Varis Tedavi Merkezi

kopukle varis tedavi 150x150 Köpükle Varis TedavisiDaha önce tanıma imkanı bulduğumuz Lazer ve Radyo Frekans yöntemlerine göre daha başarılı ve tüm varislerde uygulanabilen bir yöntem Köpükle Varis Tedavisi özellikle gelişmiş sağlık merkezlerinde bulabileceğiniz bu yöntem hasta yönünden baktığınızda sanki aşı olmak gibi birşeydir. köpükle Varis Tedavi uygulamasında bahsi geçen köpük bir ilaçtır. 1 birim ilaç + 4 birim hava şeklinde özel bir cihazda hazırlanan karışı (köpük) çok ince uçlu enjektör ile varisli damarlara enjekte ederek uygulanan bir yöntem ve tavsiye edilendir.

Tüm Varislerde Uygulanabilir
Lazerle varis tedavi işlemlerinde sadece kılcal varisler tedavi edilebilirken, bir üstü olan Radyo Frekans ise yine aynı şekilde kılcal ve orta boy varislerin tedavisinde ihtiyacı karşılamaktaydı. Geride kalan bu iki yöntem tam anlamıyla yeterli gelmemesi sonucu bilim adamları Köpükle Varis Tedavi uygulamasını geliştirdi. 1mm (en küçük) ve büyük boy dediğimiz 25mm’ye kadar tüm varislerde köpükle varis tedavisi uygulanabilir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Uygulanır?
Yukarda bahsettiğimiz karışım alanında uzman hekimler tarafından varisli damarlar tespit edilip direkt olarak damara enjekte edilir. Anında iyileşme belirtisi göreceğiniz uygulamada varisli damar enjekte edilen kimyasal ile büzüşür kaybolur. Aşağıdaki videoda bizzat uygulanışını Medical Art varis tedavi merkezi hekimleri tarafından izleyebilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir
Hiç bir kötü yönü bulunmayan Köpükle varis tedavisi avantajları ise saymakla bitmez tüm varislerde uygulanabildiği gibi kişi hastanede yatma gereği ve narkoz kullanılmaz. Aynı şekilde kişinin özgürlüğünü kısıtlamayan yöntem ile hasta tedavi sonrası evine, işine dönebilir. Ameliyat olmadığı için bacaklarda kanama, dikiş, intap vs görülmez.

Sorularınızı iletebilirsiniz
Medical Art varis tedavi merkezi hekimlerinden Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN kadıköy şubemizde, Op. Dr. Mustafa BOLAT Bakırköy şubemizde görev yapmakta olup aynı zamanda sayfanın alt kısmında yer alan soru cevap kısmından hekimlerimize sorularınızı iletebilirsiniz. Bize telefonla ulaşmak isterseniz aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Bakırköy: 0212 573 50 75 – Kadıköy: 0216 350 85 41

   Paylaş
Varis Tedavi Merkezi
 1. fidan bıyık Diyorki:

  benim kılcal varislerim her iki bacağımdada var bende köpük tedavisi ola bilir miyim bana ne kadara mal olur
  Prof Dr.Hasan Berat CİHAN
  Kılcal varisler için köpük değil radiofrekans uyguluyoruz.Çünkü köpük kılcal damarlarda yanıklara sebep olabiliyor.Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığında olup net rakam muayenede (ücretsizdir) söylenebiliyor.Ayrıca SGK lılkara %50 indirim yapılmaktadır.

 2. cib Diyorki:

  iyi günler
  benin sağ bacağımda yirmi senedir varis daha doğrusu kapakçığın iyi çalışmamasından kaynaklanan varis problemi varmbilek kısmında göZle görülüyor diğer yerlerde göÜken bir durum söz komusu değil dopler yaprırdım geçen sene acil bir durum olmadığı ancak ilerde belik sıkıntı yaratabileceği söylendi yaşım kırkiki
  benim öğrenmek istediğim köpük tedavisinde damar büzüşüp yok oluyorsa kalan diğer ana damar tüm işi yüklendiğine göre ilerde sağlıklı damarda sorun çıkarsa ne yapılıyor
  mesela kalp maeliyatlarında bacak damarlarından faydalanıldığını duyuyoruz bu sebeple merak ettim.
  cevabını için tşkler
  saygılar
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Hastalıklı bir damarın (varisli) size hiçbir katkısı yoktur.Yine hasta bir damar kalp ameliyatında kullanılamaz.

 3. Cem Diyorki:

  Merhaba, Bilateral krukal düzeylerde, sağ uyluk düzeyinde, bilateral perforan venlerde venöz yetmezlik lehine retrograd akım izlenmiştir.. diyor ağrım sızım rahatsız edici düzeyde değil fakat sort bile giyemiyorum diz altında cok belirgin şekilde varislerim var ne önerirsiniz doktor bey kalp damar cerrahisine gittim ilaç verdi varis corabı giy dedi ameliyat olmanı gerektircek durum yok dedi ama benim psikolojimi bozuyor ayaklarım denize bile gitmek istemiyorum caresi yokmudur iyi çalışmalar diliyorum
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Kliniklerimizde ameliyatsız köpük+radiofrekansla kısa zamanda bütün şikayetlerinden kurtulabilirsiniz.

 4. murat Diyorki:

  hocam benim testis lerimin üzerindeki kılcal damarlar belirginleşti ve damarların üzerlerinde küçük ben gibi kan topluyor ve bazen bunlar patlıyor bursa da oturuyorum uroloji dr.gittim varikosel değildedi cilt doktoruna gittim bunların lazerle yakıldıhını söyledi kalp damar dr.uysa biz bu bölgelerde lazer falan uygulamıyoruz diyip beni başından malesef savdı yani bir türlü tanı koymak istemediler.sizce hastalıhımın tanısı nedir çünkü ist.gelip tedavi olmak istiyorum.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde tedavi edebiliriz.

 5. Doğan Diyorki:

  Merhablar,
  Dudağımda deri altında hemanjiyom oluşmuş.
  Çok belirgin değil fakat yinede dikkat edince farkediliyor.
  Köpükle tedavi olma imkanım varmı ?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Skleroterapi yada köpükle tedavi olabilirsiniz.

 6. azra Diyorki:

  Bilginize tesekkurler

 7. azra Diyorki:

  Mrb Ben 30 yasindayim sabahlari bacak agrisi oluyo 20 gundur Yazz a

  dli dogum kontrol hapini kullaniyorum bacaklarimda kirmizi Ve yesil damarlar olusmaya basladi sizce hapa devam etmeliyimiyim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Doğum kontrol ilaçları varis oluşumunu artıran bir faktördür.Doktorunuzla görüşerek kesebilirsiniz.

 8. selma Diyorki:

  ben selma konyadan katılıyorum bendede varis sorunu var 11 ml capında konyada amalıyat dıyolar ama benım esım vefat ettıgınden dolayı istanbulda tanıdıgım kişi yok bagkur emeklısıyım babadan geldıgım zaman 1 gunde bıtermı geri dönebılırmıym cunku yatacak yerım yok sancısına ve göruntusune daganamıyorum 40 yaşindayım
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varisinizi görmeden bir günde bitip bitmeyeceğinizi söylememiz mümkün değildir.Ancak uçakla gelip aynı gün dönebilirsiniz.sonra ikinci seansa bir hafta sonra aynı şekilde gelip dönebilirsiniz.Bu şekilde gelip giden hastalarımız vardır.

 9. lara Diyorki:

  merhaba bacaklarımda ince çizgiler şeklinde varisler çıktı görüntüleri kırmızı özel bir hastaneye gitim köpük tedavisi için siyahlaşması gerekiyor dediler bu konuda sizin cevabınız nedir dr bey.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimizde radiofrekansla tedavi ederiz.

 10. aysun Diyorki:

  benim ayaklarımda çok variz var napıyım
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimize müracaatında sizi tüm varislerinizden kurtarırız.

Uzmanımıza Soru Sor

kalkun