Varis Tedavi Merkezi

Kılcal ve orta kalınlıktaki genişlemiş damarların tedavisinde kullanılır.Damar cilt üzerinden uygulanan radyofrekansları yardımıyla ısıtılarak yok edilir.Etkisi uygulama anında görülür. Cihaz damara dokunulduğu anda damar kaybolur,bir varis için tek seans genellikle yeterli olmaktadır,seyrek olarak 2.seans gerekebilir.

Radyofrekansla varis tedavisi giderek yaygınlaşan bir tedavi şeklidir.En büyük özelliği varis uygulama esnasında varisin görselliği kaybolur.

Radyofrekansla varis tedavisi avantajları

-Etkisi uygulama anında görülür
-Tedavi edilen varis sonsuza kadar yok olur
-Kabul edilebilir düzeyde acı olur(uyuşturucu gerekmez)
-Uygulama kolaydır
-Uygulanan damar tek seansta yok olmaktadır
-Herhangibir kalıcı yan etki oluşturmaz

Radyofrekansla varis tedavisi dezavantajları

-Kalın varislere uygulanamaz
-3-4 gün kızarıklık olur
-İleri teknoloji yatırımı gerektirir
-Uygulama süresi varisin yaygınlığına bağlı olarak uzun sürebilir.liyatsız lazerle varis tedavisinde SSK,Bağ-Kur,memur ve bunların emeklilerine hizmet Medicalart ta Tel:212 573 50 75
Adres ve randevu için
www.medicalart.com.tr

   Paylaş
Varis Tedavi Merkezi
 1. handan Diyorki:

  Merhaba, benim yüzümde çok ince kılcal damarlar var. yaklaşık 6 seans ndYAG lazer cihazına girdim ancak en ufak bi ilerleme olmadı. radyofrekans cihazına aldılar en son ilk yapıldığında kızarıklıklar oldu daha sonra geçti. bir gün sonra kabuklanmalar olacağı söylendi ama 2 gün olacak nerdeyse herhangi bir şey olmadı. Benim cilt tipimdemi bir sıkıntı var bir tedavisi yok mu acaba?
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Radiofrekans uygun ve dozunda kullanıldıysa mutlaka etki etmesini bekleriz.Biz bazan RF+LASER birlikte kullanıyoruz.Bu konuda daha tecrübeli bir kliniğe gidiniz.Geçmemesini düşünemem.

 2. sezer Diyorki:

  merhaba kılcal damar tedavisi oldum radyofrekans ile yüz bölgesinde göz altında üç hafta olmasına rağmen kırmızılıklar ve kabarcıklar var izler ne zaman geçer acaba cilt tamamen düzleşirmi
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Genellikle bir haftada yüzde izler kaybolur ama sizdeki biraz uzamış.Endişe etmeyiniz tamamen kaybolur.

 3. karahan Diyorki:

  özel sigorta geçiyor mu.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Bizim direk bir anlaşmamız yok.Ancak biz fatura ediyoruz ücretimizi alıyoruz.Siz sigortanızdan tahsilatınızı yapıyorsunuz.Genellikle (%90) ödeme yapıyorlar.

 4. dertli Diyorki:

  Hocam bacaklarımda harita gibi kılcal damarlar var kırmızı ve mor arka bacaklar da kalın damarların görüntüleri beni çok mutsuz ediyor sgk var fiyat ve tedavisi ne sürer randevu almak istiyorum Teşekkürler
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Muayene (ücretsizdir) etmeden net bir şey söylenemez.3-4 günde tedavinizi yapabiliriz.Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 300-6000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 5. filiz Diyorki:

  merhaba mustafa bey.
  ben yarın için saat 4 e randevu almıştım burnumda minik bir kılcal damar çatlaması vardı. bugün uyandığımda sağ yanağımda 3-4 santimlik bir alanda kılcal damar çatlaması olmuş. çok şaşkınım. sanırım orayada yaptırmam gerekecek. ssk var burnumun üstündeki nokta kadar yer ve sağ yanağımdaki bu kılcal damarları tek seansta yok etmemiz mümkün olur mu acaba? ücret tahminen ne kadar olur? tşkler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Tek seansta hallolur.Ücret 300tl alıyoruz.

 6. filiz Diyorki:

  merhabalar..
  benim burnumun kemik kısmının üstünde sivilce başı kadar minik bir kılcal damar çatlaması oluştu. beyaz tenliyim ve derimde ince. güneşe çıkmam çıksamda şapkasız dolaşmam. kısaca bu minik yere hangi uygulamayı yapmalıyım? rf yöntemi ile hemen kaybolur mu yoksa farklı bir lazer mi yaptırmalıyım?
  açıkçası minicik bir yer yüzünden günlerce ve aylarca kızarıklık ve iz oluşmasını da istemiyorum. ancak bu kılcal damarıda takıntı yaptım gözüme batıyor. tavsiyenize ihtiyacım var…
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Kafanıza takmayın kliniğimize geldiğinizde sizi 5 dakikada RF ile bu sıkıntıdan kurtarırız.

 7. dolunay Diyorki:

  radiofrekans seanslamı yapıyorsunuz? seans başına ücretiniz nedir? birden hepsini yaptıramam bu nedenle soruyorum teşkkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Bizim kliniğimizde ücret tedavi ücretidir.Seans ücreti almıyoruz.

 8. asiye Diyorki:

  Merhaba Hocam,

  Ben 1 ay önce 2 seans köpük,1 seans RF tedavisi oldum. Fakat Alt baldırımın arkasında ödem oluştu. (Elime sertlik geliyor, ateş ve kızarıklık var.) Ayrıca bacak ağrılarım çok fazla. bu durum normalmidir? Veya yapabileceğim bir şey varmıdır?
  Teşekkürler.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Normalde bir ayda bunların geçmesi gerekir.Tedavi eden doktora gözükmeniz uygun olur.

 9. nuray Diyorki:

  merhabalar. sol diz kapağımın arkasında yaklaşık 3cm2 olan mor renkli tam olarak ne zaman oluştuğunu bilmediğim, sağ diz kapağımın arkasında da yeni yeni oluşmaya başlayan varislerim var:( ayakta durduğumda çabuk yoruluyorum. görüntüsü de beni çok rahatsız ediyor. mesleğim gereği hep ayaktayım. varislerim için hangi tedavi yöntemi uygulanır ve fiyatı ortalama ne kadar olur? ayrıca ş.urfada yaşadığım için adanadaki şubenize gitmem daha kolay olur ama istanbul şubemiz daha iyi derseniz oraya da gelebelirim.
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Öncelikle İstanbula gelmeniz daha iyi olur.Köpük ve Radiofrekans size uygun olabilir.SGK nız varsa 1000TL yi tahminen geçmeyecek bir ücretiniz olabilir.

 10. onur ateş Diyorki:

  merhaba hocam klıniginızde yüz bölgeme radyo frekans tedavisi gördum ama bı faydası olmadı tedaviye devammı etmek gerekıyo bu durumda ucret nasıl oluyo
  Op.Dr.Mustafa BOLAT
  Onur bey;kılcal damarlarla ilgili tek seferde geçmeyebilir tekrar ücret ödemeniz gerekir.

Uzmanımıza Soru Sor

ular