Varis Tedavi Merkezi

Lazerle varis tedavi denince tek yöntem gibi algılansada aslında 2 farklı teknik geliştirilmiştir. Kabaca tarif etmek gerekirse bunlar, cilt üzerinden yapılan epidermal, damar içinden endovenoz şeklinde yapılmaktadır. Bir hususu hatırlatarak konuya devam edelim. Damar içinden yapılan lazerle varis tedavisi yaşattığı sıkıntılar nedeniyle Medical Art Varis Tedavi Merkezi tarafından uygulanması yapılmamaktadır. Bu konu sizlerin bilgilendirilmesi amaçlıdır.

Damar İçinden Lazerle Varis Tedavisi

Laser ışığını taşıyan prob diz bölgesinden cilt kesilerek açılan bir delikten damar içine sokulurarak iletletilir.En üst seviyeye gelindiğinde ışık enerjisi verilerek damar duvarı tahrip edilir. Ameliyata belirgin bir üstünlüğü yoktur,uygulama güçlüğü sebebiyle kullanımı yaygınlaşamadan terk edilmeye başlanan bir yöntemdir.

Avantajları

 • Daha küçük bir kesiyle damar tahrip edilir.
 • Teknoloji kullanımı hastaya göz doyurucu etki yapar.
 • Ameliyatta alınmayan orta kalınlıkta damarlarda tedavi edilebilir.

Dezavantajları

 • Cilt yanığı oluşabilir
 • Derin planda kas yanıklarına sebep olabilir.
 • Genel ameliyat risklerini taşır (ameliyattan pek farkı yoktur)
 • Ameliyata bağlı görülen problemler bu yöntemdede görülebilir.
 • Cildin yanmasını önlemek için aşırı derecede uyuşturma uygulanır.
 • İnce damarlarda uygulanması imkansızdır.
 • Kıvrım yapmış variste prob ilerletilemediğinden kullanılamaz.
 • Çoğu zaman onlarca kesi yapmak gerekir.

 Cilt Üzerinden Lazerle Varis Tedavi

Yukarda uygulanışı, avantajı ve dezavantajları özetlenmiş olan damar içinden tedavi tekniğine ek olarak birde cilt üzerinden uygulanan yöntem bulunmaktadır. Bizimde uygulamış olduğumuz bu teknik ile sadece 10 dakika gibi bir sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Maalesef sadece kılcal damarların tedavisinde uygulanıp diğer tekniğini incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız. http://www.varisistanbul.com/cilt-uzerinden-lazerle-tedavi.html

damar icinden lazerle varis tedavi Damar İçinden Lazerle Varis Tedavi
Sadece kılcal varislerin tedavisinde uygulanabileb Lazer dışında orta ve kalın varislerin tedavisi için Radyofrekans (Aynı şekilde cilt üzeri ve damar içinden) uygulanış teknikleri olup bunun dışında Köpükle varis tedavi teknikleri bulunuyor.

   Paylaş
 1. hicran

  meraba ben hicran nural varis ilk önce bende 17 yaşın da başladı gitgide ilerliyor ben 42 yaşındayım şu anda riyad saudi arabistandayım ne yapa bilirim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Hicran hanım;öncelikle bir renkli doppler USG çektirip sonucunu bize yazabilirsiniz.Daha kolayı ayakta bacaklarınızın değişik pozisyonda resimlerini çekip bize gönderebilirsiniz (drmustafabolat@hotmail.com) biz size neler yapılabileceğini yazarız.

 2. eser

  hocam merhaba lazerli varis tedavisi gören bir kişi hastanede kalıyormu en erken nezaman yürümeye başlıyor
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Bizim kliniğğimizde aynı anda yürüyor ve işine gücüne devam edebiliyor.

 3. akdetli

  geçen yıl venöz yetmezliği tespit edildi iki bacağımda aşırı derecde ağrı var özellikle akşamları uyuyamıyourm. diz altı 30-40 çorap almam söylenmişti almadım. venöz yetmezliğinin kesin çözümü varmı? amelyat ile çözüm oranları ve yöntemleri nedir devlet memuru için fiyatları ne kaadardır.? teşekürler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Venöz yetmezliğinden kasıt derin ven yetmezliği ise tedavisi yoktur.

 4. ebru balta

  merhaba hocam varis ameliyatı olmak istiyorum.benim tedavim lazere giriyormuş iki bacağımda da varis sorunum var iç varis bu çirkin görüntü beni rahatsız ediyor.ücretini ve sonuçlarını öğrenmek istiyorum.iz kalır mı acaba.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimize müracaat ederseniz sizi kalıcı hiçbir iz kalmadan tedavi yapabiliriz.

 5. lara

  varis ameliyatı sonrası iyileşme ne kadar sürer,üç hafta oldu hala normal yürüyemiyorum özellikle bileğim çok sızlıyor derim acıyor geceleri rahat uyuyamıyorum
  Op.Dr.Atilla KAYIHAN
  Varis tedavisi olmak için kendinize eziyet etmişsiniz.Varis artık ameliyatsız çok daha başarılı olarak tedavi yapılabilmektedir.Ameliyattan sonra bir ay bu ağrılar normal bazan 3 ayda sürebilir.

 6. şahin

  merhaba hocam acil serviste 16 saatlık nöbet tutuyorum sol bacakta 4-5 mm pakeler var ve venoz yetmezlık var varis çorabı ve ilaç başladı kdc 1 ay kullandım ama agrılarım hic dinmiyor neler yapabilirz önerilerinz.
  Op.Dr.Atilla KAYIHAN
  Venöz yetmezliğin seviyesi önemli şayet hafif ise sizi tedavi yapabiliriz.

 7. SEBAHAT

  SOL BACAGIMDA derin venöz yetmezlik mevcut ne yapabilirim
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Çok fazla yapabileceğin birşey yok.Varis çorabı giyeceksin doktoruyun tavsiyesine uyarsan bacaklarınla daha huzurlu yaşarsınız.

 8. eftelya

  hocam benim varisler başlangıç durumunda.lazerle geçeceyiniumuyorum.antakyada yaşıyorum.burada gidebileceyim sizin tavsiye edebileceyiniz bir yer varmı?yaşadığım yere yakın bir yerde olabilir.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Adana da bizim merkezimiz var 0322 458 84 84 nolu telofonla görüşebilirsiniz
  Varisle ilgili sorun ve tecrübelerinizi varis forum da paylaşabilirsiniz

 9. yasemin

  merhaba hocam benim sorunum kilcal damar catlamalari hizla yayilan kirmizi mor seklinde damarlar beni cok rahatsiz ediyor aslinda bundan iki sene önce ameliyat gecirdim variz ameliyati ve kocaman sis damar kayboldu cok gecmeden sol bacagimda kücük kücük kirmizi damarlar cogalmaya basladi acaba bu ameliyattanmi kaynaklaniyor?::: BU kilcal damarlari yok etmenin en iyi en kolay cagresi nerdir ne yapmam lazim beni aydinlatirmisiniz saygilar
  Op.Dr.Mustafa Bolat
  Hayır ameliyatla ilgisi yok.Laser yada Radiofrekansla tedavi olabilirsiniz.

 10. burcu

  benim her iki bacağımdada varis var varisler dışa nohut gibi çıkmış durumda toplar damar varisi olduğu söylendi.sol bacağımdakilerden 15 gün önce ameliyat oldum sol bacağımın 9yerinde dikiş var.dikişlerin fazla olmasından dolayı diğer bacağımdan olmayı korkuyorum.daha az kesi ile bu ameliyat yapılamazmı
  Op.Dr.Mustafa Bolat
  Biz kliniğimizde varisiniz hangi boyutta olursa olsun ameliyat yapmadan tedavi edebiliyoruz.Hiç kesi yapmadığımız için dikiş izide olmuyor.

Uzmanımıza Soru Sor

sapi