Varis Tedavi Merkezi

Köpükle Varis Tedavisi

Daha önce tanıma imkanı bulduğumuz Lazer ve Radyo Frekans yöntemlerine göre daha başarılı ve tüm varislerde uygulanabilen bir yöntem Köpükle Varis Tedavisi özellikle gelişmiş sağlık merkezlerinde bulabileceğiniz bu yöntem hasta yönünden baktığınızda sanki aşı olmak kadar kolay fakat çok başarılı bir tekniktir. Köpük tabiri aslında bir karışım olarak karşımıza çıkmaktadır. Tedavide kullanılan ilaç + havanın 3’lü musluk adı verilen küçük bir cihazda köpürtülerek çoğaltılmasındandır.  Köpürtülerek çoğaltılmasındaki amaç ise daha az ilaçla daha fazla varisli bölgenin tedavisini amaçlamaktadır.

Tüm Varislerde Uygulanabilir
Lazer  sadece kılcal varislerin tedavisinde uygulanırken, bir üstü olan Radyo Frekans ise yine aynı şekilde kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde ihtiyacı karşılamaktaydı. Geride kalan bu iki yöntem tam anlamıyla yeterli gelmemesi sonucu bilim adamları Köpükle Varis Tedavi uygulamasını geliştirdi. 1mm (en küçük) ve büyük boy dediğimiz 25mm’ye kadar tüm varislerde köpükle varis tedavisi uygulanabilir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yukarda bahsettiğimiz karışım alanında uzman hekimler tarafından varisli damarlar tespit edilip direkt olarak damara enjekte edilir. Anında iyileşme belirtisi göreceğiniz uygulamada varisli damar enjekte edilen kimyasal ile büzüşür kaybolur. Aşağıdaki videoda bizzat uygulanışını Medical Art varis tedavi merkezi hekimleri tarafından hazırlanan görüntülerde izleyebilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir
Hiç bir kötü yönü bulunmayan Köpükle varis tedavisi avantajları ise saymakla bitmez tüm varislerde uygulanabildiği gibi kişi hastanede yatma gereği ve narkoz kullanılmaz. Aynı şekilde kişinin özgürlüğünü kısıtlamayan yöntem ile hasta tedavi sonrası evine, işine dönebilir. Ameliyat olmadığı için bacaklarda kanama, dikiş, intap vs görülmez.

Köpük ile Skleroterapi Farkı
Hemen hemen ikiside benzer yöntem olup, ikiside ilaçla damarı tahrip etme şeklinde uygulanır. Skleroterapi sadece ilaçtan oluşurken, köpük ise ilaç + hava şeklinde karışım ile yapılmaktadır. Buda daha ekonomik bir tedavi imkanı sağlar.

Sorularınızı iletebilirsiniz
Medical Art varis tedavi merkezi hekimlerinden Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN kadıköy şubemizde, Op. Dr. Mustafa BOLAT Bakırköy şubemizde olup yeni hizmete soktuğumuz Nişantaşı şubemizde ise Op. Dr. Onur GÜRER görev yapmaktadır. Konu hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi sayfanın alt kısmında yer alan soru cevap kısmından hekimlerimize sorularınızı iletebilirsiniz. Bize telefonla ulaşmak isterseniz aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

kopukle varis tedavisi Köpük & Skleroterapi Tedavisi

Bakırköy: 0212 573 50 75 – Kadıköy: 0216 350 85 41 – Nişantaşı: 0212 265 99 99

   Paylaş
 1. meltem

  Merhaba,
  Benim bacaklarımda çok ince kılcal damarlar var henüz çok yaygın değil iz kalır mı tedavi yaptırsam bu yüzden tedirginim
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Hiçbir iz kalmaz.Tedavi yaptırabilirsiniz.

 2. esma

  13 sene önce İlk hamileligimde başladı ve artı.dopler sonucu sag ayagım 3.aşamada venöz yetmezlik özellikle ayagımda var ameliyat olamazsın dediller 1sene sikloterapi yapıldı agrılarım ve şişliklerim azaldı.baska doktor ameliyat olabilirsin iyileşirsin dedi siz ne önerirsiniz
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Ameliyatla tedavi olabilecek tüm hastaları bizim kliniklerimizde ameliyatsız tedavi ettirebilirsiniz.

 3. aygun

  hocam,10 yil once ilk gebeligimde basladi mucadelem,2. gebeligimde artti,ayakta kalamiyorum ve simdi 3. gebeligimi yasiyorum,18 haftalik gebeyim.Kopukle varis tedavisi gebelere uygulaniyormu,??????varisle ilgili hic doktora gitmedim,,ayakta kalacagim zamanlar bazen varis corabi ile idare ediyorum.Sizden cevap bekliyorum…
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Hamilelikte tedavi uygulamıyoruz.Doğumdan hemen sonra gelebilirsiniz.Varis çorabı uygulamanız doğrudur.

 4. benan

  BÜYÜK SAFEN VEN ÇAPI PROKSİMALDE 8.7 MM İLE ARTMIŞ OLUP VALSALVA İLE BÜYÜK SAFEN VEN,SUFENOMERAL BİLEŞKE, ANA VE YÜZEYSEL FEMORAL VENDE GRADE 3 REFLÜ AKIM ÖRNEKLERİ İZLENMEKTEDİR.
  KRURAL BÖLGE MEDİALİNDE 6.2 MM GENİŞLİĞE ULAŞAN LÜMENİ AÇIK YÜZEYEL VENÖZ YAPILAR MEVCUTTUR.
  Ultrason sonnucu yukarıdaki bulguar var –Bu durumda nasıl bir tedavi izlemeliyim-.Doktorum varis çorabı ve ilaç önerdi.Tedavi için açıklama yaparsanız sevinirim.
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Durumunuz biraz sıkıntılı yada doppler raporun hatalı.Muayene etmeden karar vermek mümkün değil.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

 5. alper gündede

  hocam iyi akşamlar mmalesef bu varis hastalığı bendede var ama ayak bileğimde venöz ülseri oluştu yaklaşık dört,beş sene tedavi olmak için uğraştım en son varıs amelıyatı oldum ve bu yara kapandı.aradan iki sene geçti ve şimdi bu yara tekrar açıldı doppler ultrasyonda derın ven trambozu olduğu söylendi ve ilaç ile tedavi edileceği söylendi doxium,ecoprin,lasix kullanmaya başladım ama pek umudum yok.sizce bana nasıl bir tedavi uygulanmalı ben ankarada oturuyorum yardımcı olursanız ömrümün sonuna kadar dua ederim size tekrar iyi akşamlar hocamm
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Venöz tromboz varsa buda derin venlerde ise konservatif tedaviden gayrı yapacak bir şey yoktur.Tetkiklerinle beraber bize gelirseniz(muayene ücretsizdir) size faydalı olmaya çalışırız.

 6. polencanan

  merhaba annemde de bende de varis var
  hem yeşil hem kılcal annemin durumu berbat düğüm düğüm damarlar var. ayak blekleri nerdeyse tamamen mor.öncelikle muayene olmamız gerektiğin biliyorum ancak şunu anlamadım.bir hasta geçmezse ücret iadesi yapıyor musunuz diye sormuş siz de sgk lı değilseniz evet demişsiniz.sgklılarda % 50 indirim olsa da para veriyor … o zaman bunun mantığı nedir
  Op.dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimiz 16 yıldan beri garantili bir şekilde varis tedavisi yapmaktadır.20 000 üzerideki hastalarımızdan henüz ücretini isteyen 3 kişi olmuştur.Bunlardan ikisi haksız biri istemekte haklı idi.Üçünede paraları iade edildi.Sgk lılara iade etmiyoruz.Çünkü:Resmi kayıtlara giren ve %50 indirim yapılan hastaya iade etmeyi düşünmedik.Sizde buyrun tam ücret ödeyiniz şayet varisinizi tedavi edemez isek paranızı iade ederiz.

Uzmanımıza Soru Sor

badak