Varis Klinik

Köpükle Varis Tedavisi

Daha önce tanıma imkanı bulduğumuz Lazer ve Radyo Frekans yöntemlerine göre daha başarılı ve tüm varislerde uygulanabilen bir yöntem Köpükle Varis Tedavisi özellikle gelişmiş sağlık merkezlerinde bulabileceğiniz bu yöntem hasta yönünden baktığınızda sanki aşı olmak kadar kolay fakat çok başarılı bir tekniktir. Köpük tabiri aslında bir karışım olarak karşımıza çıkmaktadır. Tedavide kullanılan ilaç + havanın 3’lü musluk adı verilen küçük bir cihazda köpürtülerek çoğaltılmasındandır.  Köpürtülerek çoğaltılmasındaki amaç ise daha az ilaçla daha fazla varisli bölgenin tedavisini amaçlamaktadır.

Tüm Varislerde Uygulanabilir
Lazer  sadece kılcal varislerin tedavisinde uygulanırken, bir üstü olan Radyo Frekans ise yine aynı şekilde kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde ihtiyacı karşılamaktaydı. Geride kalan bu iki yöntem tam anlamıyla yeterli gelmemesi sonucu bilim adamları Köpükle Varis Tedavi uygulamasını geliştirdi. 1mm (en küçük) ve büyük boy dediğimiz 25mm’ye kadar tüm varislerde köpükle varis tedavisi uygulanabilir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yukarda bahsettiğimiz karışım alanında uzman hekimler tarafından varisli damarlar tespit edilip direkt olarak damara enjekte edilir. Anında iyileşme belirtisi göreceğiniz uygulamada varisli damar enjekte edilen kimyasal ile büzüşür kaybolur. Aşağıdaki videoda bizzat uygulanışını Medical Art varis tedavi merkezi hekimleri tarafından hazırlanan görüntülerde izleyebilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir
Hiç bir kötü yönü bulunmayan Köpükle varis tedavisi avantajları ise saymakla bitmez tüm varislerde uygulanabildiği gibi kişi hastanede yatma gereği ve narkoz kullanılmaz. Aynı şekilde kişinin özgürlüğünü kısıtlamayan yöntem ile hasta tedavi sonrası evine, işine dönebilir. Ameliyat olmadığı için bacaklarda kanama, dikiş, intap vs görülmez.

Köpük ile Skleroterapi Farkı
Hemen hemen ikiside benzer yöntem olup, ikiside ilaçla damarı tahrip etme şeklinde uygulanır. Skleroterapi sadece ilaçtan oluşurken, köpük ise ilaç + hava şeklinde karışım ile yapılmaktadır. Buda daha ekonomik bir tedavi imkanı sağlar.

Sorularınızı iletebilirsiniz
Medical Art varis tedavi merkezi hekimlerinden Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN kadıköy şubemizde, Op. Dr. Mustafa BOLAT Bakırköy şubemizde olup yeni hizmete soktuğumuz Nişantaşı şubemizde ise Op. Dr. Onur GÜRER görev yapmaktadır. Konu hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi sayfanın alt kısmında yer alan soru cevap kısmından hekimlerimize sorularınızı iletebilirsiniz. Bize telefonla ulaşmak isterseniz aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Köpük Varis Tedavi

Bakırköy: 0212 573 50 75 – Kadıköy: 0216 350 85 41 – Nişantaşı: 0212 265 99 99

   Paylaş
 1. atiye

  selamlar benim boynumda hafif belirgin damarlar var boyundaki damarlara bir tedavi şekli varmı acaba ? ve birde ayak bileklerimin yanında bazen şişip düzelen damarlar var bunlar biraz büyük sayılırlar ve yine inceden kırmızı mavi damarlarda ayaklarımın yanlarında oluştu bu saydıklarımın tedavi varmı ve tadavide bir tehlikesi varmı acaba ? iyigünler
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Tedavisi elbette var.Tehlikesi olup olmadığını muayenede (ücretsizdir)söyleyebiliriz.

 2. Yusufe

  doktor bey %50 indirimden emekli sandığı da faydalanabilir mi. yani sgk ya giriyor mu emekli sandığı. ve Ankara şubeniz güvenilir mi
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Elbette emekli sandığıda bir sgk kuruluşu olarak %50 indirimden yararlanmaktadır.Elbette bütün şubelerimiz aynı standartta çalışmaktadır.

 3. gulnihal

  goz altlarinda burun kenarlarimda damarlar cikti lazer tedavi olmak istiyorum cildim beyaz ve hassas iz kalir diyede korkuyorum birde goz kapaklarimdaki kilcal damar catlamalaridavar beni cok rahatsiz ediyo lazer tedavisi mumkunmu lutfen cevaplarsaniz sevinirim tesekkurler bagkur gecerlimi ucreti nekadar
  OP.Dr.Serkan AKARSU
  Hiç iz kalmadan tedavi ederiz.SGK geçerli değildir.1000tl ücret ödersiniz.Çok abartılı değilse.

 4. İlknur

  Köpük tedavisine başladım kılcal damar varislerim var fakat tedavi sonrasında bacağımda kahverengi çizgi halinde damar belirginleşti bu lekelenmeler geçermi merak ediyorum.Bir de doxium 1000 mg ilaç kullanıyorum bu ilacın yan etkileri varmı bana kilo aldırdı.Açıkçası tedavi doğrumu tedirginlik yaşıyorum,bilgilendirirseniz mutlu olurum.
  OP.Dr.Serkan AKARSU
  Lekelenmeler geçer.Doxiuma ihtiyaç yoktur.Kılcallar içinse RF uygulanabilir.

 5. Reda

  Merhaba, benim ilk hamileliğimde 6.aydan sonra sol tarafımda vulva varisi oluşmuştu. Kadın doğum doktorum varis olduğunu doğumdan sonra kalp damar cerrahına görünmemi söyledi. Normal doğum yaptım sonrasında geçti. Şimdi 2. hamileliğimin 4,5 ayında aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Hamileyken tedavi yapılabilir mi? Yapılmıyorsa doğuma kadar Bebeğim ve benim için tehlikeli sonuçlar doğurmaması için ne önlem alabilirim.
  OP.Dr.Mustafa BOLAT
  Vulva varisleri için maalesef bir önlem yok.Doğumdan sonra gelirsiniz tedavi ederiz.

 6. Masal

  Hocam ben 21 yasındayım.. Ama nerdeyse tüm bacağımda ve özellikle ayak bileği cevremde kılcal damarlarım cok yogun iki ayak bileğimde öyle 2 sene önce bilek üstü lazer uyguladılar ve sadece varis corabı verip gönderdiler ağrılarım cok fazla oluyo sadece 1 saat yürüsem bile gece ağrılarım cok oluyo.. Yasım itibariyle psikolojik olarakta etkileniyorum.. Doktora gittim ve bana ayak bilegindekilere müdahale edemeyiz çünkü ana damar oradan geciyor yanlıs bir müdahale sonucu ayağını bile kaybedebilirsin dediler.. Siz ayak bilegindeki varislere ana damarı etkilemeden nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyorsunuz hocam.. Lütfen yardımcı olun..
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Medicalart kliniklerinde ayak parmaklarına hatta ayak tabanına kadar ilerleyen varislere skleroterapi+radiofrekansla müdahele etmekteyiz.Hasta sayımız yüzbine yakındır.Çok şükür kimsede bir sorunla karşılaşmadık.

Uzmanımıza Soru Sor

siput