Varis Klinik

Öncelikle başlığın neden cilt üzerinden olduğunu açıklayarak başlayalım. Varis hastalığında Radyofrekans uygulaması iki farklı yöntemle yaypılmaktadır. En çok uygulanan yöntem cilt üzerinden olup aynı zamanda detaylarına farklı bir sayfada ulaşacağınız damar içinden Radyofrekans yöntemi bulunmaktadır. Bu sayfada Cilt Üzerinden Radyofrekansla Tedavi tedavi yöntemi ve hastamız açısından avantaj ve dezavantajları içermektedir.

Cilt Üzerinden Radyofrekansla Varis Tedavi

Yalnızca Kılcal ve orta kalınlıktaki genişlemiş damarların (varislerin) tedavisinde uygulanabilmektedir. İleri derece varislerde maalesef tedavi edici özelliği bulunmamaktadır. Uygulanış ve etki şekli ise damar cilt üzerinden uygulanan radyofrekansları yardımıyla ısıtılarak yok edilir. Isıtma öncesinde cildiniz kimyasal jel ile soğutulmakta ve herhangi bir acı ve yanma hissetmessiniz. Yapılan tedavinin etkisi uygulama anında görülmektedir. Radyofrekans cihazı damara dokunulduğu anda damar kaybolmaktadır. Tek varis için 1 seans genellikle yeterli olup, seyrek olarak ikinci seans gerekebilir.

Radyofrekansla varis tedavi avantajları

 • Uygulanışı olay ve kısa sürmektedir
 • Etkisi uygulama anında görülür
 • Tedavi edilen varis sonsuza kadar yok olur
 • Kabul edilebilir düzeyde acı olur
 • Uygulanan damar tek seansta tedavi edilir
 • Herhangibir kalıcı yan etkisi

Radyofrekansla varis tedavisi’nin dezavantajları

 • Kalın (ileri derece) varislerde uygulanamaz
 • Tedavi sonrası 3-4 kızarıklık oluşabilir
 • İleri teknoloji yatırımı gerektirir (her yerde bulunmaz)

Kalın Varisler İçin köpük Tedavisi Gerekir

İçeriği detaylı okudunuzsa, kalın yani büyük boy ileri derece varislerde Radyofrekans tedavisinin etkili olmayacağı belirtilmektedir. Peki kalın varisler nasıl tedavi edilir? Ameliyatsız varis tedavi kapsamında geliştirilmiş olan ve uygulaması devam eden 3 yöntem bulunmaktadır. Bunlar lazer (sadece kılcal) Radyofrekans (kılcal ve orta boy) olup en etkili tedavi yöntemi ise köpük (tüm varislerin) tedavisinde uygulanabilmektedir. Radyofrekans ve lazer’in etkisiz kaldığı durumlardada köpükle varis tedavi devreye girmektedir.

Radyofrekans cilt üzerinden
Medical Art Varis Tedavi Merkezi
Yukarda detayları bulunan teknikler kliniklerimizde tüm varis hastalarına uygulanmakta olup aynı zamanda SSK, BAĞKUR yani SGK mensuplarına ücretsiz muayene imkanı sunuyor. Daha fazla bilgi ve randevu için aşağıdaki numaralardan ulaşınız.
Bakırköy (Yeşilyurt) 0212 573 50 75 – Kadıköy (Bağdat Caddesi) 0216 368 68 35

   Paylaş
 1. gulay

  Göz altlarımda göz kapaklarında kılcal damar çatlamaları çok belirgin kurtulmanın mümkün mü yüzdeki tedavilerde bağkur geçerli midir göze bi zararı olurmu tedavinin göze bir sakıncası olur mu?
  Op.Dr.Banu KÜÇÜKPOLAT
  Elbette mümkündür.Yalnız yüzdeki tedavilere SGK geçerli değildir.Kliniklerimizde 1000tl karşılığında garantili bir şekilde tedavi olabilirsiniz.Göze hiçbir zararı olmaz.

 2. filiz0866

  merhabalar hocam…ben acıbademde radyo frekans yaptırdım 4 seans bütün ince kılcal damarlarıma.yaklaşık bu uygulamayı yaptıralı 4 ay oldu hala izleri duruyo bu izler geçecekmi sizce bacaklarım harita gibi ? bazı yerlerde kırmızı bazı yerlerde lacivert duruyo sanki bir işe yaramamış gibi hissediyorum izler yüzünden . radyo frekans yapılan kılcal damara, yapılan uygulama iyileştirmeme olanağı oluyomu yani ,bu uygulama işe yaramamış olma ihtimali olabilirmi ? damarlarım çok ince kılcal damar olduğunu söyledi doktor.işlemi yaptırdığımdan beride ayak bileklerimin şişmesi normalmi ? köpük tedavi yapılcak damarlar da olduğunu söyledi doktor bana onlarıda bir seansta hallebilceğini söyledi.o damarlar yüzünden de ayak bileklerimin şişme ihtimali varmı ? cevap verirseniz çok sevinirim
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniğimizde önce köpük sonra radiofrekans uygulaması yapmaktayız.RF etkisiz olmuş olabilir.

 3. arzu

  merhaba hocam 30 yaşındayım. Bendeki varisler genetik. Doğumdan sonra ayak bileklerime kadar indi. örümcek ağı şeklinde.Elle dokununca hissedilmiyor. bana da en uygun tedavi okuduğum kadarıyla radyo frekans. Sgk lıyım. Ücret nasıl olur. Ayrıca yeniden tekrarlama riski var mı. Görüntüden tamamen kurtulur muyum? Şimdiden teşekkürler…
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığıda olup SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.Net ücreti muayeneden sonra söyleyebiliriz.

 4. conqueror

  Merhaba yüzümde rozasea başlangıcı diyebiliriz dediler ve şuana kadar 5 seans lazer tedavisi gördüm yüzümde normalde dışarıda hiç kızarıklık yok fakat soğuktan sıcağa girdiğimde yanma ve kızarma oluyor RF ile tedavisi mümkünmüdür ?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kliniğimize geldiğinizde tedavi ederiz.

 5. Sadık

  Merhaba hocam Yüzümdeki kılcal damarlar için rf yaptırmayı düşünüyorum. Sorum şu rf den sonra iğnesi girdiği yerler küçük delikler bırakırmı bazıları delik izi kaldı demiş birde kızarıklık oluyormuş bu kızarıklık maksimum ne kadar zamanda geçer uygulama yapılan damarlar kırmızı kalma riski varmı ne kadar zamanda kirmizilliklar gitmesse tehlikelidir şimdiden teşekküler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  RF yerinde 10-15 gün içinde genellikle hiç iz kalmaz.Damarların kırmızı kalma ihtimali hiç kalmaz.

 6. ilkay barlas

  Merhaba hocam ben 45 yaşında uzun yıllar spor yaptım fakat mesleğimden dolayı çok ayakta hareketsiz kaldığımdan ve ailemde de olduğundan benim varislerim ileri derecede yani ayak ön bileimin üst ön bacağımda mosmor olmuş durumda kilomda 93 çok yürüyüş yapıyorum uzun süre oturduğum zaman ayağım şişiyor
  ağrı yok ,kaşıntı yok,kıramp yok ama o bölgede hissizleşme var beni korkutan da bu neden orası böyle korkuyorum bu bir phtılaşmamıdır.kötü yanı nedir amelyat olursam ne kadar sürede kalkarım? iyi çalışmalar diliyorum
  Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN
  Anlattığınız durum ciddidir.Muayene etmeden hakkınızda birşey söylemek yanıltıcı olur.

Uzmanımıza Soru Sor

domba