Varis Tedavi Merkezi

Köpükle Varis Tedavisi

Daha önce tanıma imkanı bulduğumuz Lazer ve Radyo Frekans yöntemlerine göre daha başarılı ve tüm varislerde uygulanabilen bir yöntem Köpükle Varis Tedavisi özellikle gelişmiş sağlık merkezlerinde bulabileceğiniz bu yöntem hasta yönünden baktığınızda sanki aşı olmak kadar kolay fakat çok başarılı bir tekniktir. Köpük tabiri aslında bir karışım olarak karşımıza çıkmaktadır. Tedavide kullanılan ilaç + havanın 3’lü musluk adı verilen küçük bir cihazda köpürtülerek çoğaltılmasındandır.  Köpürtülerek çoğaltılmasındaki amaç ise daha az ilaçla daha fazla varisli bölgenin tedavisini amaçlamaktadır.

Tüm Varislerde Uygulanabilir
Lazer  sadece kılcal varislerin tedavisinde uygulanırken, bir üstü olan Radyo Frekans ise yine aynı şekilde kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde ihtiyacı karşılamaktaydı. Geride kalan bu iki yöntem tam anlamıyla yeterli gelmemesi sonucu bilim adamları Köpükle Varis Tedavi uygulamasını geliştirdi. 1mm (en küçük) ve büyük boy dediğimiz 25mm’ye kadar tüm varislerde köpükle varis tedavisi uygulanabilir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yukarda bahsettiğimiz karışım alanında uzman hekimler tarafından varisli damarlar tespit edilip direkt olarak damara enjekte edilir. Anında iyileşme belirtisi göreceğiniz uygulamada varisli damar enjekte edilen kimyasal ile büzüşür kaybolur. Aşağıdaki videoda bizzat uygulanışını Medical Art varis tedavi merkezi hekimleri tarafından hazırlanan görüntülerde izleyebilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir
Hiç bir kötü yönü bulunmayan Köpükle varis tedavisi avantajları ise saymakla bitmez tüm varislerde uygulanabildiği gibi kişi hastanede yatma gereği ve narkoz kullanılmaz. Aynı şekilde kişinin özgürlüğünü kısıtlamayan yöntem ile hasta tedavi sonrası evine, işine dönebilir. Ameliyat olmadığı için bacaklarda kanama, dikiş, intap vs görülmez.

Köpük ile Skleroterapi Farkı
Hemen hemen ikiside benzer yöntem olup, ikiside ilaçla damarı tahrip etme şeklinde uygulanır. Skleroterapi sadece ilaçtan oluşurken, köpük ise ilaç + hava şeklinde karışım ile yapılmaktadır. Buda daha ekonomik bir tedavi imkanı sağlar.

Sorularınızı iletebilirsiniz
Medical Art varis tedavi merkezi hekimlerinden Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN kadıköy şubemizde, Op. Dr. Mustafa BOLAT Bakırköy şubemizde olup yeni hizmete soktuğumuz Nişantaşı şubemizde ise Op. Dr. Onur GÜRER görev yapmaktadır. Konu hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi sayfanın alt kısmında yer alan soru cevap kısmından hekimlerimize sorularınızı iletebilirsiniz. Bize telefonla ulaşmak isterseniz aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Köpük Varis Tedavi

Bakırköy: 0212 573 50 75 – Kadıköy: 0216 350 85 41 – Nişantaşı: 0212 265 99 99

   Paylaş
 1. aslı

  Mrb hocam 20 gun once sol bacagima sikloterapi köpük tedavisi uygulandi elledgm zaman aciyo ve varisli yerde şişlikler oluştu renk olarakta once sariydi simdi acik kirmiziya döndu bu gecici bi durummu. Klingnze gelmeyi dusunuyorum en yakin zamanda sag bacagimda var cunki varis
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kırmızıya dönmesi hoş değil.Buyrun gelin durumunuzu değerlendirelim.

 2. nurdan nurdaaaan

  Hocam benim omuzlarimda kılcal damarlar ve çok yaygın bacakların anlıyorumda omuzlarda olması da normal mi
  OP.Dr.Onur GÜRER
  Kılcal damarlar vücudun her yerinde olabilir.Kliniklerimizde tedavisi vardır.

 3. Vildan

  Hocam iyi akşamlar 3 hafta evvel sol diz altı bacağıma köpük yaptırdım fakat kaybolacağı yerde kılcal damarımın altında şişlikler oluştu bunlar kan pıhtısı iğnenin girdiği yer çok ağrımakla beraber sağ tarafta ameliyatta kalbe takılan damarda penbelik oluştu odokular la panseman yapıyorum üstüne doktorun verdiği jeli sürüyorum ayakta fazla duramıyorum sanki damarlarımda bir şeyler dolaşıyor ve bileğime kadar sancı yapıyor kan pıhtısını çekmek istiyorlar ayrı etten aspirin türü ilaç teklif ettkleri halde içemedim ülser hastalığımdan dolayı şimdi bu olay bu şekide sonuçlanacakmı yoksa başka tedavisi varmı ayrı etten bacak ortasında sıcaklk ve ette penbelik tedirginim tşk ederim
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Tedaviden sonra bunlar olabilir.Paniğe gerek yoktur.3haftada uzun bir süre değildir.Doktorunla irtibatı kesmeyiniz.

 4. mercan

  merhaba,
  40 yaşında öğretmen beyim. sadece sağ bacağımda bilekte kılcal, uyluklarda ise görünür varislerim var. ayrıca sağ bacağım sola göre neredeyse %30 kalın görünüyor. bu varisten midir… operasyondan sonra bu kalınlık-şişlik durumunda zamanla bir düzelme olur mu? bi de 15 yıldır hiçbir varis ağrısı yaşamadım. spordan ve bölgenin kaslı olmasından mıdır?
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Anlattığın durum karışık.Doppler raporunla beraber gelirseniz durumunuz hakkında net birşey söyleyebiliriz.

 5. gözde

  Merhaba 1 hafta önce köpük yöntemiyle varis operasyonu geçirdim. Daha öncede yaptırmıstım bir sıkıntı yoktu.Bu seferkınde ınce kılcal damarlarım üzerinde uygulandı ve sıslık kaldı.Buz koymamı alkolle temızlememı ve dınlenmemı söyledıler endişeliyim.
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Bazan bu tür komplikasyonlar olabiliyor.Endişe etmeyiniz.Söylenenleri yapınız.

 6. tugba çalışkan

  mrb benim bacaklarimda kılcal damarlar cok yaygın.diz kapagimin ustunden bacak bitimine kadar araliklarla var.iki bacak dıs yanlarinda avuç ici kadar ayni 2 bölgede siyahlasti damarlar ve sisti.nasil bi tedavi uygulanir ve maliyeti ne olur ben kliniginize gelmek istiyorum.
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimizde sizi ameliyatsız köpük+RF ile tedavi ederiz.Kliniğimizde tedavi ücretleri 400-8000tl aralığında olup SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

Uzmanımıza Soru Sor

babi