Varis Tedavi Merkezi

Köpükle Varis Tedavisi

Daha önce tanıma imkanı bulduğumuz Lazer ve Radyo Frekans yöntemlerine göre daha başarılı ve tüm varislerde uygulanabilen bir yöntem Köpükle Varis Tedavisi özellikle gelişmiş sağlık merkezlerinde bulabileceğiniz bu yöntem hasta yönünden baktığınızda sanki aşı olmak gibi birşeydir. köpükle Varis Tedavi uygulamasında bahsi geçen köpük bir ilaçtır. 1 birim ilaç + 4 birim hava şeklinde özel bir cihazda hazırlanan karışı (köpük) çok ince uçlu enjektör ile varisli damarlara enjekte ederek uygulanan bir yöntem ve tavsiye edilendir.

Tüm Varislerde Uygulanabilir
Lazerle varis tedavi işlemlerinde sadece kılcal varisler tedavi edilebilirken, bir üstü olan Radyo Frekans ise yine aynı şekilde kılcal ve orta boy varislerin tedavisinde ihtiyacı karşılamaktaydı. Geride kalan bu iki yöntem tam anlamıyla yeterli gelmemesi sonucu bilim adamları Köpükle Varis Tedavi uygulamasını geliştirdi. 1mm (en küçük) ve büyük boy dediğimiz 25mm’ye kadar tüm varislerde köpükle varis tedavisi uygulanabilir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Yukarda bahsettiğimiz karışım alanında uzman hekimler tarafından varisli damarlar tespit edilip direkt olarak damara enjekte edilir. Anında iyileşme belirtisi göreceğiniz uygulamada varisli damar enjekte edilen kimyasal ile büzüşür kaybolur. Aşağıdaki videoda bizzat uygulanışını Medical Art varis tedavi merkezi hekimleri tarafından izleyebilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir
Hiç bir kötü yönü bulunmayan Köpükle varis tedavisi avantajları ise saymakla bitmez tüm varislerde uygulanabildiği gibi kişi hastanede yatma gereği ve narkoz kullanılmaz. Aynı şekilde kişinin özgürlüğünü kısıtlamayan yöntem ile hasta tedavi sonrası evine, işine dönebilir. Ameliyat olmadığı için bacaklarda kanama, dikiş, intap vs görülmez.

Köpük ile Skleroterapi Farkı
Hemen hemen ikiside benzer yöntem olup, ikiside ilaçla damarı tahrip etme şeklinde uygulanır. Skleroterapi sadece ilaçtan oluşurken, köpük ise ilaç + hava şeklinde karışım ile yapılmaktadır. Buda daha ekonomik bir tedavi imkanı sağlar.

Sorularınızı iletebilirsiniz
Medical Art varis tedavi merkezi hekimlerinden Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN kadıköy şubemizde, Op. Dr. Mustafa BOLAT Bakırköy şubemizde olup yeni hizmete soktuğumuz Nişantaşı şubemizde ise Op. Dr. Onur GÜRER görev yapmaktadır. Konu hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi sayfanın alt kısmında yer alan soru cevap kısmından hekimlerimize sorularınızı iletebilirsiniz. Bize telefonla ulaşmak isterseniz aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

kopukle varis tedavisi Köpükle Varis Tedavisi
Bakırköy: 0212 573 50 75 – Kadıköy: 0216 350 85 41 – Nişantaşı: 0212 265 99 99

   Paylaş
Varis Tedavi Merkezi
 1. duygu

  Merhaba bende de varis var bugün doktora gittim bana hirudoid forte ,cabral, lasix ,modet ilaçlarını verdi bayramdan sonra da gel köpüklü tedavi uygulayalım dedi devlet hastanesi olduğu icinguvenemedim sizce ne yapmalıyım çok ağrılı olursa dayanamayablrm uyuşturma yok mu bu tedavide en önemlisi bu benim icin
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Köpük tedavisi varis tedavi yöntemlerinin içinde en az ağrılı olandır.

 2. ayse koçanlı

  selam dr.bey benim iki bacagımda varis var agrılarım çok oluyor izmirde yaşıyorum kaç sean sürer.. tedavi için ve ayrıca köpük tedavisi olduktan sonra varislerim ve agrılarım geçermi?
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Ağrılarınız varise bağlı ise tedaviden sonra mutlaka geçer.3-4 seansta (toplam 3-4 günde) tedavi olabilirsiniz.

 3. salih

  Garanti tedavi diyorsunuz peki eğer hasta iyilesemedi diyelim verilen tedavi ücreti ne oluyo geri ödeme garantisinide veriyomusunuz ?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde özel tedavisi oldu iseniz (SGK lı değilseniz) tedaviden memnun kalmadığınızda geri ödeme garantisi veriyoruz.(16 yıldan beri)

 4. zeynep

  doktor bey işlem sonrası varis çorabı giyiliyormu ve işlem esnasında ağrı oluyormu ve işlemden sonra morluk ve iz kalıyormu ?
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniklerimizde tedavi sonrası bandaj yada varis çorabı giydirmiyoruz.Uyguladığımız yöntemler en az acılı yöntemlerdir.İşlemden sonra 15 gün kadar bir morluk olabiliyor.Kalıcı bir iz hayır.

 5. sevilay gonca

  merhaba doktor bey ben köpük tedavisi olucağım ama araştırdım iz kalıyormuş ve kılcal damarlar çoğalıyormuş işlem sonrası seans sonrası yan etkileri nelerdir
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Köpük tedavisi varis tedavi yöntemleri içinde enaz yan etkisi olan yöntemdir.Kalıcı bir olmaz.Geçici bir süre bazı izler olabilir.Kılcal damarları radiofrekansla yok ediyoruz.

 6. nilay

  Merhaba doktor bey benim annemin bacaklarında varis var ve buyüzden ağrıları çok var yanlız annem kalp hastası olduğu için her tedaviyi göremiyo kullandığı ilçlardan dolayı bu tedavi yöntemi uygulanabilirmi acaba teşekküeler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Öncelikle annenizi tetkikleri ile beraber görmemiz gerekir.

 7. Kardelen

  Merhaba doktor bey benim şikayetim kılcal damarlarım çok ve yeşil damarda var benim sorum köpüklü tedavide ağrı hissi oluyormu çok ağrılı olduğunu söylediler korkuyorum
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Köpüklü tedavide çok az bir ağrı oluyor.Tamamen ağrısız bir yöntemde yoktur.

 8. leyla

  Merhaba doktor bey benimde iki bacağımdada varis var ama o kadar çok kalın bir şekilde değil varislerim kırmızı renkte varislerim ve çok ağrı yapıyor ayrıca bacaklarımda birde çatlaklarda var zaten ne yapmam gerek bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler…
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Şikayetlerinizden kurtulmanız için MEDİCALART kliniklerinden birine gelmeniz yeter.

 9. emine aydın

  merhaba mustafa bey;bende kılcal damar varisi var hiç tedavi olmadım.köpükle tedavi nasıl oluyor ve kaç seans sürer.bursa’da oturuyorum ve çalıştığım için her zaman gelme imkanım olmuyor..saygılarımla..
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kılcal damar ise sadece,bir günde bitiririz.

 10. Selen

  merhaba. Sgk lılara yüzde 50 indirim Yeşil kart lı olanlar da dahilmidir.Teşekkürler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Maalesef yeşilkartlılara indirim yok.

Uzmanımıza Soru Sor

gajah