Varis Tedavi Merkezi

Köpükle Varis Tedavisi

Daha önce tanıma imkanı bulduğumuz Lazer ve Radyo Frekans yöntemlerine göre daha başarılı ve tüm varislerde uygulanabilen bir yöntem Köpükle Varis Tedavisi özellikle gelişmiş sağlık merkezlerinde bulabileceğiniz bu yöntem hasta yönünden baktığınızda sanki aşı olmak kadar kolay fakat çok başarılı bir tekniktir. Köpük tabiri aslında bir karışım olarak karşımıza çıkmaktadır. Tedavide kullanılan ilaç + havanın 3’lü musluk adı verilen küçük bir cihazda köpürtülerek çoğaltılmasındandır.  Köpürtülerek çoğaltılmasındaki amaç ise daha az ilaçla daha fazla varisli bölgenin tedavisini amaçlamaktadır.

Tüm Varislerde Uygulanabilir
Lazer  sadece kılcal varislerin tedavisinde uygulanırken, bir üstü olan Radyo Frekans ise yine aynı şekilde kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde ihtiyacı karşılamaktaydı. Geride kalan bu iki yöntem tam anlamıyla yeterli gelmemesi sonucu bilim adamları Köpükle Varis Tedavi uygulamasını geliştirdi. 1mm (en küçük) ve büyük boy dediğimiz 25mm’ye kadar tüm varislerde köpükle varis tedavisi uygulanabilir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yukarda bahsettiğimiz karışım alanında uzman hekimler tarafından varisli damarlar tespit edilip direkt olarak damara enjekte edilir. Anında iyileşme belirtisi göreceğiniz uygulamada varisli damar enjekte edilen kimyasal ile büzüşür kaybolur. Aşağıdaki videoda bizzat uygulanışını Medical Art varis tedavi merkezi hekimleri tarafından hazırlanan görüntülerde izleyebilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir
Hiç bir kötü yönü bulunmayan Köpükle varis tedavisi avantajları ise saymakla bitmez tüm varislerde uygulanabildiği gibi kişi hastanede yatma gereği ve narkoz kullanılmaz. Aynı şekilde kişinin özgürlüğünü kısıtlamayan yöntem ile hasta tedavi sonrası evine, işine dönebilir. Ameliyat olmadığı için bacaklarda kanama, dikiş, intap vs görülmez.

Köpük ile Skleroterapi Farkı
Hemen hemen ikiside benzer yöntem olup, ikiside ilaçla damarı tahrip etme şeklinde uygulanır. Skleroterapi sadece ilaçtan oluşurken, köpük ise ilaç + hava şeklinde karışım ile yapılmaktadır. Buda daha ekonomik bir tedavi imkanı sağlar.

Sorularınızı iletebilirsiniz
Medical Art varis tedavi merkezi hekimlerinden Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN kadıköy şubemizde, Op. Dr. Mustafa BOLAT Bakırköy şubemizde olup yeni hizmete soktuğumuz Nişantaşı şubemizde ise Op. Dr. Onur GÜRER görev yapmaktadır. Konu hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi sayfanın alt kısmında yer alan soru cevap kısmından hekimlerimize sorularınızı iletebilirsiniz. Bize telefonla ulaşmak isterseniz aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

kopukle varis tedavisi Köpük & Skleroterapi Tedavisi

Bakırköy: 0212 573 50 75 – Kadıköy: 0216 350 85 41 – Nişantaşı: 0212 265 99 99

   Paylaş
 1. gözde

  Merhaba 1 hafta önce köpük yöntemiyle varis operasyonu geçirdim. Daha öncede yaptırmıstım bir sıkıntı yoktu.Bu seferkınde ınce kılcal damarlarım üzerinde uygulandı ve sıslık kaldı.Buz koymamı alkolle temızlememı ve dınlenmemı söyledıler endişeliyim.
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Bazan bu tür komplikasyonlar olabiliyor.Endişe etmeyiniz.Söylenenleri yapınız.

 2. tugba çalışkan

  mrb benim bacaklarimda kılcal damarlar cok yaygın.diz kapagimin ustunden bacak bitimine kadar araliklarla var.iki bacak dıs yanlarinda avuç ici kadar ayni 2 bölgede siyahlasti damarlar ve sisti.nasil bi tedavi uygulanir ve maliyeti ne olur ben kliniginize gelmek istiyorum.
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Kliniğimizde sizi ameliyatsız köpük+RF ile tedavi ederiz.Kliniğimizde tedavi ücretleri 400-8000tl aralığında olup SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 3. aynur karaca

  hocam hayırlı akşamlar benim solbacakdiz üstü arkası bölgemde geniş ve beş cm çapında vrisim var fazla sıkıntım yoktu ama son 3 gündür damarlarım sertleşti nohut büyüklüğünde meme var sanki taş gibi bir yere deydiği anda yara var gibi acıyor dizimi bükemiyorum acısından ama yürürken fazla sıkıntı yok .yatarkende rahatım bana yardımcı olurmusunuz nasıl bir tedavi aşamasından geçmeliyim amaliyat gereklimi köpük tedavisiyle ilgili fazla bilgim yok ne olur beni aydınlatın .allah razı olsun
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Varsa tetkiklerinle beraber kliniğimize geliniz size yardımcı olalım.

 4. meltem

  Merhaba,
  Benim bacaklarımda çok ince kılcal damarlar var henüz çok yaygın değil iz kalır mı tedavi yaptırsam bu yüzden tedirginim
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Hiçbir iz kalmaz.Tedavi yaptırabilirsiniz.

 5. esma

  13 sene önce İlk hamileligimde başladı ve artı.dopler sonucu sag ayagım 3.aşamada venöz yetmezlik özellikle ayagımda var ameliyat olamazsın dediller 1sene sikloterapi yapıldı agrılarım ve şişliklerim azaldı.baska doktor ameliyat olabilirsin iyileşirsin dedi siz ne önerirsiniz
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Ameliyatla tedavi olabilecek tüm hastaları bizim kliniklerimizde ameliyatsız tedavi ettirebilirsiniz.

 6. aygun

  hocam,10 yil once ilk gebeligimde basladi mucadelem,2. gebeligimde artti,ayakta kalamiyorum ve simdi 3. gebeligimi yasiyorum,18 haftalik gebeyim.Kopukle varis tedavisi gebelere uygulaniyormu,??????varisle ilgili hic doktora gitmedim,,ayakta kalacagim zamanlar bazen varis corabi ile idare ediyorum.Sizden cevap bekliyorum…
  Op.Dr.Onur GÜRER
  Hamilelikte tedavi uygulamıyoruz.Doğumdan hemen sonra gelebilirsiniz.Varis çorabı uygulamanız doğrudur.

Uzmanımıza Soru Sor

badak