Varis Klinik

Köpükle Varis Tedavisi

Daha önce tanıma imkanı bulduğumuz Lazer ve Radyo Frekans yöntemlerine göre daha başarılı ve tüm varislerde uygulanabilen bir yöntem Köpükle Varis Tedavisi özellikle gelişmiş sağlık merkezlerinde bulabileceğiniz bu yöntem hasta yönünden baktığınızda sanki aşı olmak kadar kolay fakat çok başarılı bir tekniktir. Köpük tabiri aslında bir karışım olarak karşımıza çıkmaktadır. Tedavide kullanılan ilaç + havanın 3’lü musluk adı verilen küçük bir cihazda köpürtülerek çoğaltılmasındandır.  Köpürtülerek çoğaltılmasındaki amaç ise daha az ilaçla daha fazla varisli bölgenin tedavisini amaçlamaktadır.

Tüm Varislerde Uygulanabilir
Lazer  sadece kılcal varislerin tedavisinde uygulanırken, bir üstü olan Radyo Frekans ise yine aynı şekilde kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde ihtiyacı karşılamaktaydı. Geride kalan bu iki yöntem tam anlamıyla yeterli gelmemesi sonucu bilim adamları Köpükle Varis Tedavi uygulamasını geliştirdi. 1mm (en küçük) ve büyük boy dediğimiz 25mm’ye kadar tüm varislerde köpükle varis tedavisi uygulanabilir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yukarda bahsettiğimiz karışım alanında uzman hekimler tarafından varisli damarlar tespit edilip direkt olarak damara enjekte edilir. Anında iyileşme belirtisi göreceğiniz uygulamada varisli damar enjekte edilen kimyasal ile büzüşür kaybolur. Aşağıdaki videoda bizzat uygulanışını Medical Art varis tedavi merkezi hekimleri tarafından hazırlanan görüntülerde izleyebilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir
Hiç bir kötü yönü bulunmayan Köpükle varis tedavisi avantajları ise saymakla bitmez tüm varislerde uygulanabildiği gibi kişi hastanede yatma gereği ve narkoz kullanılmaz. Aynı şekilde kişinin özgürlüğünü kısıtlamayan yöntem ile hasta tedavi sonrası evine, işine dönebilir. Ameliyat olmadığı için bacaklarda kanama, dikiş, intap vs görülmez.

Köpük ile Skleroterapi Farkı
Hemen hemen ikiside benzer yöntem olup, ikiside ilaçla damarı tahrip etme şeklinde uygulanır. Skleroterapi sadece ilaçtan oluşurken, köpük ise ilaç + hava şeklinde karışım ile yapılmaktadır. Buda daha ekonomik bir tedavi imkanı sağlar.

Sorularınızı iletebilirsiniz
Medical Art varis tedavi merkezi hekimlerinden Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN kadıköy şubemizde, Op. Dr. Mustafa BOLAT Bakırköy şubemizde olup yeni hizmete soktuğumuz Nişantaşı şubemizde ise Op. Dr. Onur GÜRER görev yapmaktadır. Konu hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi sayfanın alt kısmında yer alan soru cevap kısmından hekimlerimize sorularınızı iletebilirsiniz. Bize telefonla ulaşmak isterseniz aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Köpük Varis Tedavi

Bakırköy: 0212 573 50 75 – Kadıköy: 0216 350 85 41 – Nişantaşı: 0212 265 99 99

   Paylaş
 1. Reda

  Merhaba, benim ilk hamileliğimde 6.aydan sonra sol tarafımda vulva varisi oluşmuştu. Kadın doğum doktorum varis olduğunu doğumdan sonra kalp damar cerrahına görünmemi söyledi. Normal doğum yaptım sonrasında geçti. Şimdi 2. hamileliğimin 4,5 ayında aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Hamileyken tedavi yapılabilir mi? Yapılmıyorsa doğuma kadar Bebeğim ve benim için tehlikeli sonuçlar doğurmaması için ne önlem alabilirim.
  OP.Dr.Mustafa BOLAT
  Vulva varisleri için maalesef bir önlem yok.Doğumdan sonra gelirsiniz tedavi ederiz.

 2. Masal

  Hocam ben 21 yasındayım.. Ama nerdeyse tüm bacağımda ve özellikle ayak bileği cevremde kılcal damarlarım cok yogun iki ayak bileğimde öyle 2 sene önce bilek üstü lazer uyguladılar ve sadece varis corabı verip gönderdiler ağrılarım cok fazla oluyo sadece 1 saat yürüsem bile gece ağrılarım cok oluyo.. Yasım itibariyle psikolojik olarakta etkileniyorum.. Doktora gittim ve bana ayak bilegindekilere müdahale edemeyiz çünkü ana damar oradan geciyor yanlıs bir müdahale sonucu ayağını bile kaybedebilirsin dediler.. Siz ayak bilegindeki varislere ana damarı etkilemeden nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyorsunuz hocam.. Lütfen yardımcı olun..
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Medicalart kliniklerinde ayak parmaklarına hatta ayak tabanına kadar ilerleyen varislere skleroterapi+radiofrekansla müdahele etmekteyiz.Hasta sayımız yüzbine yakındır.Çok şükür kimsede bir sorunla karşılaşmadık.

 3. feride

  Merhaba hocam bekarim ve varislerim var simdi tedavi olsam ileride hamilelikte tekrar cikarmi yani tedavi sonuç verirmi bidesaunaya giriyom bunun varise zarari varmi
  Op.Dr.Banu KÜÇÜKPOLAT
  Tedavi edilen varisler hiçbir zaman tekrar varis olmaz.Ama yeni varisler oluşabilir.Saunanın bir zararı yoktur.

 4. necla

  Merhaba benim genetik varislerim var doğum dan sonra daha fazla oldu lazerle r kılcal damarları yaptırdım ama büyük damarlar yeşil yeşil örümcek ağı gibi ne yapayım yardımcı olur musunuz teşekkür
  OP.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniklerimizde tüm varislerinizi yok ettirme imkanınız vardır.

 5. pınarata

  Hocam mrb ben ikiz doğum yaptım varis problemim başladı bacağımda baldır kısmında şişlik var her an damarım çıkacak gibi adanada muayne olabilecegim yada kopuk tedavisi yaptırabileceğim bir nokta varmı acaba tşkler
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Adanada size yardımcı olabilecek bir yer hatırlamıyorum.İstanbul yada Ankaraya gelirseniz gereken yapılır.

 6. aygün

  hocam samsunda nerde yaptıra bilirim bunu fıyatı ne kadar
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Kliniklerimizde genişliği 0.1 mm-25 mm arasındaki tüm varisleri (uzunluğu ve yaygınlığı ne kadar olursa olsun) lazer, radyofrekans, likid skleroterapi veya köpük tedavisiyle ameliyatsız ayaktan tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yaygınlığına göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bağlı değil yani bir defa ücret ödüyorsunuz. 15-20 dakika süren seans sonrası işinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yaygınlığına ve kullanılan teknolojiye göre 400-8000 TL arasında değişiyor. SSK,BAĞ-KUR , memur ve bunların emeklilerinden muayenede fark ücret almıyoruz, tedavi etmemiz halinde bu fiyatlardan % 50 indirim yapıyoruz, varisinizin tipi,yaygınlığı ve kullanılacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL aralığında değişen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediğiniz bu ücret karşılığında 1 yıl boyunca garanti altında oluyorsunuz, varislerinizle ilgili olabilecek tüm sorunlarınızı ücretsiz olarak tedavi ediyoruz.
  Varis tedavi yöntemlerinin avantaj ve dezavantajlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için http://www.varisistanbul.com adresinden yararlanabiliriniz.
  Adres, telefon ve kroki için http://www.medicalart.com.tr adresine bakabilirsiniz.
  Randevu almak ve olabilecek başka sorularınız için Bakırköy şubemiz için 212 574 25 25 – 212 573 50 75 – 0 532 463 96 82 ,Kadıköy Şubemiz için 0 216 350 85 41 – 0216 356 67 19, Nişantaşı şubemiz için  0212 265 99 99 nolu telefonları arayabilirsiniz.
  Saygılarımızla

Uzmanımıza Soru Sor

banteng