Varis Klinik

Strippng Venoktomi Nedir?

Kimileri sülük ve ilaçla varis tedavi ettiğini belirte dursun, öyle bir şeyin mümkün olmadığını gösteren varis ameliyatı yöntemlerinden biride Strippng Venoktomidir. Amacı sorunlu damarları vücuttan söküp atmak olup, bunun içinde ince bir telden yararlanmaktadır. Medical Art olarak hiç bir varis ameliyatı uygulaması yapmadığımızı belirtip, sadece sizlerin bilgilenmesi amaçlı geçmişten bugüne kadar geliştirilen yöntemleri aktarıyoruz.

Strippng Venoktomi Nasıl Yapılır?
Damar genişlemesinin başlangıç yeri olan kasıktan damar içine sokulan tel ilerleyebildiği kadar ilerletilir. En alttan çıkarılan telin ucu dışarı alınarak damarın alt ucu tele bağlanır ve kasığa doğru çekilir. Damar tümüyle yan dallarından ayrılarak çıkarılmış olur.

Tekrarlama Riski Yüksektir
Narkoz (genel anestezi) gerektirecek kadar ağır bir ameliyattır.Kalın ve düz olan büyük damar bu şekilde alınır ancak orta kalınlıktaki yan dallar alınamadığı için eski halinden daha kötü bir şekilde tekrar oluşur.beş yıl izlenen varis ameliyatı olmuş kişiler üzerinde yapılan bir istatistiki çalışmada hastaların % 60 kadarında yeniden varisler olduğu tespit edilmiştir.Gelişmiş ülkelerde kullanımı oldukça azalmış bir tedavi şeklidir.

Ameliyat Sonrası Yaşananlar
Ağrı sebebiyle şart koşulan istirahat süresi hastaya ciddi iş gücü kaybına sebep olmaktadır. Ameliyatı takip eden 2 ay varis çorabı yada bandaj uygulama uygulama zorunluluğu özellikle yaz aylarında hastaya ciddi eziyet olmaktadır. Telin ilerleyemediği yerlerde cilt kesilerek aşağı ilerletilir buna bağlı olarak hastanın bacağında onlarca dikiş olabilmektedir.

Varis Ameliyatı Gereksizdir
Genetik yada yaşam tarzı ile ortaya çıkan varisli damarlar vücudunuzdan atılması gerekir. Strippng Venoktomi bu şekilde atılmasını planlamıştır. Bizim geliştirdiğimiz ameliyatsız varis tedavileri ise sorunlu damarları olduğu yerde imha ederek vücudun atmasını sağlamaktır. Bunun için geliştirilen Lazer, Radyofrekans, Köpük ve Skleroterapi ile varisli damarların tedavisi yapılmaktadır. Tekrarlama riski %5 ihtimal olup aynı zamanda işgücü kaybı ve istirahat gerekmez. Kesi yapılmadığı içinde bacaklarınızda ameliyat ve dikiş izi kalmamaktadır.

Varis Ameliyatı

Ameliyatsız varis tedavi hakkında daha fazla bilgi ve hekimlerimize sorularınızı iletmek, ücretsiz muayene imkanlarımızdan yararlanmak için 0212 573 50 75 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki yorum formunuda kullanabilirsiniz.

   Paylaş
 1. Rabia

  Hocam Dopler sonucunda;
  Sağ alt ekstremite büyük safen vende venöz yetmezlik, medial diz proksimal kural bölgede yüzeyel varikoid venler.
  Sağ taraf derin venöz sistem normaldir.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Varisiniz var.Kliniklerimizde köpük+radiofrekansla tedavinizi garantili bir şekilde yaparız.

 2. AYŞE HANIM

  Hocam sizinle muayene raporumu paylaşmak istiyorum.

  Tanı: Bilateral alt ekstremite derin venöz sistem yetmezlik.

  Her iki alt ekstremite femoropoliteal bölge derin venleri ile krural bölge derin venleri ve vena saphena magna önce B mod il incelendi. Venöz yapılar tümsegmentlerde kompressibl olup, lümende trombüs izlenmiştir.
  Renk modunda yapılan incelemede lümen tam olarak dolmaktadır. PW Doppler ile akım normal respiratuar fazisite göstermektedir. Augmentasyona yanıt tamdır.
  Sağ VSM çapları SFB’de 9.8 mm, orta femoralde 5.8 mm, diz eklemi hizasında 6.8 mm, orta tibialde 3.4 mm’dir.
  Sağ SFB’de reflü mevcuttur.
  Sol VSM çapları SFB’DE 7.7 mm, orta femoralde 7.9 mm, diz eklemi hizasında 6.1 mm, orta tibialde 4.1 mm’dir.
  Sağ diz eklemi düzeyinde reflü izlenmemiştir.

  Bu rapora göre ameliyat olmamı önerir misiniz? Önerirseniz nasıl bir operasyon önerirsiniz? Lütfen beni aydınlatır mısınız?
  Saygılar.
  OP.Dr.Onur GÜRER
  Medicalart kliniklerinde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin birde biz sizi değerlendirelim.

 3. ultrAslan

  Tanı : Venöz yetersizlik Kronik Periferik

  CFV.SFV.DFV.POP-V ve baldır venleri normal anatomik seyir ve lokalizasyonludur.
  Intraluminal sonopatolojik gorunum CDI ile dolum defekti saptanmadı.Venöz cidar kalınlıgı tabidir…

  Proksimalde SFV duplikedir
  Vena safena parvada denişleme (istirahatte 5.6 Mm )valsalva ile grade 4 reflü izlenmiştir

  Hocam merhaba benım doktorumun verdıgı raporda bu sonuclar yazıyor bunların ne demek ıstedıgını bırde sızden ogrene bılırmım tesekur ederım sımdıden Hayırlı Gunler
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Bu rapora göre tedavi edilebilir bir varisiniz vardır.Kliniğimizde ameliyatsız tedavi olabilirsiniz.

 4. NESLİHAN KOÇ

  Hocam bende varis var bu yıl ağrılarım çok arttı ve bazen ciddi kaşıntılarım oluyor dizlerimde kalp damar bölümüne gittim doplleer çekildim sonuçta SOL VSM LÜMENİNDE GRADE IV VENÖZ REFLÜ DİĞER BİLATERAL ALT EKSTREMİTE YÜZEYSEL DERİN VENÖZ SİSTEM VE PERFORAN VENLERE AİT BELİRGİN EK PATOLOJİ İZLENMEDİ yazıyor dr. gösterdim ameliyat olman lazım dedi ve iğne ile damarlara tedavi oluncak dedi yardımcı olurmusunuz
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde ameliyatsız köpük+RF ile %100 varislerinizden kurtulursunuz.

 5. emel

  merhaba hocam, 21 yaşındayım kılcal varislerim var babamda venöz yetmezliği olduğu için doktora gittim fakat doppler çektirilmedi iğne tedavisi olmam gerektiğini söyledi ve hep varis çorabı kullanmam gerektiği söylendi… asıl sormak istediğim ayak bileğimdeki kılcal varisler her geçen gün kaşınıp,ağrı yapıp çoğalıyor bunu engelleyemiyorum buna nasıl bi çözüm bulmalıyım ? ayrıca bu skleroterapi ne kadar etkilidir yaptırmalımıyım? yaptırmazsam ileri derece varise dönüşür mü ? yanıtlarsanız çok sevinirim, teşekkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tedavi olmalısınız.Tedavi olmaz iseniz ilerde sizi üzecek durumlarla karşılaşırsınız.

 6. ogün

  merhaba hocam ben yaşında bayanım bacak şikayetiyle doktora gittim bende varis de var bunun yanında bir haftadır ara ara morluklar oluyor bacaklarda çarpmışım gibi yapılan doppler sonuçunda CFV, SFV , DFV,POP-V ve baldır venleri normal anatomik seyir ve lokalizasyonludur.İntraluminal sonopatolojik görünüm renkli doppler incelemede dolum defekti saptanmadı Venöz cidar kalınlığı tabidir.Sağ SFV düzeyinde valsalva menevrası boyunca valvüler yetmezlik ile uyumlu düşük akımlı reflü mevcuttur.Sol VSM de valsalva boyunca düşük akımlı devamlı reflü izlenmekte ancak VSM kalibrasyonu normal olup yüzeyel venlerde belirgin varriköz genişleme saptanmadı.Sol seviyesinde de valvüler yetmezlik ile uyumlu devamlı reflü mevcuttur. doktorum damar hastalığı var deyip ileç verdi modet 500 mg bu damar hastalığı nasıl bir tür açıklama yapmadı bunun nedeni araştırılmalımıdır. yoksa bu şekilde ilaçla tedavi mi edilmelidir.Şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimize geldiğinizde sizi ücretsiz muayene ederiz.Bu yazdıklarınızdan durumunuz hakkında yeterli bilgi sahibi olamadık.

Uzmanımıza Soru Sor

kambing