Varis Tedavi Merkezi

Köpükle Varis Tedavisi

Daha önce tanıma imkanı bulduğumuz Lazer ve Radyo Frekans yöntemlerine göre daha başarılı ve tüm varislerde uygulanabilen bir yöntem Köpükle Varis Tedavisi özellikle gelişmiş sağlık merkezlerinde bulabileceğiniz bu yöntem hasta yönünden baktığınızda sanki aşı olmak kadar kolay fakat çok başarılı bir tekniktir. Köpük tabiri aslında bir karışım olarak karşımıza çıkmaktadır. Tedavide kullanılan ilaç + havanın 3’lü musluk adı verilen küçük bir cihazda köpürtülerek çoğaltılmasındandır.  Köpürtülerek çoğaltılmasındaki amaç ise daha az ilaçla daha fazla varisli bölgenin tedavisini amaçlamaktadır.

Tüm Varislerde Uygulanabilir
Lazer  sadece kılcal varislerin tedavisinde uygulanırken, bir üstü olan Radyo Frekans ise yine aynı şekilde kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde ihtiyacı karşılamaktaydı. Geride kalan bu iki yöntem tam anlamıyla yeterli gelmemesi sonucu bilim adamları Köpükle Varis Tedavi uygulamasını geliştirdi. 1mm (en küçük) ve büyük boy dediğimiz 25mm’ye kadar tüm varislerde köpükle varis tedavisi uygulanabilir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yukarda bahsettiğimiz karışım alanında uzman hekimler tarafından varisli damarlar tespit edilip direkt olarak damara enjekte edilir. Anında iyileşme belirtisi göreceğiniz uygulamada varisli damar enjekte edilen kimyasal ile büzüşür kaybolur. Aşağıdaki videoda bizzat uygulanışını Medical Art varis tedavi merkezi hekimleri tarafından hazırlanan görüntülerde izleyebilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir
Hiç bir kötü yönü bulunmayan Köpükle varis tedavisi avantajları ise saymakla bitmez tüm varislerde uygulanabildiği gibi kişi hastanede yatma gereği ve narkoz kullanılmaz. Aynı şekilde kişinin özgürlüğünü kısıtlamayan yöntem ile hasta tedavi sonrası evine, işine dönebilir. Ameliyat olmadığı için bacaklarda kanama, dikiş, intap vs görülmez.

Köpük ile Skleroterapi Farkı
Hemen hemen ikiside benzer yöntem olup, ikiside ilaçla damarı tahrip etme şeklinde uygulanır. Skleroterapi sadece ilaçtan oluşurken, köpük ise ilaç + hava şeklinde karışım ile yapılmaktadır. Buda daha ekonomik bir tedavi imkanı sağlar.

Sorularınızı iletebilirsiniz
Medical Art varis tedavi merkezi hekimlerinden Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN kadıköy şubemizde, Op. Dr. Mustafa BOLAT Bakırköy şubemizde olup yeni hizmete soktuğumuz Nişantaşı şubemizde ise Op. Dr. Onur GÜRER görev yapmaktadır. Konu hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi sayfanın alt kısmında yer alan soru cevap kısmından hekimlerimize sorularınızı iletebilirsiniz. Bize telefonla ulaşmak isterseniz aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Köpük Varis Tedavi

Bakırköy: 0212 573 50 75 – Kadıköy: 0216 350 85 41 – Nişantaşı: 0212 265 99 99

   Paylaş
 1. ela

  2 ay kadar önce varis ameliyatı oldum sağ diz kapağımın arkasından fakat bu sefer üst kısma doğru dahada çoğaldı yeşillik belirginleşti. köpük tedavisi olmayı düşünüyorum kalıcı bi çözüm ölurmu bacaklarımda varis görmk istemiyorum yardımcı olur musunuz
  Prof.Dr.Ertuğrul ÖZAL
  Kliniklerimizde köpük+rf ile virgül kadar bile varis bırakmayız.

 2. esra

  Merhaba annemin bacağında top şeklinde varisler var ve son zamannlarda ayak bileğinde kılcal damarlar çıktı. Kendisi 54 yaşında kilolu bir bayan. şeker, tansiyon ve panik atağı var, tedavi olmaktan korkuyor.
  kısacası, top şeklinde olan variler için de tedaviniz varmı?
  Teşekkürler…
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tüm varisler için tedavimiz var endişe etmeyiniz.Hastanızı kliniklerimizden birine getirmeniz yeterlidir.

 3. pınar

  hocam en son aralıkta doppler çektirmiştim raporu elimde spora gidiyorum ve korkuyorum kan pıhtısı var mı var sa kalbime ya da akcigere gider mi sporu da korka korka yapıyorum sizden rica etsem onu size mail yoluyla yollasam bana bilgi verebilir misiniz bacaklarımda belirgin şekilde varis var sol bacağım lazer ameliyatlı
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Aşağıdaki adrese doppler raporunla beraber resimde gönderebilirseniz ayrıca hastalığınız hakkında bilgi verirseniz size en kısa zamanda cevap veririz.

 4. HALE

  hocam bende de varis var ama ben korkuyorum köpük tedavisi felç yapıyormuş dogrumu ne yapacam bilmilmiyorum ilerde ilerlerse ondanda korkuyorum bana bir akıl verin
  Op.Dr.Mustafa bOLAT
  Köpük tedavisi şu anda varis tedavileri arasında en güvenli tedavi yöntemidir.Kliniğimizde 20 000 den fazla hasta tedavi ettim hiçbir kimsede böyle bir olayla karşılaşmadım.Bacağa uygulanan köpüğün anatomik ve fizyolojik olarak felç yapma imkanı yoktur.(çünkü bacaktan beyne giden bir yol yoktur)

 5. aslı

  Mrb hocam 20 gun once sol bacagima sikloterapi köpük tedavisi uygulandi elledgm zaman aciyo ve varisli yerde şişlikler oluştu renk olarakta once sariydi simdi acik kirmiziya döndu bu gecici bi durummu. Klingnze gelmeyi dusunuyorum en yakin zamanda sag bacagimda var cunki varis
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kırmızıya dönmesi hoş değil.Buyrun gelin durumunuzu değerlendirelim.

 6. nurdan nurdaaaan

  Hocam benim omuzlarimda kılcal damarlar ve çok yaygın bacakların anlıyorumda omuzlarda olması da normal mi
  OP.Dr.Onur GÜRER
  Kılcal damarlar vücudun her yerinde olabilir.Kliniklerimizde tedavisi vardır.

Uzmanımıza Soru Sor

naga