonu
Dar alandaki varisleri çıkarmada kullanılan bu yöntem arisin olduğu noktadan cilt kesilir, varisli damar bulunur ve bağlanarak kesilir. Uygulanabilecek varis sayısı azdır çünkü genellikle ince çok sayıda damar eşlik eder ve onlar çıkarılmadığı için çok sık tekrarlar.

Endo Venöz Lazer
Stripping ameliyatını teknolojik yapabilme çabasıyla uygulanan bir yöntemdir.Stripping ameliyatında çıkarılan hastalıklı damar içerden yakılarak yok edilmeye çalışılır. Her şey körleme ve rastgele yapıldığı için stripping ameliyatından daha kötü sonuçlar bildirilmektedir. Strippinde olduğu gibi sadece çok kalın damarlara uygulanabilir. Endo Venöz Lazer yöntemi genel olarak değerlendirildiğinde tüm bu yöntemler yerini ameliyatsız yöntemlere terk etmiştir.

Varis Ameliyatı mı Ameliyatsız Varis Tedavi mi?

Uygulanış yöntemlerini okuyan hastalar dehşete düşmektedir. Lakin kliniğimizde yukardaki korkuların hiç birisini yaşamazsınız. Çünkü bizler varis hastalığını ameliyatsız yöntemlerle iyileştirir, hastalarımızın cildine neşter dokundurmayız. Gerek kadıköy, gerekse bakırköy şubemizde yer alan Profesor ve Operatör doktorlardan oluşan hekim kadromuz tüm varislerde geçerli olan 3 farklı ameliyatsız varis tedavisi uygulamaktadır.

 
Radyo Frekans, Lazer ve Köpükle Varis Tedavi
Medical Art kliniklerimizde ücretsiz muayene esnasında varis durumuna göre hekimlerimiz tarafından belirlenen ameliyatsız varis tedavisi şekli cilt üzerinden yapılır. Cildiniz kesilmez, iz kalmaz, tekrarlama riski yoktur. Aşağıdaki videoda uyguladığımız yöntemlerden birisi olan köpükle varis tedavisi yöntemini göreceksiniz. Kılcal damar tedavisi dahil 2cm genişliğindeki varislerde bile başarıyla uygulanır. En çok uygulanan yöntemlerden birisi olan Köpükle Varis Tedavisi yapılışını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

   Paylaş
  1. hulya

    Varis ameliyatı olmam gerektiğini söyledi doktor fakat ben karar sizim yanı ameliyat olmak istemiyorum köpük le tedavi olsam korkuyorum tekrar lanir diye
    Op.Dr.Onur GÜRER
    Köpük tedavisinin başarı oranı (şayet radiofrekanslada desteklenirse)ameliyattan çok daha yüksektir.

Uzmanımıza Soru Sor

naga